رفتن به مطلب

ایجاد نسخه موبایل در وردپرس چندسایته

MaySam.M

پست های پیشنهاد شده

سلام

برای اینکه برای وبلاگهای وردپرس شبکه یک نسخه موبایل ایجاد کنیم چه کار باید کرد؟

من افزونه wptouch رو نصب کردم و فعال کردم اما نمی دونم چطور میشه باهاش کار کرد. وقتی با گوشی به سایتهام میرم میبنیم هیچ فرقی نکردند و به همون شکل پیش فرض نمایش پیدا می کنند.

لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید

ممنون

لینک به ارسال

سلام

من با افزونه هایی که نسخه ی موبایل می سازند کار کردم ، هیچ فایده ای ندارند ! ... شما می تونید بدید مثلا یه اپلیکیشن اندروید براتون طراحی کنند یا اینکه با مدیا کوئری ها یه نسخه ی موبایل هم برای سایتتون آماده کنید .

لینک به ارسال

سلام

من با افزونه هایی که نسخه ی موبایل می سازند کار کردم ، هیچ فایده ای ندارند ! ... شما می تونید بدید مثلا یه اپلیکیشن اندروید براتون طراحی کنند یا اینکه با مدیا کوئری ها یه نسخه ی موبایل هم برای سایتتون آماده کنید .

منظورتون از مدیاکوئری رو متوجه نشدم! میشه بیشتر توضیح بدید؟

لینک به ارسال

ببینید مدیا کوئری ها کدهایی هستند که مشخص میکنند با توجه به عرض نمایشگر کاربر چه کدهایی نشون داده بشه ، مثلا تعیین میکنه وقتی ماکزیمم عرض صفحه 480 پیکسل باشه ( عموما صفحه موبایل ) این کدهای css خاص نشون داده بشه ، در نتیجه شما می تونید به کاربری که با موبایل سایت شما رو می بینه کد css خاصی نشون بدید ، مثلا ستونی که در اثر کوچک شدن صفحه در موبایل محو میشه میتونید بیاریدش زیر بقیه ی محتوا و ...

این کد به این صورته :

@media only screen and (max-device-width: 480px) {
#content {
float: none;
width: 100%;
}

مثلا این کد مدیا کوئری به این معنا است که وقتی ماکزیمم عرض صفحه ی نمایشگر 480 پیکسل هست به شناسه ی content اون دو خصیصه داده بشه

همچنین این کدها به این صورت هم میتونه باشه :

<link rel='stylesheet' media='screen and (min-width: 701px) and (max-width: 900px)' href='css/medium.css' />

این کد هم نمایشگر هایی رو هدف قرار میده که مینمم عرض 701 پیکسل و ماکزیمم عرض 900 پیکسل دارن و به مرورگر میگه وقتی یه نمایشگر با این مشخصات هست ، استایل رو از فایل medium.css بخونه ( البته بقیه ی استایل ها از فایل استایل اصلی هم خونده میشه ولی شما میتونید یه کلاس یا شناسه خاص رو در عرض مشخص تغییر بدید یا شناسه و کلاس جدید اضافه کنید )

لینک به ارسال

آها منظورتون اون بود :)

اون برای آخرین راه حل مد نظرم بود

چون الان گوشی با اندازه های مختلف تولید شده، کار طراحی به این شکل سخت شده

با وجود این همه برند گوشی و اندازه های مختلف کاش راه حل ساده تری هم بود

در هر صورت ممنونم ;)

لینک به ارسال

نه خیلی هم راحت هست !!! کافی شما دو تا نمایشگر رو هدف قرار بدید ، البته با کد اولی که گفتم . قرار نیست برای هر عرضی یه Css بنویسید !!

لینک به ارسال

نه خیلی هم راحت هست !!! کافی شما دو تا نمایشگر رو هدف قرار بدید ، البته با کد اولی که گفتم . قرار نیست برای هر عرضی یه Css بنویسید !!

نمایشگر اولی که میشه کامپیوترهای دسکتاپ

دومی هم که موبایله

یعنی بیام مثلا سایدبار رو حذف کنم و پستها رو با عرض کمتر نشون بدم همچنین هیدر رو؟

لینک به ارسال

نمایشگر اولی که دسکتاپ هست و کدهاش همون کدهای استایله .... نیاز نیس باز شما براش استایل و مدیا کوئری بذارید .. شما یه عرض ماکزیمم در نظر بگیرید برای موبایل ها ( مدیا کوئری اول ) بعد هم یه عرض دیگه در نظر بگیرید مثلا برای تبلت ها ... //

بله مثلا اگر میخوایید سایدبار رو حذف کنید ، مثلا شناسه اش اینه : sidebar# .... در استایل مربوط به موبایل بهش خصیصه display:none بدید تا در موبایل نمایش داده نشه .

لینک به ارسال

نمایشگر اولی که دسکتاپ هست و کدهاش همون کدهای استایله .... نیاز نیس باز شما براش استایل و مدیا کوئری بذارید .. شما یه عرض ماکزیمم در نظر بگیرید برای موبایل ها ( مدیا کوئری اول ) بعد هم یه عرض دیگه در نظر بگیرید مثلا برای تبلت ها ... //

بله مثلا اگر میخوایید سایدبار رو حذف کنید ، مثلا شناسه اش اینه : sidebar# .... در استایل مربوط به موبایل بهش خصیصه display:none بدید تا در موبایل نمایش داده نشه .

اونقدرها هم آماتور نیستیم :D

همینکارو میکنم :)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...