• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار بروز می شود   

1. امروز
  2. سلام.. این مودی که برای شما وجود داره حل کردنش کار سختی نیست. البته چون گفتید به css آشنایی ندارید از این روش استفاده نکنید. البته حذف بکگراند در css نیاز به اشنایی با css نداره میتونید با مراحلی که میگیم براحتی اینکارو انجام بدید. یه نکته بگم اینکه در مورد قالب ها این یک روال استاندارد نیست که همه قالب ها حتما باید برای همه بخش ها گزینه تغییر رنگ زمینه و ... رو داشته باشند. که معمولا حتی قالب های خیلی حرفه ای هم اینطور نیستن. برای اینکه با استفاده زا ویژوال کامپوزر بکگراند اون بخش مورد نظر رو تغییر بدید، ردیف مورد نظر رو تو ویژوال کامپوزر تو حالت ویرایش ببرید و طبق عکسی که گذاشتم تو تب تنظیمات طراحی ، بخش پس زمینه، رنگ مورد نظر رو انتخاب کنید. اگه میخواد بدون رنگ باشه دکمه گزینش رنگ رو بزنید و بعد ازون دکمه پاکسازی. اینجوری کادر رنگ خالی میشه که در واقع باکس مورد نظرتون بدون رنگ نمایش داده میشه. بعدش هم ذخیره کنید تغییرات رو.
  3. درود مجدد درسته وردپرس با این کار خودش اون کد رو که فرستادم میذاره توی htaccess. همون طور که گفتید مخفیه. جاشم که مشخصه توی همون پوشه public_html باید باشه. اسم فایل .htaccess هست (یه نقطه اولش داره). توی فایل منیجر سی پنل برای نمایش فایل های مخفی بالای فایل منیجر سمت راست دکمه Settings رو بزنید و در لایت باکس باز شده گزینه Show Hidden Files رو چک باکسش رو بزنید و Save کنید احتمالا میتونید فایل رو ببینید. موفق باشید
  4. اقا مشکل حل شد. راح حلش این بود که پیوند های یکتام رو تغییر دادم و سیو کردم، باز دوباره برشون گردوندم به حالت اولشون و خداروشکر مشکل حل شد. راستی یک سوال، مهران جان بنده هر کاری که میکنم نمیتونم فایل .htaccess رو پیدا کنم، میخواستم بدونم که این فایل در file manager هست یا در public_html ؟ (میدونم که مخفیه) و اینکه بهترین کد هایی که میتونه داخل این فایل باشه، چیه؟(استاندارد) یا اصلا کد استانداردی نداره ؟
  5. سلام و درود احتمالا کدهای زیر درون فایل htaccess درون پوشه public_html نیست. # BEGIN WordPress <IfModule mod_rewrite.c> RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] </IfModule> # END WordPress
  6. دوست عزیز خوش اومدی ببین شما چرا افزونه استفاده کنی؟ شما صفحات رو درست کن و بعد به ازای هر دانش آموزی یه کاربر ایجاد کن و بعد به کاربرا وقتی خریداری کردن دسترسی بده بر طبق بسته ی خریداری شده. شما راحت میتونی برگه ایجاد کنی و بعد گروه برای دانش آموزان که اینجا میشن کاربر، مثلا گروه پایه اول، گروه پایه دوم، ووووو بعد دسترسی بدی به هر گروهی مثلا اگر این آنوقت آن یعنی اگر "پرداخت شد| اونوقت | فلان صفحه باز بشه. حالا اگه خواستی بیشتر راهنماییت میکنم اگه هم افزونه میخوای که دوستان راهنمایی میکنن چیزی پیدا میکنی.
  7. سلام دوست من اصلا نگران نباش ببین یه تیکت به پشتیبانی بزن که بک آپ برگردونن برات. اون بک آپی که اونا دارن خیلی بهتر از اونیه که تو کنترل پنل هاست ها برای خودمون هست. بگو بک آپ برگردونن مشکل پاک شدن از بین میره و همه چی دوباره عین اولش میشه. ببین وقتی یه فایلی (وا مصیبتا public_html) پاک میشه دیگه برگشتش با بک آپ های خودت میسر نیست و باید پشتیبانی بک آپ برگردونه. شما بک آپ بگو ریستور کنن برات مشکل 404 هم حل میشه. 404 زمانی رخ میده که لینکی از بین رفته باشه و پاک شده باشه. پس ریستور کنن برات.
  8. این افزونه روی خیلی از افزونه های دیگه هم تاثیر میزاره و مشکل ساز میشه. مثلا تا اونجایی که من این روزها پی بردم اصلا میونه ی خوبی با افزونه ی Revslider نداره.کلا روی اسلایدر ها تاثیر میزاره. حالا شما به این یه مورد جدید هم اشاره کردی کلکسیونش داره تکمیل میشه. ممنون که راه حل رو هم نوشتی تا کسی که مشکل مشابهی داشت بتونه با کمک گرفتن از نوشته شما حلش کنه. سپاس
  9. باسلام دوستان بنده در هاست داشتم میچرخیدم که یهو دیدم به صورت اتفاقی، فایل public_html حذف شد(اصلا نمیدونم چرا) بعد دیدم که هر صفحه ای از سایتم رو میزنم صفحه 404 مرورگر باز میشه، حتی آدرس اصلی سایت و مدیریت و ... بعد که رقتم یک پوشه با نام public_html ساختم و تمامی فایل هایی که از قبل داخلش بود رو از طریف public_ftp داخلش ریختم ،قط خود صفحه اصلی و تمام بخش های صفحه مدیریتش درست شد، اما هر صفحه دیگه ای رو که میزنم، ارور 404 مرورگر باز میشه: آدرس اصلی سایت(بدون ارور):http://par30movie1.ir/ صفحه دوم سایت(با ارور):http://par30movie1.ir/page/2 صفحه یکی از مطالب سایت(با ارور):http://par30movie1.ir/movie-animation-tvseries/دانلود-فیلم-legion-of-brothers-2017 واقعا مشکل چیه، لطفا هرچه سریعتر کمک کنید این موضوع برای سئو فاجعه است !
  10. قویترین و کاملترین جزوه استعداد تحصیلی (ویژه آزمون دکتری) ویرایش دوم جزوه استعداد تحصیلی منتشر شد ***
  11. اما در نبود این افزونه ها هم مشکل هست...
  12. ببخشید که پشت سر هم پست میکنم، راستش ویرایش دگمه اش برام رفته بود و برای همین پست جدید زدم. یکی از دوستان به من گفت که میتونی دو تا وردپرس روی یه دیتابیس داشته باشی و دو تا جواب بدن در صورتیکه سیستم وبلاگ دهی رو فعال نکرده باشی و شبکه درست نکرده باشی. خواستم اینو بگم و بعد بگم معذرت میخوام بابت اشتباهی که کردم. بعد اینکه با پشتیبانی تماس بگیر یه تیکت بزن در مورد ssl راهنمایی بخواه و بگو که دوباره برات نصبش کنن. چون اصولا وقتی ssl داشته باشی باید چند سایتی رو راحت ساپورت کنه. البته وردپرسهای روی یک دیتابیس یکی به حساب میان، باید بری روی ساب دامین برای اینکه دو سایته بشی. ارادتمند شما
  13. خب به نظرم باید روی یه دیتابیس دیگه نصب میکردی! در ضمن من نشنیدم رو یه دامنه یا دیتا بیس بشه دو تا وردپرس رو بالا آورد! من باز در چند روز اخیر همین تجربه رو داشتم و فقط دومی میومد بالا. دوسایته اگه میخوای باید subdomain درست کنی. پ ن: از بی دقتی اشتباهی کرده بودم که به تذکر یکی از مدیران خوب اینجا ویرایشش کردم.
  14. خب اون افزونه رو که گذاشتم نصب کردی؟ باید حتما اونو داشته باشی، اول ویژگی ها تو بسازی، همه رو که ساختی بری محصولت رو متغیر بسازی یا اگه هست از قبل متغیر قرارش بدی و بعد اجازه بدی برای تمامی ویژگیها به طور اتومات متغیر بسازه. موجودی انبار هم نباید صفر باشه. چون در واقع چیزی که توی نت هست مجازیه و موجودی که شما میدی هم مجازیه و مشکلی ایجاد نمیکنه، حتی توی پیکر بندی میتونی انتخاب کنی که موجودی رو نمایش نده برات برای کاربرانت. حالا بگذریم ولی من فکر میکنم تو تعریف ویژگی ها و اضافه کردن متغیر ها مشکل داری. من دیشب به یکی از بچه های اینجا میگفتم که عین الگوریتم نوشتنه، احتماله ، و باید بر اساس هر نوع احتمالی متغیر نوشته بشه. قبل از این که شروع به ساخت متغیر بکنی باید روی کاغذ حساب کتاب کنی و بعد شروع کنی به کنار هم قرار دادن ویژگی ها برای ساخت متغیر مثلا: من یه تیشرت دارم ، ازش سه رنگ قرمز و آبی و سبز دارم، طرحهای گل و هنرپیشه و سنتی هم دارم از همه اینا! خب نه اینکه الان کلی احتمال برای وجود این تیشرت ها پیدا میشه؟ مثلا: تیشرت قرمز - طرح گل تیشرت قرمز - طرح سنتی تیشرت قرمز - طرح هنرپیشه تیشرت آبی- طرح گل تیشرت آبی - طرح سنتی تیشرت آبی - طرح هنرپیشه تیشرت سبز - طرح گل تیشرت سبز - طرح سنتی تیشرت سبزطرح هنرپیشه میبینی که از هر طرح سه تا درست شد به این شکل: تیشرت قرمز- طرح گل تیشرت آبی - طرح گل تیشرت سبز طرح گل . . . و الی آخر متغیر اینطوریه ساخت و سازش. منتهی یه خوبی که ووکامرس داره این ویژگی ها رو هم دستی میسازه و هم اتوماتیک. خب عزیز شما کجا گیر کردی ؟ مشکلت دقیقا چیه؟
  15. خب چه لازمه که با ویژوال کامپوزر این کارو بکنی که شک دارم بشه؟ یه اسکریپت ساده بهش بده حله. اگه پایه هستی css اضافه کنی بگو تا برات بفرستم.
  16. سلام. نکته اول : من برادر دزد نیستم و با وقاحت فرار رو به جلو نکنید‌ لطفا. ۱- به شما ارتباطی نداره که من خوابم یا بیدار تعیین کننده فروختن و نفروختن قالب هم که من سازنده اش هستم دست خودمه. از نظر قانون شما رباینده داده و از نظر شرع غاصب و از نظر اونور آبی ها هم جنایتکار کپی رایت هستید. خودتون رو بی گناه جلوه ندید‌. ۲- همین که شما بدون اجازه استفاده می کنید فرقی با دزد نداره چه برسه زمانی که مال غیر هم بفروشی. ۳- شما اگه می خواستید اطلاعات فروشنده بدید زودتر می دادید نه وایسید ببینید چی میشه بعد بگم می خواستم اطلاعات رو بدم هاااا.در ضمن اون انجمنی هم که گفتید مجازه و ... بهتره یه نگاه به لیست حذفیات کپی رایتش از گوگل نگاه کنید متوجه میشید اونجا مجاز نیست بلکه پاتوق دزدهاست! اون فرد هم کسی جز یک حروم خور نبوده همونطور که در مارکت ها قالب های مردم رو به اسم ترجمه می فروشن. ۴- تمال قالب های تم فارست اپن سورس هستند تا حالا دلیلش رو فکر کردید که برای چی این کارو کردن؟ به خاطر اینکه از نظر امنیت کدها بررسی بشن و کاربر اعتماد داشته باشه‌.اما افراد بی شعور فقط پخش کردن اموال مردم بلدن.خارجی ها که غیرقانونی استفاده می کنند dmca take down می خورن و چون به زبان فارسی مسلط نیستند زیاد به ایرانی ها کار ندارند.بزرگترین اشتباه من همین بود که روش تم فارست رو در پیش گرفتم و لایسنس نذاشتم که شما زبونتون الان درازه اما من بی جواب نمی ذارم من که زبون فارسی سرم میشه و اقدامات این کار هم که خداروشکر مهیا شده. تجربه deindex شدن هم برای این دزدها لذت بخش خواهد شد. همین کارها رو ایرانی ها انجام دادند که الان او یارو هم به همه می گه ت.ر.و.ر.ی.س.ت. [ اگه احیانا می خواید بحث بکشید رو ویندوز مثل افراد دیگه بگید تو هم از ویندوز دزدی و برنامه دزدی استفاده می کنی اینو بگم که من از ابونتو استفاده می کنم پس لطفا یه وقت این مورد رو بیان نکنید] دزد که فقط تو قالب نیست تمام زحمات برنامه نویس ها رو این افراد دزد از بین بردن چه php و پایتون و وب چه android چه c و ...
  17. درود مجدد زیاد داشبورد مدیریت سرعتش مهم نیست مهم اینه که سایت برای بازدید کننده ها و بات های موتورهای جستجو سریع باشه.
  18. دوستانی که سئو کار هستند و یا تجربه دارند می تونن بگن که چطوری میشه کلمه ی کلیدی نرم افزار حسابداری یه روزه از صفحه ی اول لینک 5 بره صفحه ی 2 لینک 8؟؟؟
  19. تشکر اما دقیقا همین کندی رو من داخل پنل مدیریت هم دارم و فقط مربوط به ظاهر و بیرون سایتم نیست نمی دونم شاید من توقعم زیاده!
  20. سلام دوستان ما یه سایت وردپرسی داریم برای آموزش به بچه های مدرسه. به این ترتیب که برای هر پایه یه صفحه اتختصاصی داریم مثلا پایه ششم یه برگه داره که توش کتابها لیست شده. حالا میخوام با انتخاب هر کتاب وارد بخش آموزش بشه و بتونم مثلا دو درس اول رو رایگان و درس های دیگه رو پولی کنم. افزونه برای این کار وجود داره اما مشکل من اینه که من میخوام بصورت پکیج باشه. مثلا وقتی دانش اموزش بسته پایه ششم رو خرید تمامی آموزش ها برای اون آزاد بشن. مو آموزش ها مون هم فقط فایل هستن برای دانلود. از اساتید خواهش میکنم در این مورد راهنمایی کنن. اگر پلاگین آماده بشه خیلی بهتره و اگر نیاز به برنامه نویسی هست ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چکار کنیم. ممنون
  21. سلام و درود افزونه Autoptimize و Cache Enabler رو نصب کنید. موفق باشید
  22. سلام به همه درحال ایجاد یک فروشگاه اینترنتی هستم مشکلی اصلی من سرعت پایین سایت هست، یعنی سرعت لود مشکل نداره، سرعت Response قبل از لود شدیدا پایینه سرورهام از سایت میهن وب هاست هست و به عنوان برترین هاستینگ ایران طبیعتا نباید مشکل خاصی داشته باشه gzip هم فعاله آدرس سایت btmco24.com امکانش هست دوستان بررسی فرمایند و راهکار نشونم بدن؟ دوست دارم مثل همین سایت پر سرعت باشه اگر نیاز به کار تخصصی داره لطفا بفرمایید تا اگر هزینه ای هم داره پرداخت کنم باتشکر
  23. سلام من روی دایرکت ادمین که در روتش یه سایت دارم، یه سابفلودر توی روت ساختم و وردپرس دیگه نصب کردم، مشکلی که دارم این هست که واس سایتم اس اس ال فعال هست، بعد الان تنها در حالتی میتونم به سایتی که توی سابفولدر ساختم دسترسی داشته باشم که به صورت http وارد بشم، وقتی https میشه ارور 403 (ارور دسترسی به این سابفولدر) رو بهم میده دسترسی ها به این سابفولدر رو توی دایرکت ادمین کامل باز کردم گذاشتم روی 777 ولی باز هم مشکل پابرجاست و ارور دسترسی دارم وقتی با https میخوام وارد این وردپرس توی سابفولدر بشم اگر کسی راه حلی داره ممنون میشم کمک کنه مرسی
  24. درست شد! ولی نه به وسیله ترجمه سایت وردپرس،با سازنده صحبت کردم گفتند به زودی ترجمه بنده رو به افزونه اضافه میکنند ولی برای دوستانی که برای ترجمه مشکل داشتند و دارند این تاپیک رو میخونند،باید فایل ترجمه رو به چهارتا فایل تبدیل کنند،یکی با پسوند en_US و یکی هم fa_IR و باید از هر دو فایل دو فرمت PO و MO وجود داشته باشه،بعد ترجمتون به طور کامل کار میکنه... قطعا هم میدونید باید به وسیله نرم افزار poedit این کارو انجام بدید ممنون از آقای runy عزیز بابت راهنماییشون....
  25. برای من کار نکرد، شاید درست اجراش نکردم، منتها چندین بار با دقت خوندم و اجرا کردم ولی نشد
  26. خواهش میکنم دوست من. دایرکت ادمین عالیه، ولی ببین من برادرم سایت دانلود محصولات ویدئویی آموزشی داره، اون یه هاست دانلود جدا تهیه کرده برای اینکه اعتقاد داره که سرعت سایتش اینطوری بالاتر که میره هیچ پایین نمیاد. حالا بازم بچه های صاحب نظر هستن در این مورد میتونن نظر بدن. در مورد سئوی ویدئو ها هم همینطوره و به همین سادگیه. شما کافیه این جزوه رو مطالعه کنی تمامی مشکلاتت در مورد سئو حل میشه. این جزوه رو من ضمیمه کردم و تو انجمن بین همه پخش میکنم. امیدوارم مفید واقع بشه seo-book.pdf
  1. نمایش فعالیت های بیشتر