رفتن به مطلب

تفاوت لینک به folder/index.php یا folder از لحاظ سئو؟

رحیمی

پست های پیشنهاد شده

سلام

سوالم فکر کنم واضحه. بهتره به example.com/folder/index.php لینک بدیم یا به example.com/folder‌ یا حتی example.com/folder/ ?

منظورم در درجه اول ذکر index.php‌ در لین هست ؟ و در درجه دوم اسلش نهایی (trailing slash) تاثیری هم داره؟

ممنون

لینک به ارسال

شما صفحه اصلی سایتتون رو در مرورگر باز کنید . ببینید انتهای اون index.php داره یا . اگر از وردپرس استفاده میکنید نباید این مورد رو داشته باشه . پس بهتره به همون شیوه بدون index.php لینک بدید .

در مورد / انتها هم نظری ندارم . ولی فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه . در هر حالت بهتره همون لینکی رو قرار بدید که مروگر به شما از صفحه اصلی میده .

لینک به ارسال

شما صفحه اصلی سایتتون رو در مرورگر باز کنید . ببینید انتهای اون index.php داره یا . اگر از وردپرس استفاده میکنید نباید این مورد رو داشته باشه . پس بهتره به همون شیوه بدون index.php لینک بدید .

در مورد / انتها هم نظری ندارم . ولی فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه . در هر حالت بهتره همون لینکی رو قرار بدید که مروگر به شما از صفحه اصلی میده .

خب من در همین مورد مسئله دارم. اگر به فایرفاکس example.com/folder/index.php رو بدم فایرفاکس صفحه رو باز می کنه و url‌ رو هم دست نخورده می ذاره. اگر آدرس example.com/folder‌ یا example.com/folder/ رو باز کنم فایرفاکس همیشه اون / نهایی رو اضافه می کنه (یعنی example.com/folder‌ رو تبدیل می کنه به example.com/folder/).

نکته اینجاست که من میخوام به بعضی سایت ها بگم به آدرس فوق لینک بدن. اما کدوم بهتره نمیدونم. (توی اون فولدر وردپرس نصب نیست)

سایت هایی که توی روت هستند معمولا به شکل example.com لینک میشن نه exxample.com/ یا example.com/index.php برای همین به نظرم رسید همون لینک به example.com/folder بهتر از بقیه باشه. فقط در این باره مطمئن نیستم!!!

لینک به ارسال
توی اون فولدر وردپرس نصب نیست

اگر تو فولدر وردپرس نصب نیست پس چرا ادرس به این صورت باز میشه ؟

لینک به ارسال

اگر تو فولدر وردپرس نصب نیست پس چرا ادرس به این صورت باز میشه ؟

متوجه منظورتون نمیشم. توی روت وردپرس نصب هست و توی فولدر هم یه فروم.

جدا از این سوال در مورد لینک کردن به index.php، یه سوال دیگه هم الان برام پیش اومد؟

لینک a.php?param1=1111 با لینک بدون پارامتر a.php برای گوگل فرقی داره؟ یعنی گوگل متوجه میشه این دو تا یه صفحه هستند؟

ویرایش شده توسط srh124
لینک به ارسال
متوجه منظورتون نمیشم. توی روت وردپرس نصب هست و توی فولدر هم یه فروم.

شما لینکی که دادید پس باید مربوط به انجمنتون باشه نه سایت اصلیتون. همینه که من گفتم index.php نباید داشته باشه . فکر نمیکنم لزومی داشته باشه index.php رو وارد کنید

example.com/folder/

در مورد سوال دومتون هم اطلاعی ندارم . اما اگر ریدایرکتی باشه گوگل خودش این ریدایرکت رو تشخیص میده . بعضی وقتا پارامترها به قسمت از صفحه اشاره میکنن و . . . که نیازی به ایندکس شدنش نیست . مهم همون صفحه اصلیشه

لینک به ارسال

یه نکته جالبی رو امروز بهش برخوردم و اون این که گوگل example.com/folder/ و emample.com/folder/index.php رو به عنوان دو نتیجه مجزا در نتایج خودش نشون میده. البته در ابتدای جستجو این دو تا رو مشابه می گیره اما بعد از فعال کردن گزینه " نشان دادن نتایج مشابه حذف شده" این دو رو به عنوان دو نتیجه جدا از هم میاره.

لینک به ارسال

اسلش نهایی و index.php هردو تاثیر دارند ولی اینقدر جزئی که قابل دیده شدن و یا نوشتن در آمار نیست

در کل اسلش آخر این مفهوم رو داره که ربات وارد یک پوشه غیر مجازی می شود و index.php باعث می شود ربات دنبال فایل های index.html و index.htm نگردد تاثیر index.php وقتی خودش را نشان می دهد که پوشه شما حاوی تعداد زیادی سند html xml php باشد که با جلوگیری از سردر گمی ربات های کوچک باعث علاقه مند شدن این ربات ها در جستجوی سایت می شود

یه نکته جالبی رو امروز بهش برخوردم و اون این که گوگل example.com/folder/ و emample.com/folder/index.php رو به عنوان دو نتیجه مجزا در نتایج خودش نشون میده. البته در ابتدای جستجو این دو تا رو مشابه می گیره اما بعد از فعال کردن گزینه " نشان دادن نتایج مشابه حذف شده" این دو رو به عنوان دو نتیجه جدا از هم میاره.

خوب این دو نتیجه جدا هستند فایل ایندکس الزاما نشانگر محتوای داخل پوشه نیست اما ایندکس پوشه است یعنی اگر فایلی دیگر جستجو شود به هر حال جستجو گر آنرا هم می یابد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...