• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
mehrabi

درج لینک منبع با انتقال دهنده لینک و واکنش گوگل

6 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت همه اساتید و دوستان

سؤالاتی داشتم توی نت هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم توی انجمن هم هم.

جایی هم بهتر از اینجا پیدا نکردم. اینجا هم خوب پاسخ داده میشه هم سریع. هم به جواب ها مطمئنم چون توسط افراد متخصص پاسخ داده می شه.

اول هم ببخشید چون سؤالاتم زیاد هست.

فرض کنید من یه سایتی دارم شبیه سایت wordpressi.ir که توسط ربات مطالب کپی می شه و ادامه مطلب لینک می شه به سایت اصلی. گاهی هم خودم مطالبی از سایت های دیگه که خیلی عالیه کپی می کنم و لینک می دم به سایت اصلی. (خودم همه مطلب رو کپی می کنم.)

البته این رو قسمت توی یه ساب دامین ایجاد کردم و در قسمت اصلی سایت مطالب خودم منتشر می شه.

سؤالم اینجاست که اگه لینک به سایت منبع رو با iframe توی سایت خودم باز کنم (یعنی منبع ماسک دار باشه. همون انتقال دهنده های لینک رایج توی اکثر سایت ها) مثلا اینطور

http://go.site.com/index.php?url=http://www.site2.com/

1. آیا این کار تأثیر منفی روی سئو داره؟

2. واکنش گوگل چیه؟ سایتو به عنوان متقلب می شناسه؟

3. آیا باید لینک رو مستقیم وارد کنم تا به عنوان منبع شناخته بشه یا همین کار هم درج منبع حساب می شه؟

سؤالاتی دیگه هم هست:

4. آیا کلا لینک های خارجی اثر بد روی سایت و سئو داره؟ مثلا لینک های منبع.

5. بین محتواها فرقی می کنه؟

6. ربطی به تعداد لینک های خارجی داره؟

7. اگه از نوفالو استفاده کنیم چطور؟

یه سؤال دیگه:

اگه لینک منبع رو نوفالو کنیم چطور؟ واکنش گوگل؟

همه این مطالب با توجه به اینکه سایت اصلی در حال کار هست و کپی خودکار توی زیر دامنه هست.

این کار کار درستیه یا بهتره یه سایت مجزا برای این کار ایجاد کنم؟

معذرت که خیلی طولانی شد و بازم تشکر از همه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظرها متفاوت هست!

2. واکنش گوگل چیه؟ سایتو به عنوان متقلب می شناسه؟

تقلب خیر

3. آیا باید لینک رو مستقیم وارد کنم تا به عنوان منبع شناخته بشه یا همین کار هم درج منبع حساب می شه؟

منبع آدرس نیاز داره

4. آیا کلا لینک های خارجی اثر بد روی سایت و سئو داره؟ مثلا لینک های منبع.

خیر

5. بین محتواها فرقی می کنه؟

یعنی چی؟ بیشتر توضیح بدید

6. ربطی به تعداد لینک های خارجی داره؟

چی به تعداد لینک داره؟ سئو؟

7. اگه از نوفالو استفاده کنیم چطور؟

؟!

مثل بقیه آدرس هایی که نوفالو میکنید با شما رفتار میکنه

همه این مطالب با توجه به اینکه سایت اصلی در حال کار هست و کپی خودکار توی زیر دامنه هست.

این کار کار درستیه یا بهتره یه سایت مجزا برای این کار ایجاد کنم؟

نشر شخصی من این هست که برای تست روی یک سایت دیگه برید

چون ما هنوز هم در خم کوچه اول گوگلیم :)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام و خسته نباشید

خیلی خیلی ممنون که جواب فرمودید

سؤال اصلیم موند که:

اگه این کارو بکنم (منبع تو سایت خودم باز بشه با iframe) از نظر گوگل و موتورهای دیگه، منبع درج شده یا خیر؟

(یعنی آدرس منبع رو اینطور بنویسم:

http://go.mysite.com/index.php?url=http://www.source.com/

نظرها متفاوت هست!

اگه ممکنه بفرمایید نظر شما چیه؟

مثل بقیه آدرس هایی که نوفالو میکنید با شما رفتار میکنه

خوب بقیه آدرس ها چطور با ما رفتار می کنه؟ (توجه که لینک منبع هست ها)

اگه منبع نوفالو بشه انگار اصلا منبع درج نشده! درسته؟

اصلا یه سؤال دیگه. دقیقا کار نوفالو چیه؟ به موتور میگه لینک رو ولش؟ یا... ؟

بازم ممنون و یه دنیا تشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
اگه این کارو بکنم (منبع تو سایت خودم باز بشه با iframe) از نظر گوگل و موتورهای دیگه، منبع درج شده یا خیر؟

گوگل به اینصورت چطور باید تشخیص بده؟ فکر نمیکنم

اگه ممکنه بفرمایید نظر شما چیه؟

نظر شخصی بنده: خیر چون یکسری جاها در حال استفاده هست و سئو منفی نداشته!

اما اطمینانی نیست!

------

نوفالو تاثیری نداره و لینک دنبال نمیشه

nofollow کردن پیوند ها

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این اسکریپتو استفاده میکنیم همه لینک های خروجی به همین شکل منتقل میشن

راهی هست بتونیم بعضی لینکارو مستقیم کنیم؟ یعنی جلوی اسکریپتو برای بعضی لینکا بگیریم؟

فرضا تبلیغات متنی می خوایم بزاریم اما چون لینک ها مستقیم نیستن قطعا مشتری هم نداریم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

راهی هست بتونیم بعضی لینکارو مستقیم کنیم؟ یعنی جلوی اسکریپتو برای بعضی لینکا بگیریم؟

خب بجای استفاده از اسکپریپت از آدرس مستقیم استفاده کنید

چه مشکلی هست؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Rangarang
      سلام
      وقتی سایتمون پروتکل SSL داشته باشه و بخوایم تو صفحه اول از یک IFRAME ای استفاده کنیم که خودش SSL نداره (HTTP هست)، باید چیکار کرد؟ چون قبل از اینکه SSL رو سایت نصب بشه، IFRAME درخواست خودش رو به نسخه HTTP می فرستاد اما دقیقا بعد از نصب SSL اون IFRAME به صورت خودکار درخواست HTTPS می فرسته به سایت مقصد و چون سایت مقصد HTTPS نداره، IFRAME با خطا مواجه می شه. من می خواستم بدونم چطوری باید کاری کرد که IFRAME درخواست HTTP ارسال کنه همچنان.
      از افزونه Really Simple SSL استفاده می کنم.
      مرسی
    • توسط معین
      سلام به دوستان زحمتکش. من می خوام یه کاری کنم که وردپرسم به صورت خودکار فید های یک سایت دیگه رو دریفات کنه، و مطالبش رو به صورت خودکار پست کنه. خب تا این جاش رو هممون می دونیم که پلاگین هایی هستن که این کارا رو می کنن. 
      من خودم تا حالا با چند تاشون کار کردم که آدرس فید رو میدی و خودکار برات بهصورت پست توی سایت خودت مطالب رو کپی شده ارسال می کنه...
      اما من می خوام بجای این که مطالب رو از rss استخراج کنه و به صورت کپی شده برای من توی وردپرس پست کنه، بیاد اون لینک مطلب سایت دیگه رو به صورت iframe و در قالب یک پست ارسال کنه
      یعنی یک پست ارسال بشه که موضوع پست همون موضوع سایت فلان هست و محتوای پست یک iframe هست که اون مطلب رو از سایت فلان نشون میده
      نمونه ی این کار رو اینا کردن: http://www.shahrekhabar.com/  یا مثلا: http://khabarpu.com/
      اما اینا ظاهراً پلتفرم اختصاصی نوشتن... بنظرم با وردپرس اصلا کار سختی نباشه
      کسی ایده ای داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    • توسط firstline
      با سلام
      به یک افزونه نیاز دارم که در ورد پرس نصب بشه و لینکهیی که بصورت دستی وارد میکنم را کوتاه کرده و در یک صفحه iframe نمایش بدهد.
      مانند آدرسهای سایت : http://www.farhangreader.com/modules/pligg_web_toolbar/toolbar.php?id=21702
      لطفا راهنمایی بفرمایید.
      با تشکر
    • توسط blackflag
      سلام
      چند وقته دنباله راه کاری هستم که یک بخش مانند بخش اخرین پیوند های سایت http://www.ammarname.ir/ درست کنم
      یعنی پیوند های سایتم در یک پنجره ای فریم با هدر سایت من نمایش داده بشه همونطوری که در عمارنامه میبنید URL هم مربوط به سایت خودم باشه
      کسی میتونه راه کاری ارائه بده؟