رفتن به مطلب

مشکل قالب با رزولوشن های مانیتور

پست های پیشنهاد شده

با سلام

قبلا که قالب طراحی میکردم اولش یه main میزدم با عرض 980 و همه محتویات داخل اون بود که تو مانیتور های با رزولشن پایین جا میشد و در رزولشن های بالا کناره هاش خالی بود.

اینبار میخواستم قالب طراحی کنم که یکم عرضش بیشتر باشه ولی در رزولشن های پایین به مشکل میخورم و سایدبار از کادر اصلی خارج میشه.

به صورت تصادفی با قالب این سایت مواجه شدم دیدم همین قالبش عرضش مثل من انتخاب کرده ، یک container زده ( width: 1170px; )

ولی این سایت مشکل قالب من رو نداره یعنی اگر بیاید شما صفحه مرورگرتون رو کوچیکتر کنید بلوک ها و حتی محتویات داخل بلوک (نظیر عکس و متن و...) هم کوچک میشه که به این ترتیب همه بلوک هاش سر جای خودشه !

میخواستم بدونم چطوری این کارو کردند من حتی کد ها رو مثل همین سایت کردم که شاید درست بشه ولی باز از کادر میزنه بیرون و اسکرول ایجاد میشه (افقی)

با تشکر

لینک به ارسال

سایتی که لینکش رو دادید طراحی واکنش گرا Responsive داره یعنی برای رزولوشن های پایین صفحه نمایش ها بهینه شده مثلا برای تبلت و گوشی های هوشمند کدویسی هاش رو تغییر دادن تا در تمام وسایل به درستی نشون داده بشه ، اگر میخایین سایت تون واکنش گرا باشه باید نحوه استایل نویسی تون رو تغییر بدید .

http://en.wikipedia.org/wiki/Responsive_web_design

لینک به ارسال

یک سوال در مورد همین Responsive داشتم.

الان قالبی که زدم رو آیا با @media میشه Responsive کرد؟ یا باید کار های دیگه انجام بشه؟

برای مثال بعد از header سایت من یک main تعریف کردم با max-widht:1170px;

سپس برای اینکه تو روزلشن 1024px درست کار کنه اومدم یک کد زدم به صورت زیر:

@media only screen
and (min-width:720px) and (max-width:1169px) {
.main {
width:1024px;
margin:10px auto;
}

البته برای بلوک های داخلش margin-left هم زدم چون وقتی جمع میشه یک طرفه از کادر خارج میشه .

میخواستم بدونم روشم درسته یا اشتباه چون من یکم رفتم دنبال همین Responsive کردن قالب اینارو برداشت کردم.

ممنون

ویرایش شده توسط webmaster
لینک به ارسال

دوست عزیز شما برای طراحی واکنش گرا باید از اول این هدف رو واسه خودتون تعریف میکردید :) .

حالا هم عیب نداره ولی باید تو استایل دستکاری بشه (یعنی دوباره کاری تقریبا)

شما اول main رو بر اساس % مشخص کن بعد بهش max-width بده.

حالا بقیه المان های داخل main رو بر اساس اندازه به px به % تبدیل کنید.

.

. و در فایل responsiv.css المان هایی که باید از هر لحاظ تغییر خاصی کنند(جابجایی - حذف یا......) رو انجام بدید ;)

ویرایش شده توسط alireza.nh
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...