رفتن به مطلب

تشخیص کد hex در میان متن

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

فرض کنیم عبارت زیر را داریم :

salam chetori ?73616c616d

یا

salam 73616c616d chetori ?

در دو عبارت بالا کد hex در میان جمله است و حالا من می خواهم کدی باشد که hex را در میان متن تشخیص داده و آن را دیکد کند مشکل در دیکد کردن نیست مشکل اینجاست که سیستم بتونه کد hex رو که در میان متن مخفی شده را پیدا کند.

ممنون می شوم دوستان راهنمایی کنند.

ویرایش شده توسط karbar98
لینک به ارسال

این رشته چه جور تولید میشه؟ بصورت دستی نوشته میشه یا بوسیله ی تابع ایجاد میشه؟

مثلاً:

salam <span class="my-func"><?php my-function ?></span> chetory?

شاید البته منظورتونو درست نفهمیده باشم

لینک به ارسال

تا جایی که من می دونم باید به کد یک مشخصه بدید مثل % در اول و آخرش یا آکولاد و تعریف کنید که مقادیر داخل معرفه مورد نظر انکد بشند

لینک به ارسال

این رشته چه جور تولید میشه؟ بصورت دستی نوشته میشه یا بوسیله ی تابع ایجاد میشه؟

دقیقا دستی نوشته می شه و توسط get از آدرس گرفته می شود.

تا جایی که من می دونم باید به کد یک مشخصه بدید مثل % در اول و آخرش یا آکولاد و تعریف کنید که مقادیر داخل معرفه مورد نظر انکد بشند

درسته این هم امکان پذیره اما هیچ راهی نداره بتوان بدون در نظر گرفتن کارکتر خاصی کد hex رو تشخیص داد ؟

لینک به ارسال

من دقیقاً نمی دونم که این get‌ از کجا وارد میشه. فرض کنیم از یه فرم با متد get گرفته بشه. خب؟

حالا من میام یه زمینه دلخواه به نام hex_string برای پست ایجاد می کنم - بعد در آن فرم، فیلدی برای نوشتن مقدار این زمینه دلخواه ایجاد می کنم. (مثلاً 123456789)

سپس در هرجایی که میخوام این فیلد به صورت متمایز فراخوانی و نمایش داده بشه می تونم شرط زیر رو به کار ببرم:

<?php if ( ($_GET['hex_string'] == '') ) { ?>
<p>Null</p>
<?php } else { ?>
<?php
$search_post = get_by_hex_term();
foreach ($search_post as $search_post) {
echo "<span class=\"custom-class\">" . get_post_meta($search_post->ID,'hex_string',true) . "</span>";
echo "Your are my lovley friend";
}
}
?>

البته خودتون بهتر می دونید که باید در کنار این یک تابع (function) در functions.php به اسم get_by_hex_term ایجاد کنید تا بتونه مقدار hex_string رو از دیتابیس بخونه

البته این روش کلاً همین الان به ذهنم رسید و جواب میده ولی فکر کنم روش های ساده تری هم باشه. صبر کنیم!

لینک به ارسال

خب ظاهرا این مقدار هگز وسط یک جمله یا متن هست که با متد Get ارسال میشه معمولا ابتدای کدهای هگز $ یا # یا % داره که از اون طریق شناسایی میشه

در غیر این صورت بایید یک رجکس بنویسین که این کارو براتون انجام بده

یعنی کلماتی رو که از( 0-9 و a-f )تشکیل شدن درون متن رو به عنوان هگز در نظر بگیره

لینک به ارسال

من دقیقاً نمی دونم که این get‌ از کجا وارد میشه. فرض کنیم از یه فرم با متد get گرفته بشه. خب؟

با تشکر ز شما

اما اطلاعات از url گرفته می شود بدین صورت :

http://site.com/posts.php?id=salam73616c616d

خب ظاهرا این مقدار هگز وسط یک جمله یا متن هست که با متد Get ارسال میشه معمولا ابتدای کدهای هگز $ یا # یا % داره که از اون طریق شناسایی میشه

در غیر این صورت بایید یک رجکس بنویسین که این کارو براتون انجام بده

یعنی کلماتی رو که از( 0-9 و a-f )تشکیل شدن درون متن رو به عنوان هگز در نظر بگیره

دقیقا مد نظرم همین روش دومی است که نام بردید.

آیا مثالی در این رابطه موجود است ؟

لینک به ارسال

کار کمی سخت شده

تعداد کاراکترهای هگز شما ثابت هست؟

لینک به ارسال

کلا برا شناسایی hex می تونی از این pattern استفاده کنی

[0-9a-fA-F]+

ولی همونطور که مرتضی گفت باید تعداد رو مشخص کنی چون توی متن با کارکترای دیگه دچار مشکل در شناسایی میشی یا اینکه یه پشیوند قبل کد hex بزاری و یه pattern جدید تعریف کنی

لینک به ارسال

کار کمی سخت شده

تعداد کاراکترهای هگز شما ثابت هست؟

بله دقیقا کار خیلی سخت شده متاسفانه جستجو هایی هم که کردم کار ساز نبود.

تعداد کاراکتر ها هم متاسفانه مشخص نیست مثلا کد hex ممکنه 20 کاراکتری باشه یا ممکنه 100 کاراکتری باشد.

کلا برا شناسایی hex می تونی از این pattern استفاده کنی

ولی همونطور که مرتضی گفت باید تعداد رو مشخص کنی چون توی متن با کارکترای دیگه دچار مشکل در شناسایی میشی یا اینکه یه پشیوند قبل کد hex بزاری و یه pattern جدید تعریف کنی

ممنون اما مشکل اینجاست تعداد کاراکتر ها مشخص نیست.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...