رفتن به مطلب

آپلود فایل های حجیم

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

بنده قصد راه اندازی یک سایت دارم که در اون فایل های حجیمی باید برای دانلود بزارم.

واسم سوال بود بعضی از این سایت های دانلود فیلم که هر فیلم رو با چند کیفیت متفاوت و در چندین سرور مختلف آپلود می کنند و لینک هاشون هم به صورت مستقیم از سرور خودشون و هم به صورت غیر مستقیم از سرور های دیگه برای دانلود میزارن با این اوضاع ایران که هم سرعت پایین هستش و هم هزینه اینترنت بالاست به چه صورته ؟

آیا مخابرات و شرکت های خصوصی برای کسانی که با فایل های حجیم سر و کار دارند امکانات ویژه ای داره ؟؟؟؟

کلا این جور سایتها چطوری با این همه فایل حجیم سر و کله میزنند ؟؟؟!!!!!! :(

لینک به ارسال

اونا فیلمها رو از تو کامپیوتر خودشون آپلود نمیکنن از سروهای دیگه wget میکنن میارن رو سرور خودشون و اونجا zip میکنن میذارن برای دانلود

شما یه سرور در به داغون ویندوزی هم بگیری با سرعت نور میتونی فیلم دانلود کنی و بذاری برای دانلود

من یه سرور ویندوزی با کانفیگ خیلی پایین داشتم برای V * P * N گرفته بودم اون قدیما و با سرعت خیلی زیاد میتونستم چیزی رو دانلود کنم

لینک به ارسال

متوجه نشدم!

مثلا من چندین فایل 800 مگابایتی دارم که میخوام بزارم واسه دانلود. بالاخره یه جوری باید اینارو بزارم رو سرورم یا نه. من که کامپیوتر خوردم سرور نیست هزینه راه اندازی این نوع سرور (سرور شخصی) هم که خیلی زیاد هستش. من یه جوری باید اول این فایل ها رو آپلود کنم رو سرورم دیگه

لینک به ارسال

منظور دوستمون اینه که به طور کل اکثرا کپی میکنند!! لینک فایل رو از روی یک سرور دیگه میگیرن و میزارن داخل سرور خودشون... و اونجا تغییراتی توش میدن..

البته برای من هم سواله... اصلا بعضی از سایت ها که مطالبشون اختصاصی هست ولی در عین حال باز هم فایل هاشون حجیم هستند چیکار میکنند؟

لینک به ارسال

من سایت های دانلود فیلم و سریالی رو میشناسم که از هرفیلم 3 نوع کیفیت با 3 لینک اختصاصی و مستقیم از سرور خودشون میدن. یعنی برای هر فیلم حداقل 5 گیگ آپلود می کنند. حالا حساب کنید الان 1000 تا فیلم رو سایتشون هست!!!!

از مدیران عزیز میخوام که بنده رو راهنمایی کنند. خیلی احتیاج دارم به این کمک :(

لینک به ارسال

ببینید

شما یک سرور مجازی(VPS) مثلا ویندوزی میگیرید

بعد هرفایلی که دوست دارید رو روش دانلود می کنید

بعد هم IIS رو فعال و لینک دانلود میدید. همین!

لینک به ارسال

مرتضی جان یعنی از سیستم خودمون دانلود میکنیم تو وی پی اس؟ اگه اینجوریه ربطی به سرعت اینترنت ما نداره؟

لینک به ارسال

مرتضی جان برای این که فایل هامون رو روی vps بزاریم باز باید یه سرعت و پهنای باند قابل توجهی برای این همه فایل داشته باشیم دیگه. اینطور نیست ؟

لینک به ارسال

مرتضی جان یعنی از سیستم خودمون دانلود میکنیم تو وی پی اس؟ اگه اینجوریه ربطی به سرعت اینترنت ما نداره؟

نه، از سرورهای دیگه روی vps دانلود بشه

مرتضی جان برای این که فایل هامون رو روی vps بزاریم باز باید یه سرعت و پهنای باند قابل توجهی برای این همه فایل داشته باشیم دیگه. اینطور نیست ؟

vps معمولا پهنای باند مناسبی بصورت پیش فرض دارن. کم پیش میاد بخواد پهنای باند کم بیاره معمولا از نظر سیستمی و سخت افزاری کم میاره

لینک به ارسال

خب مرتضی جان، مطالب اختصاصی ما که دیگه روی وی پی اس دیگران قرار نداره داره؟!

لینک به ارسال

دقیقا سوال منم در مورد فایل های اختصاصی هستش. فایل های بنده کاملا شخصی هستش و در هیچ سرور دیگه ای وجود نداره.

لینک به ارسال

vps به معناي سرور خصوصي ميباشد و هر چيزي كه بر بروي آن قرار ميگيرد فقط مخصوص به خود شما ميباشد

------------------------

vps ها از پهناي باند بالا برخوردارند به همين دليل از نظر هزينه ها بالا هستند .

در ضمن روي vps بحث امنيت هم خيلي شرط هست چون آن سرور دست شخص شماست

vps مثل اين ميمونه شما با رايانه خودتون به يك رايانه در كشور ديگه متصل ميشود و از سرعت اونجا استفاده ميكنيد

لینک به ارسال

سوال اینجاس که فایل های چند صد مگابایتیمون رو چطور روی VPS قرار بدیم ؟ باید برای هر فایل چند ساعت وقت بزاریم با این اوضاع گل و بلبل اینترنت ایران ؟؟؟

لینک به ارسال

اصلا به سرعت اينترنت ايران ربطي نداره شما متصل ميشيد به سرور و خود سرور با سرعت اينترنت خودش دانلود ميكنه كه اون هم خيالت راحت من يه فيلم تقريبا 1گيگا توي 10 دقيقه دانلود زدم

حجم هم با توجه به نوع شركت و حجم كه داريد هست

لینک به ارسال

اصلا به سرعت اينترنت ايران ربطي نداره شما متصل ميشيد به سرور و خود سرور با سرعت اينترنت خودش دانلود ميكنه كه اون هم خيالت راحت من يه فيلم تقريبا 1گيگا توي 10 دقيقه دانلود زدم

حجم هم با توجه به نوع شركت و حجم كه داريد هست

یعنی از رو کامپوتر شخصی خودتون دانلود کرد ؟ یا از روی سرور دیگه ؟

لینک به ارسال

روي سرور شخصي خود بنده يا همون vps دانلود شده و منم گذاشتم براي دانلود

لینک به ارسال

منظور بنده رو متوجه نمیشید!

ببنید من یه فایل کاملا شخصی دارم به حجم 1 گیگابایت. فرض کنید فیلم تولدمه و در هیچ سروری قرار نداره که بخوام به VPS بگم که از اون سرور اونو دانلود کنه و تنها راهش اینه که فیلم تولدم رو از روی کامپیوتر شخصی خودم بزارم روی VPS.

حالا فیلم تولدم که 1 گیگابایت حجمش هست و فقط فقط فقط روی کامپیوتر خودم دارمش و در هیچ سرور دیگه ای نیست رو چطور با این سرعت کم اینترنت بزارمش رو سرور VPS.

لینک به ارسال

بعضی جاها اینترنت اختصاصی دارن با سرعت بالا.

اگه شرکت تشکیل بدین شاید بهتون اینترنت بالا بدن.

همیشه isp ها خودشون میتونن با هر سرعتی که دلشون میخواد از اینترنت استفاده کنن.(شاید دیده باشی)

مثلا کاربرا رو محدود میکنن ولی در کل یه پهنای باند بالا دارن و تقسیم میشه روی کاربرا در صورتی که کل پهنای باند isp خیلی بالا تر از این حرفاست.

اگه بخوان میشه اینترنت خیلی بالا گرفت.

حالا سایتی مثل دانلود ها رو که من مطمئن هستم که اینترنت بالا دارن حتی یه بار یه اسکرین شات از یکی از کاربراش داشتم که با سرعت 2.5 تا 3 مگ داشت دانلود میکرد.(یعنی میشه اینترنت 20 تا 24 مگابایت.)

لینک به ارسال

سلام اشکان جان

یعنی اوضاع خیلی از این سایت های دانلود انقدر خوبه که همچین سرعت هایی رو میگیرن ؟؟!!

قیمت همچین سرعت خیلی بالاست. بعضی از سایت های معمولی که فایل های شخصی با حجم بالا میزارن یعنی از همچین سرعتی برای سایتشون استفاده می کنن ؟!!!

یعنی درامد این سایت ها که خیلی هاشون در حد مبتدی هم هست انقدر بالاست؟

لینک به ارسال

سلام.

شما حساب کن قیمت ماهانه تبلیغ توی دانلود ها حدود 1 میلیون یا بیشتر هستش.

و فروش هاش هم که خیلی بالاست.

اینترنت که پولی نیست براش.

در ضمن اون سایت های کوچیکی که میگی هم اکثرا کپی کاری میکنن.

یعنی با لیچ کردن فایل های سایت های دیگه مستقیم روی سرور های خودشون این کار رو میکنن.

و اصلا از اینترنت خودشون کاری نمیکشن.

لینک به ارسال

چی بگم. من قصد راه اندازی یه سایت تخصصی معماری دارم. تمام فایل های مربوط به این رشته خیلی حجم بالا هستند. تمام فایل های اتوکد حجم های چند صد مگابایتی دارند. واقعا نمیدونم چیکار کنم.

الان واسه هر گیگ با این سرعت مزخرف باید 4000 تومن پول بدیم وای به حال اینکه بخوایم همچین کاری هم بکنیم دیگه

لینک به ارسال

ببخشید علی جان، دور از موضوع هست، ولی فایل اتوکد بالای صد مگ؟ مگه چی داره؟ من زور ردم بالای 3 مگ نتونستم ببرمش!!

لینک به ارسال

آره بعضی از فایل ها که دوستان طراحی کردن حجمشون بالاست. فایل های 3D MAX هم که دیگه جای خود داره.

لینک به ارسال

آره بعضی از فایل ها که دوستان طراحی کردن حجمشون بالاست. فایل های 3D MAX هم که دیگه جای خود داره.

یه راه حل:

1- اینترنت نامحدود بگیرین.

2- فایل ها رو به چند پارت تقسیم کنید.

3- آپلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

اینطوری بهتر میشه فایل ها رو آپلود کرد.

لینک به ارسال

البته اين ها رو هم بگم الان شركت هايي همچون رايتل و شاتل سرعت هايي بسيار عالي ارائه ميدن

رايتل : نا محدود ماهيانه 50t (البته قوانين داره)

شاتل هم داره سرعت بالاي 8MB ميده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...