رفتن به مطلب

مشکل مصرف منابع وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

متأسفانه هاستینگ من بدلیل مصرف بالای منابع سایتم، سایت من رو مسدود کرده. به چند هاستینگ دیگه هم زنگ زدم بعضیاشون قبل از اینکه اسمی از وردپرس ببرم، به محض اینکه میگفتم میخوام مصرف منابع اختصاصی بهم بدین، می پرسیدن سایتتون وردپرسه؟! یعنی تقریبا همه فهمیدن که وردپرس مصرف منبع بالایی داره

برای حل این مشکل باید چیکار کرد؟

سایتهای وردپرسی مثل mobilesky.ir یا teribon.ir که بازدید بالایی دارن چیکار میکنن؟ سرور میخرن یعنی؟

لینک به ارسال

سلام

مصرف بالای وردپرس یک ایراد نیست و مخفی هم نبوده یکی از شرایط وردپچرسه و وردپرس در صفحه اصلی و دانلودش در سایت wordpress.org و هم در سایت فارسی

این را هشدار می دهند و اعلام می کنند که باید هاستی مناسب داشته باشید

این مصرف به این خاطره

cms ها تمپلیت هر صفحه را دارند مطلب جدید را که می گذارید یک صفحه جدید با تمپلیت موجود و محتوای جدید تولید می کنند و در هاست ذخیره می کنند اما وردپرس همه ی اطلاعات لازم را به دیتابیس می برد و هر وقت کاربری صفحه ای را باز کنه یکبار تمام اجزای صفحه را مطابق با نیازی قالب از دیتابیس بازخوانی می کنند و در جایش قرار می دهند که این کار یعنی دها و گاهی صدها پرس و جو به ازای هر صفحه برای هر کاربر

در عوض این فشار شما می توانید هر تغییری را روی بخش های سایت به عمل آورید و هر جور که دلتان خواست اطلاعات را واکشی کنید و در ضمن فضایی هم از هاستتان اشغال فایل های html نخواهد شد

سایت های بزرگ از هاست اختصاصی استفاده می کنند و با نصب و استفاده درست از افزونه های کش ساز هم می تونید تا حد زیادی از فشار به منابع بکاهید

لینک به ارسال

سلام

مصرف بالای وردپرس یک ایراد نیست و مخفی هم نبوده یکی از شرایط وردپچرسه و وردپرس در صفحه اصلی و دانلودش در سایت wordpress.org و هم در سایت فارسی

این را هشدار می دهند و اعلام می کنند که باید هاستی مناسب داشته باشید

این مصرف به این خاطره

cms ها تمپلیت هر صفحه را دارند مطلب جدید را که می گذارید یک صفحه جدید با تمپلیت موجود و محتوای جدید تولید می کنند و در هاست ذخیره می کنند اما وردپرس همه ی اطلاعات لازم را به دیتابیس می برد و هر وقت کاربری صفحه ای را باز کنه یکبار تمام اجزای صفحه را مطابق با نیازی قالب از دیتابیس بازخوانی می کنند و در جایش قرار می دهند که این کار یعنی دها و گاهی صدها پرس و جو به ازای هر صفحه برای هر کاربر

در عوض این فشار شما می توانید هر تغییری را روی بخش های سایت به عمل آورید و هر جور که دلتان خواست اطلاعات را واکشی کنید و در ضمن فضایی هم از هاستتان اشغال فایل های html نخواهد شد

سایت های بزرگ از هاست اختصاصی استفاده می کنند و با نصب و استفاده درست از افزونه های کش ساز هم می تونید تا حد زیادی از فشار به منابع بکاهید

خب به نظرتون من الآن باید چیکار کنم؟

افزونه W3 total cache رو داشتم که فشار به سرور نیاره، روزی حدود 5-6 هزار بازدید داشتم و حدود هزار تا 1200 بازدیدکننده (طبق آمار وبگذر)

واقعا نه این مقدار بازدید ارزشش رو داره که VPS بگیرم و نه توان مالی اش رو دارم!

طبق آماری که از سی پنل میگرفتم، هر لحظه که چک میکردم حدود 1 الی 2 درصد CPU و حدود 0.5 الی 1 درصد رم سرور مشغول سایت من بود. به نظرتون این مقدار بازدید در حدی هست که سرویس من رو ساسپند کنند یا سرور خودشون مشکل داره؟

الآن روی آبتین وب هستم. اگر از شرکتهای بهتری مثل میهن هاست بگیرم به نظرتون مشکل حل خواهد شد؟

پیشنهاد شما چیه؟

لینک به ارسال

ببینید این مقدار بازدید کننده از طرف وردپرس به سرور نباید فشار بیاره ولی متاسفانه با توجه نبود کنترل صحیح تقریبا هیچ پلانی با یک دهم از آنچه گفته می شود هم تطبیق ندارد و الا اگر ترافیک و رم و cpu واقعی یک سایت با هاست اشتراکی معمولی به سایت شما تعلق بگیرد اصلا این تعداد بازدید کننده نیازمند کش هم نیستند

اغلب شرکت ها کارگزارند و خودشان هم از پشت پرده بی اطلاع و از طرفی فرمول درستی برای محاسبه دقیق و شبانه روزی مقدار رم مصرفی و امثال هم نیست و در مقابل هزاران نرم افزار برای خورد کردن مقدار رم و سی پی یو و از این قبیل مسائل است فکر نکنم حتی یک هاست اشتراکی یکپارچه و منسجم باشه هاست ها از چندین شرکت مختلف با کیفیت های متفاوت در هم ادغام می شوند و از آنها یک خروجی وارد سرور نهایی می شود و از آن خروجی چند هزار خروجی توزیع می شود

برای حل مشکل سه راه بیشتر نداریم

1. سرویس دهندگان اصلی را مجاب به رعایت موازین کنیم (که عمرا نمی توانیم)

2. از خارج از سرزمین مادری اقدام به خرید کنیم که پشتیبانی و خود خرید و هزاران مکافات دیگر دارد

3. چند سایت با هم مشترکا اقدام به خرید یک هاست اختصاصی کنید و الا vps هم مشکل و رم و فضایش بر سر جاست

یک هاست اختصاصی که بین بیست یا سی کاربر توزیع بشه هزینه ها هم سرشکن می شه و تقریبا نزدیک به برابری می شه و کیفیت تا 500% تغییر می کنه شاید بسیاری از دوستان همین انجمن هم با این مشکلات درگیرند و اگر همه با هم کنار بیایین به بهترین گزینه برای حل مشکل می رسید

پیشنهاد می کنم فعلا چند ماهی را بسازید (با کم کردن افزونه و استفاده قالب های ساده و کم کوئری) و در این مدت در فضاهای مختلف مجازی و بین دوست و آشنا فراخوان بگذارید و مجموعه ای ایجاد کنید که مشکل همتون حل می شه

چون در یک مرحله هم هزینه ها واریز خواهد شد و هرکس فضای خودش رو می گیره مشکل مالی یا کاری با هم نخواهید داشت فقط برای پشتیبانی باید قبل از خرید شرایط را با فروشنده در میان بگذارید

لینک به ارسال

والا من که گیج شدم دیگه با این وردپرس و این شرکتهایی که نه قراردادی می بندن و نه تعهدی دارن چیکار کنم!

لینک به ارسال

جلال جان شما هم سایتت رو آبتین هستش؟؟؟!!!!!!!!!!!

حالا که مشکل تو رو دیدم به حرفایی که به پشتیبانی زدم بیشتر اطمینان پیدا کردم!

من هم از آبتین هاست گرفتم. شک نکن که مشکل از خودشونه.

متاسفانه 3 هفته ای میشه آبتین دچار مشکل شده.

به من هم اخطار دادند واسه مصرف منابع . این در حالی بود که من بازدید کننده هام کم بود و اصلا تغییراتی روی سایت نداده بودم. با این حال تمام افزونه ها و قالب اصلی رو غیر فعال کردم. نه تنها کم نشد بلکه تا 30 درصد هم بالا رفت!!!!!

خیلی عجیب بود. چند روزی به کل داغون بود اصلا!! تا اینکه یکم بهتر شد. الان هم باز روی 1.5 الی 2 بالا پایین میشه. جالب اینجاست روزهای تعطیل مثل امروز که بازدید خیلی کمه مصرف cpu من روی 4 میره!!

من تمام این ها رو با دلیل و بررسی های زیادی که طی دو هفته انجام دادم به آبتین گزارش دادم. ولی به جای یه جواب منتقی یه برخورد خیلی بد کردند باهام!

من به فکر اسباب کشی از آبتین هستم.

بازدیدهای من پایین اومده ولی مصرف منابع خیلی نوسان داره. مثلا در طی 3 روز گذشته به ترتیب 0.8 درصد - 1.78 درصد - 2.5 درصد و امروز هم 3.7 درصد !

از صبح تا حالا باور کن 200 تا بازدید هم نداشتم ولی مصرف منابعم بالاست.

از انواع افزونه های کش هم استفاده کردم. جواب نداده. اطمینان دارم که آبتین به یه سری مشکلات برخورده که رو نمی کنه!!

لینک به ارسال

میبخشید دوستان

اسپم نباشه من هم در آبتین هاست دارم و هر لحظه هراس دارم که ساسپند نشم.. هفته پیش ساسپند شدم تا حالا چند بار ساسپند شدم این دفعه هم گفتن سایت شما مصرف بالایی داره و سرور رو مختل میکنه و .. باید بری و.. آخه بازدید کننده ای هم نداشتم :دی .. بازدید روزانه 300 تا400 !! دوستان اگر یه جای خوب پیدا کردن برای میزبانی وردپرس منو هم خبر کنن.. ممنون

لینک به ارسال

دوستان من فکر میکنم این مشکل آبتین جدی هستش و هیچ جوره نمیخواد رو کنه و همه مشتری هاشو مجبور کرده پلن های گرون تری خریداری کنند.

یه لطفی کنید در انجمن های مختلف تاپیک هایی رو ایجاد کنید و از همه دوستانی که در آبتین هاست دارند بخواید مصرف منابعشون رو بگن تا ببین این مشکل تا چه حد جدی هستش.

بنده در بخش بحث آزاد وردپرس پارسی این تاپیک رو ایجاد کردم. به تاپیک زیر مراجعه کنید

مشکل با آبتین وب

ویرایش شده توسط senator ali
لینک به ارسال

میبخشید دوستان

اسپم نباشه من هم در آبتین هاست دارم و هر لحظه هراس دارم که ساسپند نشم.. هفته پیش ساسپند شدم تا حالا چند بار ساسپند شدم این دفعه هم گفتن سایت شما مصرف بالایی داره و سرور رو مختل میکنه و .. باید بری و.. آخه بازدید کننده ای هم نداشتم :دی .. بازدید روزانه 300 تا400 !! دوستان اگر یه جای خوب پیدا کردن برای میزبانی وردپرس منو هم خبر کنن.. ممنون

آقاسجاد من رفتم روی میهن وب هاست. سرورهاش دقیقا همون سرورهای آبتین وب روی دیتاسنتر هتزنر هست که سرعت بسیار بالایی دارند. در ضمن میهن هاست لایت اسپید داره درحالی که ابتین وب آپاچی هست.

قیمتهاش هم تقریبا با همون آبتین یکی هست و فقط یه ذره خیلی ناچیز بالاتره

برو روی میهن و شک نکن

لینک به ارسال

علی جان آدرس سایتت رو بده لطفا ببینم چطوریه

روی کدام سرور آبتین هستی شما؟

لینک به ارسال

البته آبتین تا حالا سایت منو قطع نکرده ولی اخطار مصرف بیش از حد داده.

سرور بنده cpm1 هستش بنده از پلن های VIP آبتین استفاده می کنم.

اینم آدرس : www.algool.ir

لینک به ارسال

البته آبتین تا حالا سایت منو قطع نکرده ولی اخطار مصرف بیش از حد داده.

سرور بنده cpm1 هستش بنده از پلن های VIP آبتین استفاده می کنم.

اینم آدرس : www.algool.ir

من هم اول پلن های عادی بودم. اولین باری که سایتم رو قطع کردن (حدود یک هفته قبل) گفتن که به VIP ارتقا بده منم ارتقا دادم به VIP سه گیگ ولی این هم اثری نداشت و فقط پول الکی داده بودم بهشون و فرداش دوباره منو قطع کردن!
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...