رفتن به مطلب

اخطار مشغول شدن CPU سرور

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دوستان امروز این اخطار برام از سرویس دهندم اومده :

.........................................................................................................

احتراما به استحضار می رساند که اکانت شما به شدت باعث مشغول شدن CPU سرور شده است:

نمونه لاگ مصرف سی.پی.یو اسکریپتهای اجرا شده به صورت زیر می‌باشد

domains/download0098.com/public_html/index.php 20.81

domains/download0098.com/public_html/wp-admin/admin-ajax.php 0.35

domains/download0098.com/public_html/wp-admin/post.php 0.04

domains/download0098.com/public_html/wp-admin/edit.php 0.04

لطفا توجه داشته باشید که بر اساس قوانين شرکت نت‌افراز اکانت شما مجاز به استفاده و مشغول کردن بيش از 10 درصد CPU سرور برای مدت طولانی نمی باشد زیرا اکانت شما از نوع اشتراکی بوده و اين مساله به شدت بر روی کارایی سایر اکانت‌ها تاثير می گذارد.

لطفا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل سایت اقدام فرمایید.

.........................................................................................................

همونطور که ملاحظه می کنید فایل index.php روت چیزی در حدود 21 درصد رو اشغال کرده !

مگه این کارش چیه ؟

ممنون میشم کمکم کنید تا ساسپندش نکردن

یه دنیا ممنون

ویرایش شده توسط Just.RAP
لینک به ارسال

مشکل میتونه از پوسته شما و یا افزونه های شکا باشه.

باید محل دقیق فشار رو مشخص کنن.

نه اینکه فایل فشار رو بگن. چون این فایلها عمومیت هستن.

لینک به ارسال

وردپرس منابع سرور رو وقتی زیاد استفاده میکنه که

1. ترافیک بالا باشه

2. کوئری ها بالا باشه

3. افزونه های زیادی نصب شده باشه!

برای رفع مشکل، میتونید پوسته، کوئری و افزونه هارو بهینه کنید و از افزونه های کشینگ هم استفاده کنید

ویا در نهایت

هاستتون رو ارتقا بدین!

لینک به ارسال

ممنون از همتون

ترافیکمون زیاد هم بالا نیس . روزی 20000-23000 هست.

افزونه هم 18 تا نصب شده داریم که همشون فعالن

کوئری رو نمیدونم چیه . میشه یه کم توضیح بدید ؟!

هاست رو همین چند روز پیش از میهن وبهاست انتقال دادیم به نت افراز !

لینک به ارسال

query_posts یا WP_Query توابع وردپرس هستن.

شما باید لیست افزونه ها رو بگید تا یک بررسی داشته باشیم.

لینک به ارسال

query_posts یا WP_Query توابع وردپرس هستن.

شما باید لیست افزونه ها رو بگید تا یک بررسی داشته باشیم.

ممنون داداش.

لیست افزونه ها :

1 - 404 Redirection

2 - Advanced Random Posts

3 - اکیسمت

4 - All in One SEO Pack - Pro Version

5 - فرم تماس نسخه 7

6 - Delete-Revision

7 - Google XML Sitemaps

8 - My Category Order

9 - Related Posts via Categories

10 - Single Category Permalink

11 - StatPress

12 - ویرایش نقش کاربر

13 - Wordpress Firewall 2

14 - WP-CopyProtect [Protect your blog posts]

15 - wp-jalali

16 - WP-PageNavi

17 - WP-PostViews Plus

18 - WP-Statistics

پ ن : افزونه statepress هر هفته یکبار از توی دیتابیس جداولشو خالی می کنم.

در کل بنظرتون کدوم افزونه ها زیاد از کوئری استفاده می کنن ؟

ویرایش شده توسط Just.RAP
لینک به ارسال

افزونه ها مورد خاصی ندارن. شاید روی یک سرور ضعیف افزونه هایی مثل:

- Advanced Random Posts

- Google XML Sitemaps

- Related Posts via Categories

مشکل ایجاد کنن اما اگر سرور معمولی باشه باید از پس این افزونه ها بربیاد.

پوسته شما کاستوم و اختصاصی هست؟

لینک به ارسال

افزونه ها مورد خاصی ندارن. شاید روی یک سرور ضعیف افزونه هایی مثل:

- Advanced Random Posts

- Google XML Sitemaps

- Related Posts via Categories

مشکل ایجاد کنن اما اگر سرور معمولی باشه باید از پس این افزونه ها بربیاد.

پوسته شما کاستوم و اختصاصی هست؟

ممنون داداش

نت افراز فک نکنم ضعیف باشه . از هاست دایرکت ادمین استفاده می کنم

هیچ فایلی هم روی اون هاست که سایت روش بالا میاد آپلود نکردم.

پوسته هم پوسته ی قبلی سایت ویوا دانلود هست (همون رنگ آبی)

یعنی پوسته اینقد میتونه مشکل ایجاد کنه ؟

بنظرتون بهشون تیکت بزنم بگم چی ؟

ویرایش شده توسط Just.RAP
لینک به ارسال

اگر میخواید تیکت بزنید بپرسید چه دستوراتی دارن به سرور فشار میارن.

اینجوری میشه محل دقیق مشکل رو پیدا کدر.

لینک به ارسال

بیش از دهها بار چنین موضوعی گزارش شده از طرف دوستان که همشون هاستشون رو از نت افزار تهیه کرده بودن و تقریباً همه شون با تغییر هاست مشکلشون حل شد .

لینک به ارسال

بیش از دهها بار چنین موضوعی گزارش شده از طرف دوستان که همشون هاستشون رو از نت افزار تهیه کرده بودن و تقریباً همه شون با تغییر هاست مشکلشون حل شد .

ممنونم

والا چی بگم آقا رضا

از میهن وبهاست اومدیم اینجا گفتن عالیه !

فعلا تیکت زدم چه دستوراتی دارن به سرور فشار میارن ببینم چی جواب میدن.

لینک به ارسال

سلام

این جوابشون بود :

لطفا توجه داشته باشید که مشخص کردن دقیق کد دارای مشکل برای ما وجود ندارد.

بیشترین اسکریپت مصرف کننده سی.پی.یو بر روی سرویس شما اسکریپت

public_html/index.php

می باشد.

این اسکریپت اسکریپت اصلی برنامه وردپرس بوده و تمامی پلاگین های برنامه وردپرس نیز از طریق این اسکریپت اجرا گردیده و میزان مصرف سی.پی.یوی این اسکریپت شامل میزان مصرف سی.پی.یو اکثر پلاگین ها و قالب برنامه وردپرس می باشد. مشکل مصرف بالای سی.پی.یو این اسکریپت مربوط به بازدید بالای سایت شما و در نتیجه افزایش میزان مصرف مجموع سی.پی.یوی سرویس شما و یا وجود مشکل در مصرف بیش از حد سی.پی.یو اسکریپتهای برخی از پلاگین ها یا قالب برنامه وردپرس به وجود آمده باشد. در صورت وجود مشکل مربوط به مصرف بیش از حد اسکریپتها می بایست با بهینه سازی یا حذف پلاگین یا قالب مشکل دار ، میزان مصرف سی.پی.یو کاهش یابد. در صورت بازدید بالای سایت یا عدم امکان کاهش مصرف سی.پی.یو اسکرپیتها نیز به منظور رفع مشکل می بایست سرویس به پلن بالاتر (الماس) آپگرید گردد.

دوستان چکار کنم ؟

لینک به ارسال

شاید باورتون نشه ولی من چند ماه پیش با یکی از دوستان یه سایت تو همین نت افزار راه انداختیم (سرویس الماس ) بعد چند ماه که هنوز بازدیدمون به روزی 10000 رسیده دقیقا همین اخطار برامون اومد که اکانت شما بیش از حد مجاز منابع سرور را اشغال و مصرف میکند و مثل شما چندتا اسکریپت رو معرفی کرد که اینا دارن مشکل ایجاد میکنن. در آخر هم نتونستیم کاری کنیم و هر چی هم پوسته عوض کردیم و پلاگین عیرفعال کردیم مشکل حل نشد. در آخر هم مجبور شدیم پلن الماس 2 رو انتخاب کنیم. الان دیگه نمیدونم سایت چه بلایی سرش اومد چون از اون سایت کنار کشیدم.

لینک به ارسال

توی forum.wp-persian.com یه چرخی بزنی ، از همین مشکلات شما خیلی عنوان شده که همشون روی نت افزار بودن .

میهن وب هاست رو امتحان کنید .

البته اگه تونستید هاستی پیدا کنید که php5.3+ باشه که بهتر .

لینک به ارسال

متن جوابیه شون مشخصه که چقدر میتونن مشکل رو حل کنن...

نمیخوام به مدیر سرورتون بی احترامی بشه ولی کلا جوابشون برای قانع کردن یک بچه چند ساله هم کافی نیست.

مدیر سروری که نمیوته محل دقیق فشار رو بیان کنه ....

پیشنهاد نهایی : همین الان سرور رو عوض کنید.

لینک به ارسال
متن جوابیه شون مشخصه که چقدر میتونن مشکل رو حل کنن...

احتمالاً منظورت اینجاشه B)

در صورت بازدید بالای سایت یا عدم امکان کاهش مصرف سی.پی.یو اسکرپیتها نیز به منظور رفع مشکل می بایست سرویس به پلن بالاتر (الماس) آپگرید گردد.

^_^

یاد کیوون می افتم توی شبهای ببره که میگفت :

پول زور وَ ده ! :P

لینک به ارسال

دوستان ممنون از همتون

کاشکی می گفت پول زور وده - سرویس الماس دو تا دارن یکیش همینه که سایت روش هست اون یکی الماس 2 قیمتش 59000 در ماه است . می خواستم بگم سایتو بردارید واسه خودتون :» دوستان من مطمئنم شما خوبی ما رو می خواین بنظرتون از کجا هاست بگیرم ؟ میدونم بر خلاف قوانینه که آدرس بدین ولی یه جوری بهم بگین . که به مشکل نخورم و بخوام باز همین آش و مین کاسه باشه.

اولاش که خواستم انتقال بدم به یه هاستینگ دیگه گفتن نت افراز بهترینه از این ور و اونور ما هم گفتید شاید بهترینه . با این اوصاف ....

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده توسط Just.RAP
لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

مشکل میتونه از پوسته شما و یا افزونه های شکا باشه.

باید محل دقیق فشار رو مشخص کنن.

نه اینکه فایل فشار رو بگن. چون این فایلها عمومیت هستن.

اینم جواب پشتیبانی هاست ، این قسمت ها فشار زیادی روی سی پی یو آورده :

با سلام خدمت شما

ظاهرا بیشترین سهم زمان مصرف شده از سی.پی.یو مربوط به زمان ضمیمه و لود شدن فایل

home.php

در قالب سایت می‌باشد.

لینک به ارسال

سلام ..

با اجازه دوستان و متخصصان بنده هم یه نکته بگم !!!

این لعنتی رو کلا غیر فعال کنی مشکلت حل میشه !

wp-jalali

منم این افزونه آقای گناهکار روی هاستم نصب بود . دست آقای گناهکار درد نکنه . اما مدیر سرور به صورت نمودار ( خیلی شیک و تر تمیز تو یه فایل word ) مصرف تمام افزونه های نصب شده روی سرور و به من نشون داد و این افزونه

wp-jalali تمامی منابع سرور و مثل یه هیولا داشت میبلعید !!! منم زدم دهن افزونه رو با 2 تا کلیک سرویس کردم ! الانم کلا حذفش کردم !

به زودی هم همونطور که آقا مرتضی گفتن ( تو تایپیک های دیگه ) افزونه بسیار حرفه ای و جایگزینی به جای wp-jalali منتشر میکنن تا تمام مشکلات حل بشه ! :) پس اندکی صبر .... افزونه نزدیک است :lol:

ویرایش شده توسط hosseinbrusli
لینک به ارسال

سلام ..

با اجازه دوستان و متخصصان بنده هم یه نکته بگم !!!

این لعنتی رو کلا غیر فعال کنی مشکلت حل میشه !

wp-jalali

منم این افزونه آقای گناهکار روی هاستم نصب بود . دست آقای گناهکار درد نکنه . اما مدیر سرور به صورت نمودار ( خیلی شیک و تر تمیز تو یه فایل word ) مصرف تمام افزونه های نصب شده روی سرور و به من نشون داد و این افزونه

wp-jalali تمامی منابع سرور و مثل یه هیولا داشت میبلعید !!! منم زدم دهن افزونه رو با 2 تا کلیک سرویس کردم ! الانم کلا حذفش کردم !

به زودی هم همونطور که آقا مرتضی گفتن ( تو تایپیک های دیگه ) افزونه بسیار حرفه ای و جایگزینی به جای wp-jalali منتشر میکنن تا تمام مشکلات حل بشه ! :) پس اندکی صبر .... افزونه نزدیک است :lol:

بنظرم خیلی از سایت ها دارن از این افزونه استفاده میکنن پس چرا برای اونها مشکل افزایش مصرف منابع سرور توسط این افزونه رخ نداده ؟؟؟

لینک به ارسال

شما باید افزونه هاتون رو هم بررسی کنید

مثلا کدومشو ؟ بیش از 20 تا افزونه دارم

wp persian را جایگزین کنید

بعضی از پوسته ها ، jalali به عنوان پایه و اساسشون هست ، یعنی تا جلالی فعال نشه ، اصلا سایت بالا نمیاد ! تکلیف اینجور سایت هایی چیه ؟!

لینک به ارسال

بنظرم خیلی از سایت ها دارن از این افزونه استفاده میکنن پس چرا برای اونها مشکل افزایش مصرف منابع سرور توسط این افزونه رخ نداده ؟؟؟

خوب من که نگفتم حتما باید مشکل پیش بیاد ! این افزونه 1000 تا مشکل داره که یکیش مصرف فوق العاده زیاد از منابع سروره !!! شما اگر بتونی به صورت زنده سرور و ببینی منظور من و متوجه میشی . به همین دلیله که آق مرتضی ، اقا پارسا و دیگر دوستان دست به کار شدن و دارن پارسی ساز برای وردپرس منتشر میکنن تا جایگزین این افزونه بشه .

یه سری مشکلات دیگه هم هست که فقط و فقط باید دعا کنی بهش بر نخوری ! نمونه اش پست پایین !

بعضی از پوسته ها ، jalali به عنوان پایه و اساسشون هست ، یعنی تا جلالی فعال نشه ، اصلا سایت بالا نمیاد ! تکلیف اینجور سایت هایی چیه ؟!

به خاطر غیر استاندارد بودن افزونه هست به نظر من . بالاخره یه جوری باید حذفش کنی . از تو هاست امتحان کن ببین حذف میشه بدون مشکل . قبلش هم بک آپ بگیر .

افزونه رو حذف کن و صبر کن تا چند وقت دیگه دوستان افزونه جدیدی برای جایگزین کردن وی بی جلالی منتشر میکنن .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...