رفتن به مطلب

درخواست برای راهنمایی در مورد فارسی سازی یک پلاگین پریمیوم

پست های پیشنهاد شده

با سلام

دوستان عزیز من یه پلاگین خریداری کردم که در فارسی سازیش مشکل دارم !!! بعد از دانلود پلاگین متوجه شدم که پلاگین هیچ فایل .po یی نداره

لینک پلاگین اینه :

http://codecanyon.net/item/simple-weather-wordpress-shortcode-widget/5458355?WT.ac=search_thumb&WT.seg_1=search_thumb&WT.z_author=CurlyThemes

جواب پشتیبان خودش اینه :

The shortcode will automatically use the language of the WordPress.

The Widget has 17 languages available for the weather condition (¹ Available languages: English, Spanish, Italian, French, German, Russian, Ukrainian, Portuguese, Romanian, Dutch, Polish, Finnish, Turkish, Bulgarian, Swedish, Chinese Traditional, Chinese Simplified) white the title is automatic location or custom manual.

من ابتدا فکر کردم که از طریق فایل .po این زبان ها رو ساپورت میکنه و گفتم خب فارسیش رو هم خودم اوکی میکنم. اما حالا ظاهراً زبان رو به صورت اتوماتیک از زبان وردپرس تشخصی میده و خودش اوکی میکنه اما متاسفانه فارسی نداره چیکارش کنم ؟

لینک به ارسال

پلاگین خیلی خوبیه ازش حتماً استفاده کنید

اما در مورد مسئلتون پلاگین های آب و هوا معمولاً دیتا رو از یه تعداد دیتا سنتر تحویل می گیرند و درون یه سری متغیر می ریزند. مثلاً متغیرهای دما، سرعت باد، شرجی و ...

حالا شما باید برای هرکدوم از پارامترهای بالا ببینید از چه متغیری استفاده کرده و مشروطش کنید مثلا اگر برای وضعیت آسمان از متغیر sky استفاده کرده چیزی شبیه این رو قرار بدید:

if ( $sky == 'Chance of Freezing Rain' ) { $sky = 'احتمال بوران'; }

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

سلام

فایل .po برای ویرایش هست یعنی اگر بخواهید فایل زبان رو ویرایش کنید نیاز به اون هست

ولی فایل که افرونه نیاز داره فایل با پسوند .mo هست (این پسوند هم نداره؟)

شما برای اضافه کردن زبانه فارسی این آموزش رو بررسی کنید

فقط لازم آدرس افزونه رو در نرم افزار پوادیت فراخوانی کنید بعد هم دکمه آپدیت رو بزنید

بعد هم ترجمه ...

لینک به ارسال

سلام

فایل .po برای ویرایش هست یعنی اگر بخواهید فایل زبان رو ویرایش کنید نیاز به اون هست

ولی فایل که افرونه نیاز داره فایل با پسوند .mo هست (این پسوند هم نداره؟)

شما برای اضافه کردن زبانه فارسی این آموزش رو بررسی کنید

فقط لازم آدرس افزونه رو در نرم افزار پوادیت فراخوانی کنید بعد هم دکمه آپدیت رو بزنید

بعد هم ترجمه ...

نه دوست عزیز کلاً هیچ فایلی برای ترجمه نداره !

لینک به ارسال

نه دوست عزیز کلاً هیچ فایلی برای ترجمه نداره !

دوست عزیز اگر فایل .po نداره -بگیرید با نرم افزار poedit و رفتن به (file>>new catalog ) و تکمیل اطلاعات این قسمت هنگام ذخیره فایل رو قسمت پوشه اصلی افزونه ذخیره کنید .نرم افزار به احتمال زیاد خودش فایل هایی که باید ترجمه بشه رو شناسایی میکنه ;)

لینک به ارسال

دوست عزیز اگر فایل .po نداره -بگیرید با نرم افزار poedit و رفتن به (file>>new catalog ) و تکمیل اطلاعات این قسمت هنگام ذخیره فایل رو قسمت پوشه اصلی افزونه ذخیره کنید .نرم افزار به احتمال زیاد خودش فایل هایی که باید ترجمه بشه رو شناسایی میکنه ;)

ممنون از راهنماییت ولی ای کاش بدون اطلاع دقیق کسی رو راهنمایی نکید.

لینک به ارسال

دوست عزیز این پلاگین اصلاً .mo یا .po رو پشتیبانی نمیکنه که بخوام ازشون استفاده کنم.

لینک به ارسال

برای شروع کار باید نرم افزار Poedit را نصب کنید.

می‌توانید این نرم افزار را از اینجا دریافت کنید.

trans.gif

1-نرم افزار را اجرا کنید.

2-از منوی file گزینه ی new catalog را انتخاب کنید.

3-اطلاعات مربوط به سربرگ Product Info را به شکل زیر وارد کنید.

Product name and version: نام پروژه و ورژن آن

team: نام تیم نرم افزاری شما مثال: تیم وردپرس پارسی

team’s emai adress: آدرس ایمیل تیم شما مثال: Info@wp-parsi.com

language: زبان که باید آنرا روی persian قرار دهید

country: کشور که یاید آنرا روی IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF قرار دهید

Charset: این فیلد را نیز روی UTF-8 قرار دهید.

4-وارد سربرگ paths شوید.

5-بر روی گزینه ی new item کلیک کرده و فقط یک نقطه وارد کنید. ( می تونید آدرس پوشه افزونه رو هم وارد کنید.)

6-سربرگ بعدی یعنی keywords را انتخاب کنید.

7- آیتم اول را __ و آیتم دوم را e_ وارد کنید و بقیه ی آیتم‌ها را نیز حذف کنید.

8- بر روی OK کلیک کنید آنرا با نام fa_IR یا pluginname-fa_IR و یا plugin-name-fa_IR ذخیره کنید.

*اگر داخل پوشه افزونه مورد نظر شما پوشه ای با نام language یا lang وجود دارد باید آنرا درون این پوشه ذخیره کنید در غیر این صورت آنرا درون پوشه اصلی ذخیره کنید.

9-بعد از انجام مراحل بالا بصورت اتوماتیک نرم افزار عباراتی که باید آنها را ترجمه کنید را نمایان می‌کند. عبارات نمایان شده را بصورت کامل ترجمه کنید.

10-تنظیمات را ذخیره کنید.

مراحل ترجمه افزونه با موفقیت به پایان رسیده و افزونه شما به زبان پارسی ترجمه شده است.

ویرایش شده توسط Ghaem
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...