رفتن به مطلب

به نظر شما اخلاقی هست؟

پست های پیشنهاد شده

سلام، به نظر شما فقط برای یادگیری، دانلود پوسته های پرمیوم کار اخلاقی هست؟ ویا کاربرد یک بخش جزئی از اون در قالب هایی که خودمون طراحی کردیم چی؟

لینک به ارسال

خب از نظر اخلاقي كه نه ! ولي ميدونيد بيشتر پوسته هاي پرميوم كه پخش ميشه فروش خودشون كردن و خود اون كساني هم كه اين پوسته هارو پخش ميكنن ميزارن فروششون كه به يك عدد ثابت رسيد ورژن هاي قديمي تر پوسته رو تازه پخش ميكنن ي جورايي خودشون حواسشون هست ! ولي در كل خب نه !‌

لینک به ارسال

بنظر منم این کار انسانی نیست که بیایم از زحمات یکی دیگه ممکنه دلش نخواد از پوسته ایی که طراحی کرده به صورت رایگان استفاده کنیم ..

ولی خوب اگر این پوسته رو ما به اشتراک نذاریم و فقط الگو بردای کنیم فکر نمیکنم کار بدی باشه در صورتی که باعث توسعه هم میشه

من خودم شاید 2 ساعت توی نت میگردم و قالب های سایت ها رو نگاه میکنم و به طراحیشون دقت میکنم

حتی فایل های Style سایتشون رو نگاه میکنم ببینم از چه شیوه هایی در طراحی استفاده کردند

فکر میکنم استفاده این پوسته های پرمیوم در خارج از ایران و کشور هایی که تحت حمایت قانون کپی رایت هستند پیگرد قانونی داره ....

الان خودتون سایت های طراحی وب ایرانی رو ببینید خیلی هاشون دارن قالب های ریپ شده توی سایتشون میذارن !!! چه باید کرد ؟؟

با نظر بالایی هم یه جورایی موافقم

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

خب چرا به نظرتون مشکل داره؟ حتی بخاطر یادگیری هم باشه مشکل اخلاقی داره به نظر شما؟

لینک به ارسال

خب چرا به نظرتون مشکل داره؟ حتی بخاطر یادگیری هم باشه مشکل اخلاقی داره به نظر شما؟

یعنی منظورتون اینکه دلیل بیاریم برای اینکه چرا نباید از پوسته های پرمیوم اسنتفاده کرد ؟؟

خب خیلی واضحه شما فکر کنید یک نرم افزاری رو ماها و یا شاید چند سال واسش زحمت کشیدید کلی بی خوابی هم روش گذاشتید

خوبه یکی بیاد مفت مجانی ازش استفاده کنه تازه توی کپی رایتش هم بزنه مثلا design by felani این کار درد نداره ؟؟

لینک به ارسال

دوست من، من اصلا حرفی از این که استفاده کنیم نزدم... اصلا خودم مخالف سرسخت اینگونه استفاده ها هستم(وگرنه قالب وبلاگ من که این نبود).. صرفا برای یادگیری کد ها پوسته هارو دانلود کنیم.. نه میخوایم ازش به عنوان قالب سایت استفاده کنیم، نه میخوایم تغییرش بدیم به نام خودمون منتشرش کنیم... اینکه دانلود کنیم و کد هاش رو ببینیم.. یا بعضی از قسمت های خیلی جزئیش رو توی قالب خودمون کار بزنیم...

لینک به ارسال

آهان مكن فك كردم كلا پوسته رو بردارين ! اگه فقط واسه اموزش كد نويسي و استفاده ي بعضي از قطعه كد هاش ، از نظر من كه هيچ مشكلي نيست نظره منه !‌

لینک به ارسال

آهان مكن فك كردم كلا پوسته رو بردارين ! اگه فقط واسه اموزش كد نويسي و استفاده ي بعضي از قطعه كد هاش ، از نظر من كه هيچ مشكلي نيست نظره منه !‌

موافقم.

لینک به ارسال

سلام، به نظر شما فقط برای یادگیری، دانلود پوسته های پرمیوم کار اخلاقی هست؟ ویا کاربرد یک بخش جزئی از اون در قالب هایی که خودمون طراحی کردیم چی؟

کلا من یه چیز از هم وطن ها یادگرفتم تو دیگر انجمن ها

افزونه یا اسکیریپت یا به قول شما قالب اگه برنامه نویس خارجی نوشته باشه که استفاده نال شده و کپی کردن همش حق ایرانی هاست ولی اگه برنامه نویس ایرانی باشه بده که استفاده کنی و یا ریپ بزنی

لینک به ارسال

افزونه یا اسکیریپت یا به قول شما قالب اگه برنامه نویس خارجی نوشته باشه که استفاده نال شده و کپی کردن همش حق ایرانی هاست

برعکس کاملا با این تفکر مخالفم

در هر صورتی پولی هتس و حق به فروشنده برمیگرده

مثلا این طور بگیم، من میخوام یک ماشین بدزدم تا بررسیش کنم و نحوه کاردکرش رو یادبگیرم.

لینک به ارسال

برای یادگیری صحیح شبکه ی عظیم کدکس وردپرس وجود داره و هرگونه استفاده بی اجازه از قالبهای غیر رایگان چه ایرانی چه خارجی هم از نظر اخلاقی اشتباهه و هم از نظر صنفی نوعی خیانته و هم از نظر آموزشی بار درستی نداره تمامی این قالبها از کدهای بخش کدکس + نو آوری و خلاقیت و هنر نویسنده اش درست شده

کدهای کدکس که موجوده بهتره بجای استفاده از ما حصل تلاش و خلاقیت دیگران روش های خلاق بودن را بیاموزیم و با تمرین زیاد تلاش کنیم طرحی خلاقانه را خودمان ایجاد کنیم

لینک به ارسال

سلام

از دوستانی که پاسخ دادند متشکر

خودمم در بطن وجودی خودم یه همچنین حسی که آقای فخار عزیز و مرتضی بزرگوار گفتند داشتم، ولی توی شک و دودلی بودم.. گفتم بیام اینجا بپرسم ببینم نظر دوستان چیه... به هر حال نه تا الان چنین کاری کردیم نه بعد از این چنین کاری میکنیم! خودمون که فلج ذهنی نیستیم! خودمون طراحی میکنیم تا چششون در آد :P

حالا یک سوال دیگه، الگو برداری (کپی برداری کامل نه) از طرح قالب چی، به نظر شما اینم مشکل اخلاقی داره؟

ویرایش شده توسط مرتضی نظری
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...