رفتن به مطلب

شکایت از یک سایت

mansourbaks

پست های پیشنهاد شده

سلام

دوستان، سایتی (شاید هم وبلاگ) راه اندازی شده که از نام دامنه وب سایت ما استفاده کرده...!

چطوری میشه با چنین افرادی برخورد قانونی کرد؟

لینک به ارسال

آره به نظر منم فایده نداره. فقط وقت تلف کردنه. شکایت های اینترنتی به جایی نمیرسه! من خودم به شخصه مدت 3 ماه درگیر یه شکایت اینترنتی بودم. آخرشم هیچی! :mellow:

لینک به ارسال

سلام

شکایت ها اتفاقن خیلی هم خوب به نتیجه میرسه

پلیس فتا چون تازه کار هست برای اینکه اعتماد کاربران رو جلب کنه به شکایت ها خوب رسیدگی میکنه

اما دلیل شما اصلن قانع کننده نیست !

مگه اینکه شما برند معتبری باشی یا یک گروه حقوقی باشید که از اسم یا برند شما استفاده کرده باشه

در غیر اینصورت به هیچ نتیجه ای نمیرسید !

لینک به ارسال

عزیزم اون بنده خدا رفته دامین رو خریده و سایت زده! حالا شما حرف حسابت چی میتونه باشه اینجا؟

شما اگر اون دامین قبلا مال شما بوده، باید تمدیدش میکردی و نمیذاشتی آزاد بشه، اگر هم فقط اسم شرکتت یا برند شما هست، بازم باید ثبتش میکردی و نمیذاشتی کس دیگه ثبت کنه!

فقط در صورتی میشه شکایت کرد که دامین مال شما بوده باشه و اون مثلا هک کرده باشه و دزدیده باشه!

در غیر این صورت به نظرم شکایت شما مثل اینه که بری پلیس بگی من از همسایمون شاکی هستم چون توی خونه شون ناهار میخورن!

لینک به ارسال

ببینید آدرس ما broozdownload هستش و طرف دامنه brozdownload رو واسه سایتش گذاشته...!

این دزدی محسوب نمیشه؟

دامنه های دات کام و دات ای ار رو خریداری کردم.ولی یه کلمه رو شاید بشه به چندید صورت نوشت...همه رو باید بخرم؟ :)

ویرایش شده توسط mansourbaks
لینک به ارسال

ببینید آدرس ما broozdownload هستش و طرف دامنه brozdownload رو واسه سایتش گذاشته...!

این دزدی محسوب نمیشه؟

دامنه های دات کام و دات ای ار رو خریداری کردم.ولی یه کلمه رو شاید بشه به چندید صورت نوشت...همه رو باید بخرم؟ :)

کار ایشون کاملا قانونی هست و شما اگر میخوای هیچ کسی حتی مشابه دامین شما هم سایت نزنه، باید تمام اونها رو خریداری کنی و روی سایت خودت پارک کنی! ;)
لینک به ارسال

ولی به طور مثال فی س بوک از کسی که دامنه ای ار این شرکت رو خریداری و فعال کرده بود شکایت کرد و به نتیجه هم رسید...!

این کار اصلا نمیتونه قانونی باشه

لینک به ارسال

به نظر من این اصلا دزدی محسوب نمیشه و با نظر مهندس هم کاملا موافقم و اگه طوری بود که (دکتر مهندس) گفتن می شد شکایت کرد.

لینک به ارسال

این دزدی محسوب نمیشه؟

نیازی به خرید تمام دامنه ها نیست !

شما اگر شخص حقوقی داشته باشید و برندتون ثبت شده باشه فک کنم ماده 6964/25 بود که به شما اجازه میده از طرف شکایت کنید و نام رو پس بگیرید

مثلن اگر الآن دامنه google.ir بیاد سایت جستجو راه بندازه شرکت گوگل میتونه حتی درخواست غرامت هم بکنه چه برسه به بستن سایت طرف !

اگر شخص قانونی هستید برید به پلیس فتا و درخواست رسیدگی بدید و توضیحات کامل رو هم براشون بفرستید ( شخصن برید خیلی بهتر رسیدگی میکنن )

منتظر باشید تا خودشون بهتون خبر بدن ( 6 تا 12 روز کاری طول میکشه )

و اگر شخصیت حقوقی و برند ثبت شده نیستید اصلن حتی فکر پس گرفتن رو هم نکنید چون کار ایشون بر خلاف هیچ قانونی نیست !

لینک به ارسال

ولی به طور مثال فی س بوک از کسی که دامنه ای ار این شرکت رو خریداری و فعال کرده بود شکایت کرد و به نتیجه هم رسید...!

این کار اصلا نمیتونه قانونی باشه

بله درسته ولی شما اولا باید یک شرکت ثبت شده و معتبر باشید و ثانیا باید برند شما اونقدر معروف باشه که بتونید قاضی رو اقناع کنید که همه مردم این اسم رو به شما میشناسند نه به اون. مثل همین قضیه فیسبوک و گوگل و...
لینک به ارسال
ولی به طور مثال فی س بوک از کسی که دامنه ای ار این شرکت رو خریداری و فعال کرده بود شکایت کرد و به نتیجه هم رسید...! این کار اصلا نمیتونه قانونی باشه

دوست عزیز اینجا ایرانه و هیچ قانون کپی رایتی هم وجود نداره اگر یکی بیاد حتی قالب ساتتون هم ریپ کنه بازم شما نمیتونید کاری کنید چون قانون کپی رایت در ایران وجود نداره که بشه پیگیری کرد ...

اگر این قانون کپی رایت درست بشه خیلی از این جور مشکلات حل میشه ....

لینک به ارسال

یه سوال، طرف دامنه .tk از این درست کرده؟!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...