رفتن به مطلب

اسکریپت

farnazs

پست های پیشنهاد شده

سلام

خسته نباشید

من یه سری اطلاعات جامع در مورد اسکریپت ها می خواستم ...

میتونیم بگیم یه نوع قالب یا نرم افزاره؟اصلا چیه ؟

اینکه اصلا چی هست ؟

میشه روی وردپرس نصبش کرد؟

طریقه نصب و فعالسازیش چطوره؟

لینک به ارسال

اسکریپت ها برنامه هایی هستند که کار شما را برای ساخت یک وب سایت ( هر نوع موضوعی) آسان تر می کند.مثل برنامه های کامپیوتری می باشد ، شما می توانید یک برنامه را از طریق کنترل پنل حذف کنید ولی می توانید توسط برنامه هایی این کار را با امکانات بیشتر می توانید انجام دهید.تو دنیای اسکریپت ها هم همین جوری است شما می توانید یک سایت با زبان html بسازید ولی این سایت امکانات کمی دارد حالا اسکریپت ها می تواند همان سایت را بسازند ولی با امکانات بیشتر.

این اسکریپت ها را نمی توان روی وردپرس نصب بلکه شما باید در هاستینگ خود یک فولدر جداگانه بسازید و آن اسکریپت را نصب کنبد اما می شود دو اسکریپت را با یک دیگر متصل نمود.ارتباط دو طرفه.

اگر این اسکریپت در ایران پشتیبانی شود که می توانید از سایت پشتیبانش آموزش را دریافت کنید اگر هم امکانش نیست معمولا سایت هایی که اسکریپت های مختلف ارائه می دهند طریقه نصب را هم آموزش می دهند.اگر هم نبود معمولا پس از آپلود روی هاست با زدن آدرس اصلی یا ادرس اصلی+install امکان نصب این اسکریپت وجود دارد.

لینک به ارسال

اسکریپت یه سیستم برنامه نویسی شده ی خاص هست ، مثلا اسکریپت چت باکس یا آزمون آنلاین ...

http://fa.wikipedia....rg/wiki/اسکریپت

وردپرس ، جوملا ، دروپال سامانه یا سیستم های مدیریت محتوا هستند که کارشون خیلی متفاوت تر از اسکریپت هاست

http://fa.wikipedia....نه_مدیریت_محتوا

لیست سیستم های مدیریت محتوا رو بر اساس زبانی که برنامه نویسی شدن رو هم میتونید اینجا ببینید :

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA_%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7

لینک به ارسال

سلامی مجدد

معذرت میخوام ، یه سوال دیگه :

اگه من این اسکریپ و روی هاستی که وردپرس روش نصب باشه نصب کنم ، مشکلی برای وردپرس به وجود نمیاد ؟

بعدش برای ورود به مدیریت سایت چیکار باید بکنم و به چه آدرسی باید برم ؟

اینجوری به دوتا دامین احتیاج دارم ؟ یعنی یکی برای وردپرس که یه سایت جداگانه روشه و یه دامین هم برای این اسکریپ ؟

یا راهکاری داره که بتونم با یه دامین از هر دو سیستم استفاده کنم ؟

نیمدونم تونستم منظورم و برسان یا نه !! می بخشید که کمی بد توضیح دادم منظورمو !

لینک به ارسال

اسکریپت ها به هم معمولا ربطی ندارن وبرای هم مشکلی ایجاد نمیکنن مگر اینکه دیتابیس هاشون روی هم ست بشه

ورودشون هم متفاوته و معمولا در راهنماشون نوشته شده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...