رفتن به مطلب

میزان استفاده از منابع سرور

TATAR

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان.

یه سوال دارم بسیار ضروری.

میزان استفاده از منابع سرور برای وردپرس برای یک سایت که حداکثر 2 هزار بازدید روزانه داره،چقدر باشه کفایت می کنه؟

5 یا 10 درصد کافیه؟

و اینکه به نظرتون هاست مورد نظر تو ایران باشه بهتره یا خارج؟ (تمامی نکات موجود در این زمینه رو خوندم.پس لینک ندید.تجربیات بهم بگین)

دلیل سوال اینه که دو تا هاست مد نظر هست که یکیش 2 گیگ با منابع 10 درصد تو ایران هست و دیگری 5 گیگ با منابع 5 درصد تو خارج.تفاوت دیگشون هم در کنترل پنل هست که ایرانی دایرکت هست و خارجی سی پنل.

کدوم یکی به صرفه تر هست؟

ممنون میشم سریع و دقیق جواب بدید.

دارمتون ها:دی

لینک به ارسال

سلام

با توجه به تجربیات خودم میگم !

برای 2000 بازدید منابع 10 درصد شاید کافی باشه که البته به بهینه سازی سایتتون مرتبط میشه ! ولی برای 2000 بازدید کننده به احتمال زیاد 20 درصدش هم کمه !

هاست تو ایران و خارجش زیاد فرق نمیکنه ! یعنی من با هر دو تاش تجربه خوب و بد داشتم ! فقط از یه جای شناخته شده بگیرین که مشتریاش راضی باشن همین !

من با هم با دایرکت ادمین کار کردم هم با سی پنل ! در کل سی پنل و خیلی بیشتر می پسندم ...

اگه با دایرکت ادمین راحت هستی ، اکثر کار هایی که میخوایی و راه میندازه !

موفق باشی

ویرایش شده توسط davo0d
لینک به ارسال

سلام

ببینید استفاده از منابع سرور تنها به بازدیدکننده بستگه نداره بلکه به میزان انتقال داده بستگی داره

یعنی هرچی انتقال اطلاعات بیشتر باشه باید میزان مصرفی cpu بیشتر میشه

حالا ممکنه حداکثر میزان مجاز استفاده از cpu رو ۱۰۰ تا کاربر مصرف کنند ممکن ۲۰۰ کاربر یا ... استفاده کنند

حالا چرا کاربر مهم شده چون انتقال اطلاعات به صورت همزمان صورت میگیره و فشار بیشتری وارد میشه

پس اگر تمام محتوا شما متن باشه هاست‌های اشتراکی معمولی هم جواب میدن در نتیجه محتوایی بین سرور و بازدیدکننده منتقل میشه خیلی مهم هست

در مورد هاست هم سرعت هاستی که داخل باشه به خاطر فاصله کم حداقل تا چهار برابر بیشتر از هاست خارجی هست

اگر هم در سایت‌تون لینک ارجاع به بانک وجود داره (مثل خرید چیزی) خوب هاست ایرانی مطمئن‌تر هست

از طرفی هم چون داخل ایران هست هروقت خواستی می‌تونی هارد ببرید تمام محتوای سایت‌تون رو تحویل بگیرید

اما پهنای باند داخل ایران بسیار گرون هست

پشتیبانی ضعیف‌تر هست (از روی تجربه می‌گم)

قیمت تموم شده برای یک هاست ۱ گیگ با پهنای باند ۱۰ گیگ داخلی و خارجی تقریبا ۵ برابر متفاوت هست

امکانات هاست‌های خارجی تقریبا در تمام موارد بدون محدودیت هست از جمله دامنه‌ی اضافی (ادان دامین)

در هاست‌های داخلی امکان چیلتر شدن وجود نداره ولی روش دیگری هست به نام مسدود شدن که در این روش تمام محتوای سایت از بین میره

اما در هاست‌های خارجی سایت چیلتر میشه اما محتوا سرجای خودش باقی هست

در مورد سی‌پنل و دایرکت ادمین هم بگم تمام کارهایی رو که می‌تونید با سی‌پنل کنید با دایرکت‌ادمین هم می‌تونید انجام بدید

ولی انصافا سی‌پنل خیلی کاربرپسندتر و راحت‌تر هست

در نهایت به نظرم یک هاست که در موقعیت آلمان باشه می‌تونه گزینه‌ی خوبی باشه

لینک به ارسال

من خودم بش از اندازه با سی پنل راحتم و بیش از اندازه از دایرکت ادمین بدم میاد.ولی ...

در این مورد، جز همون تفاوت هایی که ذکر کردم، بقیه امکانات نامحدود هست.شرکتی که می خواهیم هاست ازش بگیریم پشتیبانیش خوبه و کیفیت بالایی داره.جز در یک مورد که بد بیاری آورد و هر چی داشت و نداشت هک شد و پاک.(همچنین سایت خودم).پس اگه پشتیبانی هاست داخلی به خود اینا برگرده خوبه.

حالا ما دوستان دیگه اگه توضیحی دارن بفرمایند تا تصمیم نهایی رو بگیریم.

بازم ممنون از دوستان فوق که زحمت انتقال تجربیات رو کشیدن.سپاس

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...