رفتن به مطلب

با کدوم شروع کنم و با کدوم ادامه بدم! (زبان برنامه نویسی)

پست های پیشنهاد شده

اینقد بحث نکنید ، سرور ارور داد.

پس شد دنبال 3 تا زبون? PHP و asp و برای داینامیک بودن (که بانک اطلاعاتی داشته باشه) زبان SQL

اسم کامل زبونا چیه؟ ببینید درست میگم : php / asp.net /SQL Server و برنامه هایی که نیازه نصب کنم چیا هستن؟ هر کدوم به چه چیزایی نیاز داره؟

لینک به ارسال

پس شد دنبال 3 تا زبون? PHP و asp و برای داینامیک بودن (که بانک اطلاعاتی داشته باشه) زبان SQL

اسم کامل زبونا چیه؟ ببینید درست میگم : php / asp.net /SQL Server و برنامه هایی که نیازه نصب کنم چیا هستن؟ هر کدوم به چه چیزایی نیاز داره؟

چشم :-)

php را نمیدونم.

ولی ASP.net باید visual stdio 2012 نصب کنی. و برای پایگاه داده هم sql server

همین . البته اینم بگم با نصب visual stdio هم میتونی asp کار کنی هم c# و ... چون visual stdio یک IDE هست که خیلی زبان ها را ساپورت میکنه.

و اخر اینکه بیشترین چیزی که همشون نیاز دارن یک اراده قوی و پشتکار زیاد هست! فقط ارزوی برنامه نویس شدن را خیلی ها دارن ولی تعداد کمی از اونها برنامه نویس حرفه ای میشن!

لینک به ارسال

با اخرین بند حرفتون موافقم فقط اینکه:

آقای خوشبخت نه خوبخت (اشتباه از من بود) واسه آشنایی هم کافیه یک سرچ بزنید !

کسی در قدرت php شک نداره تا قبل سال 2005 که مایکروسافت دات نت 2003 را داشت اصلا نمیشد php را مقایسه کرد و قدرت php خیلی زیاد بود ولی از سال 2005 مایکروسافت .net کاملا تغییر داد و خودش را کشید بالا . و الان هم ورژن 2012 اون واقعا قدرتمند عمل کرده. من مقالات انگلیسی که سرچ میکردم همه اذعان داشتند که الان واقعا نمیشه برتری قابل ملاحظه ای واسه هیچکدوم قائل شد . به قول شما منم تعصبی به ASP ندارم ولی الان به جرات میگم asp میتونه بهتر عمل کنه و توی سالهای بعد میبینید که مایکروسافت (با داشتن قدرت زیاد برنامه نویساش) از php پیشی زیادی میگیره.

واقعا؟

دات نت تازه تو نسخه 4 خودش قابلیت ارسال مقدار پیشفرض به تابع رو اضافه کرده چیزی که به صورت ذاتی در نسخه های قبل از php4 هم وجود داشته

یا اینکه میتونین بگین چرا تو asp.net وقتی یک شرط and مینویسین وقتی شرط اول برقرار نباشه پس کل شرط اشتباه هست ولی asp.net شرط دوم رو هم چک میکنه؟

مثلا اگه بنویسین که یک ابجکت و جود داشت و مقدارش فلان بود این عملیات انجام بشه اما با اینکه اون ابجکت وجود نداره و شرط اول برقرار نیست میره شرط دوم رو چک میکنه و خطای object not found میده

در سایت w3techs.comکه سایت معتبری هم هست شما میتونین تفاوت بین کاربران این 2 زبان در دنیا رو ببینین

http://w3techs.com/t...ng_language/all

انتخاب زبان سلیقه ای هست هر زبانی در بخشهایی نقطه قوت و در بخشهایی نقطه ضعف داره همیشه بوده همیشه هست

رفع یا تبدیل نقاط ضعف به قوت اول شرکت سازنده دوم کاری که اون زبان برای اون طراحی شده مربوط میشه

مسیرتونو همین الان مشخص کنید

اگه میخواهید برید دنبال asp.net برای بانک اطلاعاتیتون از sql server استفاده کنید

اگه میخواهید برید دنبال php از بانک اطلاعاتی mysql استفاده کنید

بانکهای اطلاعاتی مثلا sql server,mysql,oracle,ms access,sqlite از یک زبان استاندارد بنام t_sql که مخفف Transaction-SQL میباشد استفاده میکنند که بیس این دستورات شامل 4 عمل اصلی میشوند

select

insert

update

delete

لینک به ارسال

اتفاقا بحث و گفتگو هست که باعث رشد و پیشرفت میشه.

یادم هست یکبار بحثی در همین مورد شده بود، بیشتر از 20 صفحه جلو رفت و هر نفر بیشتر از 40-50 خط دلیل می نوشتن. البته قدیم بود ولی جالب بود :)

لینک به ارسال
اگه میخواهید برید دنبال php از بانک اطلاعاتی mysql

نیازی به vertrigoserv نیست؟ آپاچی و... اگر هست پس فقط به این دوتا نیاز نیست / در شروع کارم ؛ لطفا مکمل و هر نرم افزاری نیازه بگید . net framework هم نیازه یا ...

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

برنامه نویسی سیستم عامل که بحثش جداست و کلا خانواده c خیلی کارایی داره مخصوصا c++ و جدیدا هم که C# توصیه میشه اما از بعضی جهات هنوز c++ قوی تره.

اگه بتونید از زبان اسمبلی توی خانواده های c استفاده کنید برنامه تون بهتر جواب میده البته اسمبلی زبان خیلی پیچیده تری نسبت به خانواده c هستش.

ولی میشه با هم تلفیقشون کرد.

در اصل قضیه با حرف آقا مرتضی موافقم که هر زبانی جایی واسه خودش داره.

مثل همین زبان اسمبلی که گفتم.

مثال میزنم:

در اسمبلی هر دستور به یه دستور به زبان ماشین ترجمه میشه ولی زبان های دیگه به چندین دستور که همین میتونه باعث سریعتر شدن اجرای برنامه در اسمبلی بشه.

اما سختی نوشتن برنامه با اسمبلی کجا و راحتی نوشتن برنامه با c++ و c# کجا.

به قولی میشه گفت درک زبان های نزدیک به زبان ماشین خیلی سخت تر از درک زبان های نزدیک به زبان انسان است.

خودمم نمیدونم چی نوشتم فقط اینو بدونید که تمام زبان ها به صورتی با هم مشابه هستن و هر کدوم رو که یاد بگیرین برای زبانی که در آینده خواهد آمد یا زبان های دیگه زیاد مشکلی نخواهید داشت.

لینک به ارسال

نیازی به vertrigoserv نیست؟ آپاچی و... اگر هست پس فقط به این دوتا نیاز نیست / در شروع کارم ؛ لطفا مکمل و هر نرم افزاری نیازه بگید . net framework هم نیازه یا ...

برای اجرای php باید سرورش رو روی سیستمتون نصب کنین پکیجهای مختلفی هست مثل wampp-xampp که میتونین xampp رو رو سیستمتون نصب کنین به همراه این بسته mysql هم نصب میشه و داخل پوشه xampp یک پوشه htdocs اضافه میشه که میتونین کدهاتونو اونجا ذخیره کنید و با باز کردن یک بروزر و زدن ادرس لوکال 127.0.0.1 و نام اون فایل اونو برای شما اجرا میکنه

برای php هم ideهای مختلفی هست مثل php designer که میتونین ازش برای کد نویسی راحتر و سریعتر و دیباگ ازش استفاده کنید

لینک به ارسال

strategy.jpg

یادم هست یکبار بحثی در همین مورد شده بود، بیشتر از 20 صفحه جلو رفت و هر نفر بیشتر از 40-50 خط دلیل می نوشتن. البته قدیم بود ولی جالب بود :)

نیو... بهتره یا ورد... ؟

فایرفا.... بهتره یا کر... ؟

NO ... avi ... ava.. ؟

ipho... یا gale... ؟

استراتژی سام :ph34r: بهتره یا سولماز :wub: ... ؟

بوگاتی یا ... ؟ اینجارو دیگه فعلا بوگاتی.

بحث بحث سلیقست و گاهی جلو زدن برخی در بعضی جاها ، باید همه چیزو در نظر گرفت ولی اگه بشه آینده رو پیش بینی کرد

برای اجرای php باید سرورش رو روی سیستمتون نصب کنین پکیجهای مختلفی هست مثل wampp-xampp که میتونین xampp رو رو سیستمتون نصب کنین به همراه این بسته mysql هم نصب میشه و داخل پوشه xampp یک پوشه htdocs اضافه میشه که میتونین کدهاتونو اونجا ذخیره کنید و با باز کردن یک بروزر و زدن ادرس لوکال 127.0.0.1 و نام اون فایل اونو برای شما اجرا میکنه

برای php هم ideهای مختلفی هست مثل php designer که میتونین ازش برای کد نویسی راحتر و سریعتر و دیباگ ازش استفاده کنید

post-1826-0-03641400-1381581283_thumb.jp .................. post-1826-0-94405700-1381581296_thumb.jp

از vertrigoserv استفاده میکنم ، با wampp و... دو سه تا از همین نرم افزارها هم قبلا کار میکردم منتهی با vertrigoserv سلیقه ای راحتترم.

اونوقت کجا باید کدهارو نوشت ؟ داخل این نرم افزار که وصل میشه phpmyadmin و آپلود و ... !

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

vertrigoserv یه آبکون systray اضافه میکنه

روش کلیک کن

گزینه www folder رو بزن

شما باید کدها تو تو این مسیر قرار بدی

برای نوشتن کد شما باید از نرم افزار های ide استفاده کنی

مثل zend ,php designer یا حتی dream weaver..

لینک به ارسال

vertrigoserv یه آبکون systray اضافه میکنه

روش کلیک کن

گزینه www folder رو بزن

شما باید کدها تو تو این مسیر قرار بدی

برای نوشتن کد شما باید از نرم افزار های ide استفاده کنی

مثل zend ,php designer یا حتی dream weaver..

www folder همونجا که cms و اسکریپت آماده ها نصب میشن؛ ok

کدای php رو که با dream weaver کار میکنم؛ البته باید آموزشای زبان php رو هم از جایی بگیرم تا فقط از پیش ساخته های dream weaver استفاده نکنم و خودم بلد باشم که php چی بچیه. فقط میتونم استاتیک تولید کنم ، چطور برای داینامیک کردن بهش بانک اطلاعاتی وصل کنم، مثلا یک cms چطور بهش دیتابیس وصل میشه و با هم در ارتباط هستن (داخل phpmyadmin دیتابیسی که درست میکنیم و یوزر تعریف میکنم رو بارها انجام دادم منتهی این جداول از کجا تولید میشن ؛ چطور اونارو باید بنویسم و کجا باید قرار بدم که به اون فایل php استاتیک تولید شده داینامیک عمل کنه؟)

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

دقیقا موافقم. من دلایلی زیادی داشتم خودم واسه اینکه الان باید رفت سراغ asp ولی بخاطر حرف دوستمون دیگه بحث ادامه ندادم.

من خودم عاشق برنامه نویسی هستم فعلنم دارم تسلط کامل پیدا میکنم روی c# (انشالا. یعنی دارم تلاش خودم میکنم) تا بعد از اون برم سراغ برنامه نویسی وب. معماری سه لایه و چندلایه در برنامه نویسی واقعن زیبا هست...

و آخرین توصیه من:

دوستان درسته کتاب و مقاله و ... خوندن خیلی خوبه ولی طبق تجربه من بهترین گزینه رفتن به یک کلاس اموزشی (البته مهم استاد و نوع تدریس است) و بعد در کنار اون کتاب و جزوه.

(به جرات میگم کتاب فارسی کامل نداریم واسه سی شارپ)

لینک به ارسال
دوستان درسته کتاب و مقاله و ... خوندن خیلی خوبه ولی طبق تجربه من بهترین گزینه رفتن به یک کلاس اموزشی (البته مهم استاد و نوع تدریس است) و بعد در کنار اون کتاب و جزوه.

(به جرات میگم کتاب فارسی کامل نداریم واسه سی شارپ)

اما اگر به موقعیت من توجه کنید خواهید فهمید که منطقه محروم کشور هستم و استاد برای درسای تخصصی رشته خودمون تو دانشگاه هم کم هس(2 نفر!! که یکیش رئیس دانشگاهه! ) اکثر درسا خودخوان و آزمون کشوری! در نتیجه باید دنبال کتاب خوب باشم چون امکان پیدا کردن کلاس خوب وجود نداره! البته من کلاس C++ رفتم (کلاس پر بار و خوبی نبود و نصفه کنسل شد!! ) و درس برنامه سازی پیشرفته رو هم پاس کردم...

دوستان اگر کتاب خوبی در زمینه آموزش php6 سراغ دارن بفرماین.. من کتاب راهنمای کاربردی php 2012 با MySQL نوشته دیوید پاورز رو دارم تا جایی که خوندم توضیحاتش خوب بود..

اما دوستان صحبت از php6 کردن میخواستم بدونم نوشتن در نسخه های جدید PHP یا ASP.NET با نسخه های پیشین تفاوت داره؟ و تفاوت های شاخص نسخه جدید PHP6 با قبلش چی بوده.. ؟ و اگر کتاب خوبی یا فیلم آموزشی خوبی سراغ دارن معرفی کنن.. سپاس

لینک به ارسال

مقالات و توضیحات مفید:

http://philsturgeon.co.uk/blog/2013/01/php-6-pissing-in-the-wind
http://www.aljtmedia.com/blog/php-6-and-the-endless-hold-up

لینک به ارسال

اما فک کنم هنوز این نسخه 6 php نیومده.. تو سایت اصلیش نسخه پایدار 5.5.4 جدیدترینش هست..

لینک به ارسال

سلام

من تاپیک رو خوندم آخر نفهمیدم الآن استارتر میخواد کدوم رو شروع کنه :)

هر کدوم دارن راهنمایی یک زبان رو میکنن !

استارتر عزیز مهمترین چیز اولش انتخاب راهته چون وقتی واردش بشی و بعدن خوشت نیاد یهو میبینی 1 سال یا 2 سالت به هدر رفته

اول انتخاب کن چه زبانیو میخوای بعد شروع کن

در دنیای وب با هر 2 زبان یعنی هم php و هم asp میتونی کار کنی اما فعلن php جزو پر استفاده ترین و رایجترین زبانه و یادگیریش به نظر من خیلی راحت تر از asp هست و جذب کاربر بیشتری در طراحی وب داره

اول راهتو انتخاب کن و با انتخاب درست واردش شو که بعدن پشیمون نشی .....

لینک به ارسال

اینجانب به عنوان استارتر با احترام به اساتید و بزرگان زبان php را برای وب و زبان #C را برای برنامه نویسی ویندوزی برگزیدم... ;) (یاد دوران دبیرستان افتادم شنبه ها سوگند رو سر صف میخوندن و همه تکرار میکردیم! )

البته برای ویندوز هنوز هم کمی تردید دارم... از طرفی پایتون هم خوبه و کاربردش وسیع اما فکر کنم #C آسونتر باشه(طبق گفته دوستان) و حداقل برای شروع خیلی خوبه...

لینک به ارسال

خب پس اولین قدم رو برداشتی

در مورد زبان تحت وین هم باید بگم که php و c شباهتی هم به هم دارن یکیرو یاد بگیری اون یکیرو راحت تر یاد میگیری

خب برای php همونطور که تو پست های قبلی lord_viper گفت باید شبیه سازهای وب سرور رو روی سیستمت نصب کنی که ساده ترینش easyphp هست و تقریبن کاملش هم xampp

بعد از نصب میتونی راحت شروع به یادگیری و کار کنی

یه چیزیرم همین ابتدا بهت بگم :

با مطالعه و ... هیچوقت نمیتونی یاد بگیری بلکه باید کنار مطالعه تمرین کنی تا بتونی یاد بگیری

امیدوارم موفق باشی تو یادگیری

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...