• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
hormozgan

کدام افزونه باعث افزایش روزانه حجم هاست می شه ؟

13 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

من ده روز قبل بدلیل پر شدن سریع حجم هاست با پشتیبان هاستم تماس گرفتم که گفتند از افزونه آمارگیر است در اون موقع حجم هاست 1,841.12 / 2,000 MB بود هر چه انجام شد جواب نداد و بالاخره افزونه آمارگیر را پاک کردم و از وب گذار استفاده کردم ولی این مشکل همچنان ادامه داره و الان حجم هاست 2,018 / 2,000 MBیعنی دیگه جا نداره

من از افزونه های

اکیسمت و All In One SEO Pack و Avatars و فرم تماس نسخه 7 و CyStat و FormBuilder و Google XML Sitemaps و Hotfix و Mingle Forum و Private Messages For WordPress و Profiler و reza-contact و Sidebar Login و Timeline Calendar و Title Colors و Watermark RELOADED و wp-jalali و WP-Polls و WP-PostViews و WP-UserOnline و WP Page Numbers

استفاده می کنم

دوستان عزیز ممکنه بفرمائید کدام افزونه ممکنه روزانه حجم هاست را پر کنه بدون اینکه سایت فعالیتی داشته باشه یعنی عکس و مطلب و نظر اضافه نشه ولی کلی حجم سایت اضافه بشه

ضمنا من دیروز 250 عکس از هاستم پاک کردم که حجم هاست بیاد پایین و حجم شد 1,960.72 / 2,000 MB حجم هاست شده 2,018 / 2,000 MB یعنی کاملا پر شده حتی بیشتر ار حجم

ممنون می شم اگر راهنمائی کنید کدام افزونه باعث می شه و راه چاره چیست ؟

ویرایش شده در توسط hormozgan
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز فک کنم افزونه آمارگیر cystat مشکل سازه - این افزونه حجم زیادی از پایگاه داده رو اشغال میکنه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون

افزونه را پاک کردم

جدول ها در mysql database phpMyAdmin به چه اسمی هست تا پاک کنم ؟

با اسم cystat هیچ جدولی ندیدم

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به این راحتی افزونه هاتون پاک نکنید. این افزونه آمارگیر در اون حد نیستش که بخواد سریع پر کنه هاستتون رو. شما اگه از cpanel استفاده می کنید ابتدا به قسمت Disk space usage برید و از اونجا تمامی قسمت های مختلف وب سایتتون رو از لحاظ حجم می تونید بررسی کنید.

در ضمن اگه این افزایش حجم نوسان داره یعنی مثلا 100 مگ بالا میره بعد 20 مگ پایین میاد این هم به خاطر افزونه های کش هستش.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون دوست عزیز بالا و پایین نداره فقط بالا می ره

البته دیگه از وبگذار استفاده می کنم و افزونه آمارگیر زیاد برام مهم نیست

این تصویر cpane امروز بعد از پاک کردن 500 تصویر چند مگابایت اومد پایین و این آخرین وضغیتمهpost-149-0-58861600-1375539978_thumb.jpg

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

منظورم این قسمت نبود. وقتی که وارد cpanel شدید از قسمت files روی disk space usage کلیک کنید. بعد در قسمت پایین صفحه ای که باز میشه مقدار

Sort directories by رو disk usage قرار بدید.

از اونجا ریز مصرف هر قسمت رو میتونید ببینید.

مثل این عکس :

post-1664-0-89616900-1375541120_thumb.jp

ویرایش شده در توسط senator ali
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

post-149-0-17587300-1375543022_thumb.jpg

این آمار منه

به نظر میاد wp-content پر حجم ترینه و بخش backup-aed0e هم حجمش بالاست چکار کنم ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به همین راحتی مشکل شما حل شد!

دوست عزیز شما اقدام به بک آپ گیری از کل هاستتون کردید این اواخر و باعث شده این بک آپ در سیستمتون ذخیره بشه . اونم به حجم 1/1 گیگابایت

با پشتیبانی هاستتون صحبت کنید و بگید این فولدر دقیقا مربوط به چی هست تا مطمئن بشید. احتیاج نیست از کل هاست بک آپ تهیه کنید. شما فقط از دیتابیس بک آپ گیری کنید.

این نوع بک آپ گیری زمانی انجام میشه که بخواید هاستتون رو تغییر بدید.

در روت اصلی هم به نظرم افزایش حجم دارید. یه نگاهی بندازید ببنید فایل erorr logs در روت اصلی سایتتون چقدره حجمش.

همچنین ببنید در روت اصلی فایلی با نام core ایجاد شده ؟ اگه شده حجمش چقدره ؟

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با توجه به مشکلی که چند روز پیش داشتید باید فایلی به نام error.log با حجم بالا روی هاستتون ذخیره شده باشه

پاکش کنید

افزونه هاتون با هم سازگار نیستند این البته به حجم مربوط نمی شه ولی ترافیک و سرعت را تحت تاثیر قرار می ده

فرم تماس نسخه 7

و

FormBuilder و reza-contact

را با هم نیاز ندارید

وقتی

Mingle Forum را دارید برای پیام خصوصی هم از افزونه Mingle استفاده کنید که پارسی هم شده و Private Messages For WordPress را حذف کنید

دو افزونه

WP-PostViews و WP-UserOnline

با هم دیگه منابع زیادی را مصرف می کنند

و در مورد افزونه CyStat را دوباره فعال کنید از صفحه تنظیمات افزونه دیتابیسش را خالی کنید بعد حذفش کنید

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از شما دوستان عزیز مشکل همان بک آپ بود که پاک کردم و حل شد

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

و در مورد افزونه CyStat را دوباره فعال کنید از صفحه تنظیمات افزونه دیتابیسش را خالی کنید بعد حذفش کنید

بهتره به جای این افزونه به درد نخور قدیمی از "نسخه ۳.۰ افزونه آماره وردپرس" استفاده کنید

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام دوستان

فایل های core که در قسمت public_html وجود داره و حجم زیادی می گیره آیا برای ورد پرس لازمه ؟

اگر پاک کنم چه مشکلی پیش میاره ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون دوستان

مشکل حل شد جهت اطلاع دوستانی که ممکنه با این مشکل مواجه شوند عرض می کنم

ابتدا از سایت بک آپ بر روی کامپیوترم گرفتم سپس کلیه فایل هایی که در سال 2014 بخصوص در ماه مارس ساخته شده بود و حجم بالایی را داشت از هاست پاک کردم و پس از کم شدن حجم هاست مجددا بک آپ را از طریق درون ریزی سایت آپدیت کردم و حجم هاست اصلاح شد

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری