رفتن به مطلب

فارسی سازی افزونه های بدون فایل زبان

Ghaem

پست های پیشنهاد شده

سلام

می خواستم بپرسم که افزونه هایی رو که فایل زبان ندارند چطور باید فارسی کرد؟

ممنون می شم کمک کنید. :D

لینک به ارسال

سلام فك كنم 2 راه وجود داره !‌

1- خودت فايل زبان براش بسازي !‌

2- اين كه از طريق كد ها بگردي و دستي كلمه مورد نظر رو پيدا كني و ترجمه كني !‌

لینک به ارسال

راه دوم كه فك ننم توضيحي بخواهد !‌ولي اگه درباره راه اول توضيحاتي خواستي در حدي ميتونم را هنمايي كنم !‌

لینک به ارسال

چشم !‌

اول همه بايد فايل زبان رو معرفي كنيد :‌ كه اگه درست بگم با اين كد ها :

load_plugin_textdomain( 'wp-pagenavi', '', dirname( plugin_basename( __FILE__ ) ) . '/lang' );

بعد بستگي به كد نويسي نويسنده بستگي داره !‌ چون قبل كلمات كليدي بايد اين تگ ها يا تابع ها باشه تا در فايل ترجمه جايگزين بشن اگه باشه كه كار راحت هست

بايد فايل به poedit معرفي كنيد خودش كلماتي كه اين تگ ها يا تابع ها پشتش قرار داره رو مياره واسه ترجمه اگر هم نباشه خودتون بايد اضافه كنيد و بعد اين كاري كه گفتم !‌

_e
__

از همون اولي بيشتر استفاده ميشه !‌

من خودم اين راه امتحان نكردم برا همين شايد جا هايي رو كامل نگفته باشم !‌با اين توضيحات خودتون هم ي افزونه كه از فايل زبان استفاده كرده رو مشاتهده بكنيد

دستگيرتون ميشه چي به چي هست !‌

لینک به ارسال

چشم !‌

اول همه بايد فايل زبان رو معرفي كنيد :‌ كه اگه درست بگم با اين كد ها :

load_plugin_textdomain( 'wp-pagenavi', '', dirname( plugin_basename( __FILE__ ) ) . '/lang' );

بعد بستگي به كد نويسي نويسنده بستگي داره !‌ چون قبل كلمات كليدي بايد اين تگ ها يا تابع ها باشه تا در فايل ترجمه جايگزين بشن اگه باشه كه كار راحت هست

بايد فايل به poedit معرفي كنيد خودش كلماتي كه اين تگ ها يا تابع ها پشتش قرار داره رو مياره واسه ترجمه اگر هم نباشه خودتون بايد اضافه كنيد و بعد اين كاري كه گفتم !‌

_e
__

از همون اولي بيشتر استفاده ميشه !‌

من خودم اين راه امتحان نكردم برا همين شايد جا هايي رو كامل نگفته باشم !‌با اين توضيحات خودتون هم ي افزونه كه از فايل زبان استفاده كرده رو مشاتهده بكنيد

دستگيرتون ميشه چي به چي هست !‌

این کد رو به کجا اضافه کنم؟

لینک به ارسال

اگه منظورتون اين هست

به فايل اصلي قالب كه بيشتر وقت ها به نام خود افزونه هست اضافه كنيد !‌

لینک به ارسال

بعضی افزونه ها هم هستند که فایل زبان دارند اما هر کاری می کنم فارسی نمی شن.

اونها رو باید چکار کرد؟

لینک به ارسال

اگه منظورتون اين هست

به فايل اصلي قالب كه بيشتر وقت ها به نام خود افزونه هست اضافه كنيد !‌

به چه قسمتی از فایل اصلی این کد رو اضافه کنم و چه قسمت هاییش رو تغییر بدم؟

لینک به ارسال

بعضی افزونه ها هم هستند که فایل زبان دارند اما هر کاری می کنم فارسی نمی شن.

اونها رو باید چکار کرد؟

دوست من شما برای ترجمه افزونه هایی که فایل زبان دارن باید نام فایل رو به این شکل تغییر بدین:

plugunname-fa_IR.po

یا

plugin-name-fa_IR.po

یا

fa_IR.po

plugin name نام افزونه هستش.مثلا: pagenavi

بسنگی داره بازم که نویسنده چه اسمی رو انتخاب کرده.

شما اسم افزونه رو بگو من بهت میگم که باید نامش رو چی بزاری.

در ضمن برای مشکلی که اون بالا گفتین بهترین راه ترجمه از طریق کد ها هست نه ساختن فایل زبان.

لینک به ارسال

User Submitted Posts

یک سوال دیگه :

برای ترجمه کردن از طریق کدهای کلمه هایی که در افزونه استفاده می شن فقط در فایل اصلی افزونه قرار دارن یا در فایل های دیگه هم هستند؟ مثلا : user-submitted-posts.php

ویرایش شده توسط Shahrakdownload
لینک به ارسال

بيشتر بايد تو فايل اصلي باشه ولي خب يكسريش هم ممكنه توي بقيه فايل ها باشه !‌

اصلا ميدوني اون جاهايي كه بايد ترجمه بشه تابلو هست اگه با يك برنامه كه تشخيص بده توابع php رو ببيني فايل رو معلومه !!‌ شما يك افزونه رو كه نگاه كني كامل ميفهمي اون قدر ها سخت نيست كه فك ميكنيد !‌

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...