• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

سیاره وردپرس ایران   15/10/95

سایت‌های زیادی در ایران و سرتاسر وب در زمینه گسترش وردپرس تلاش دارند و نوشته‌های آموزشی منتشر می‌کنند. اما ضرورت یک منبع خوب و ارزشمند برای جمع‌آوری بهترین‌های وب ایران و دنیا باعث ایجاد سیاره وردپرس شد تا دنبال کنندگان این موضوع به صورت یکجا و آسان بتوانند به این نوشته‌ها دسترسی داشته باشند.     در سیاره وردپرس این بستر فراهم شده است که آدرس وب‌سایت‌های مربوطه ثبت و برای این سرویس ارسال شود، آخرین نوشته‌های مفید وب‌سایت‌ها در سیاره وردپرس و نیز در بخش اخبار وردپرس پیشخوان سایت‌های وردپرسی از طریق افزونه‌ی Parsi Date نمایش داده می‌شود. همینطور کاربران از طریق عضویت در خبرنامه ایمیلی سیاره وردپرس می‌توانند به صورت دوره‌ای بهترین و جدیدترین نوشته‌های وردپرسی را که توسط اعضای تحریریه و همکاران سیاره وردپرس بررسی و تایید می‌شود را در ایمیل خود دریافت کنند.   امکانات سیاره وردپرس امکان ثبت آدرس سایت‌هایی که نوشته‌های مفید در زمینه وردپرس دارند. نمایش نوشته‌های وردپرس سایت‌ها در سیاره وردپرس نمایش نوشته‌های وردپرس در پیشخوان سایت‌های وردپرس فارسی توسط ویجت اخبار پلاگین Parsi Date و ... امکان ثبت ایمیل کاربران علاقه‌مند جهت دریافت مطالب محبوب و ویژه در خبرنامه دوره‌ای سیاره توسط اعضای تحریریه و ... جهت ثبت سایت وردپرسی یا ایمیل خود به سایت سیاره وردپرس مراجعه کنید   تاپیک پیشنهادات و همکاری در سیاره وردپرس : http://wpu.ir/qlhy5  
سعید شعبانی

مشکل با قرار دادن شورت کد با استفاده از زمینه دلخواه در پوسته

15 پست در این موضوع قرار دارد

دوستان من می خواهم از یک افزونه استفاده کنم که برای دانلود یک فایل یک شورت کد می دهد و هر پست هم یک شورت کد خاصی دارد.

من زمینه دلخواه زیر را تعریف کردم

<?php echo $dl; ?>

و با ادغام کردن اون با یک کد به کد زیر رسیدم

<?php echo do_shortcode('<?php echo $dl; ?>'); ?>

حالا من می خواهم در هر پست جای زمینه دلخواه dl یک شورت کد قرار بدهم و این شورت کد در قالب اجرا بشه ولی هر کاری می کنم شورت کد کار نمی کنه. لطفا راهنمایی بفرمایید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان اگر امکان داره زودتر من را راهنمایی کنند به این مورد خیلی نیاز دارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان اگر امکان داره زودتر من را راهنمایی کنند به این مورد خیلی نیاز دارم.

دوست عزیز این رو هرجای قالب که می خوای کپی کن بعد تو زمینه دلخوه اسم زمینرو بنویس . بعد به جای مقدار هم شورتکاتت رو بزار . تست کنید

<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'نام زمینه دخوله',true);
if(isset($mid_var) && !empty($mid_var)) : ?>
<li id="delkhah"><?php echo get_post_meta($post->ID, 'نام زمینه دخوله',true); ?></li> <?php endif; ?>

تو کد بالا به جای نام زمینه دلخواه ، نام مورد نظر زمینه دلخواه رو بنویسید ( تو 2 جا نوشته شده که هر 2 تاش هم باید همنام باشه ) . id="delkhah" هم نام آی دی برای دادن استایل که می تونید به جای delkhah نام مورد نظر رو بنویسید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز این رو هرجای قالب که می خوای کپی کن بعد تو زمینه دلخوه اسم زمینرو بنویس . بعد به جای مقدار هم شورتکاتت رو بزار . تست کنید

<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'نام زمینه دخوله',true);
<li id="delkhah"><?php echo get_post_meta($post->ID, 'نام زمینه دخوله',true); ?></li> <?php endif; ?>

تو کد بالا به جای نام زمینه دلخواه ، نام مورد نظر زمینه دلخواه رو بنویسید ( تو 2 جا نوشته شده که هر 2 تاش هم باید همنام باشه ) . id="delkhah" هم نام آی دی برای دادن استایل که می تونید به جای delkhah نام مورد نظر رو بنویسید

من کد بالا را به شکل زیر داخل قالب گذاشتم و داخل پست هم مقدار زمینه دلخواه را شورت کد گذاشتم ولی همون شورت کد بدون هیچ تغییری به صورت متنی داخل قالب اومد.

<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'dl',true);
<?php echo get_post_meta($post->ID, 'dl',true); ?>
<?php endif; ?>

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من کد بالا را به شکل زیر داخل قالب گذاشتم و داخل پست هم مقدار زمینه دلخواه را شورت کد گذاشتم ولی همون شورت کد بدون هیچ تغییری به صورت متنی داخل قالب اومد.

<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'dl',true);
<?php echo get_post_meta($post->ID, 'dl',true); ?>
<?php endif; ?>

شورت کد که استفاده می کنید به صورت php است ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شورت کد که استفاده می کنید به صورت php است ؟

شورت کد برای یک افزونه هست که شورت کد هایی مثل زیر میده

[purchase_link id=10" style="buttons dark-blue" text="خرید]

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما این کد رو تو فایل single.php بالای صفحه بزار

<?php $نام دلخواه= get_post_meta($post->ID, 'نام دلخواه', true); ?>

بعد هر جایی می خوای اینطوری فراخوانی کن

<?php echo $نام دلخواه; ?>

تو زمینه دخواهم شورتکاتتو بزار .فک کنم این کار کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما این کد رو تو فایل single.php بالای صفحه بزار

<?php $نام دلخواه= get_post_meta($post->ID, 'نام دلخواه', true); ?>

بعد هر جایی می خوای اینطوری فراخوانی کن

<?php echo $نام دلخواه; ?>

تو زمینه دخواهم شورتکاتتو بزار .فک کنم این کار کنه

اینجوری هم امتحان کردم کار نمی کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا زمینه دلخواه

وقتی شرت کد دارید یعنی نیازی نیست دستی بهش مقدار بدید از تابع do_shortcode برای نمایش شرت کد در قالب استفاده کنید

<?php echo do_shortcode( $content ) ?>

ومقدار $content را برابر کنید با مقدار شورتکد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چرا زمینه دلخواه

وقتی شرت کد دارید یعنی نیازی نیست دستی بهش مقدار بدید از تابع do_shortcode برای نمایش شرت کد در قالب استفاده کنید

<?php echo do_shortcode( $content ) ?>

ومقدار $content را برابر کنید با مقدار شورتکد

خوب مشکل اینجاست که اون شورت کد همیشه ثابت نیست یعنی یک افزونه برای هر پست یک شورت کد اختصاصی می سازه و باید اون را داخل پست بگذارم. حالا من فکر کردم راحترین روشش استفاده از زمینه دلخواه است به این صورت که شرت کد مربوط به هر پست را با استفاده از زمینه ذلخواه داخل قالب بگذارم ولی نمی دونم چرا شورت کد ها اینجوری کار نمی کنند. اگر راه بهتری می شناسید لطفا بفرمایید :blink:

بروزرسانی

کد زیر را اینجا پیدا کردم نمیشه برای این کار از این روش استفاده کرد؟ (چون من زیاد با php آشنا نیستم اگر امکان استفاده از این کد برای کاری که می خواهم انجام بدم وجود داشت لطفا کمی در مورد استفاده از این کد من را راهنمایی کنید. متشکرم ;) )

<div id="mobile-barcodes-tabs">
<?php
$post = $wp_query->post;
$the_url = get_field( 'download_(android)' , $post->ID );
if( $the_url ) {
echo do_shortcode( '[yeblonqrcode size="100" url="' . $the_url . '" class="" style=""]' );
}
?>
</div>

ویرایش شده در توسط سعید شعبانی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کدی که دادید رو دقیقفا نمبی دونم چیه

ولی راه کاریب که می خواهید بکنید به این صورته که اول دو کد شرت کد مختلف را با هم مقایسه کنید مثلا

[purchase_link id="10" style="buttons dark-blue" text="خرید"]
[purchase_link id="12" style="buttons dark-red" text="خرید"]

فرضا در دو کد بالا مقادیر متغیر مقدارstyle و id است دو زمینه دلخواه برای این دو می سازید و کدهای داخل قالب می شود

<?php
$id = get_field( 'id' , $post->ID );
$style = get_field( 'style' , $post->ID );
echo do_shortcode( '[purchase_link id="'.$id.'" style="'.$style.'" text="خرید"]' ); ?>

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب فخار خیلی ممنونم که پیگیری می کنید.

بین شورت کد های مختلفی که این افزونه میده فقط id هاشون متفاوت هست. من کد را به صورت زیر داخل قالب گذاشتم ( dl : زمینه دلخواه )

<?php
$id = get_field( 'dl' , $post->ID );
echo do_shortcode( '[purchase_link id="'.$id.'" style="buttons dark-blue" text="خرید"]' ); ?>

ولی ارور زیر داخل قالب میاد.

Fatal error: Call to undefined function get_field() in C:\xampp\htdocs\wp\wp-content\themes\wp\single.php on line 36

داخل خط 36 هم این بخش از کد بالا هست

$id = get_field( 'dl' , $post->ID );

ویرایش شده در توسط سعید شعبانی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینو امتحان کن

<?php
$id = get_post_meta( $post->ID, 'dl', true);
echo do_shortcode( '[purchase_link id="'.$id.'" style="buttons dark-blue" text="خرید"]' ); ?>

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اینو امتحان کن

<?php
$id = get_post_meta( $post->ID, 'dl', true);

عالی بود با همین کد کار کرد. این true چیکار کرد که همچی درست شد؟

از تمام دوستان که کمک کردند کمال تتشکر را دارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

منم استفاده کردم ، خیلی عالی بود کدش . true کارش چی بود؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mohammad.983
      سلام.
      یه سایت دانلودی داریم که باکس دانلودش باید یه تغییراتی بکنه.
      - بخش خرابی لینک و گزارش نسخه جدید اضافه بشه.(الان هست ولی میخوایم عملکردش تغییر کنه.)
      - بخش سایز فایل(در پنل وردپرس) دارای مقدار mb و gb بشه.
      - شخص قبلی که طراحی کرده بود، 25 تا فیلد دانلود برای ما گذاشته که دست و پاگیر شده. می خوایم فیلد ها به صورت پیش فرض یکی باشه. کنارش دکمه ای چیزی باشه بشه بعدا هر تعداد فیلد بخوایم اضافه کنیم.
      - رمز سایت روی ادرس سایت فیکس بشه (الان فیلدش خالیه. هر بار ما باید پرش کنیم!)
      - فیلد راهنمای نصب و سیستم مورد نیاز هم الان تو پنل یه خطی هست که میخوایم فیلدش بزرگ تر بشه، ببینیم چی داریم می نویسیم!
      تمامی تغییرات در پنل هست.
      15 تومن برای اینکار در نظر گرفتیم. دوستانی که توانایی ش رو دارند و مایل هستند لطفا پیغام بدند.
      + ضمنا اگه زمینه دلخواه اماده متناسب با سایت موزیک هم دارید، لطفا پیش نمایشش رو ارسال کنید.
    • توسط ricardo
      سلام
      من از قالب صحیفه استفاده میکنم. در ویدئو پلیر خود وردپرس آدرس ها به این صورته: http://domain.com/aa.mp4  اما در استفاده از شورت کد صحیفه به این صورت میشه : http://domain.com/aa.mp4?=1
      حالا سوالم اینه اگه از شورت کد صحیفه استفاده کنم اما بعد بخوام قالب رو عوض کنم مشکلی برای ویدئوها پیش نمیاد و اجرا و دانلود میشه ؟
    • توسط ecu
      سلام دوستان
      یه مشکلی که با این ویرایشگر CKEditor دارم، اینه که با فعال کردنش دیگه گزینه های ویرایشگر اصلی وردپرس در دسترس نیست، مخصوصا گزینه های مربوط به Shortcodes (چه منوی شورت کدهای ووکامرس و چه منوی شورت کدهایی که برنامه های مختلف به ادیتور پیش فرض ورپرس اضافه میکنند)
      در این تصویر میتونید ببینید که بعد از فعال کردن ckeditor، دیگه اون گزینه ها رو نشون نمیده:

خود سازنده هم دیگه برای وردپرس آپدیتش نمیکنه و به سوالم جوابی ندادند و گفتند برین به صفحه افزونه در سایت وردپرس.
      آیا کسی پیشنهادی برای این مشکل داره؟ که هم این ویرایشگر رو داشته باشیم هم امکانات shortcodes رو؟
      یا یه ویرایشگر دیگه معرفی کنید که مثل ckeditor باشه(کامل از نظر امکان ویرایش تمام جزئیات لینک ها و تصاویر مثل style,class,id  و...) و shortcodes رو هم نشون بده.
      ممنون.
    • توسط mojtabashahi
      درود ، 
      توسط افزونه نمایش قیمت ووکامرس ، می توانید قیمت هر محصول دلخواه را در هر جای سایت فروشگاهی خود به نمایش بگذارید.
      فقط کافی است آی دی محصول خود را داخل کد کوتاه (شورت کد) وارد نموده و کدکوتاه را کپی نمایید.

دانلود رایگان افزونه از مخزن وردپرس
    • توسط yaali
      سلام دوستان

فرض کنید 1 عدد فایل php داریم.
      آیا میشه یه کد در اون قرار داد؛ تا بتوانیم با استفاده از شورت کد، اون رو فراخوانی کرد؟
      میشه یه کد ثابت برای تمام فایلهای php تعریف کرد که این کار رو انجام بده؟

ممنونم