• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار بروز می شود   

1. امروز
  2. سلام اساتید عزیز خسته نباشید یک سوال داشتم من داشتم دسته های سایت رو کامل میکردم بخش توضیحاتشون رو که بعد از ه دقیقه یهو تو وب مستر گوگل دیدم warning داد بهم راجب یکی از دسته های سایت عکس رو هم ضمیمه میکنم که ببینین این لینکی هست که تو عکس درج شده مربوط به هشدار وب مستر : http://dailyfile.ir/web/آموزش-شبکه/ رو این لینک که کلیک میکنیم ارور ۴۰۴ میده اما دقیقا همین لینک عینا همین تو دسته بندی سایت که میریم از زیر شاخه های وب و برنامه نویسی آموزش شبکه رو انتخاب میکنیم دیگه ارور ۴۰۴ نمیده و میره به بخش مربوطه آموزش شبکه جریان چیه ؟‌
  3. دیروز
  4. ببخشید که تاپیک رو بالا میارم. کسی نمیتونه جواب منو بده؟ مرسی
  5. چطور میتونم در options-framework حالت های مختلف نمایش قالب را فعال کنم؟ کد مربوط به آن در تنظیمات options-framework $of_options[] = array( "name" => "Main Layout", "desc" => "Select main content and sidebar alignment. Choose between 1, 2 or 3 column layout.", "id" => "layout", "std" => "2c-l-fixed.css", "type" => "images", "options" => array( '1col-fixed.css' => $url . '1col.png', '2c-r-fixed.css' => $url . '2cr.png', '2c-l-fixed.css' => $url . '2cl.png', '3c-fixed.css' => $url . '3cm.png', '3c-r-fixed.css' => $url . '3cr.png' ) ); الان برای هر حالتی (یک ستونه - دو ستونه و ...) یک css باید تعریف کنم؟ با چه دستوری این css های انتخابی را در سایت نمایش دهم؟
  6. آموزش وردپرس

http://www.wpbeginner.com https://code.tutsplus.com/categories/wordpress
  7. سلام دوستان مشکلی که برام پیش اومده اینه که وقتی کاربر لاگین نکرده و بصورت مهمان داره سایت رو نگاه میکنه هدر سایت مخفی میشه و وقتی لاگین میشه هدر برمیگرده و قابل دیدن میشه این مشکل فقط تو پست ها هست. وقتی تو صفحات دیگه سایت هستیم این مشکل وجود نداره ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن این نکته رو هم بگم که از قالب BE و بصورت قالب کودک استفاده میکنم. صفحات single.php و content-single.php و header.php رو هم چک کردم با قالب مادر یکی هست
  8. به نظر بنده مراجع بهتری هم هستن برای آموزش
  9. مشکل

از کد css در سایدبار استفاده کنید background استفاده کنید
  10. بعضی وقت ها برنامه نویسان جوری طراحی میکنن سایت رو که این کد ها در فایل header.php هستش بعضی وقت ها هم در فایل های رابط توی کد های header دنبالشون بگردید تغییر بدید آدرس رو
  11. آموزش وردپرس

با سلام و عرض ادب خدمت استادان عزیز و دوستان خوب بنده من میخواستم بدونم آیا مرجعی برای آموزش وردپرس وجود داره که مطالبش به روز باشه یعنی مطلب استاندارد وردپرس رو بزاره البته به زبان فارسی نباشه کار اصلیش معرفی پلاگین و آموزش های وردپرس و طراحی وب و از این قبیل ممنونم میشم که کمکم کنید با تشکر فراوان
  12. سلام دوستان چجوری میشه لینک دکمه های بالای سایت مثل سبد خرید، ورود و ثبت نام و... تغییر بدم؟
  13. سلام میخوام چند پست را با post id در کدی که اپلود کردم وارد کنم تا از نمایش در قسمت پربازدید ها جلوگیری بشه , کسی میدونه چطوری میشه اینکارو کرد؟ New Text Document.txt
  14. شرمنده دوستان ! این همون چیزی بود که میخواستم... متاسفانه در سایتشون توضیح کامل از عملکردش نداده بودن ! پس عملکرد کد اینطوره : 1- این کد باید در قسمت مناسبی از functions.php اضافه بشه... توجه : قبل از هر تغییری یک نسخه پشتیبان از functions گرفته بشه... <?php $result = add_role('user_vip', 'مشترک ویژه', array('read' => true,)); add_shortcode( 'vip', 'member_check_shortcode' ); function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) { if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() && current_user_can('user_vip') ) return $content; return 'برای مشاهده این بخش باید مشترک ویژه ی ما شوید'; } ?> 2- یک نقش کاربری جدید به نام (مشترک ویژه) به وردپرس اضافه میشه... 3- شورت کد زیر رو هم در هر قسمتی از پست میشه اضافه کرد... [vip] محل قرار گیری متن ، لینک ، تصویر و... تنها برای نمایش به کاربران ویژه [/vip] 4- کاربرانی که نقش کاربری مشترک ویژه داشته باشند میتونند اون قسمت پست رو مشاهده کنند...
  15. مشکل

سلام این کد رو به انتهای فایل style.css اضافه کنید... #sidebar{background:#232323;}
  16. تصویر شاخص

سلام اگه سایز جدیدی به قالب اضافه کردین و در پست های جدید سایز جدید بدرستی اعمال میشه... مشکلتون فقط پست های قدیمیه که سایز جدید بهشون اعمال نمیشه ! میتونین با استفاده از این افزونه مشکل پست های قدیمی رو هم حل کنید.. افزونه : https://wordpress.org/plugins/regenerate-thumbnails/ + با یک بار اجرای افزونه تصاویر برش داده میشه و میتونین بعدش افزونه رو حذف کنین. اگه مشکلتون غیر از اینه لطفا توضیحات بیشتری بدین...
  17. مشکل با این قطعه کد که کسی در همون لینک اولی پیشنهاد کرده بود حل شد. فقط من آرگومان get_users رو خالی گذاشتم که همهٔ نقش‌های عضو سایت رو بخونه: add_filter('wp_dropdown_users', 'MySwitchUser'); function MySwitchUser() { global $post; // remove if not needed //global $post is available here, hence you can check for the post type here $users = get_users(); echo'<select id="post_author_override" name="post_author_override" class="">'; echo'<option value="1">Admin</option>'; foreach($users as $user) { echo '<option value="'.$user->ID.'"'; if ($post->post_author == $user->ID){ echo 'selected="selected"'; } echo'>'; echo $user->display_name.'</option>'; } echo'</select>'; } دستور شرطی باعث می‌شه کاربر نویسنده رو بفهمه و انتخاب کنه که در کد اول ایراد داشت و درست کار نمی‌کرد.
  18. ممنون از پاسخ. در مورد اول پشتیبانی از author در کد داخل لینک وجود دارد. مشکل این است که فقط مدیران سایت رالیست می‌کند نه کاربری که مطلب را ارسال کرده. در مورد ایراد کد فعلی، متوجه راه‌حلتون نشدم. می‌شه لطفاً کلیدواژه‌ای برای سرچ مثالش بگید که به پاسخ برسم؟
  19. با سلام یک سایت فروشگاهی دارم طراحی میکنم میخوام زمانی که کاربر به صفحه پرداخت میره روش واریز مستقیم بانکی رو اتخاب میکنه بتونه همون لحظه پول که کارت به کارت کرد شماره پیگیری و هر چیز دیگه که لازم هست رو وارد کنه و ارسال کنه برای ادمین میخواستم اگر افزونه ای داره بهم معرفی کنید با تشکر فراوان
  20. تصویر شاخص

سلام سایز جدیدی که در قالب جدید برای برش تصاویر شاخص در نظر گرفته شده، برای مطالبی که بعد از تغییر قالب ارسال میشود اعمال میشه و برای تصاویر قبلی اعمال نمیشه. بعنوان مثال تصویری که 500در 500 هست (قبل از تغییر قالب ) و باید برش داده بشه به 100در 100 ، صرفا در سایز 100در100 کوچیک میشه و برش نمیخوره. این باعث میشه که یک تصویر بزرگ 500 در 500 در اندازه 100 در 100 لود بشه که سرعت بارگزاری سایت بیاد پایین. راه حلی هست که بشه کلیه تصاویر نسبت به سایز های جدید قالب برای تصاویر کوچیک بشه و برش بخورن؟ ممنون از پاسخگوییتون
  21. مشکل

سلام دوستان عزیز خسته نباشید ببخشید بنده یه مشکلی داشتم رنگ یکی از سایتبار های من سفید هستش و فکر کنم به قالب سایتم نمیاد چطوری باید تغیرش بدم sultan-music.com
  22. سلام 3 تا خطای اول که مربوط به text domain هست. داخل قالب شما چندین text domain متفاوت تعریف شده. البته باگ نیست و فقط باعث میشه برای ترجمه به مشکل بخورین. قالب شما تگ title ندارد. کد پشتیبانی از تصویر شاخص رو به قالبتون اضافه نکردین.
  23. سلام اساتید یک سوال داشتم راجب اینکه مثلا کلمه کلیدی کتاب دعا نویسی کنز الحسینی که تو گوگل سرچ میکنیم عوض اینکه لینک اصلی این کتاب رو تو سایت من بیاره لینک دسته علوم غریبه رو میاره dailyfile.ir/book/meta-physics/ و تو بعضی محصولات سایت هم که کلمه کلیدی مرتبط با اون رو میزنم مثلا دانلود فلان فایل میبینین تو صفحه اول مورد دوم میاره اما اون فلان فایل رو نمیاره !‌ لینک یه محصول دیگه از سایت من رو میاره !‌ جریانش چیه ؟
  24. سلام دوستان به نظرتون بسته آموزش ویدئویی شرکت پرند خوبه؟
  25. سلام به انجمن خوش‌اومدید لطفا قوانین انجمن رو بخونید بایگانی شد.
  26. سلام به انجمن خوش‌اومدید لطفا قوانین انجمن رو بخونید بایگانی شد.
  27. سلام به انجمن خوش‌اومدید لطفا قوانین انجمن رو بخونید بایگانی شد.
  1. نمایش فعالیت های بیشتر