رفتن به مطلب

اسکریپت مناسب برای ساخت یک ویکی چیست؟

Germanizer

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

دیدید در خیلی سایتها ، روی ساب دامین شون یه بخش ویکی هم می سازن. که اسکریپتش رو دانلود و نصب می کنن

الان من سرچ کردم دیدم اسکریپتهای مختلفی برای سایت ویکی هست که نمی دونستم کدوم مناسب هستن و کدوم مشکل زا

می خوام ظاهر و طرز کارش عین خود سایت ویکی پدیا باشه.

نمونه اش این لینک هست:

http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C

لطفا یک اسکریپت برای ویکی بهم معرفی کنید که از اون استفاده کنم

اگر هم یک لینک دانلود ازش برام بذارید من خیلی بیشتر ممنون شما میشم

با سپاس

لینک به ارسال

سلام

خود سایت ویکی‌پدیا توسط ویکی‌مدیا که متن باز هست ساخته شده و دارای زبان فارسی هم هست:

http://www.mediawiki.org

لینک به ارسال

سلام

کسی تجربه کار با مدیاویکی رو داره؟ هیچ مرجع فارسی برا راهنمایی داره، من که هنگ کردم اصلا نمی دونم چی به چیه! چجوری باید صفحه ایجاد کنم و دسته بندی کنم و کاربر با دسترسی خاص تعریف کنم و اصلا صفحه مدیریتش کجاست؟ :D

لینک به ارسال

مدیا ویکی این تنظیمات را نداره

سیاست کلیش برمبنای مدیریت همگانیه (نویسنده اش در مورد فیلترینگ و این حرفها اطلاعات کافی نداشته)

ولی وردپرس افزونه ویکی ساز خوبی داره که باید بگردم و اسمش رو به یاد بیارم زیر همین مطلب اضافه اش خواهم کرد

لینک به ارسال

مدیا ویکی کلا براساس بی بی کدهای مخصوص به خودش هست

آموزش فارسی آنچنانی نداره ولی انگلیسی در سایت مرجعش آموزش زیاد داره

چیز خوبی هست اگر بتونید باهاش کار کنید

لینک به ارسال

ببینید من می خوام یه دانشنامه راه اندازی کنم که یه سری ویرایشگر داشته باشه که تغییراتشون اعمال شه و یه سری مشارکت کننده داشته باشه که بعد از تأیید اعمال شه، اینجور چیزی نمی دونم توی مدیاویکی باشه یا نه، اگه هست که راهنمایی کنید و اگه نیست لطفا یه چیز مشابهی که قوی باشه معرفی کنید

همچنین یه ذره اگه میشه در مورد همین مدیا ویکی توضیح بدید که مثلا دسته بندیهاش چجوری انجام میشه و کاربرها چجور فعالیت می کنن، یعنی هرکاری دلشون خواست می تونن انجام بدن؟ مثلا کل نوشته ها رو بریزن به هم؟! :)

ویرایش شده توسط ahadto
لینک به ارسال

یعنی به نظرتون به جای مدیاویکی وردپرس نصب کنم + این پلاگین؟ این قویتر از مدیا ویکی هست و اون مواردی رو که می خواستم (اعمال تغییرات بعد از تأیید) رو داره؟

لینک به ارسال

این افزوه چیز خوب و جمع و جوری هست و راحت

اما مدیا ویکی مخصوص این کار هست و گسترده و کمی سخت تر

لینک به ارسال

در رابطه با خود مدیاویکی همین بس که wordpress.org رو مدیاویکی سواره

اما همونطور که گفتند تنظیماتش یک کم متفاوته یعنی باید دستتون بیاد و وقتی به دست بگیرید از هر cms مشابه آسونتره به عنوان مثال دسته بندی در مدیا ویکی یعنی پوشه بندی و پوشه هر موضوع اولین مطلب اون موضوعه که معمولا شامل تعریفات اولیه و توضیحات می شه

و صفحات دسته های مختلف با رده بندی ها به هم وصل می شند که رده بندی هر مطلب مثل تگ در موقع ارسالش گذاشته می شه ...

ولی این افزونه کار رو برای کاربرانی که با سیستم وردپرس آشنا هستند راحت کرده و در ضمن در قالب خود سایت باز می شه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...