• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  

carictoon

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  117
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

57 معمولی

درباره carictoon

 • درجه
  کاربر معمولی

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  مرد
 • آشنایی با وردپرس
  مبتدی
 • سطح برنامه نویسی
  مبتدی
 • آشنایی با طراحی
  مبتدی
 1. برای تبدیل این کد : <?php $pluginData['payline']['name'] = 'پرداخت آنلاین با Payline'; $pluginData['payline']['alt_name'] = 'درگاه پی‌لاین'; $pluginData['payline']['uniq'] = 'payline'; $pluginData['payline']['description'] = 'پرداخت آنلاین با Payline'; $pluginData['payline']['author']['name'] = 'Payline developement team'; $pluginData['payline']['author']['url'] = 'http://payline.ir'; $pluginData['payline']['author']['email'] = 'info@payline.ir'; $pluginData['payline']['field']['config'][1]['title'] = 'لطفا API خود را در فیلد زیر وارد نمایید '; $pluginData['payline']['field']['config'][1]['name'] = 'pin'; function send($url,$api,$amount,$redirect){ $ch = curl_init(); curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url); curl_setopt($ch,CURLOPT_POSTFIELDS,"api=$api&amount=$amount&redirect=$redirect"); curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, FALSE); curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,true); $res = curl_exec($ch); curl_close($ch); return $res; } function get($url,$api,$trans_id,$id_get){ $ch = curl_init(); curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url); curl_setopt($ch,CURLOPT_POSTFIELDS,"api=$api&id_get=$id_get&trans_id=$trans_id"); curl_setopt($ch, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, FALSE); curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,true); $res = curl_exec($ch); curl_close($ch); return $res; } function gateway__payline($data){ global $db; $api = $data['pin']; $amount = $data['amount']; $redirect = $data['callback']; $order_id = $data['invoice_id']; $url = 'http://payline.ir/payment/gateway-send'; $result = send($url,$api,$amount,$redirect); if ($result > 0 && is_numeric($result)){ $db->query('UPDATE '.DB_PREFIX.'payment SET `rand`="'.$result.'" WHERE `rand` = "'.$order_id.'" LIMIT 1'); redirect("http://payline.ir/payment/gateway-$result"); } else{ add_msg('در ارتباط با درگاه Payline مشکلی به وجود آمده است. لطفا مطمئن شوید کد API خود را به درستی در قسمت مدیریت وارد کرده اید. شماره خطا: '.$result,MSG_ERROR); } } function callback__payline($data){ global $db,$get,$smarty; $api = $data['pin']; $url = 'http://payline.ir/payment/gateway-result-second'; $trans_id = $_POST['trans_id']; $id_get = $_POST['id_get']; $result = get($url,$api,$trans_id,$id_get); if($result == 1){ $payment = $db->retrieve('SELECT * FROM '.DB_PREFIX.'payment WHERE `rand` = "'.$id_get.'" LIMIT 1;'); if (isset($payment[0])){ if ($payment[0]['status'] == 1){ $output['status'] = 1; $output['res_num'] = $id_get; $output['ref_num'] = $id_get; $output['payment_id'] = $payment[0]['id']; } else{ $output['status']= 0; $output['message']= 'چنین سفارشی تعریف نشده است.'; } } else{ $output['status']= 0; $output['message']= 'اطلاعات پرداخت کامل نیست.'; } } else{ $output['status']= 0; $output['message']= 'پرداخت موفقيت آميز نبود'; } return $output; } به زرین پال ، کدام قسمتش رو باید تغییر بدم ؟ تغییر لینکهای اتصال به درگاه کافیه ؟ از دوستان کسی کدها و مستندات درگاه پی لاین رو داره؟
 2. میشه با ایجاد تغییر در افزونه Download Monitor لینکها رو رزیوم کرد ؟ مثلا لینک دانلود فایلی رو از سایت دیگه بهش میدیم که مستقیم و قابل رزیوم است ،افزونه اون لینک رو تغییر میده و بصورت domain.com/download/112 نمایش میده که لینک دانلود غیر مستقیم است، درحالیکه باید لینک دانلود رو رزیوم دار تحویل بده نه بصورت لینک غیر مستقیم . کسی از دوستان هست با هزینه این افزونه رو شخصی سازی کنه؟
 3. میشه با ایجاد تغییر در افزونه Download Monitor لینکها رو رزیوم کرد ؟ مثلا لینک دانلود فایلی رو از سایت دیگه بهش میدیم که مستقیم و قابل رزیوم است ،افزونه اون لینک رو تغییر میده و بصورت domain.com/download/112 نمایش میده که لینک دانلود غیر مستقیم است، درحالیکه باید لینک دانلود رو رزیوم دار تحویل بده نه بصورت لینک غیر مستقیم . میشه کاری کرد دوستان؟
 4. همونطور که میدونین با استفاده از کد زیر میشه لینک کوتاه مطلب رو نمایش داد : <?php if (function_exists(‘wp_get_shortlink’)) { ?><br /> <div><span>لینک کوتاه :<br /> <input type=’text’ value='<?php echo wp_get_shortlink(get_the_ID()); ?>’ onclick=’this.focus(); this.select();’ /><br /> </span></div><br /> <?php } ?><br /> که به این صورت نشون داده میشه : لینک کوتاه : http://yourdomain.ir/?p=2755 سوال من اینه که اگه بخوام فقط شماره مطلب یعنی عدد 2755 رو در گوشه ای از پست نشون بدم باید از چه کدی استفاده کنم؟ مثلا : شماره مطلب : 2755 البته اگه بشه به کد نمایش لینک کوتاه یه فیلتر اضافه کرد که http://yourdomain.ir/?p= رو نمایش نده هم فکر کنم کار راه انداز باشه .
 5. اگر امکانش وجود داره ویژگی انتخاب فارسی شدن افزونه ها رو در wp-parsidate اضافه کنید. یه سایت دارم با محیط انگلیسی و میخوام برخی از افزونه هایی که نصب میکنم و از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنن ، محیطش چه در بخش ادمین و چه در سایت بصورت فارسی نمایش داده بشه . یعنی فارسی یا انگلیسی شدن محیط افزونه بصورت اختیاری باشه . تشکر از گروه وردپرس پارسی
 6. تشکر بابت این افزونه کاربردی متاسفانه هاست دانلود بنده امکان ایجاد دیتابیس رو ارائه نمیده ! امکان این وجود داره که این افزونه رو تغییر داد بطوریکه از حساب FTP هاست دانلود هم در کنار تنظیمات فعلی یا بطور مجزا پشتیبانی کنه و مشکل سایر دوستان و بنده حل بشه ؟ مثل افزونه Hacklog Remote Attachment که برای اتصال کتابخانه وردپرس از حساب ftp استفاده میکنه .
 7. آیا سایتهای فلش ( تمام فلش یا ترکیبی از فلش و سایر زبان های برنامه نویسی ) امنیت کافی دارن برای راه اندازی سایت ؟ منظورم از نظر باگ و اینکه براحتی نشه هکش کرد . و اینکه اگه پلاگین فلش مرورگر آپدیت نباشه ، سایت بالا میاد ؟
 8. منظورم اینه که اگه نام کاربری admin یا . . . در سایت وجود نداشته باشه و شخصی بخواد با این نام کاربری وارد سایت بشه ، چطور میتونیم در اولین تلاشش آی پیش رو بلاک کنیم . یه سری افزونه هم هست اما اونها بطور کلی و برای همه نامهای کاربری که بعد از چند تلاش ناموفق قصد ورود به سایت رو دارند ایجاد مانع می کنن و فقط آی پی طرف رو بلاک می کنند و اگه بخوام از این نوع افزونه ها استفاده کنم ، برای کاربران سایت در اولین تلاش ناموفق مشکل ایجاد میکنه .
 9. جهت بلاک کردن آی پی برای ورود به سایت(حتی یک بار ) با نام کاربری admin یا . . . باید از چه کدی استفاده کنم ؟ البته به نظر من چون اکثر آی پی ها اشتراکی هستن ، فکر کنم به مدت 24 ساعت آی پی بلاک بشه کافی باشه . نظر شما چیه ؟
 10. در Cpanel همانند تصویر زیر عمل میشه :
 11. همون طور که در اسکرین شات افزونه دیده میشه https://wordpress.org/plugins/search-everything/screenshots/ میتونی فقط تیک گزینه کامنت ها رو فعال کنی تا فقط در کامنت ها جستجو کنه و نتایج رو نشون بده . متاسفانه افزونه ای که فقط کامنت ها رو نشون بده ، یافت نشد .
 12. معمولا واسه لینکهای دانلود این افزونه زمان انقضا در نظر میگیرن اما تو قسمت پیکر بندی و تب متفرقه میشه برای دانلود محدودیت گذاشت و بیشترین دفعاتی که یک فایل برای یک خرید قابلیت دانلود داشته باشه رو تنظیم کرد
 13. مطالب در صفحه اول سایت بصورت سه ستونه نمایش داده میشه و برای نمایششون از کد زیر استفاده میشه : <?php if (have_posts()) : ?> <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> <?php $count = 0; ?> <div class="box rounded dropshadow <?php if (++$counter % 3 == 0) { echo "lastbox"; }?>" id="post-<?php the_ID(); ?>" > و مطالب به این صورت نمایش داده میشن : مطالب در قسمت آرشیو بصورت تک ستونه و زیر هم نمایش داده میشن و از کد زیر استفاده میشه : <?php if (have_posts()) : ?> <?php $post = $posts[0]; // Hack. Set $post so that the_date() works. ?> <?php /* If this is a category archive */ if (is_category()) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Archive for the','ir'); ?> ‘<?php echo single_cat_title(); ?>’</h2> <?php /* If this is a daily archive */ } elseif (is_day()) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Archive for the','ir'); ?> <?php the_time('F jS, Y'); ?></h2> <?php /* If this is a monthly archive */ } elseif (is_month()) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Archive for the','ir'); ?> <?php the_time('F, Y'); ?></h2> <?php /* If this is a yearly archive */ } elseif (is_year()) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Archive for the','ir'); ?> <?php the_time('Y'); ?></h2> <?php /* If this is an author archive */ } elseif (is_author()) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Author Archive','ir'); ?></h2> <?php /* If this is a paged archive */ } elseif (isset($_GET['paged']) && !empty($_GET['paged'])) { ?> <h2 class="pagetitle"><?php _e('Blog Archives','ir'); ?></h2> <?php } ?> <?php while (have_posts()) : the_post(); ?> <div class="post rounded dropshadow" id="post-<?php the_ID(); ?>"> و مطالب بصورت زیر نمایش داده میشه : سوال من اینه : اگه بخوام در قسمت آرشیو ، همه مطالب سایت بصورت سه ستونه نمایش داده بشه به غیر از مطالب چند تا موضوع با id مشخص ، باید از چه شرطی استفاده کنم و چه تغییری در قسمت کدهای آرشیو ایجاد کنم ؟
 14. تشکر آقا Ehsaan فقط اینکه مدت قابلیت رزیوم لینک برحسب مدتی است که توی تنظیمات افزونه edd مشخص می کنیم ؟ قابلیت تنظیم تعداد کانکشن ها هم وجود داره ؟
 15. رزیوم نشدن و لینک مستقیم ندادن در برخی شرایط خوبه اما برای فایلهای با حجم حتی چند مگابایت ، واسه اکثر کاربرا مشکل ساز میشه. آقاEhsaan میشه با نوشتن یه افزونه کمکی ، این امکان رو بهش اضافه کرد که واسه همون redirect ، آدرس لینکها رو کدگذاری کنه ؟ یا باید این امکان در خود افزونه ایجاد بشه ؟ اگه کلا امکانپذیر نیست ، ای کاش دوستان افزونه نویس ایرانی دست بکار بشن و یه افزونه حتی پرمیوم در حد این اما با شرایط رزیوم و کد گذاری لینکها برنامه نویسی کنن تا مشکل خیلی از دوستان و من حل بشه .