• اطلاعیه ها

  • Saeed Fard

   برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

   بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
  • Saeed Fard

   نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

   در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
محسن شایان

CloudFlare یا Incapsula ؟

2 پست در این موضوع قرار دارد

وب سایت ها همیشه با خطر روبرو شدن با حملات هکرها مواجه هستند و مطمئنا این حملات از هر نوعی که باشند همیشه دو نتیجه ی بسیار بد به همراه دارند: از دست رفتن اطلاعات و از دسترس خارج شدن سایت. از طرفی هم ایمن ماندن از شر این گونه حملات، معمولا با صرف هزینه های زیادی همراه است اما همیشه راهکارهای ارزانتر و البته مطمئنی نیز برای حفاظت از سایت در برابر انواع حملات و بارگذاری بهتر و کاهش پهنای باند مصرفی وجود دارد که یکی از بهترین نوع این راهکارها استفاده از سرویس ابری

Incapsula

است.

Incapsula_1.jpg

Incapsula دقیقا مانند سرویس

CloudFlare عمل می کند. به این طریق که بازدیدکنندگان، موقع بازدید از سایت، به جای وصل شدن به سرور های اصلی سایت، به سرورهای Incapsula که حاوی نسخه ی کش شده ای از سایت هستند متصل می شوند و به جای بازدید از نسخه ی اصلی سایت، از نسخه ی کش شده که در سرورهای Incapsula موجود است بازدید خواهند کرد و به این ترتیب اگر در بین بازدیدکنندگان، افراد خرابکار و هکرها و رباتها هم قرار داشته باشند هرگز به اطلاعات اصلی سایت دسترسی نخواهند داشت، چون همیشه سرورهای Incapsula بین سرور اصلی سایت و بازدیدکنندگان قرار دارند.

ویژگی های Incapsula

چون نسخه ی کش شده و بهینه شده ی سایت، در سرورهای ابری Incapsula برای بازدید کنندگان بارگذاری خواهد شد، طبیعتا سرعت بارگذاری سایت افزایش خواهد یافت و از طرفی در میزان استفاده از پهنای باند ماهانه ی سایت نیز صرفه جویی زیادی به عمل خواهد آمد که این مورد به خصوص اگر از خدمات میزبان های رایگان برای سایت خود استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت است.

در مورد امنیت سایت نیز قبلا بحث شد و دیدیم که استفاده از این سرویس تا چه اندازه می تواند باعث بهبود امنیت سایت شود. اما درک اینکه سازوکار تشخیص IP رباتها، هکرها و … در این سرویس به چه صورت است به زمان بیشتری نیاز دارد ولی امیدوارم که این سازوکار تشخیص به ضعیفی سازوکار تشخیص سرویس CloudFlare نباشد.

Incapsula آماری از سایتتان از قبیل تعداد بازدید روزانه، حملات، تهدیدها و … نیز به شما ارائه می دهد و نکته ی قابل توجه در این ارائه، نمایش این آمار توسط شکلها و گرافهاست آن هم به طور زیبا، کامل و مختصر مانند شکل زیر.

incap.jpg

خدمات Incapsula شامل دو نوع رایگان و تجاری است که خدمات نوع تجاری آن علاوه بر دارا بودن خدمات نوع رایگان، شامل پشتیبانی از SSL، بارگذاری سریعتر و امنیت بهتر است که در این مورد، دقیقا مشابه سرویس CloudFlare است.

CloudFlare یا Incapsula

سرویس CloudFlare با وجود صحبت های بسیار زیادی در مورد کارایی خوبش، دو سه ضعف اساسی نیز دارد که اصلی ترین ضعف آن استفاده ی بیش از حد از آزمون

کپچا برای شناسایی بازدیدکنندگان حقیقی سایت (و نه رباتها و ..) است. این آزمون مخصوصا در کشور ما که اکثر IPها، IPهای اشتراکی هستند می تواند به شدت، تعداد بازدیدکنندگان سایت را کاهش دهد. زیرا شرط ورود به یک سایت توسط پرکردن یک فیلد، برای بسیاری از کاربران ناخوشایند است و ممکن است باعث صرف نظر کردن آنها از ورود به سایت شود.

از دیگر ضعف های ClouFlare می توان به مشاهده ی لوگو و اطلاعات این سرویس، در صفحات سایت و در مواقعی که به دلیل خارج از دسترس بودن سایت، CloudFlare نسخه ی کش شده را به بازدید کنندگان نشان می دهد اشاره کرد. در این گونه مواقع، CloudFlare عبارتی شامل “این یک نسخه ی کش شده از سایت است” را با نام و نشان خودش به بازدیدکننده نشان می دهد. چیزی که قطعا خوشایند صاحبان وب سایتها نیست. در مورد اینکه آیا Incapsula نیز در چنین مواقعی مانند CloudFlare عمل می کند یا نه فعلا اطلاعی در دست ندارم.

ثبت نام در سایت Incapsula

مراحل ثبت نام در Incapsula تقریبا همانند ثبت نام در CloudFlare است و به همین دلیل از توضیح مراحل آن، می گذرم اما چنانچه در مرحله ای، با مشکل مواجه شدید آن را در قسمت نظرات همین پست مطرح کنید.

در آخر بد نیست به این نکته اشاره کنم که سایت بنده نیز در حال استفاده از خدمات سرویس CloudFlare می باشد ولی من از نوع سرویس دهی آن، آن گونه که باید، راضی نیستم و از طرفی در حال تست سرویس Incapsula در سایتی دیگر هستم و تا اینجای کار، سرویس دهی Incapsula را به CloudFlare ترجیح می دهم.

اگر شما هم نظری در مورد این سرویس ها دارید، بد نیست آنها را در بخش نظرات همین پست، مطرح کنید.

منبع

سلام آقا میخواستم ببینم کدوم سرویس بهتره CloudFlare یا Incapsula ؟ و چرا ؟

0

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

کلا CloudFlare کاربر بیشتری داره

2

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !


ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید


ورود به حساب کاربری