رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان .

min-width مثل min-height عمل نمیکنه .

min-height اگر ابتدا مقدار 100 پیکسل داشته باشه , در صورتی زیاد میشه که محتوای داخلش بیش از 100 پیکسل باشه .

اما min-width اگر در ابتدا بهش بدیم 100 پیکسل , از همون اول , چه داخلش محتوا زیاد باشه چه کم , تمام عرض مرورگر رو پر میکنه.

اگه بخوایم همراه با عرض نوشته ی داخلمون , width زیاد بشه باید چکار کنیم ؟

<div class="div8">
<p> hellooooooooooooooo htmllllllllllllllllllllllll </p>
</div>

css :

.div8{
min-width:100px;
height:100px;
background-color:#E68A2E;
}

ممنونم.

ویرایش شده توسط pary_daryayi
لینک به ارسال

سلام

نمیدونم شاید من بلد نباشم.. ولی تا انوجایی که من میدونم max بودا... چون min اگر معنی هم بده معنی اون میشه از 100 پیکسل بزرگتر باشه!! فکر نکمن معنی بده!!! یا اصلا چنین چیزی وجود داشته باشه :D

شما اینو تست کنید، فکر کنم جواب بده بهتون... نیازی هم فکر نکنم به min یا max باشه...

.div8{
width:100px;
}

لینک به ارسال

مرسی . min هم وجود داره :

اینجا

کد شما باعث میشه , نوشته از دایو بزنه بیرون .

ببینید :

post-1361-0-53380400-1377326906_thumb.jp

لینک به ارسال

متشکر از پویای عزیز، کد دقیق تر میشه این:

max-width:150px;
padding: 10px 10px 10px 10px;

ویرایش شده توسط مرتضی نظری
لینک به ارسال

چون المانی که شما می خواهید استفده کنید یک المان block هست تمام عرض صفحه رو می گیره پس شما باید از min و max با هم استفاده کنید. با min کمترین مقدار المان را تعیین کنید و با max هم حداکثر مقدار المان را تا عرض المان به اندازه عرض کل صفحه نشه. برای راحتی کار هم می تونید از درصد استفاده کنید

لینک به ارسال

سعید جان من دقیقا متوجه نشدم که چرا باید از min هم استفاده کنه؟

لینک به ارسال

سعید جان من دقیقا متوجه نشدم که چرا باید از min هم استفاده کنه؟

برای اینکه وقتی هیچ محتوایی داخلش نیست هم یک عرضی داشته باشه. اگر هم می خواهند فقط زمانی که محتوا داشت عرض داشته باشه min را هم بردارن

لینک به ارسال

این نتیجه نداد

.div8{
max-width:100px;
width: auto;
}

-----------------

.div8{
max-width:500px;
overflow:hidden;
}

این کد هم تلفیقی از راهنمایی آقای فخار و آقای شعبانی بود .

نتیجه نداد . با overflow:visible و auto هم امتحان کردم.

---------------------

به یه نتیجه ای رسیدم ( البته شاید نادرست )

این کار برای height به راحتی انجام میشه , ولی انگار برای width از لحاظ منطقی این کار اشتباهه .

چون ما نباید اجازه بدیم width مون بصورت اتوماتیک و غیرقابل کنترل افزایش پیدا کنه , چون در این صورت عرض مرورگر اسکرول میخوره .

برای این کار وقتی overflow رو برابر auto گذاشتم , باعث میشه خود دایو یک اسکرول بخوره و مابقی رو پایین نشون بده .

دوستان اگه نتیجه گیریم نادرسته بگید لطفا

--------------------

پ.ن : من نمیخواستم اینو تو طرح یا پروژه ای پیاده کنم , فقط داشتم این صفت ها رو امتحان میکردم ... الان که فکرشو میکنم به نظر کاربردی نمیاد ...!! :)

-------------------

لینک به ارسال

سلام

عزیز تلفیقی از کد من و محمد بزن ببین کارت درست میشه... بدون اینکه از کادر بزنه بیرون.. من خودم تست کردم جواب هم داد...

.div8{
max-width:100px;
width: auto;
height:auto;
padding: 10px 10px 10px 10px;
}

خب الان این کد کجاش مشکل داره؟ درضمن به صورت عادی از کادر هم بیرون نمیزنه، مگر اینکه یک کلمه خیلی بزرگ باشه... که بعیده چنین کلمه ای وجود داشته باشه...

لینک به ارسال

این کد به خاطر height:auto درست کار میکنه و از دایو بیرون نمیزنه . من فقط میخواستم کاربرد min-width رو بدونم که داستان به این جاها رسید . چون min-width شبیه min-height عمل نمیکنه .

لینک به ارسال

کاربرد min-width وقتی روی div مشخص می شود که div در خاصیت display:inline-block یا float:right/left باشد فرض کنید یک div دارید که محتویات داخلش متغیر است و float شده به سمت چپ شما می خواهید حتی اگر هیچ محتوایی نداشت بهخ اندازه یک مربع با عرض 100 دیده شود ولی اگر محتوا داشت به اندازه محتوا عرضش تغییر کند استایل این div می شود

div {
float:right;
width:auto;
}

این نمونه را هم ببینید

http://jsfiddle.net/gTeFg/

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...