رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.

فرضا من میخوام یه سرویس وبلاگدهی طراحی کنم. برای ایجاد هر وبلاگ بنده دو حالت در نظر دارم. اول اینکه یه دیتابیس داشته باشیم به عنوان اصلی و هر وبلاگ به صورت یه جدول باشه.

و نوع دوم هم اینکه مرجعی وجود نداشته باشه و هر وبلاگ یه دیتابیس داشته باشه؟!

خوب دلیل اینکه سوال کردم اینه که هرکدوم مزایای خودشون رو دارن! مزایای حالت اول اشغال حجم کمه. اما خوب کنترل روش اصصلا آسون نیست. یه سری امکانات رو مجبورا باید حذف کرد!

اما بدی مورد دوم اینه که زیادی بزرگ میشه و ازدیاد دیتابیس ها خوب نیست! اما از لحظی میشه برای هر قسمت وبلاگ ساخته شده یه جدول تعرفی کرد و با اینکار قسمت های تقسیم بندی میشن و کنترل خیلی خیلی آسون میشه.

پیشنهاد یا نظر شما چیه؟! یا اصلا روش دیگه ای وجود داره؟!

لینک به ارسال

بنظر من حالت اول بهتره

توی چند سیستم وبلاگدهی و خود وردپسر هم همین نوع هست

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

ممنون از شما. این سایتی که معرفی کردید به نوعی سیستم وبلاگدهی نمیسازه. بلکه یه CMS میسازه. ساخت یه CMS تقریبا ساده ست و بنده طراحی کردم با امکانات زیاد. چیزی که من توش گیر کردم سیستم وبلاگدهیه. با امکان ثبت وبلاگ جدید.

چون مشکل من اینه که مثلا اگه توی اون سیستم وبلاگدهی 10 تا وبلاگ باشه ، اگر هر وبلاگ دارای یه دیتابیس باشه ، اونوقت میشه برای هر امکان مثلا قسمت پیوندها ، ارسال پست و... برای هرکدوم یه جدول مخصوص اون وبلاگ تعریف کرد.

اما اگر بخوایم جدول باشه. اونوقت ما یه جدول داریم که باید همه امکانات رو بچپونیم توش!!!

لینک به ارسال

پارت دوم آموزش رو هم مطالعه بفرمایید , در کل آموزش ها در حدی هستند که دید طراح سیستم رو به موضوع بازتر کند , گرچه راه اندازی سیستم بزرگتر شاید نیاز به هزاران خط کد باشد بعلاوه تحلیل های بسیار وسیع تر و متن و حوصله ی بیشتر

با این آموزش ها سعی کنید سیستمی که می خواهید طراحی کنید رو بهتر تجستم و پیاده سازی کنید , چک کردن سیستم هایی که در حال حاظر مشغول به کار هستند هم مینونه دید سیستم هایی که دارید تحلیل و پیاده سازی میکنید را افزایش دهد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...