رفتن به مطلب

با کدوم شروع کنم و با کدوم ادامه بدم! (زبان برنامه نویسی)

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

چند وقتیه ذهنم درگیر این هست که بالاخره باید وارد دنیای برنامه نویسی بشم ... اما راستش نمیدونم با کدوم شروع کنم و با کدوم ادامه بدم..

برای برنامه نویسی وب همونطور که میدونید asp.net و php معروفترین اند و اما تنهاترین نیستن :) یک سایتی که خیلی جالب بود سایت blog.ir هست که به گفته خودشون با پایتون برنامه نویسی شده و نمونه خیلی مهم این زبون هم گوگل(و یوتیوب) است که اینجا اعلام کرده از این زبون استفاده کرده..

برای طراحی نرم افزارهای ویندوزی فکر کنم C# مناسب باشه..؟

حالا دوستانی که تجربه بیشتری دارن در زمینه برنامه نویسی(وب و دسکتاپ و موبایل) اعلام کنن که از کجا شروع کنم و چه زبونی رو پیشنهاد میکنن و دلیلشون برای این پیشنهاد بگن..

سپاس

ویرایش شده توسط sajjadnajafi
لینک به ارسال

راستش زبا هاي برنامه نويسي اصول خاصي دارند كه با آشنايي اوليه با آن ها قادر خواهي بود با يقيه هم برنامه بنويسي(حرفه اي نميگم)

اما براي برنامه نويسي تحت نت بهتره از html و css شروع كنيد تا درك كردن مفاهيم php ئ asp.net براي شما راحت تر باشد البته css در همه نوع طراحي تحت نت كاربرد دارد

براي طراحي در سيستم عامل در دانشگاه ها هم معمولا از C شروع ميكنند چون زبان برنامه نويسي پايه هست و با فراگيري آن ميتوني با C# &C++ راحت برنامه بنويسي

لینک به ارسال

راستش زبا هاي برنامه نويسي اصول خاصي دارند كه با آشنايي اوليه با آن ها قادر خواهي بود با يقيه هم برنامه بنويسي(حرفه اي نميگم)

اما براي برنامه نويسي تحت نت بهتره از html و css شروع كنيد تا درك كردن مفاهيم php ئ asp.net براي شما راحت تر باشد البته css در همه نوع طراحي تحت نت كاربرد دارد

براي طراحي در سيستم عامل در دانشگاه ها هم معمولا از C شروع ميكنند چون زبان برنامه نويسي پايه هست و با فراگيري آن ميتوني با C# &C++ راحت برنامه بنويسي

سپاس.. css , html رو حدودا یاد دارم و با c/c++ هم کار کردم اما میخوام به صورت حرفه ای یه زبون برنامه نویسی رو کار کنم.. (دانشجوی رشته iT هستم)

لینک به ارسال

اگر تصميم بر برنامه نويسي داريد هر زباني كه براي شما قابل درك و راحت تر است انتخاب كنيدو حتما فقط همون ادامه بديد

اما معمولا چون c# ساده تر و قابل دركتر است از آن بيشتر اسفاده ميشود

براي تحت نت هم php داراي قدرت فوق العاده عالي است

لینک به ارسال

برای وب php و در کنارش پایتون گزینه های خوبی هستن.

پایتون کرارس پلتفرم هم هست. همه موارد رو پوشش میده.

لینک به ارسال

برای وب php و در کنارش پایتون گزینه های خوبی هستن.

پایتون کرارس پلتفرم هم هست. همه موارد رو پوشش میده.

سپاس فراوان..

یه جای دیگه هم دیده بودم که پایتون رو در کنار php توصیه کرده بودن اما منابع فارسی یادگیری برنامه نویسی کاربردی پایتون در وب زیاد نیست و من هم زبان انگلیسیم خیلی خوب نیست تا بتونم از منابع انگلیسی استفاده کنم اگر لطف کنید کتاب خوبی اگر در این زمینه سراغ دارید معرفی کنید..

سپاس

لینک به ارسال

من یک راهنمایی کلی بهتون میکنم اونم اینکه اگر به برنامه نویسی تحت وب علاقه دارید و فقط تلاشتون رو واسه دانش وب میخواهید بذارید پیشنهاد بنده php هستش

ولی اگر میخواهید یک برنامه نویس حرفه ایی و کامل بشید Asp بهترین گزینه هستش ... اما اگر اول php رو یاد بگیرید و بعد به سراغ asp برید کارتون راحت تر میشه

من به شخصه خودم به php خیلی علاقه دارم چون متن بازه و قابل توسعه و کاربردش در این زمان بخاطره همه گیر شدن نت و اینترنت خیلی زیاده

لینک به ارسال

-!تاپیک-جامع-آموزش-پایتون!

http://ashiyane.org/forums/showthread.php?45537-!%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86!

-آموزشهای-تصویری-زبان-برنامه-نویسی-پایتون

http://ashiyane.org/forums/showthread.php?62799-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86

لینک به ارسال

0- نیازه که یه برنامه نویس حتما بدونه برای فراخونی css در html نیاز به چه عباراتی داره ؛ مثلا خیلی راحت این کدو میشه از صفحات وب برداشت و نیاز به یادگیری نداره؟

<link rel="stylesheet" type="text/css" media='screen,print' href="http://.........css" />

1- اینکه برنامه نویسی رو با برنامه هایی مثه دریم ویور انجام بدیم و با کدها آشنایی پیدا کنیم ، کار درستیه یا نه ?

2- باید کدها رو تو چی بنویسیم ، مثلا تو نوت پد بنویسیم و رو صفحه چک کنیم ؟ یادگیری php در چه حدی باید باشه ( مثلا فتوشاپ ، عملکردهای زیادی داره ولی در حد راه انداختن کار نیازی به یادگیری همشون نیست ) php رو در چه حد باید یاد گرفت که بشه گفت ، بلدم . مثلا باید یه صفحه وب استاتیک درست کرد و بعد بهش حالت های متحرک جی کوئری داد و جاوا بکاربرد و اسکریپت داخل گذاشت و فرم ثبت نام درست کرد و با پایگاه داده مرتبط کرد؟ یه همچین چیزی نیاز به چه زبانی داره ؟

3- اصلا چطور جداول دیتابیس رو که در phpmyadmin هست مرتبط میکنن با صفحه وب ، چجوریه؟ برنامه نویسیشو کجا انجام میدن ؟

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

من یک راهنمایی کلی بهتون میکنم اونم اینکه اگر به برنامه نویسی تحت وب علاقه دارید و فقط تلاشتون رو واسه دانش وب میخواهید بذارید پیشنهاد بنده php هستش

ولی اگر میخواهید یک برنامه نویس حرفه ایی و کامل بشید Asp بهترین گزینه هستش ... اما اگر اول php رو یاد بگیرید و بعد به سراغ asp برید کارتون راحت تر میشه

من به شخصه خودم به php خیلی علاقه دارم چون متن بازه و قابل توسعه و کاربردش در این زمان بخاطره همه گیر شدن نت و اینترنت خیلی زیاده

با بخش اول حرفتون کاملا مخالفم!

اگر اینطور بود که برنامه نویس های php برنامه نویس حرفه ای نبودن و نمیتونستن پروژه انجام بدن! همش میبایست در حال تعلیم و تعلم بودن ;)

هر زبانی رو که حس کردید علاقه دارید شروع کنید و فقط ادامه بدید.

البته مهم این هست که برنامه نویسی رو یادبگیرید زبان رو میشه بعدها عوض کرد.

در مورد پایتون هم پیشنهاد میکنم تجدید نظر کنید! وقتی با پرل مقایسه کنیدمتوجه میشید. همچنین پرل با php خیلی سازگارتر و شبیه تر هست.

بقیه سوالاتتون رو باید در حین آموزش برنامه نویسی جواب بگیرید.

لینک به ارسال

از html , css و نصب و راه اندازی اسکریپتها و cms ها خسته شدم ؛ تکراری شده ، یه برنامه نویسی بگید که جالب باشه و کاربردی و بشه کدهایی که نوشته میشه رو نتیجش رو با یه نرم افزاری دید- دوس دارم به سمت این برم که خودم یه سایت داینامیک درست کنم و یه بانک اطلاعاتی بهش وصل کنم مثه یه cms ، نظر بدین چه برنامه نویسی ای باید یاد گرفت، مثلا سایتهایی مثه digikala رو خودم از اول راه بندازم.

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

از html , css و نصب و راه اندازی اسکریپتها و cms ها خسته شدم ؛ تکراری شده ، یه برنامه نویسی بگید که جالب باشه و کاربردی و بشه کدهایی که نوشته میشه رو نتیجش رو با یه نرم افزاری دید- دوس دارم به سمت این برم که خودم یه سایت داینامیک درست کنم و یه بانک اطلاعاتی بهش وصل کنم مثه یه cms ، نظر بدین چه برنامه نویسی ای باید یاد گرفت، مثلا سایتهایی مثه digikala رو خودم از اول راه بندازم.

چه ربطی داشت(به html/css)!! :D

وای چه رویایی!! دیجیکالا!! دوست من اگر میخوای دیجیکالا بنویسی باید asp.net 4 رو مسلط باشی و یادت نره که با هر زبونی که بخوای وبسایت بسازی باید css/html رو وارد باشی..

راستی واسه زبون های مختلف برنامه نویسی، برنامه هایی هست که بشه نتیجه کار رو مشاهده کرد. مثلا برا php نرم افزار زمپ..

با آرزوی موفقیت :)

لینک به ارسال

ضمن احترام به همه دوستان من هم جواب این دوستمون را میدم

من دقیقا مثل شما بودم و از شانس خیلی اتفاقی با آقای مهندس خوبخت (یکی از برترین برنامه نویسان کشور) برخورد کردم و دقیقا همین سوال را پرسیدم و جواب ایشون.

اول از همه باید با خودتون مشخص کنید که میخواین برنامه نویس ویندوز بشید یا وب؟

اگه ویندوز که بهترین گزینه سی شارپ هست و اینم بگم سی شارپ واقعا قدرتمنده مخصوصا اگر تو شی گرایی و معماری های چندلایه ماهر بشی.

و اگه برنامه نویسی وب انتخاب کردید بازم اول برید سی شارپ را تسلط پیدا کنید بعد ASp.net MVC (اینم اضافه کردند که اگر چند سال قبل این سوال را میپرسیدم جوابشون php بود ولی الان با mvc4 بدون شک asp از php سبقت گرفته)

لینک به ارسال

اگه ویندوز که بهترین گزینه سی شارپ هست و اینم بگم سی شارپ واقعا قدرتمنده مخصوصا اگر تو شی گرایی و معماری های چندلایه ماهر بشی.

و اگه برنامه نویسی وب انتخاب کردید بازم اول برید سی شارپ را تسلط پیدا کنید بعد ASp.net MVC (اینم اضافه کردند که اگر چند سال قبل این سوال را میپرسیدم جوابشون php بود ولی الان با mvc4 بدون شک asp از php سبقت گرفته)

حالا C# رو تو چه برنامه ای مینویسن ؟ خروجی ای که میده چجوریه (منظورم اینه که چیزی میده که قابل رویته و میشه باهاش کار کرد یا یکسری کده که باید نوشته بشه و مثلا بین کدهای php بکار برد تا نتیجه ای رو دید؟ منظورتون رو از شی گرایی و معماری های چندلایه (کوتاهم باشه کفایت میکنه) توضیح میدین ؟

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

حالا C# رو تو چه برنامه ای مینویسن ؟ خروجی ای که میده چجوریه (منظورم اینه که چیزی میده که قابل رویته و میشه باهاش کار کرد یا یکسری کده که باید نوشته بشه و مثلا بین کدهای php بکار برد تا نتیجه ای رو دید؟ منظورتون رو از شی گرایی و معماری های چندلایه (کوتاهم باشه کفایت میکنه) توضیح میدین ؟

C# و همچنین asp.net رو با Microsoft Visual Studio مینویسن.. و نتیجه رو هم در هر مرحله از کار باشی میتونی ببینی.. در مورد شی گرایی و معماری چندلایه هم در اینترنت کتب و فیلم هست..

لینک به ارسال

من دقیقا مثل شما بودم و از شانس خیلی اتفاقی با آقای مهندس خوبخت (یکی از برترین برنامه نویسان کشور) برخورد کردم و دقیقا همین سوال را پرسیدم و جواب ایشون.

بازهم باحرفتون موافق نیستم. البته بگم که تعصبی روی php ندارم و .net رو هم کار می کنم اما دلایلی که آورده شده اصلا مصداق درستی نداره(کلا با این حرفی که از آقای خوبخت، که اصلا آشنایی با ایشون ندارم، مخالفم، علت خط پایین ;))

یادتون نره که اینها دلیل برتری یک زبان به زبان دیگه نیست. اگه قرار باشه mvc برتری زبانی به زبان دیگه باشه چون این قابلیت از php بیرون اومده پس باید گفت php از همه بهتره! اما دلیل خوبی نیست. این قدرت برنامه نویس هست که میتونه در یک پروژه یک زبان رو به زبان دیگه برتری بده.

حتی توی ویندوزی هم نمیشه گفت #c بهترین هست. بدون شک زبانی مثل ++c هنوز هم یکه تاز ویندوز هست.

البته بنده با آقای خوبخت آشنایی ندارم ولی در جمع بزرگان زیادی بودم، از بزرگترین برنامه نویسان ویندزی تا وب، کساییکه اولین ها در زمینه های مختلف بودن، همشون به انواع زبان های برنامه نویسی مسلط بودن و در هر پروژه بسته به چیزهایی که نیاز داشتن از ترکیب چندزبان استفاده میکردن یا توی انتخاب هاشون زبانی که در پروژه بهتر بکار میاد استفاده میکردن.

این همون هست که میگم بهتره برنامه نویس بشید تا اینکه بخواین زبانی رو برای همیشه انتخاب کنید.

هر زبان مزایا و معایبی داره، شما با یکی شروع کنید، به اصول برنامه نویسی آشنا بشید، در ادامه و بعد یک مدت کار میتونید زبان های مورد علاقه تون رو پیدا و ادامه کار بدید.

در نهایت،

انتخاب زبان یک امر سلیقه ای هست. هیچ کس نمیتونه برتری نیست به زبان دیگه ای قایل بشه و سوالتون جواب نداره!

میتونید کل وب رو زیر رو رو کنید. از وب داخل تا خارجی. اما همه اینها به تصمیم خودتون بستگی داره

موفق باشید

لینک به ارسال

با سلام

من به شخصه هم با php کار کردم هم با asp.net و c#

هر زبانی معایب و نفاط قوت خودشو داره

انتخاب زبان به کار شما بستگی داره اگه پروزه هاتون بیشتر aspx هست asp.net رو انتخاب کنید و اگر php هست هم php

معماریهایی مثل چند لایه و mvc که بر اساس معماری چند لایه هست برای اولین باز در مجموعه های متن باز و open source ازشون حرف به میان امد و پیاده سازی شدن و بعد توسط مایکروسافت و دات نت بکار گرفته شد

در نگاه اول شاید استفاده از دات نت برای افرادی که تازه میخواهند وارد این وادی بشوند به جهت جلوگیری از درگیر شدن انها با مباحث html و css با قرار دادن کنترلها و تمپلیتهای اماده راحتر به نظر برسه ولی با کمی جلوتر رفتن برای انجام کارهای بهتر مجبور به درگیری با خیلی چیزها میشید

مثلا برای یک url rewrite ساده یا gzip کردن صفحات شما تو php کافیه یه htaccess با 4 خط کد استفاده کنید ولی در asp.netشما باید یک ماژول در c#بنویسید و بعد اونو add reference کنید تو webconfig اضافه کنید و ... تا این قابلیت رو بهش اضافه کنید

برای استفاده از هایبرنت در c# شما مجبور به انجام خیلی کارها هستید کلاس اولیه رو ایجاد کنید بعد یک سلکت بزنید لیست خودتونو از کلاسها پر کنید و اونو به خروجی بفرستید تو php کافیه مقدار pdo::fetch_class رو به متد fetch کلاس pdo پاس بدین البته برای راحتی کاربر کامپوننتها و کلاسها و ویزاردهای اماده ای رو بعضی شرکتها ارائه کردند برای دات نت که این کارها رو به صورت درونی انجام بده تا کاربر با این مسایل درگیر نشه ولی php ذاتا simple to do هست

تو php خروجی صفحه دقیقا همونی هست که شما میسازین و echo میکنین ولی تو aspx این web recource هایی که در runtimeساخته میشه استایل داده به المانها مخصوصا menu ها رو خیلی سخت میکنه

اینها فقط چند مثال ساده بود

زبان پرل بر خلاف پایتون هم تعامل بیشتری با php داره و هم مشابهت ساینتکسی و هم ماژولی وجود داره که به شما اجازه میده perl و php رو در یک صفحه بنویسید و اجرا کنید

لینک به ارسال

دوستان برنامه نویسی تحت ویندوز یکم بی انصافی نیست ؟؟؟ یعنی تنها سیستم عامل دنیا ویندوزه ؟؟؟

بهتره بگیم تحت سیستم عامل چون با این زبان های برنامه نویسی میشه واسه هر سیستم عاملی هم سافت نویسی کرد ...

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

با بخش اول حرفتون کاملا مخالفم!

اگر اینطور بود که برنامه نویس های php برنامه نویس حرفه ای نبودن و نمیتونستن پروژه انجام بدن! همش میبایست در حال تعلیم و تعلم بودن ;)

هر زبانی رو که حس کردید علاقه دارید شروع کنید و فقط ادامه بدید.

البته مهم این هست که برنامه نویسی رو یادبگیرید زبان رو میشه بعدها عوض کرد.

در مورد پایتون هم پیشنهاد میکنم تجدید نظر کنید! وقتی با پرل مقایسه کنیدمتوجه میشید. همچنین پرل با php خیلی سازگارتر و شبیه تر هست.

بقیه سوالاتتون رو باید در حین آموزش برنامه نویسی جواب بگیرید.

بله با حرفتون موافقم و نگفتم که php حرفه ایی و کامل نیست فقط خواستم بگم php بیشتر مناسب وب هستش و asp برای وب و تحت سیستم عامل

و بیشترش هم بسته به استعداد فردی که میخواهد یاد بگیره و نیاز هاشو با اون برآورده کنه داره مثلا یکی با php میتونه به یکی از بهترین برنامه نویس های تحت وب تبدیل بشه و بتونه آینده خودشو با این زبان پر قدرت و متن باز بسازه ولی یکی هم هست که هدفش کاملا متفاوته و php نمیتونه تمام خواسته هاشو برآورده کنه و asp واسش بهترین گزینه هستش و یا پیتون یا پاسکال ..

من خودم واسه شروع یاد گیری یک زبان برنامه نویسی سمت سرور و تحت وب حدود 8 ماه تحقیق کردم و در اخر فهمیدم که php بهترین گزینه و مناسب ترین زبان برای منه و میتونم آینده خوبی با این زبان داشته باشم

در کل میشه گفت تمام زبان های برنامه نویسی قدرتمند هستند و کامل فقط بستگی داره که کدوم زبان با ایده ها و استعداد ها و هدف های یک فرد یکی باشه ...

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

بازهم باحرفتون موافق نیستم. البته بگم که تعصبی روی php ندارم و .net رو هم کار می کنم اما دلایلی که آورده شده اصلا مصداق درستی نداره(کلا با این حرفی که از آقای خوبخت، که اصلا آشنایی با ایشون ندارم، مخالفم، علت خط پایین ;))

یادتون نره که اینها دلیل برتری یک زبان به زبان دیگه نیست. اگه قرار باشه mvc برتری زبانی به زبان دیگه باشه چون این قابلیت از php بیرون اومده پس باید گفت php از همه بهتره! اما دلیل خوبی نیست. این قدرت برنامه نویس هست که میتونه در یک پروژه یک زبان رو به زبان دیگه برتری بده.

حتی توی ویندوزی هم نمیشه گفت #c بهترین هست. بدون شک زبانی مثل ++c هنوز هم یکه تاز ویندوز هست.

البته بنده با آقای خوبخت آشنایی ندارم ولی در جمع بزرگان زیادی بودم، از بزرگترین برنامه نویسان ویندزی تا وب، کساییکه اولین ها در زمینه های مختلف بودن، همشون به انواع زبان های برنامه نویسی مسلط بودن و در هر پروژه بسته به چیزهایی که نیاز داشتن از ترکیب چندزبان استفاده میکردن یا توی انتخاب هاشون زبانی که در پروژه بهتر بکار میاد استفاده میکردن.

این همون هست که میگم بهتره برنامه نویس بشید تا اینکه بخواین زبانی رو برای همیشه انتخاب کنید.

هر زبان مزایا و معایبی داره، شما با یکی شروع کنید، به اصول برنامه نویسی آشنا بشید، در ادامه و بعد یک مدت کار میتونید زبان های مورد علاقه تون رو پیدا و ادامه کار بدید.

در نهایت،

انتخاب زبان یک امر سلیقه ای هست. هیچ کس نمیتونه برتری نیست به زبان دیگه ای قایل بشه و سوالتون جواب نداره!

میتونید کل وب رو زیر رو رو کنید. از وب داخل تا خارجی. اما همه اینها به تصمیم خودتون بستگی داره

موفق باشید

با اخرین بند حرفتون موافقم فقط اینکه:

آقای خوشبخت نه خوبخت (اشتباه از من بود) واسه آشنایی هم کافیه یک سرچ بزنید !

کسی در قدرت php شک نداره تا قبل سال 2005 که مایکروسافت دات نت 2003 را داشت اصلا نمیشد php را مقایسه کرد و قدرت php خیلی زیاد بود ولی از سال 2005 مایکروسافت .net کاملا تغییر داد و خودش را کشید بالا . و الان هم ورژن 2012 اون واقعا قدرتمند عمل کرده. من مقالات انگلیسی که سرچ میکردم همه اذعان داشتند که الان واقعا نمیشه برتری قابل ملاحظه ای واسه هیچکدوم قائل شد . به قول شما منم تعصبی به ASP ندارم ولی الان به جرات میگم asp میتونه بهتر عمل کنه و توی سالهای بعد میبینید که مایکروسافت (با داشتن قدرت زیاد برنامه نویساش) از php پیشی زیادی میگیره.

لینک به ارسال

با اخرین بند حرفتون موافقم فقط اینکه:

آقای خوشبخت نه خوبخت (اشتباه از من بود) واسه آشنایی هم کافیه یک سرچ بزنید !

کسی در قدرت php شک نداره تا قبل سال 2005 که مایکروسافت دات نت 2003 را داشت اصلا نمیشد php را مقایسه کرد و قدرت php خیلی زیاد بود ولی از سال 2005 مایکروسافت .net کاملا تغییر داد و خودش را کشید بالا . و الان هم ورژن 2012 اون واقعا قدرتمند عمل کرده. من مقالات انگلیسی که سرچ میکردم همه اذعان داشتند که الان واقعا نمیشه برتری قابل ملاحظه ای واسه هیچکدوم قائل شد . به قول شما منم تعصبی به ASP ندارم ولی الان به جرات میگم asp میتونه بهتر عمل کنه و توی سالهای بعد میبینید که مایکروسافت (با داشتن قدرت زیاد برنامه نویساش) از php پیشی زیادی میگیره.

حرفتون کاملا درسته ولی مایکروسافت مگه چندتا برنامه نویس حرفه ایی داره هزار تا ؟؟ دو هزار تا ؟؟ 100 هزار تا ؟؟ 1 میلیون؟؟

ایا میتونه جای 500 میلیون برنامه نویس آزاد در دنیا رو بگیره ؟

الان php یک زبان متن بازه و قابل توسعه که توسط میلیون ها برنامه نویس آزاد داره توسعه داده میشه ...

آینده متعلق به نرم افزار های متن بازه تا 10 سال دیگه خواهید دید نرم افزار های متن باز چه گستردگی رو در عرصه وب خواهند داشت ...

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

تا دعوا نشده به سوال من که میخوام زبان php یا asp.net یا #C یاد بگیرم ، جواب میدین؟

به فرض php یا asp یاد گرفتم استاتیک که بدرد نمیخوره ، چطور داینامیک میشه ؟ با پایگاه داده sql? این جداول دیتابیسو چطور میسازن؟ باید یه زبان برنامه نویسی دیگه هم یاد بگیرم؟

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

حرفتون کاملا درسته ولی مایکروسافت مگه چندتا برنامه نویس حرفه ایی داره هزار تا ؟؟ دو هزار تا ؟؟ 100 هزار تا ؟؟ 1 میلیون؟؟

ایا میتونه جای 500 میلیون برنامه نویس آزاد در دنیا رو بگیره ؟

الان php یک زبان متن بازه و قابل توسعه که توسط میلیون ها برنامه نویس آزاد داره توسعه داده میشه ...

آینده متعلق به نرم افزار های متن بازه تا 10 سال دیگه خواهید دید نرم افزار های متن باز چه گستردگی رو در عرصه وب خواهند داشت ...

بدنبود اول یک تحقیقی میکردید بعد این پست را میزدید !!

دوست من مایکروسافت .net را متن باز کرده! و الان علاوه بر قدرت خودش به خاطر متن باز کردن .net چیش بینی خوبی برای اون میشه کرد.

تا دعوا نشده به سوال من که میخوام زبان php یا asp.net یا #C یاد بگیرم ، جواب میدین؟

به فرض php یا asp یاد گرفتم استاتیک که بدرد نمیخوره ، چطور داینامیک میشه ؟ با پایگاه داده sql? این جداول دیتابیسو چطور میسازن؟ باید یه زبان برنامه نویسی دیگه هم یاد بگیرم؟

:-) وقتی برنامه نویس هرکدوم از این دوتا بشی جواب قسمت اول سوالت را خودت یادگرفتی !

قسمت دوم سوالت : خوب اره دیگه . برنامه نویسی بدون پایگاه داده که معنی نداره ;-) ( پروژه های خیلی بزرگ اوراکل و مابقی sql پیشنهاد منه)

لینک به ارسال

آقای خوشبخت رو جستجو کردم به یک سایت بلاگفا رسیدم ولی بصورت عملی از ایشون ردی ندیدم. البته در مورد دانش ایشون تا دیده نشه نمیشه بحثی کرد (و البته بحثی هم نیست) بحث این هست که دلیلی که نقل قول کردید درست نیست.

شما پس هنوز php6 رو ندیدید!

البته دانت نت نسخه هاش تا 4.5 هست. سالی نیست ;)

بهتر عمل کردن کد هم بستگی مستقیم به سرور داره. چون زبان ها موقع اجرا مشکلی نداره و سرعت بارگزاری و این نوع موارد به سرور بستگی داره. ولی اینکه بگیم دانت برتری داره به علل مختلف اشتباه هست. هر زبانی معایب و مزایا داره ولی برتری خیر.

اگر لازم هست میتونم براتون منابع اصلی و مرجع از سایتها خودشون بیاریم که حرف خودم هم نیست.

در نهایت، بحث برتری و خوبی یا بدی یک زبان بحث قدیمی و البته اشتباهی هست که هنوزم ذهن خیلی ها رو مشغول کرده.

بالاتر هم گفتم:

لینک به ارسال

آقای خوشبخت رو جستجو کردم به یک سایت بلاگفا رسیدم ولی بصورت عملی از ایشون ردی ندیدم. البته در مورد دانش ایشون تا دیده نشه نمیشه بحثی کرد (و البته بحثی هم نیست) بحث این هست که دلیلی که نقل قول کردید درست نیست.

شما پس هنوز php6 رو ندیدید!

البته دانت نت نسخه هاش تا 4.5 هست. سالی نیست ;)

بهتر عمل کردن کد هم بستگی مستقیم به سرور داره. چون زبان ها موقع اجرا مشکلی نداره و سرعت بارگزاری و این نوع موارد به سرور بستگی داره. ولی اینکه بگیم دانت برتری داره به علل مختلف اشتباه هست. هر زبانی معایب و مزایا داره ولی برتری خیر.

اگر لازم هست میتونم براتون منابع اصلی و مرجع از سایتها خودشون بیاریم که حرف خودم هم نیست.

در نهایت، بحث برتری و خوبی یا بدی یک زبان بحث قدیمی و البته اشتباهی هست که هنوزم ذهن خیلی ها رو مشغول کرده.

بالاتر هم گفتم:

از شما بعیده! دات نت به ترتیب سال هم میگن.

سال ورژن

2002 1.0

2003 1.1

2005 2.0

2007 3.0

2008 4.0

2012 4.5

""در نهایت، بحث برتری و خوبی یا بدی یک زبان بحث قدیمی و البته اشتباهی هست که هنوزم ذهن خیلی ها رو مشغول کرده."""

این را کامل موافقم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...