رفتن به مطلب

کد فونت دلخواه

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من توی index یه متنی نوشتم

حالا توی style.css واسش استایل تعریف کردم

توی این استایلم میخوام font-family هم براش تعریف کنم

بعد این فونت رو میخوام توی قالبم توی پوشه font بذارم که

کاربر وقتی سایت رو باز کرد و فایل index شروع کرد به دستور گرفتن از style.css

فونت رو هم از پوشه فونت بخونه

من قبلا دیدم که بعضیا یه فونت دلخواه گذاشتن، ولی در صورتی که کامپیوتر کاربر اون فونت رو داشته باشه نشون میده

کدی که من لازم دارم اینه که اگر کامپیوتر کاربر اون فونت رو هم نداشت، اون متن با استفاده از فونتی که توی پوشه فونت هستش

برای کاربر به خوبی و بدون هیچ تغییر نشون داده بشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

مرسی

لینک به ارسال

من قبلا دیدم که بعضیا یه فونت دلخواه گذاشتن، ولی در صورتی که کامپیوتر کاربر اون فونت رو داشته باشه نشون میده

کدی که من لازم دارم اینه که اگر کامپیوتر کاربر اون فونت رو هم نداشت، اون متن با استفاده از فونتی که توی پوشه فونت هستش

برای کاربر به خوبی و بدون هیچ تغییر نشون داده بشه

گرچه ظاهرا تکراریه ولی برای اینکه سئوالتون بی جواب نمونه

فرض می کنیم شما فونت TITR را آپلود کردید احتمالا titr.ttf (پیشنهاد می کنم به یک فرمت اکتفا نکنید کانورتورهایی برای فونت به صورت رایگان موجوده فونت را در فرمت های مختلف کانورت کنید که همه بروسرها بشناسند)

این کد

@font-face
{
font-family:'onlineTitr';
src: url('titr.ttf') format('truetype'),
url('titr.eot') format("opentype");
}
.onlineFontClass { font-family:"B Titr",Titr,"onlineTitr";font-weight:normal; }

توضیح : این کد برای فشار نیاوردن به هاست ابتدا روی سیستم کاربر دنبال B Titr و بعد Titr می گرده و چنانچه نبود فونت آنلاینی را که onlineTitr نام گذاشتیم فرا خوانی می کنه فونت تیتر به لحاظ ضخیم بودن بهتره bold نشه پس کد font-weight باعث می شه که اگر نوشته جزو عناوین و در تگ هایی مثل h1 یا h2 که ذاتا بولدند بود حالتش از دست نره

برای فونت هایی مثل Iran Nastaliq که فاصله خطوط در اونها زیاده بهتره کد line-height:100% نیز به کدها اضافه بشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...