• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

Siaavash

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  28
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1

درباره Siaavash

 • درجه
  تازه کار
 1. متاباکس

  ذخیره شده و "هشدار" رو به عنوان value ذخیره کرده!
 2. متاباکس

  در حال حاضر اگر تیک نخوره نمایش نمی ده عنوان مورد نظر رو، بعد از اینکه تیک خورد نمایش می ده اما دیگه نمی شه تیک رو ورداشت! تو دیتابیس تو کدوم جدول رو باید چک کنم؟ تو جدول هایی که فکر می کردم باشه ندیدم همچین موردی رو!
 3. متاباکس

  می خوام اگر این باکس تیک خورد، یه متن (هشدار) داخل پست نمایش داده بشه و اگر تیک نخورد نمایش داده نشه اون عنوان. اما با این کد هم همچنان تیک از بین نمی ره!
 4. متاباکس

  این کدیه که من قرار دادم: <td><input type="checkbox" name="show_special" <?php if( get_post_meta($post->ID,'_show_special',true)) echo 'checked'; ?> value="هشدار" /></td> این کد وقتی برقرار باشه کد زیر رو برقرار می کنه درسته؟ echo 'checked' در صورت عدم برقراری شرط چی؟!
 5. متاباکس

  الآن اگه چک باکس رو اول تیک بزنم و به روز رسانی کنم بعد بخوام تیک رو حذف کنم، نمی شه! اون قسمت چک باکس شرطش کامل و درسته؟
 6. متاباکس

  ممنون. فقط می شه توضیح بدید مشکل کد قبلی چی بود؟ و اینکه اگر مقدوره یک توضیح کوتاه در مورد این کدها بدید. یک دراپ باکس و یک چک باکس هم دارم! اونا رو چی کار کنم؟
 7. با استفاده از این آموزش یک متاباکس ساختم: add_action( 'add_meta_boxes', 'cd_meta_box_add' ); function cd_meta_box_add() { add_meta_box( 'my-meta-box-id', 'My First Meta Box', 'cd_meta_box_cb', 'post', 'normal', 'high' ); } function cd_meta_box_cb() { // $post is already set, and contains an object: the WordPress post global $post; $values = get_post_custom( $post->ID ); $text = isset( $values['my_meta_box_text'] ) ? $values['my_meta_box_text'] : ''; $selected = isset( $values['my_meta_box_select'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_select'] ) : ''; $check = isset( $values['my_meta_box_check'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_check'] ) : ''; // We'll use this nonce field later on when saving. wp_nonce_field( 'my_meta_box_nonce', 'meta_box_nonce' ); ?> <p> <label for="my_meta_box_text">Text Label</label> <input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" value="<?php echo $text; ?>" /> </p> <?php } add_action( 'save_post', 'cd_meta_box_save' ); function cd_meta_box_save( $post_id ) { // Bail if we're doing an auto save if( defined( 'DOING_AUTOSAVE' ) && DOING_AUTOSAVE ) return; // if our nonce isn't there, or we can't verify it, bail if( !isset( $_POST['meta_box_nonce'] ) || !wp_verify_nonce( $_POST['meta_box_nonce'], 'my_meta_box_nonce' ) ) return; // if our current user can't edit this post, bail if( !current_user_can( 'edit_post' ) ) return; // now we can actually save the data $allowed = array( 'a' => array( // on allow a tags 'href' => array() // and those anchors can only have href attribute ) ); // Make sure your data is set before trying to save it if( isset( $_POST['my_meta_box_text'] ) ) update_post_meta( $post_id, 'my_meta_box_text', wp_kses( $_POST['my_meta_box_text'], $allowed ) ); } به جز یک مورد همه موارد درسته! اون یک مورد هم اینه که در صفحه ارسال/ویرایش مطلب بعد از اینکه باکس مربوطه رو پر می کنم و دکمه به روز رسانی رو می زنم، صفحه که دوباره لود می شه، داخل باکس متنی که نوشتم رو نمایش نمی ده! و کلمه "Array" نمایش داده شده! مشکل از کجاست؟
 8. خب قسمت 1 رو تونستم حل کنم! باید از طریق JavaScript اقدام می شد برای مورد 1 و اونم به این صورت که داخل کدهای JS کد زیر: // Ask the user to enter a CSS class var result = prompt('Enter the SPAN class'); if ( !result ) { // User cancelled - exit return; } تغییر داده بشه به کد زیر: // Ask the user to enter a CSS class var result = 'box'; if ( !result ) { // User cancelled - exit return; } که box کلاسی هست که برای دکمه باکس تعریف شده و بعد از انتخاب متن و زدن دکمه باکس، متن داخل یک span با کلاس box قرار می گیره: <span class="box">متن انتخابی</span>
 9. کسی می تونه تو این مورد راهنمایی کنه؟
 10. ؟
 11. در حال حاضر از همین روش استفاده شده، و این کد ها داخل style.css تعریف شده. اما می خوام کاربر درگیر کد های HTML نشه. به همین دلیل (استفاده چندین کاربر ناآشنا) شورت کد هم تقریبا گزینه مناسبی نیست برای این مورد. یه پلاگین استفاده کردم که یک دکمه به ادیتور اضافه می کنه، که بعد از انتخاب متن مورد نظر، با زدن دکمه، یه باکس باز می شه که کلاس مربوطه رو وارد کنی (.en و .fa) و متن داخل span با همون کلاس قرار می گیره. حالا می خوام: 1- با زدن دکمه، باکس باز نشه و مثلا با زدن دکمه BOX متن انتخاب شده داخل div با کلاس باکس قرار بگیره. و یا با زدن دکمه EN متن انتخاب شده داخل span با کلاس en قرار بگیره. 2- به جای یک دکمه چند دکمه تعریف کنم داخل همین پلاگین. (در حال حاضر از پلاگین کپی گرفتم و دکمه دوم رو تعریف کردم)
 12. خودم می نویسم. با توجه به موردی که تو اون یکی تاپیک گفتید احتمالا برم سراغ شورت کد. هرچند اگر بشه بهصورت دکمه تعریف کرد خیلی بهتر می شه. می خواستم بدونم آیا پلاگین آماده ش نیست؟
 13. دقیقا مثل همین یعنی یک دکمه باشه که با کلیک کاربر فایل صوتی پخش بشه! حالا داخل هر پست ممکنه چندین فایل صوتی مختلف وجود داشته باشه. و قرار هست که کاربر معمولی پست رو بنویسه.
 14. ممنون بابت راهنمایی. اما همین هم به نظرم برای کاربر ناآشنا، راه حل ساده ای نیست. خصوصا زمانی که چندین کاربر قرار باشه پست ارسال کنند.
 15. باکس مورد نظر داخل پست های سایت میاد، وداخل هر پست ممکنه چندین بار درجاهای مختلف تکرار بشه! بعید می دونم بشه از این راه استفاده کرد! برای تعریف دکمه ها به صورتی که گفتم نظری ندارید؟