• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    

15 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان .

min-width مثل min-height عمل نمیکنه .

min-height اگر ابتدا مقدار 100 پیکسل داشته باشه , در صورتی زیاد میشه که محتوای داخلش بیش از 100 پیکسل باشه .

اما min-width اگر در ابتدا بهش بدیم 100 پیکسل , از همون اول , چه داخلش محتوا زیاد باشه چه کم , تمام عرض مرورگر رو پر میکنه.

اگه بخوایم همراه با عرض نوشته ی داخلمون , width زیاد بشه باید چکار کنیم ؟

<div class="div8">
<p> hellooooooooooooooo htmllllllllllllllllllllllll </p>
</div>

css :

.div8{
min-width:100px;
height:100px;
background-color:#E68A2E;
}

ممنونم.

ویرایش شده در توسط pary_daryayi
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

نمیدونم شاید من بلد نباشم.. ولی تا انوجایی که من میدونم max بودا... چون min اگر معنی هم بده معنی اون میشه از 100 پیکسل بزرگتر باشه!! فکر نکمن معنی بده!!! یا اصلا چنین چیزی وجود داشته باشه :D

شما اینو تست کنید، فکر کنم جواب بده بهتون... نیازی هم فکر نکنم به min یا max باشه...

.div8{
width:100px;
}

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مرسی . min هم وجود داره :

اینجا

کد شما باعث میشه , نوشته از دایو بزنه بیرون .

ببینید :

post-1361-0-53380400-1377326906_thumb.jp

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام. از padding استفاده كنيد. اين كد رو به استايل همون قسمت اضافه كنيد:

padding-left: 10px;

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متشکر از پویای عزیز، کد دقیق تر میشه این:

max-width:150px;
padding: 10px 10px 10px 10px;

ویرایش شده در توسط مرتضی نظری
3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای اینکه متنتون از کادر خارج نشه از خاصیت overflow:hidden استفاده کنید

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چون المانی که شما می خواهید استفده کنید یک المان block هست تمام عرض صفحه رو می گیره پس شما باید از min و max با هم استفاده کنید. با min کمترین مقدار المان را تعیین کنید و با max هم حداکثر مقدار المان را تا عرض المان به اندازه عرض کل صفحه نشه. برای راحتی کار هم می تونید از درصد استفاده کنید

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سعید جان من دقیقا متوجه نشدم که چرا باید از min هم استفاده کنه؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سعید جان من دقیقا متوجه نشدم که چرا باید از min هم استفاده کنه؟

برای اینکه وقتی هیچ محتوایی داخلش نیست هم یک عرضی داشته باشه. اگر هم می خواهند فقط زمانی که محتوا داشت عرض داشته باشه min را هم بردارن

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
.div8{
max-width:100px;
width: auto;
}

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این نتیجه نداد

.div8{
}

-----------------

.div8{
max-width:500px;
overflow:hidden;
}

این کد هم تلفیقی از راهنمایی آقای فخار و آقای شعبانی بود .

نتیجه نداد . با overflow:visible و auto هم امتحان کردم.

---------------------

به یه نتیجه ای رسیدم ( البته شاید نادرست )

این کار برای height به راحتی انجام میشه , ولی انگار برای width از لحاظ منطقی این کار اشتباهه .

چون ما نباید اجازه بدیم width مون بصورت اتوماتیک و غیرقابل کنترل افزایش پیدا کنه , چون در این صورت عرض مرورگر اسکرول میخوره .

برای این کار وقتی overflow رو برابر auto گذاشتم , باعث میشه خود دایو یک اسکرول بخوره و مابقی رو پایین نشون بده .

دوستان اگه نتیجه گیریم نادرسته بگید لطفا

--------------------

پ.ن : من نمیخواستم اینو تو طرح یا پروژه ای پیاده کنم , فقط داشتم این صفت ها رو امتحان میکردم ... الان که فکرشو میکنم به نظر کاربردی نمیاد ...!! :)

-------------------

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

هر کدی کاربردیه ولی باید در محل خودش استفاده شه

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

عزیز تلفیقی از کد من و محمد بزن ببین کارت درست میشه... بدون اینکه از کادر بزنه بیرون.. من خودم تست کردم جواب هم داد...

.div8{
height:auto;
padding: 10px 10px 10px 10px;
}

خب الان این کد کجاش مشکل داره؟ درضمن به صورت عادی از کادر هم بیرون نمیزنه، مگر اینکه یک کلمه خیلی بزرگ باشه... که بعیده چنین کلمه ای وجود داشته باشه...

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این کد به خاطر height:auto درست کار میکنه و از دایو بیرون نمیزنه . من فقط میخواستم کاربرد min-width رو بدونم که داستان به این جاها رسید . چون min-width شبیه min-height عمل نمیکنه .

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاربرد min-width وقتی روی div مشخص می شود که div در خاصیت display:inline-block یا float:right/left باشد فرض کنید یک div دارید که محتویات داخلش متغیر است و float شده به سمت چپ شما می خواهید حتی اگر هیچ محتوایی نداشت بهخ اندازه یک مربع با عرض 100 دیده شود ولی اگر محتوا داشت به اندازه محتوا عرضش تغییر کند استایل این div می شود

div {
float:right;
width:auto;
}

این نمونه را هم ببینید

http://jsfiddle.net/gTeFg/

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری