رفتن به مطلب

مشکل عجیب با چندتا از جدول های وردپرس در دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان برای من امروز یک ایمیل از طرف پشتیبانی هاستم اومد که متنش رو زیر براتون میذارم:

با سلام و احترام

به استحضار مي رساند که اکانت شما توسط اجرا کردن کوئری های سنگین مای اس کیو ال به شدت باعث مشغول شدن cpu سرور شده است. این امر به علت وجود تعداد رکورد های بسیار زیاد در یکی از جداول پایگاه داده شما میباشد:

Database Name: hidayir_db1

Table: wp_wp_rp_tags : 1187833 Rows

Table: wp_term_relationships : 1032075Rows

Database Name: hidayir_smsnet

Table: wp_postmeta : 1074316 Rows

Table: wp_term_relationships : 1079597 Rows

Table: wp_wp_rp_tags : 718626 Rows

تعداد رکورد های بالای جداول شما نه تنها باعث کند شدن سرویس مای اسکیو ال سرور میشود، بلکه به صورت قابل ملاحظه ای باعثت کند شدن وب سایت شما نیز میگردد. ضمن اینکه شما در حین بهینه سازی پایگاه داده خود دچار مشکل خواهید شد.

لطفا هرچه سریعتر در جهت کاهش تعداد رکوردهای پایگاه داده خود با هماهنگی بخش پشتیبانی برنامه خود اقدامات لازم را انجام دهید. لطفا توجه نمایید از آنجایی که تعداد زیاد رکورد های پایگاه داده میتواند منجر به استفاده بیش از اندازه منابع سرور گردد، در صورت عدم پیگیری شما در این خصوص در نهایت مجبور به غیر فعال کردن اکانت شما خواهیم شد.

اینکه این 3 جدول چی هستند رو تا حدودی میدونم ولی نمیدونم این همه رکورد چطوری تو این جدول های دیتابیس ایجاد شده!

آیا کسی از دوستان هست که بتونه من رو کمک کنه؟

ممنون

لینک به ارسال

مطالب مرتبط رو همین الان غیرفعال و بجاش از کدهایی که در انجمن قرار داده شده استفاده کنید

بقیه هم مربوط به وردپرس هست و افزونه ها و خود وردپرس ار این ها زیاد استفاده میکنن

لینک به ارسال

مرسی آقا مرتضی بابت جوابتون

هیچ پلاگینی برای مطالب مرتبط نصب نکردم!

هاستینگ یه سری از برنامه هایی رو که روی cpu سرورشون فشار آورده رو برام ارسال کرده که اکثرا مربوط میشه به این فایل وردپرس: public_html/wp-cron.php

جالب اینجاست که داخل هاستم رفتم و دیدم که این فایل خالی هست و هیچی توش نیست همچنین permission مربوط به این فایل 0 صفر هست!

امکانش هست که مشکل از همین permission فایل باشه؟

لینک به ارسال

wp_rp_tags مربوط به افزونه wordpress related post هست

از زمینه دلخواه استفادتون زیاد هست؟

تعداد دسته ها یا تگها زیاد هستند؟

از انتشار در آینده استفاده میکنید؟

لینک به ارسال

ممنون پارسا جان

افزونه مطالب مرتبط نصب نیست ولی احتمال میدم قبلا شاید ازش استفاده شده و جدول هاش باقی مونده !

به هیچ وجه از زمینه های دلخواه استفاده نمیشه

تعداد دسته ها چیزی بین 15-20 تاست و تعداد تگ ها بیشتر از 100 هزار تا!

از انتشار در آینده هم استفاده نمیشه

---

خیلی ممنون میشم اگر راجب پست قبلیم کسی بتونه راهنماییم کنه راجع به اون فایل wp-cron.php

لینک به ارسال

من اگه محتوای این 3تا جدول رو پاک کنم چه اتفاقی می افته؟

Table: wp_postmeta

Table: wp_term_relationships

Table: wp_wp_rp_tags

لینک به ارسال

اولی زمینه دلخواه است

دومی برای تگها و دسته ها هست، حذف شود ارتباط دسته‌ها و تگ‌ها با پستها قطع میشه

سومی هم افزونه مطالب مرتبط هست . حذف بشه مشکلی نیست

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...