رفتن به مطلب

افزونه پرسش و پاسخ برای قالب

پست های پیشنهاد شده

با سلام من دارم روی یه قالب کار می کنم که 2 ستون داره که هم اندازه هستند و در سمت راست مطالب میاد و می خوام در ستون چپ یک بلوک پرسش و پاسخ وجود داشته باشه که هرکس راجب هر چیزی سوال داشت مطلح کنه و ما بهش جواب بدیم

با افزونه باید انجام بدم یا تو کد نویسی قالب با کامنت ها این کارا بکنم

اگه میشه راهنمایی کنید

اون تیکه قالب که میگن هم عکس گرفتم گذاشتم که ببینید و نظر بدید

tuts.png

لینک به ارسال

اون لینک که دادید هیچ کمکی نکرد

یه سمپل اگه از این کار بدید ممنون میشم

یا یک قالب را معرقی کنید که این کار توش انجام شده که بتونم از کد هاش استفاده کنم

من تا جایی که میشه می خوام از افزونه استفاده نکنم و یه نکته دیگه می خوام یه بلوک باشه که سوال های قبلی خودش را نشون بده و این که فقط مدیر به سوال اون شخص جواب بده و این که باید عضو بشه تا بتونه سوال بپرسه

یا اگه میشه یه کد بدید یه راهنمایی اساسی :)

لینک به ارسال

پوسته های پولی :

http://www.quora.com/What-are-some-good-Q-A-WordPress-themes

که شاید بتونید توی نت پیدا و از کدهاشون برای یادگیری استفاده کنید

لینک به ارسال

قالب رایگان وجود نداره ؟

کاری که می خوام بکنم خیلی شبیه با کاری هست که وردپرس 98 کرده

کد سمپل یا آموزشی برای این کار سراغ ندارید این قالب و افزنه ای که معرفی کردید پولی هست و متمئنا نمی شه ازش استفاده کرد

لینک به ارسال

افزونه وجود داره

چون گفتید برای همین کد نمونه آدرس دادم

افزونه

http://wordpress.org/plugins/cm-answers/
+
http://wordpress.org/plugins/tags/qampa

لینک به ارسال

مرسی ولی به اون چیزی که میخوام دقیق نمی رسم می خواستم بدونم با کد نویسی چطوری میشه ایجادش کرد ؟

لینک به ارسال

بستگی داره از کدوم متد میخواین جلو برین؟

از متد استفاده از بخش دیدگاه های وردپرس یا اینکه کلا این بخش رو خودتون بنویسید؟

لینک به ارسال

زیاد آشنایی ندم به این متد ها که می گید

هر کدوم را ساده تر می تونید توضیح بدید و ساده تره را بگید انجام بدم

لینک به ارسال

ببینید معمولا این نوع سایتها یک سوال مطرح میکنن و بعد جواب میگیرن

تفاوت خیلی خاص با حالت معمول وردپرس ندارن

شما میتونید از همین بخش دیدگاه های پیش فرض وردپرس استفاده کنید فقط کافیه از کدهای استانداردی که در انجمن معرفی شده استفاده کنید تا هرجایی که نیاز دارید رو بتونید براحتی تغییر بدید

لینک به ارسال

این کد هایی که میگید اگه میشه لینک بدید برم بخونم

این عکس هم که من دادم پی اس دی طرحی هست که می خوام پیاده سازی کنم ماله سایته دیگه ای نیست

لینک به ارسال

از کد های دیدگاه بخوام استفاده کنم نمیدونم چطوری کار کنم چون معمولا یه مطلب باید باشه که زیرش دیدگاه بیاد

یه راهنمایی کنید بدونم از کجا شروع کنم و ساختار کار چطوریه

لینک به ارسال

ببینید ساختار همین وردپرس معمولی هست

بعد کافیه فقط بخش دیدگاه ها رو بزارید اونجای یکه میخواین

چیز خاصی نیست

نمونه بخش دیدگاه های استاندارد:

ساخت قسمت نظرات قالب

لینک به ارسال

مرسی

یه چند تا سوال دارم

1- معمولا قسمت دیدگاه ها زیر یک مطلب میاد ولی این چیزی که می خوایم درست کنیم مطلب نداره و در صفحه index هست مشکلی نداره ؟ ارور نمیده ؟

2- یه کد هم اگه میشه بدید که فقط مدیر بتونه به اون سوال پاسخ بده

3- قراره تو یه بلوک هم اگه بشه سوال هایی که پرسیده را ببینه این چطوریه ؟

4- یه شرطی هم باید بزارم که فقط اعضا بتوانند سوال بپرسند اونم اگه میشه بگید از چه کدی استفاده کنم

مرسی اون تایپیک خیلی کمک کرد من قبلا برای بخش کامنت از یه قالب دیگه کپی می کردم و استایل را اختصاصی می زدم الان فکر کنم خیلی دستم باز تر شده ;)

لینک به ارسال

1- معمولا قسمت دیدگاه ها زیر یک مطلب میاد ولی این چیزی که می خوایم درست کنیم مطلب نداره و در صفحه index هست مشکلی نداره ؟ ارور نمیده ؟

یعنی فقط یک بخش ارسال سوال دارید؟ کلا بخش سوال و حواب اونجاست؟

2- یه کد هم اگه میشه بدید که فقط مدیر بتونه به اون سوال پاسخ بده

راه ساده، یک شرط میشه تعریف کرد که اگر کاربر لاگین بود فقط به پاسخ بیاد و بعد ثبت نام رو هم ببندید

میشه براساس اینکه سطح دسترسی کاربر چی هست (که کدهاش توی انجمن هست) بخش پاسخدهی رو نشون داد

3- قراره تو یه بلوک هم اگه بشه سوال هایی که پرسیده را ببینه این چطوریه ؟

کاربر لاگین میکنه؟

قبلا کدی برای دیدن دیدگاه های کاربر در انجمن معرفی کردم جستجو کنید

4- یه شرطی هم باید بزارم که فقط اعضا بتوانند سوال بپرسند اونم اگه میشه بگید از چه کدی استفاده کنم

شرط به کمک تابع is_user_loggedin()

لینک به ارسال

یعنی فقط یک بخش ارسال سوال دارید؟ کلا بخش سوال و حواب اونجاست؟

بله فقط یه بخش داریم که در عکس پیداست

میشه براساس اینکه سطح دسترسی کاربر چی هست (که کدهاش توی انجمن هست) بخش پاسخدهی رو نشون داد

خوب میشه ساده تر کرد و کاری کنیم که پاسخ برای کسی نباشه و مدیر هم در پنل میتونه جواب بده این کار عملی هست ؟

کاربر لاگین میکنه؟

بله مطمئنا لاگین میگه نگرنه باید آخرین سوال های پرسیده شده را براشون نمایش بدیم که اینم خودش یه بحث هست :)

و این که گشتم از چون مرغ تا .... بود ولی تایپیک پیدا نکردم که موضوعش نمایش دیدگاه خود کاربر باشه اگه میشه لینک تایپیکش را بزارید

شرط به کمک تابع is_user_loggedin()

خیلی ممنون برای این کد خیلی کاربردی بود در بخش های دیگه هم به درد می خوره ;)

لینک به ارسال

کاربر لاگین میکنه؟

بله مطمئنا لاگین میگه نگرنه باید آخرین سوال های پرسیده شده را براشون نمایش بدیم که اینم خودش یه بحث هست :)

و این که گشتم از چون مرغ تا .... بود ولی تایپیک پیدا نکردم که موضوعش نمایش دیدگاه خود کاربر باشه اگه میشه لینک تایپیکش را بزارید

تو گوگل جستوجو کردم و به این صفحه رسیدم

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_comments

که تو تابعی get_comment یک پارامتر وجود داره بنام user_id که فکر کنم اگه ای دی اون کاربر را وارد کنیم فقط کامنت های اون را نشون بده و اینجا سوال اینه که چطوری ای دی یوزر را بگیرم و مقدار این پارامتر قرار بدم یعنی تابعی که فراخوانی می کندش را اگه میشه معرفی کنید

اگه هم با این تابع نمیشه این کار را کرد که دیگه هیچی :)

لینک به ارسال

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_currentuserinfo
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/get_current_user_id

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

الان رسیدم به این بخش و شروع به درست کردنش کردم که با این مشکل مواجه شدم

این که من یک فایل comment.php دارم برای مطالب و این بخش پرسش و پاسخ یکم فرق می کنه کد هاش با کد های کامت مطالب چیکار باید بکنم ؟

میشه از یه تمپلت استفاده کنم ؟

مثل

include (TEMPLATEPATH . '/qq.php');

مشکلی که پیش نمیاد ؟

لینک به ارسال

و این که من کد آماده ای که برای بخش دیدگاه ها دارم به این شکل نیست که این عکس مشخص کردم

http://quick-markup.com/p/5234dfe9bd83c

یعنی یه تکست باکس باشه که فرد سریع جواب برای اون دوستش تایپ کنه معمولا دکمه پاسخ هست و ...

میشه راهنمایی کنید که چطوری این کارا بکنم ؟

یا اگه در قالبی دیدید یا کدش را دارید بزارید ممنون میشم

و این که تو این قالب ما ادامه سوالات داریم چطوری بفهمونم که وقتی روش کلیک شد 5 تا دیدگاه بعدی را نشون بده همین طور به ترتیب یا اضافه کنه با لیست؟

لینک به ارسال

میخواین ایجاکسی باشه؟

یعنی طرف اینتر کرد بره یا رفرش بشه؟

راه های مختلفی هست.

لینک به ارسال

میخوام تکس باکس براش بزارم که همون موقع تایپ کنه و اینتر بزنه و بفرسته دیدگاه را

چون اگه دیده باشید تو قالب های دیدگاه که هست دکمه پاسخ هست و ... میخوام نباشه و تکس باکس پاسخ برای همه سوال ها نمایش داده بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...