• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس
yas_hfb

مشکل عجیب با چندتا از جدول های وردپرس در دیتابیس

7 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

دوستان برای من امروز یک ایمیل از طرف پشتیبانی هاستم اومد که متنش رو زیر براتون میذارم:

با سلام و احترام

به استحضار مي رساند که اکانت شما توسط اجرا کردن کوئری های سنگین مای اس کیو ال به شدت باعث مشغول شدن cpu سرور شده است. این امر به علت وجود تعداد رکورد های بسیار زیاد در یکی از جداول پایگاه داده شما میباشد:

Database Name: hidayir_db1

Table: wp_wp_rp_tags : 1187833 Rows

Table: wp_term_relationships : 1032075Rows

Database Name: hidayir_smsnet

Table: wp_postmeta : 1074316 Rows

Table: wp_term_relationships : 1079597 Rows

Table: wp_wp_rp_tags : 718626 Rows

تعداد رکورد های بالای جداول شما نه تنها باعث کند شدن سرویس مای اسکیو ال سرور میشود، بلکه به صورت قابل ملاحظه ای باعثت کند شدن وب سایت شما نیز میگردد. ضمن اینکه شما در حین بهینه سازی پایگاه داده خود دچار مشکل خواهید شد.

لطفا هرچه سریعتر در جهت کاهش تعداد رکوردهای پایگاه داده خود با هماهنگی بخش پشتیبانی برنامه خود اقدامات لازم را انجام دهید. لطفا توجه نمایید از آنجایی که تعداد زیاد رکورد های پایگاه داده میتواند منجر به استفاده بیش از اندازه منابع سرور گردد، در صورت عدم پیگیری شما در این خصوص در نهایت مجبور به غیر فعال کردن اکانت شما خواهیم شد.

اینکه این 3 جدول چی هستند رو تا حدودی میدونم ولی نمیدونم این همه رکورد چطوری تو این جدول های دیتابیس ایجاد شده!

آیا کسی از دوستان هست که بتونه من رو کمک کنه؟

ممنون

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مطالب مرتبط رو همین الان غیرفعال و بجاش از کدهایی که در انجمن قرار داده شده استفاده کنید

بقیه هم مربوط به وردپرس هست و افزونه ها و خود وردپرس ار این ها زیاد استفاده میکنن

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرسی آقا مرتضی بابت جوابتون

هیچ پلاگینی برای مطالب مرتبط نصب نکردم!

هاستینگ یه سری از برنامه هایی رو که روی cpu سرورشون فشار آورده رو برام ارسال کرده که اکثرا مربوط میشه به این فایل وردپرس: public_html/wp-cron.php

جالب اینجاست که داخل هاستم رفتم و دیدم که این فایل خالی هست و هیچی توش نیست همچنین permission مربوط به این فایل 0 صفر هست!

امکانش هست که مشکل از همین permission فایل باشه؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

wp_rp_tags مربوط به افزونه wordpress related post هست

از زمینه دلخواه استفادتون زیاد هست؟

تعداد دسته ها یا تگها زیاد هستند؟

از انتشار در آینده استفاده میکنید؟

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون پارسا جان

افزونه مطالب مرتبط نصب نیست ولی احتمال میدم قبلا شاید ازش استفاده شده و جدول هاش باقی مونده !

به هیچ وجه از زمینه های دلخواه استفاده نمیشه

تعداد دسته ها چیزی بین 15-20 تاست و تعداد تگ ها بیشتر از 100 هزار تا!

از انتشار در آینده هم استفاده نمیشه

---

خیلی ممنون میشم اگر راجب پست قبلیم کسی بتونه راهنماییم کنه راجع به اون فایل wp-cron.php

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من اگه محتوای این 3تا جدول رو پاک کنم چه اتفاقی می افته؟

Table: wp_postmeta

Table: wp_term_relationships

Table: wp_wp_rp_tags

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اولی زمینه دلخواه است

دومی برای تگها و دسته ها هست، حذف شود ارتباط دسته‌ها و تگ‌ها با پستها قطع میشه

سومی هم افزونه مطالب مرتبط هست . حذف بشه مشکلی نیست

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط محمد حمزه
      سلام دوستان من میخوتم حجم آپلود کردن توی دیتابیس زیاد باشه چون دیتابیس قبلیم بیش از 100 مگه ولی الان 55 مگ حق آپ میده الان این رو چطوری میتونم افزایشش بدم ؟
      در ضمن توی لوکال هم اینو چطوری میشه افزایش داد منظورم توی xampp هستش .

ممنونم از راهنمایی هایی گه قراره بنمایید
    • توسط 1id
      سلام اساتید
      ببخشید یه مقدار جداول دیتابیس برام گیج کننده هست منم زیاد از وردپرس سر رشته ای ندارم  و تو برنامه نویسی خیلی تازه کارم 
      از اونجایی که میخواستم یه قالب آموزشی داشته باشم و به ازای پرداخت وجه اون مطلب قابل پخش و دانلود باشه اومدم اینجا کمک بخوام
      افزونه edd بخوبی کار میکنه اما مشکلی که داره اینه که کاربر باید بره تاریخچه خرید هاش رو چک کنه
      ----------------------------------------
      اما من میخوام کاربر تو همون پست مربوطه به جای لینک خرید فایل خریداری شده را دانلود یا  تماشا کنه مثل سایت فرانش
      faranesh.com
      تا اونجایی که متوجه شدم جدول wp_edd_customers جدول خرید هاست
      و ستون payment_ids شماره های کلیه صورتحساب ها توش درج میشه اما نمیدونم به کدوم جدول ریلیشن شده یعنی چطوری متوجه بشیم این فایل رو خریداری کرده و اگر خرید اون پست با موفقیت بوده لینک دانلودش رو از کدوم جدول بگیرم
      راستی اگه لازم باشه مبلغی پرداخت کنم پرداخت میکنم فقط لطفا سریعتر کمک کنید
    • توسط shikpars_com
      باسلام خدمت  همه دوستان ی سوال داشتم اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
      در وردپرس قابلیتی رو میشناسید که از طریق اون بشه به دیتابیس سایت وردپرسی دسترسی پیدا کرد 
      مثلا بشه تمام دسته بندی هارو یکجا با یک کوئری از دیتابیس گرفت؟؟
    • توسط chaishpish
      سلام این ارور برای من میاد

Warning: mysqli_query(): (HY000/1030): Got error 28 from storage engine in /home/sarvdl/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1877 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sarvdl/public_html/wp-includes/wp-db.php:1877) in /home/sarvdl/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1179 چیکار باید بکنم
    • توسط runy
      سلام
      می خوام از هاست سی پنلم سایتم را به یه سرور مجازی با کنترل پنل دایرکت ادمین منتقل کنم که هنگام انتقال دیتابیس هنگام ایمپورت کردن ارور میده 
      اینم تصویر ارور 

متن ارور :
      Error SQL query: Edit Edit SET FOREIGN_KEY_CHECKS = ON; MySQL said: Documentation #2006 - MySQL server has gone away  چه کنم من ؟