• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار بروز می شود   

1. ساعت گذشته
  2. راحت ترین راه گرفتن یک خروجی از بک لینهاتون هست و بعد در دیس اوو بصورت یک فایل تکست واردش کنید دوربین مداربسته
  3. توی این حالت: Disallow: /wp-content/themes/ Allow: /wp-content/themes/*/*.jpg$ طبیعیه رسپانسیو سایت بهم بریزه چون فایل های css و js ای که توی پوشه تم ها هستند برای بات گوگل بلاک شده و در نتیجه سایت شما برای گوگل هیچ استایلی نداره به خاطر همین رسپانسیو بهم میریزه. به این شکل حل میشه: Disallow: /wp-content/themes/ Allow: /wp-content/themes/*/*.jpg Allow: /wp-content/themes/*/*.css Allow: /wp-content/themes/*/*.js موفق باشید
  4. سلام دوستان، چطور این متن رو درست کنم؟ توی فایل زبان هم فارسی شده قبلا
  5. دوست عزیز دیساوو کردن لینک ها اصلا زمانی نمیبره ! معمولا زیر 100 هزارتا لینک تو چند ساعت انجام میشه... ! چون بسته به لینک ها با یک خط میشه 1000 تا دامنه رو دیس کرد. آموزش کامل disavow links
  6. من خودم چند وقت پیش همین مشکل رو ، با تم زفایر داشتم. بعد از اینکه پوشه تم رو دیس الو کردم و محتویاتش رو الو کردم ،بعد چند روز ارور AMP اومد تو پنل وبمسترم که اشاره به صفحاتی داشت که ریسپانسیو نبودن ! در صورتی که فیچ گرفتم هیچ مشکلی رو ندیدم. گفتم شاید 1% بخاطر اضافه کردن کد دیس الو باشه که نتونسته محتویات فراخوانی شده رو الو کنه ، و دقیقا هم همین بود ! و بعد از برداشتن کد دوباره ارورهای AMP از بین رفت
  7. درود بر شما مشکلی که در AMP رخ میده رو شرح بدید.
  8. امروز
  9. بنظر بنده هم دسته بندی اضافه نکنین ، و فقط از نام پست کافیه.
  10. راه حل خوبیه ولی با بستن پوشه بالا به ارور AMP تو وبمستر برمیخوره دوست گرامی . این مشکل کلی وردپرس هست و تقریبا چیزی بالع بر 90% سایت های وردپرسی همچین ارور هایی رو در پنل وبمسترشون دارن، بنظرم مشکل باید از خود دولوپ های وردپرس حل بشه ، داشتن این 2 ارور هیچ خللی روی سئو سایت هم نداره ، بنظرم اصلا جای نگرانی هم نیست
  11. سلام دوست عزیز احتراما این ارور نیست که بخواید رفعش کنید بخش URL Parameters وبمسترتولز بخش حساسیه ، و اصلا در صورت نداشتن اطلاعات کافی نباید دست بزنید بهش ؛ ممکنه تغییرات تو این بخش مستقیما به نتایج جستجوی سایت شما لطمه وارد کنه ! برای اشنایی بیشتر با این بخش باید به عرضتون برسونم این بخش برای درک معنایی گوگل از پارامتر های لینک های سایت شماست ، شما میتونید تو این بخش تو موارد ضروری به گوگل بفهمونید که کدوم بخش ها نیاز به اجازه دسترسی دارند و کدوم بخش ها ندارند .
  12. این نشون میده کتگوری های سایت شما بهینه تر از محتوای سایت شما هستند ، که گوگل ترجیح داده بجای ایندکس خود محتوای سایت شما ، کتگوری سایت شما رو با اون کلمه کلیدی ایندکس کنه، مشکل خاصی نیست امابرای اینکه این مشکل رو حل کنید سعی کنین علاوه بر بهبود سئو محتواتون از چند تا لینک داخلی و حتی خارجی تو مطالبتون استفاده کنین.
  13. دوست عزیز بک لینک جزو مهمترین عامل های رنکینگ تو موتورهای جستجو هست ، البته ما بک لینک مخرب هم داریم ، که نه تنها کمکی نمیکنه بلکه باعث افت رتبه سایت شما هم میشه . بهرحال لینک گرفتن از سایت های با کیفیت از مهمترین بخش های سئو آف پیج حساب میشه.
  14. سایت مپ شما به درستی کار میکنه مشکلی تو سایت مپ مشاهده نشد دوست عزیز
  15. در نسخه جدید که به زودی منتشر میشه این مشکلات رفع میشه
  16. پوزش. یه اشتباهی تو ان مورد کرده بودم که حل شد. در مورد ایجکس هنوز برای من اتفاقی نمیفته وقتی هرکدوم از رادیو باکس ها انتخاب میشن یا باصطلاح change میشن. هیچ اتفاقی تو صفحه نمیفته.
  17. دیروز
  18. هیچ تفاوتی باهم ندارن ! اینطور نیست که بگیم با فلان روش آپلود کنید سئوش بهتر میشه ! در همه صورت ویدیو شما داخل برچسب video در سایت نمایان میشه... اما این روش شما از نظر من غیر اصولیه ! برای الان شاید زیاد تاثیر نداشته باشه ! اما اگه تعداد پست ها ، ویدیو هات بالا بره ، همیشه باید از هاست های حجیم با پهنای باند بالا استفاده کنید ! ولی اگه داخل هاست در یک دایرکتوری مشخص یا در حد ممکن داخل یک ساب دامین برای مثال dl آپلود کنید... بعدا هر زمانی هم که نیاز شد میتونید هاست دانلود تهیه کنید و فایل هاتون رو از هاست دانلود بارگذاری کنید... استفاده از زمینه های دلخواه هم فقط روند قرار دادن ویدیو رو آسان میکنه و دیگه نیاز نیست که داخل محتوا کد و... اضافه کنید !
  19. در مورد taxonomy کدی که گذاشتیم term ها اون taxonomy را نمایش میده منظورتون از ترم های موجود چیه ؟ توضیح کلی کد بالا اینه‌: ما درخواست میفرستیم به یک صفحه و اون صفحه به ما نتیجه درخواست را میده و ما نشون کاربر میدیم تو ایجکس درخواست ارسال میشه بدونه این که صفحه رفرش بشه یعنی تو همون صفحه نتیجه را نشون میدیم خوب حالا ما درخواست یا ریکوئست را به صفحه سرچ میفرستیم تو مرحله بعد صفحه سرچ را اموزش میدم که چطور درخواست که میاد سمتش بفهمه چیه و نتیجه را چاپ کنه و شما اون نتیجه را تو صفحه قرار بدید پس تا الان ما درخواست میدیم به صفحه سرچ و اون نتیجه را میده بمون اول این که چطور وردپرس بفهمه درخواست ما به صفحه سرچ هست ما تو data مقدار s را میفرستیم چه خالی چه با هر مقداری به صفحه سرچ منتقل میشه این درخواست در ادامه تو درخواستمون با مقدار دادن به do تو data میگیم چه درخواستی را داریم که مقدارش را برابر filterOld قرار دادم میتونه هر اسم دیگه ای داشته باشه که بعد تو اموزش بعدی میگم به چه دردی میخوره و در اخر ما قراره مطالبی که تیک یک ترم که انتخاب کرده کاربر را نمایش بدیم پس ای دی اون ترم را میفرستیم قبلا ای دی ترم را تو value اون radio قرار دادیم حالا فقط ارسال میکنیم مقدارشو و این که کد جکوئی که نوشتیم input radio هایی که type مساوی با radiofilter هست را وقتی تغییر کردند دستوره مارا اجرا میکنه یعنی تو متود change شون این عملیات انجام میشه <script> $(document).ready(function(){ $('input[name="radiofilter"]').change(function(){ // وقتی اینپت هایی که ساختیم تغییر میکنند منظور از تغییر کلیک شدن روشون هست $.ajax({ // درخواست ایجاد میشه type : "GET", // نوع درخواست url : "http://siteurl.com/", // ادرس درخواست data : { // اطلاعات درخواست s : '', // برای رفتن تو صفحه سرچ do : 'filterOld', // کاری که باید انجام بشه ممکنه بعد بخواید چند تا فیلتر داشته باشید termid : $(this).val() // مقدار اون اینپت که کلیک شده روش ارسال میشه که نتیجه را نصبت به این مقدار قراره برگردونیم }, beforeSend : function() { $(".loading").fadeIn(); // قبل ارسال لودینگ را نمایش میدیم }, success : function(response) { // درخواست ارسال شده و نتیجه دریافت شده و در متفیر response اون را داریم $('#result').html(response); // در اون لایه که نتیجه را باید نمایش بدیم چاپ میکنیم $(".loading").fadeOut(); // لودینگ را مخفی می کنیم } }); }); }); </script>
  20. دوستان عزیز کپی رایت برای سایت خارجی بر اساس مطلب نیستش بر اساس فیلم هستش ( یعنی این که چون فیلم خارجی هستش باید کپی رایت رایت شه ) و به فایل و لینک دانلود گیر میدن الان من برام اینطوری میادش . ولی برای دوتا سایتی که دادم اصلا برای مطالبشون نمیادش من مشکلم این هستش
  21. سلام نام پوسته این سایت دانلود فیلم چیه؟
  22. up
  23. ممنون از شما. یه مقدار برام گنگ بود. با بعضی از اصطلاحات هنوز کار نکردم. کدهای مربوط به ایجکس رو نتونستم جواب بگیرم. مثلا توی اون کد نفهمیدم چطور نتیجه فیلتر رو بجای صفحه سرچ به صفحه ای که توش مطالب رو نمایش میدم هدایت کنم. نمیشه نتایج تو همین صفحه ای که دارم مطلب رو نمایش میدم فیلتر بشه؟ نمیدونم ایجکس اینقدر سخته یا اینکه من آی کیوم پایینه و یه مورد دیگه در مورد taxonomy ها. تا اونجای که اون آیتم هارو نمایش دادیم درست بود. میخوام term موجود در taxonomy رو نمایش بدم. در واقع اون رادیو باکس ها باید term های اون taxonomy خاص باشن.
  24. در مرحله بعدی باید اجکس بزنید و اون مقدار انتخاب شده را ارسال کنید و در مرحله بعدی خروجی را بگیرید و نمایش بدید من این ریکوئست را به صفحه سرچ میزنم که ساده تره و شما بهتر میتونید یاد بگیرید بعد خودتون میتونید به ajax-admin بزنید و تو فانکشن خروجی را بسازید <script> $(document).ready(function(){ $('input[name="radiofilter"]').change(function(){ $.ajax({ type : "GET", url : "http://siteurl.com/", data : { s : '', do : 'filterOld', termid : $(this).val() }, beforeSend : function() { $(".loading").fadeIn(); // show loading }, success : function(response) { $('#result').html(response); // change result $(".loading").fadeOut(); // hide loading } }); }); }); </script> این کد جیکوئری را قرار میدیم تو فایل جاوا اسکریپتمون یا فوتر سایت یا هرجا که میدونید بهتره ادرس سایت را با siteurl.com جایگزین میکنید در ادامه data هایی که ارسال کردیم اولی s هست که باعث میشه که ریکوئست به صفحه سرچ وردپرس ارسال بشه دومی کاری کا قراره انجام بشه را ارسال میکنیم و سومی ای دی اون دسته که قرار فیلتر بشه را ارسال میکنیم اگه تو وصل کردن کد به input ها مشکل داشتید یه مثال درست کردم تو این لینک میتونید تست کنید و تو کنسول مشکلتون را حل کنید لینک مثال در ادامه شما تو beforesend میتونید لویدنگ را فعال کنید و در success اون غیرفعال کنید و یک المنت به اسم result حالا هرچیزی که در صفحه دارید میتونید اسمش را قرار بدید و نتیجه را داخل اون div یا ... بریزید معمولا همون سکشن که همه پست ها توش قرار دارند را میزاریم چون قراره مطالب قبلی دیگه نمایش داده نشه و مطالب فیلتر شده جدید نمایش داده بشه اگه این مرحله هم انجام دادید و اوکی بود مرحله اخر هم بگم موفق باشید
  25. سلام خب این اعضای گروه چطور ذخیره می کنید ؟؟ دو تا را کار دارید منطقی اینکه هر جایی که این اسامی ذخیره می کنید می تونید سرچتونو بر اساس همان فیلدی که ذخیره می کنید انجام بدید راه غیر منطقی اینکه همه اسم مربیان به صورت دستی تو ی ارایه قرار بدید و سرچ رو بر اساس این ارایه انجام بدید که سرچ کنه ببینه آیا چنین اسمی تو این ارایه هست یا خیر.
  26. یعنی هیچکی بلد نیست؟
  27. سلام دوستان، تو یه برگه معرفی اعضای تیم میخوام یه باکس جستجو داشته باشم که اسم هر شخصی را که سرچ میکنم فقط همون شخص بیاد و از برگه و صفحات دیگه چیزی نیاره! حدود 40 نفرن (معلم ابتدایی) لطفا راهنمایی کنید که چطور این کار را انجام بدم؟
  1. نمایش فعالیت های بیشتر