• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
mehdi...

افزونه پرسش و پاسخ برای قالب

34 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام من دارم روی یه قالب کار می کنم که 2 ستون داره که هم اندازه هستند و در سمت راست مطالب میاد و می خوام در ستون چپ یک بلوک پرسش و پاسخ وجود داشته باشه که هرکس راجب هر چیزی سوال داشت مطلح کنه و ما بهش جواب بدیم

با افزونه باید انجام بدم یا تو کد نویسی قالب با کامنت ها این کارا بکنم

اگه میشه راهنمایی کنید

اون تیکه قالب که میگن هم عکس گرفتم گذاشتم که ببینید و نظر بدید

tuts.png

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا از کدهای معمولی بخش نظرات استفاده نمی کنید؟

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چطوری ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون لینک که دادید هیچ کمکی نکرد

یه سمپل اگه از این کار بدید ممنون میشم

یا یک قالب را معرقی کنید که این کار توش انجام شده که بتونم از کد هاش استفاده کنم

من تا جایی که میشه می خوام از افزونه استفاده نکنم و یه نکته دیگه می خوام یه بلوک باشه که سوال های قبلی خودش را نشون بده و این که فقط مدیر به سوال اون شخص جواب بده و این که باید عضو بشه تا بتونه سوال بپرسه

یا اگه میشه یه کد بدید یه راهنمایی اساسی :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

پوسته های پولی :

http://www.quora.com/What-are-some-good-Q-A-WordPress-themes

که شاید بتونید توی نت پیدا و از کدهاشون برای یادگیری استفاده کنید

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قالب رایگان وجود نداره ؟

کاری که می خوام بکنم خیلی شبیه با کاری هست که وردپرس 98 کرده

کد سمپل یا آموزشی برای این کار سراغ ندارید این قالب و افزنه ای که معرفی کردید پولی هست و متمئنا نمی شه ازش استفاده کرد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه وجود داره

چون گفتید برای همین کد نمونه آدرس دادم

افزونه

http://wordpress.org/plugins/cm-answers/
+
http://wordpress.org/plugins/tags/qampa

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرسی ولی به اون چیزی که میخوام دقیق نمی رسم می خواستم بدونم با کد نویسی چطوری میشه ایجادش کرد ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بستگی داره از کدوم متد میخواین جلو برین؟

از متد استفاده از بخش دیدگاه های وردپرس یا اینکه کلا این بخش رو خودتون بنویسید؟

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

زیاد آشنایی ندم به این متد ها که می گید

هر کدوم را ساده تر می تونید توضیح بدید و ساده تره را بگید انجام بدم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید معمولا این نوع سایتها یک سوال مطرح میکنن و بعد جواب میگیرن

تفاوت خیلی خاص با حالت معمول وردپرس ندارن

شما میتونید از همین بخش دیدگاه های پیش فرض وردپرس استفاده کنید فقط کافیه از کدهای استانداردی که در انجمن معرفی شده استفاده کنید تا هرجایی که نیاز دارید رو بتونید براحتی تغییر بدید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کد هایی که میگید اگه میشه لینک بدید برم بخونم

این عکس هم که من دادم پی اس دی طرحی هست که می خوام پیاده سازی کنم ماله سایته دیگه ای نیست

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از کد های دیدگاه بخوام استفاده کنم نمیدونم چطوری کار کنم چون معمولا یه مطلب باید باشه که زیرش دیدگاه بیاد

یه راهنمایی کنید بدونم از کجا شروع کنم و ساختار کار چطوریه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید ساختار همین وردپرس معمولی هست

بعد کافیه فقط بخش دیدگاه ها رو بزارید اونجای یکه میخواین

چیز خاصی نیست

نمونه بخش دیدگاه های استاندارد:

ساخت قسمت نظرات قالب

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرسی

یه چند تا سوال دارم

1- معمولا قسمت دیدگاه ها زیر یک مطلب میاد ولی این چیزی که می خوایم درست کنیم مطلب نداره و در صفحه index هست مشکلی نداره ؟ ارور نمیده ؟

2- یه کد هم اگه میشه بدید که فقط مدیر بتونه به اون سوال پاسخ بده

3- قراره تو یه بلوک هم اگه بشه سوال هایی که پرسیده را ببینه این چطوریه ؟

4- یه شرطی هم باید بزارم که فقط اعضا بتوانند سوال بپرسند اونم اگه میشه بگید از چه کدی استفاده کنم

مرسی اون تایپیک خیلی کمک کرد من قبلا برای بخش کامنت از یه قالب دیگه کپی می کردم و استایل را اختصاصی می زدم الان فکر کنم خیلی دستم باز تر شده ;)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1- معمولا قسمت دیدگاه ها زیر یک مطلب میاد ولی این چیزی که می خوایم درست کنیم مطلب نداره و در صفحه index هست مشکلی نداره ؟ ارور نمیده ؟

یعنی فقط یک بخش ارسال سوال دارید؟ کلا بخش سوال و حواب اونجاست؟

2- یه کد هم اگه میشه بدید که فقط مدیر بتونه به اون سوال پاسخ بده

راه ساده، یک شرط میشه تعریف کرد که اگر کاربر لاگین بود فقط به پاسخ بیاد و بعد ثبت نام رو هم ببندید

میشه براساس اینکه سطح دسترسی کاربر چی هست (که کدهاش توی انجمن هست) بخش پاسخدهی رو نشون داد

3- قراره تو یه بلوک هم اگه بشه سوال هایی که پرسیده را ببینه این چطوریه ؟

کاربر لاگین میکنه؟

قبلا کدی برای دیدن دیدگاه های کاربر در انجمن معرفی کردم جستجو کنید

4- یه شرطی هم باید بزارم که فقط اعضا بتوانند سوال بپرسند اونم اگه میشه بگید از چه کدی استفاده کنم

شرط به کمک تابع is_user_loggedin()

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی فقط یک بخش ارسال سوال دارید؟ کلا بخش سوال و حواب اونجاست؟

بله فقط یه بخش داریم که در عکس پیداست

میشه براساس اینکه سطح دسترسی کاربر چی هست (که کدهاش توی انجمن هست) بخش پاسخدهی رو نشون داد

خوب میشه ساده تر کرد و کاری کنیم که پاسخ برای کسی نباشه و مدیر هم در پنل میتونه جواب بده این کار عملی هست ؟

کاربر لاگین میکنه؟

بله مطمئنا لاگین میگه نگرنه باید آخرین سوال های پرسیده شده را براشون نمایش بدیم که اینم خودش یه بحث هست :)

و این که گشتم از چون مرغ تا .... بود ولی تایپیک پیدا نکردم که موضوعش نمایش دیدگاه خود کاربر باشه اگه میشه لینک تایپیکش را بزارید

شرط به کمک تابع is_user_loggedin()

خیلی ممنون برای این کد خیلی کاربردی بود در بخش های دیگه هم به درد می خوره ;)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاربر لاگین میکنه؟

بله مطمئنا لاگین میگه نگرنه باید آخرین سوال های پرسیده شده را براشون نمایش بدیم که اینم خودش یه بحث هست :)

و این که گشتم از چون مرغ تا .... بود ولی تایپیک پیدا نکردم که موضوعش نمایش دیدگاه خود کاربر باشه اگه میشه لینک تایپیکش را بزارید

تو گوگل جستوجو کردم و به این صفحه رسیدم

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_comments

که تو تابعی get_comment یک پارامتر وجود داره بنام user_id که فکر کنم اگه ای دی اون کاربر را وارد کنیم فقط کامنت های اون را نشون بده و اینجا سوال اینه که چطوری ای دی یوزر را بگیرم و مقدار این پارامتر قرار بدم یعنی تابعی که فراخوانی می کندش را اگه میشه معرفی کنید

اگه هم با این تابع نمیشه این کار را کرد که دیگه هیچی :)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_currentuserinfo
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_current_user_id

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

الان رسیدم به این بخش و شروع به درست کردنش کردم که با این مشکل مواجه شدم

این که من یک فایل comment.php دارم برای مطالب و این بخش پرسش و پاسخ یکم فرق می کنه کد هاش با کد های کامت مطالب چیکار باید بکنم ؟

میشه از یه تمپلت استفاده کنم ؟

مثل

include (TEMPLATEPATH . '/qq.php');

مشکلی که پیش نمیاد ؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بله میشه و مشکلی نداره

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

و این که من کد آماده ای که برای بخش دیدگاه ها دارم به این شکل نیست که این عکس مشخص کردم

http://quick-markup.com/p/5234dfe9bd83c

یعنی یه تکست باکس باشه که فرد سریع جواب برای اون دوستش تایپ کنه معمولا دکمه پاسخ هست و ...

میشه راهنمایی کنید که چطوری این کارا بکنم ؟

یا اگه در قالبی دیدید یا کدش را دارید بزارید ممنون میشم

و این که تو این قالب ما ادامه سوالات داریم چطوری بفهمونم که وقتی روش کلیک شد 5 تا دیدگاه بعدی را نشون بده همین طور به ترتیب یا اضافه کنه با لیست؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میخواین ایجاکسی باشه؟

یعنی طرف اینتر کرد بره یا رفرش بشه؟

راه های مختلفی هست.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

میخوام تکس باکس براش بزارم که همون موقع تایپ کنه و اینتر بزنه و بفرسته دیدگاه را

چون اگه دیده باشید تو قالب های دیدگاه که هست دکمه پاسخ هست و ... میخوام نباشه و تکس باکس پاسخ برای همه سوال ها نمایش داده بشه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط سعید فرزادی پور
      با عرض سلام
      من به مشکلی خوردم که راه حل اون رو نمیدونم
      در هدر سایت یک نویگیشن بار دارم که منوی اصلی سایتم به صورت دراپ داون در این نویگیشن بار وجود داره ، قال سایت من shaply هستش و استفاده از ویجت ها در body بازه ، من با استفاده از یک ویجت اسلایدر در بالاترین قسمت و زیر هدر سایت که ارتفاع اونم 55 پیکسل هستش اسلایدر بزرگ ایجاد کردم ، و حالا زمانی که میرم روی دراپ داون ها متاسفانه تا قبل از اسکرول کردن به پایین ، زیر منو ها به زیر اسلایدر میرن ، اما بعد از اسکرول کردن به پایین این مشکل حل شده و منو ها و زیر منو ها نمایش داده میشن ، هرچه z-index رو افزایش دادم نتیجه ای نداشت ، چطور میتونم این مشکل رو حل کنم ؟
      و سوال دوم این که در این تم منو ها اول به پایین و بعد به راست باز میشن و من میخوایم سایت رو به صورت فارسی داشته باشم و میخوام اول به پایین و بعد به چپ باز بشن منو ها , چه تغییری میتونم در css ایجاد کنم ؟
    • توسط mrasoul
      اینکه من بخوام به قالبی که خریدم یه صفحه ایی رو اضافه کنم میشه بحث غیر قانونی که بایگانیش می کنید ؟
      اگه یک قالبی که میخرید یه امکانی و نداشته باشه و شما بخوای بهش اضافه کنی حتما باید بری پیش پشتیبان قالب و هزینه کنی برات بهش اضافه کنه؟ خوب اگه میتونست که اضافه می کرد .
    • توسط mrasoul
      با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه وردپرسی ها
      این صفحه اول وبسایت من است هایو  .
      حالا من میخواهم این صفحه را با یک صفحه استاتیک جایگزین کنم و خوب تا اینجا مشکلی نیست اما مشکل اصلی آنجاست که من یک صفحه لازم دارم مانند همین صفحه اول سایت که تمامی پستها در آن قرار داشته باشد و ظاهر و حتی فوتر و تمامی بخش ها از جمله دکمه ی بارگذاری مطالب بیش مانند همین صفحه باشد و در اصل می توان گفت که همین صفحه اصلی کپی شود .
      من با استفاده از قالب صفحه page.php و کپی کردن کدهای فایل index اقدام به ساختن صفحه ای به اسم posts کردم و از داخل برگه ها نیز در موقع ساختن برگه جدید ،  قالب این برگه را نیز بر روی posts قرار دادم و این هم آدرس همین برگه ایی که ساختم .
      ملاحظه می کنید که اصلا پستها نمایش داده نشده است ... امیدوارم که کسی بتونه راهنماییم کنه که مشکل کجاست ؟
      چندتا فایل پیوستی هم قرار دادم یکیش صفحه posts.php که خودم ساختم و دیگر مابقی فایل ها

ink.rar
      posts.php
    • توسط shayan201680
      با سلام
      بنده یک سایت اصلی وردپرسی دارم و قرار شده که در ساب دامینشم از وردپرس استفاده کنم.
      الان میخوام کاری کنم که کاربران اگر در سایت اصلی ثبت نام کردند بتونند با همون مشخصات در ساب دامین نیز لاگین کنند و برعکس!
      ولی نمیدونم باید چکار کنم! 
      ممنون میشم اگر کسی بلده راهنمایی کنه، با تشکر... 
    • توسط Mr Mirzaei
      سلام
      من برای کانال تلگرامم به آدرس زیر به یک ادمین نیاز دارم که در ضمینه فیلم و سریال نسبتا حرفه ای باشه
      Mester_Film@
      لطفا اگه کسی میتونه بهم کمک کنه لطفا به ایدیم پیام بده:
      Alo_Mester_Film@