رفتن به مطلب

یک چت روم پیشرفته و زیبا

زانی

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستانی که به کد نویسی و ساخت برنامه های اینترنتی آشنایی دارن حتماً بخونن مخصوصاً آقا مرتضی یکی از مدیران همین سایت .

دوستان عزیز نمی دونم این مشکل برای شما هم وجود داره یا نه

من خیلی وقته دنبال یه اسکریپت درست و حسابی برای چت می گردم

خیلی اسکریپتهای چرت و پرتی تو نت وجود داره که بعضی از اونها یا امنیت پایینی دارن و یا این که از ظاهر زیبایی برخوردار نیستن

یه سئوال چرا هیچ کسی دست به کار نمیشه ؟

یکی از شما عزیزانی که در مورد برنامه نویسی خبره هستید و می دونید که می تونید یه اسکریپت چت و یا افزونه چت عالی برای وردپرس بسازید و از این راه در آمدی هم کسب کنید یه تکونی به خودتون بدید .

فکرشو بکنید که اگه بتونید یه اسکریپ یا افزونه چت که همراه خودش یه مسنجر برای نصب بر روی دسکتاپ هم داشته باشه و بشه در یه محیط زیبا و سریع چت کرد رو می تونید به چند سایت بفروشید .

من می خواستم این اسکریپت رو سفارش بدم که برام بسازن البته چون هزینه ساخت برای یه نفر یه کم زیاده خواستم این پیشنهاد رو بدم که یکی از عزیزان که می تونه یه همچین چیزی بسازه اون رو برای فروش عموم بزاره و این طوری هزینه خرید این افزونه یا اسکریپت هم پایین تر میاد و هم افراد بیشتری می تونن اون رو بخرن

از تمامی دوستانی که می تونن یه همچین کاری رو انجام بدن و وقتش رو دارن خواهش می کنم این معضل بزرگ دنیای نت ایران رو رفع کنید و یه چیز به درد بخور بسازید و یه هزینه ای هم ببرای زحمتی که کشیدید و قتی که گذاشتید دریافت کنید .

آقا مرتضی یکی از مدیران محترم این انجمن می تونن یه همچین چیزی رو به صورت یه افزونه وردپرسی بسازن ( از خودم نمی گم چون قبلاً ازشون پرسیدم اما چون ازش خیلی گذشته فکر نکنم یادشون باشه ) مرتضی خان خب شما یه همتی بکنید یا حداقل به یکی دیگه از دوستاتون بگید که یه کاری بکنن به خدا دیگه از بس تو سایتهای خارجی و داخلی گشتیم واسه یه چیز به درد بخور گشتیم کم آوردیم خب شما یه چیز به درد بخور وطنی و قابل ارتقا بسازید که هم یه سوابی کرده باشید و هم یه خورده بتونیم ایرانی ها رو به ایران برگردونیم نه این که ایرانی ها برای چت به مسنجرهایی مثل نیم باز برن و اونجا چت کنن چرا ما خودمون یه مسنجر مثل نیم باز حالا تا حدودی ضعیف تر برای خودمون نسازیم تا سایتهای ایرانی با خرید این اسکریپت یا افزونه ایرانی ها رو تو ایران جم کنن نه مغزها هر کدوم به یه جایی بره و پر بشه از چرت و پرت من که خودم به شخصه همون روز اول انشار می خرم و نصب می کنم چون دوس ندارم دیگه هم شهریام رو تو رومهای دیگه ببینم و می خوام همه ی اونها رو جمع کنم که این کار امکان پذیر هستش چون قبلاً با یه اسکریپت ضعیف مثل ات چت هم تست کردم و بهم ثابت شده که کاربران ایرانی تمایل زیادی دارن که از امکانات و چت رومهای ایرانی استفاده کنند و از فضاهای با قانون بیشتر خوششون میاد و جمع می شن پس فکر کنم دیگه وقت همته و دست رو دست گذاشتن در این مورد بسه.

ازتون خواهش می کنم نظرات خودتونو در این تایپیک ارسال کنید و یه تیمی چیزی برای ساخت یه همچین چیز مفید و مناسبی تشکیل بدید .

ویرایش شده توسط زانی
لینک به ارسال

سلام

فکر نکنم اینجا جای این بحث باشه . اگر توی بحث ازاد ایجاد میکردید بهتر بود ولی فکر نکنم محل کسب و کار باشه که دنبال شریک باشید .

فرمایش شما متین خیلی هم خوب ولی اینجا ایران هست و به نقل از مدیر مایکروسافت که میگه : (( من ویندوز و نرم افزار میدم بیرون وقتی به ایران میرسه کپیش و ریپ شدش و دستکاری شدش توی جهان پخش میشه )) . . .

لینک به ارسال
فرمایش شما متین خیلی هم خوب ولی اینجا ایران هست و به نقل از مدیر مایکروسافت که میگه : (( من ویندوز و نرم افزار میدم بیرون وقتی به ایران میرسه کپیش و ریپ شدش و دستکاری شدش توی جهان پخش میشه )) . . .

موافق ، ولی نه به این شدت و غلیظی :D .

.

اتفاقا بنده خیلی به فکر یه همچین چیزی هستم :) .

یه چت روم ساده م قبلا نوشته بودم ، زیاد کارامد نبود البته.

.

در آینده سعی میکنم یه سیستم چت php سرهم کنم اگه وقت کردم :) .(البته کار آسونی نیست اصلا ;) )

ویرایش شده توسط alireza.nh
لینک به ارسال

سلام

فکر نکنم اینجا جای این بحث باشه . اگر توی بحث ازاد ایجاد میکردید بهتر بود ولی فکر نکنم محل کسب و کار باشه که دنبال شریک باشید .

درسته ولی اگر افزونه فارسی باشد فکر نکنم دیگر این داستان دیگر پیش بیاید. خبر خوب این است که چند وقتی است که در ایران بحث کپی رایت در حال رعایت شدن است(برای اسکریپت های فارسی) و هیچ وقت تا حالا ندیدم کسی بیاید اسکریپت فارسی و قالب فارسی (اختصاصی) که برای فروش باشد در سایت های ایرانی رایگان پیدا شود.

در ارتباط با بحث چت روم هم اسکریپت ای چت است ولی آن هم به خوبی در ایران پشتیبانی نمی شود و از نظر امنیت خیلی مشکل دارد به طوری که خودم با وجود این که از هک وب سایت خیلی خیلی کم سر در میارم ولی راحت توانستم به این اسکریپت نفوذ کنم.

من هم با alireza.nh موافق هستم.حتی خیلی ها هستند که به چنین اسکریپت هایی نیاز داشته باشند از جمله خودم.اگر پشتیبانی خوبی داشته باشد خیلی خیلی خوب است.شخصا حمایت می کنم.

لینک به ارسال

سلام

دوست من نشد یه کم نامردی کردی من دنبال کار و کاسبی و شریک نیستم چون خودم از برنامه نویسی سر در نمیارم .

بابا چرا هر چی پیش میاد ما داریم می گیم اینجا ایرانه به قول دوستمون شما تو این یکی دو سال کدوم اسکریپت ساخت ایران رو تونستید به صورت رایگان و ریپ شده دانلود کنید ؟

این کار فکر نکنم با یه نفر و تنها یه ایده پرداز پیش بره و به نیرو و مغزهای بیشتری نیاز داره

لینک به ارسال

مشکل چت نوشتن اسکریپت نیست فکر کنم اسکگریپتهای چت یه بیست سالی عمر داشته باشند

مشکل نیاز به سرور و سخت افزار بسیار قویه برای استفاده اش که معمولا دارندگان چنین سرورهایی ترجیح می دهند از اسکریپت های شخصی نویس و انحصاری استفاده کنند که از هر جهت خیالشون راحت باشه و بتونند سرویس و خدمات لازم را هم ازش کسب کنند

اسکریپت های رایگان چت نه طالب دارند و نه کارایی

لینک به ارسال

بحث چت خیلی گسترده هست

مورد مهم رو ایما عزیز اشاره کردن

موراد زیادی رو باید مهیا کرد

به پشتیبانی مالی نیاز داره

نه چند صدهزار تومان. خیلی بیشتر از این حرفها

لینک به ارسال

منم یه چند وقتی است دنبال یه چت روم خوب هستم اما به قول دوستمون هیچ کدومش به درد نمیخوره حالا مورد مهمشو که ایمان عزیز اشاره کرد فرض میکنیم ما سرورهای قدرتمندی داریم! :D

این طور که دوست عزیزمون مرتضی میگه هزینه ها زیاده :huh: ولی فکر کنم هر کی همچی چیزی بسازه چند برارشو در میاره! :DB)

لینک به ارسال

سلام

به جز مواردی که از لحاظ سخت افزار و سرور مطرح شد کلاً با راه اندازی چت هم موافق نیستم چون"چت" کردن کمترین مزیت برای کاربر داره و کشتن وقته.بهتره به فکر خدمات مفید دیگری باشید.

لینک به ارسال

البته شاید بشه از افزونه های چت وردپرس استفاده کرد، بعضی هاشون هم دست کمی از این اسکریپت ها ندارند.

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

البته شاید بشه از افزونه های چت وردپرس استفاده کرد، بعضی هاشون هم دست کمی از این اسکریپت ها ندارند.

یکی از این افزونه ها که فارسی رو هم پشتیبانی کنه و مشکل خاصی نداشته باشه و شما هم ازش استفاده کرده باشید و راضی بوده باشید رو نام میبرید؟

لینک به ارسال

من تا حالا چت رومی رو ندیدم که امنیت قابل قبولی داشته باشه

مدتیه که میخوام یه چت روم بسازم

فقط یه نفر پیدا کردم که میشه 1 میلیون میگیره تا یه چت روم بدون باگ و با امکانات پیشرفته بسازه, که اون هم هیچ نمونه کاری نداره

لینک به ارسال

بنظرم چت اونم تحت وب اصلا چیز جالبی نیست و مشکلات زیادی داره الان بیشتر کاربر ها دارای اسمارت فون های اندوریدی و IOS هستند و بلک بری هم داره سیستم عامل خودشو گسترش میده میشه گفت کاربر ها بیشتر دنبال نرم افزار های چت میگردن تا تحت وب !! چون استفاده از نرم افزار هم راحته و هم سرعت بالاتری داره به همین دلیل کاربر ها زیاد نمیان سراغ چت روم های تحت وب میشه گفت راه اندازی چت روم یک کاری هستش که هزینه و وقت و انرژی خیلی بالایی رو میخواد واسه فعالیت و اخرش هم فکر کنید 2 سال زحمت بکشید هیچ چیزی ازش در نمیاد و تلاشتون بی اثره .... (البته به غیر از تبلیغات) ...

الان ایده های خیلی زیادی وجود داره که میتونید روش کار کنید و خیلی زود هم نتیجه خوب اون رو بگیرید نمیدونم چرا بین این همه فعالیت مفید شما چت روم رو انتخاب کردید !!

شاید همه ماها نرم افزار Nimbuzz رو یادمون باشه که بعد از بسته شدن اتاقل های چت یاهو تونست محبوبیت خیلی بالایی به دست بیاره ولی انقدر امنیت سرور هاش پایین بود که با یک اسپمر راحت میشد تمام روم های اون رو بلوک کرد و همینطور با یک کراکر میشد اکانت های کاربر ها رو هک کرد با اینکه یک نرم افزار بود و یک شرکت بزرگ هلندی پشتش بود باز هم تا 2 سال امنیتش پایین بود و باگ داشت که میشد با کد های xml در هسته اون دستکاری ..... و فکر میکنم هنوز هم باگ داره ...

لینک به ارسال

سلام

من خیلی وقته دنبالش بودم و دادم یک گره برام طراحی بکنه که هزینه 3 میلیون تومان شد

وقتی آماده شد هم خودم استفاده میکنم هم برای فروش میزارم

حتی نرم افزار اندروید و ios و pc هم داره که کاربر بتونه لاگین بکنه و استفاده بکنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...