رفتن به مطلب

استفاده از فونت دلخواه در استایل پلاگین

پست های پیشنهاد شده

سلام بر همه.. چطوری میتونیم توی استایل پلاگین از فونت دلخواه استفاده کنیم!؟ نمیدونم متوجه شدین یا نه!اما من میخام از فونت مثلا "یکان" توی پلاگینم استفاده کنم. چطوری میشه این کار رو کرد؟ تشکر از همه..

لینک به ارسال

سلام

باید ببینید به اون متن در فایل استایل پلاگین چه فونتی داده شده ، یا اگر فونتی بهش داده نشده ، ببینید تحت چه کلاسی هست خودتون بهش فونت بدید ( اگر نمی دونید لینک سایتتون رو بذارید تا بیشتر کمکتون کنیم . )

لینک به ارسال

مرسی همیارجان از پاسخت. کلاس فونت بهش داده شده اما فونت خودم رو میخام به اون پلاگین اتچ کنم. به تم میتونم اتچ کنم و ازش توی تم استفاده کنم اما توی پلاگین نمیدونم چطوری باید فونت اتچ کرد به استایل اون. اجازه بدید واضح تر بگم... یه پلاگین دارم میخام اعداد رو فارسی بنویسه اما حتی با فونت tahoma هم نمیشه اعداد رو فارسی کرد. من میخام از فونت یکان استفاده کنم که هم زیباتره هم اعداد رو فارسی نشون بده. ممنون میشم اگر لینک آموزش سایت خارجکی و یا خودتون آموزش بدین.

تشکر از همه...

ویرایش شده توسط AhmadKhan
لینک به ارسال

فرید هستم //

وقتی شما یه فونت رو با دستور font-face@ در فایل استایل تعریف کردید ، دیگه نیاز نیست به این که در فایل استایل پلاگین هم همین کار رو بکنید ، فقط کافیه دنبال کلاس مورد نظر بگردید و بهش این کد رو بدید :

font-family:B Yekan;

لینک به ارسال

آقا فرید مرسی. اما من از پلاگینی استفاده میکنم که حالت underconstruction رو ایجاد میکنه یعنی تم دیگه لود نمیشه وقتی این پلاگین فعال باشه. کاری هم که مشا گفتین کردم جواب نداد! اگر همینطور بنویسم font-family: B yekan; جواب میده اما فقط در حالتیکه روی سیستم مشاهده گر این فونت نصب باشه.. پیشنهادتون چیه؟

لینک به ارسال

خواهش میکنم / خب اگر اینجوریه همون دستور font-face@ رو به فایل استایل پلاگین اضافه کنید ، اما من فکر نمی کنم اینجوری باشه ، چون این پلاگین وردپرس هست و وقتی پلاگین اجرا میشه پس استایل قالب هم در هدر بارگذاری میشه ... در هر صورت اگر باز هم نتونستید درستش کنید ، لینک سایت رو اینجا بذارید تا بررسی کنم .

@font-face {
font-family: 'BYekan';
src: url('fonts/BYekan.eot?#') format('eot'), /* IE6–8 */
url('fonts/BYekan.woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

لینک به ارسال

دوست عزیز

شما باید اول فونت هایتون رو آپلود کنید

بعد از طریق فونت فیس تعریفشون کنید

بعد در قالب از اونها استفاده کنید

لینک به ارسال

دوست عزیز

شما باید اول فونت هایتون رو آپلود کنید

بعد از طریق فونت فیس تعریفشون کنید

بعد در قالب از اونها استفاده کنید

عزیزجان فونتها رو نمیخایم توی تم استفاده کنیم. میخام از استایل پلاگین استفاده کنم. بهر حال مرسی از پاسخت..

لینک به ارسال

عزیزجان فونتها رو نمیخایم توی تم استفاده کنیم. میخام از استایل پلاگین استفاده کنم. بهر حال مرسی از پاسخت..

کلاس پلاگین ها رو پیدا کنید

بعد از فونتهایی که تعریف کردید توی اون کلاس ها استفاده کنید

لینک به ارسال

خواهش میکنم / خب اگر اینجوریه همون دستور font-face@ رو به فایل استایل پلاگین اضافه کنید ، اما من فکر نمی کنم اینجوری باشه ، چون این پلاگین وردپرس هست و وقتی پلاگین اجرا میشه پس استایل قالب هم در هدر بارگذاری میشه ... در هر صورت اگر باز هم نتونستید درستش کنید ، لینک سایت رو اینجا بذارید تا بررسی کنم .

@font-face {
font-family: 'BYekan';
url('fonts/BYekan.ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

تشکر. اما همونطوری که گفتم پلاگین Under Construction ایجاد میکنه یعنی هیچی از تم لود نمیشه حتی هدر!

بعد فونتها رو توی فولدر پلاگین آپلود کنم دیگه؟

فکر نکنم بشه توی فولدر پلاگین آپلود کرد چون تا الان همچین چیزی ندیدم! امکانش هست از بیرون لینک داد به فونتها؟ یعنی url فونت رو از یه سایتی داد؟ سایتی هست که این امکان رو بده؟

لینک به ارسال

اگه این چیزی که گفتید پلاگین باشه ، پس باید باید باید از روی رودپرس خونده بشه

میتونید نمونه بدید ما درست کنیم ؟!

اگر هم که اسکریپت هست یه style.css توی directory اسکریپتتون درست کنید

این کدهایی رو که گفتند بزنید

خیر

توی directory وردپرس

امکانش هست از بیرون لینک داد به فونتها؟ یعنی url فونت رو از یه سایتی داد؟ سایتی هست که این امکان رو بده؟

بله

لینک به ارسال

شما می تونید برای راحتی کار ، فونت ها رو در هر فولدری که میخوایید در هاست آپلود کنید و کامل در کد لینکش رو بدید ، مثلا اینجوری :

url('http://www.test.com/fonts//BYekan.woff')

لینک به ارسال

اگه این چیزی که گفتید پلاگین باشه ، پس باید باید باید از روی رودپرس خونده بشه

میتونید نمونه بدید ما درست کنیم ؟!

اگر هم که اسکریپت هست یه style.css توی directory اسکریپتتون درست کنید

این کدهایی رو که گفتند بزنید

خیر

توی directory وردپرس

امکانش هست از بیرون لینک داد به فونتها؟ یعنی url فونت رو از یه سایتی داد؟ سایتی هست که این امکان رو بده؟

بله

ببینید ما یه تیکه کد داریم توی استایل پلاگین که اینطوریه مثلا:

.farid {
font-family: arial;
}

بعد ما میخایم فونت یکان رو مثلا بجای این فونت استفاده کنیم که اینطوری بشه:

.farid {
font-family: 'B yekan';
}

که البته باید قبلش فونت رو تعریف کنیم:

@font-face {
font-family: 'B Yekan';
}

حالا من بحثم اینه که این url که دادیم به این فونت مورد نظر باید خود فونتها کجا آپلود بشن؟ فرض کنید آدرس پلاگین اینطوریه:

.../wp-content/plugins/farid

ممنون میشم راهنمایی کنید...

اون فریدها هم به افتخار آقافرید! :D

ویرایش شده توسط AhmadKhan
لینک به ارسال
:) گفتم که ، شما هر جا میخوایید فونت ها رو آپلود کنید و لینک کامل رو در کد بذارید .
لینک به ارسال

آقایون گرامی حل شد!

همونطوری که حدس زده بودم باید url رو از بیرون بهش میدادیم! توی یه جا دیگه آپلود کردم و مشکل حل شد!

خسته نباشن اساتید... عیدتون مبارک.. التماس دعا..

ناظم گرامی لطفا تایپیک رو ببندن..

واییییییییی

نه صبر کنید!

اشتباه کردم! حل نشد!

فونت رو من بصورت b yekan یعنی اونطوری که روی سیستمم بود کلاس داده بودم اما باید byekan میدادم.. عزیزان ببخشید...

هنوز موضوع جل نشده...

لینک به ارسال

فایلی که آپلود کردید باید 3 تا فونت داشته باشه

اسم اونها رو بذارید توی کد ( 1 )

اون اولش رو هم همون اسمی که باهاش فراخوانی میکنید قرار بدید ( 2 )

@font-face {
font-family: '(1)';
src: url('fonts/(2).eot?#') format('eot'), /* IE6–8 */
url('fonts/(2).woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('fonts/(2).ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

ویرایش شده توسط majid1889
لینک به ارسال

فایلی که آپلود کردید باید 3 تا فونت داشته باشه

اسم اونها رو بذارید توی کد ( 1 )

اون اولش رو هم همون اسمی که باهاش فراخوانی میکنید قرار بدید ( 2 )

@font-face {
font-family: '(1)';
src: url('fonts/(2).eot?#') format('eot'), /* IE6–8 */
url('fonts/(2).woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('fonts/(2).ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

عزیز اینکارها رو برای تم ها زیاد انجام دادم. اما این پلاگینه. فکر کنم سیستمش یه خرده فرق کنه...

لینک به ارسال

عزیز اینکارها رو برای تم ها زیاد انجام دادم. اما این پلاگینه. فکر کنم سیستمش یه خرده فرق کنه...

گفتم که آدرس بدید درست کنیم !
لینک به ارسال

با سپاس از همه...

نتیجه:

وقتی خواستیم یک فونت رو به پلاگین اتچ کنیم نمیتونیم فولدرفونتها رو مستقیم توی فولدر پلاگین پیست کنیم و بعد مثل تم عمل کنیم. باید یه جایی مثل فولد آپلود وردپرستون که دسترسی بهش داشته باشین پیست کنین و بعد بجای url استایل پلاگین لینک فونتها رو بگذارید.

التماس دعا.. عید همه مبارک!

موضوع حل شد...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...