رفتن به مطلب

کوئری های سنگین

پست های پیشنهاد شده

سلام وقت بخیر. من سایتم وقتی بازدیدش زیاد میشه قطع میشه و به هاستینگ تیکت زدم این جواب رو بهم دادند:

با سلام و احترام

به استحضار مي رساند که اکانت شما توسط اجرا کردن کوئری های سنگین مای اس کیو ال به شدت باعث مشغول شدن cpu سرور شده است. نمونه ای از کوئری های اجرا شده در سرور توسط برنامه شما: # Time: 131004 21:48:37

# User@Host: morahem_wpu[morahem_wpu] @ localhost []

# Query_time: 1.438176 Lock_time: 0.000230 Rows_sent: 10 Rows_examined: 64124

use morahem_wpmorahem;

SET timestamp=1380910717;

SELECT DISTINCT object_id as ID, post_title FROM wp_term_relationships r, wp_term_taxonomy t, wp_posts p WHERE t.term_id IN (SELECT t.term_id FROM wp_term_relationsh

ips r, wp_term_taxonomy t WHERE r.term_taxonomy_id = t.term_taxonomy_id AND t.taxonomy = 'category' AND r.object_id = 23531 ) AND r.term_taxonomy_id = t.term_taxonom

y_id AND p.post_status = 'publish' AND p.ID = r.object_id AND object_id <> 23531 AND p.post_type = 'post' ORDER BY RAND() LIMIT 10;

# Time: 131004 21:48:40

# User@Host: morahem_wpu[morahem_wpu] @ localhost []

# Query_time: 1.135615 Lock_time: 0.000160 Rows_sent: 10 Rows_examined: 66331

SET timestamp=1380910720;

SELECT DISTINCT object_id as ID, post_title FROM wp_term_relationships r, wp_term_taxonomy t, wp_posts p WHERE t.term_id IN (SELECT t.term_id FROM wp_term_relationsh

ips r, wp_term_taxonomy t WHERE r.term_taxonomy_id = t.term_taxonomy_id AND t.taxonomy = 'category' AND r.object_id = 16845 ) AND r.term_taxonomy_id = t.term_taxonom

y_id AND p.post_status = 'publish' AND p.ID = r.object_id AND object_id <> 16845 AND p.post_type = 'post' ORDER BY RAND() LIMIT 10;

همانطور که ملاحظه میکنید زمان اجرا شدن کوئری های برنامه شما بسیار بالا میباشد و این امرمیتواند به شدت بر روی کارایی سرور تاثیر گذار باشد. این مشکل میتواند مربوط به پلاگین های نصب شده بر روی برنامه شما، حجم بالای دیتابیس و یا علت الگوریتم غیر بهینه قسمتی از برنامه شما باشد. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم که هرچه سریعتر این مشکل را با شرکت سازنده برنامه و یا برنامه نویس خود مطرح کنید و در جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

لطفا توجه کنيد که بر اساس قوانين شرکت نت فراز اکانت شما مجاز به استفاده و مشغول کردن بيش از 10 درصد منابع سرور براي مدت طولاني نمي باشد. توجه داشته باشيد که اکانت شما از نوع اشتراکي است و اين مساله به شدت بر روي کارايي ساير اکانت ها تاثير مي گذارد.

در صورت عدم توجه شما به این مورد و بروز مجدد این مشکل شرکت نت افراز باالاجبار برنامه مذکور را غير فعال خواهد کرد.

راه حلش چیه؟

ویرایش شده توسط نگار صادقی
لینک به ارسال

این کوئری به نظرم مربوط به نمایش مطالب مشابه باشه

بجز مطالب مشابه آمارگیرها هم مصرف بسیار بالایی دارند و باید کم یا حذفشون کرد

لینک به ارسال

مرسی آقا ایمان. فقط بدونم مربوط به چه افزونه هایی میشه غیرفعالشون میکنم. افزونه مطالب مشابه فعاله که الان حذفش میکنم. ولی افزونه آمارگیر من ندارم . بجز افزونه مطالب مشابه چه چیزی دیگه هست که باعث این مشکل شده؟

پ.ن : با عرض معذرت اگه میشه یه مقدار روی این تاپیک رو بیشتر توجه کنید چون بهم تیکت زدن که تا 24 ساعت وقت دارم که این مشکل رو رفع کنم . بازم ممنونم ازتون

لینک به ارسال

نه سبک تره.

http://wordpress.org/support/plugin/wp-persian

البته نیازی به تغییر کد هاتون نیست فقط قبلی رو غیر فعال و جدیده رو فعال کنید.

و توی تنظیمات افرونه زبان رو روی فارسی بزارین.

لینک به ارسال

این لوگی که گذاشتن مربوط می شه به مطالب مشابه عوض کردن افزونه جلالی هم کار درستیه ولی برای رفع قطعی ایراد باید کل افزونه ها و سایتتون چک بشه

افزونه های اطلاع رسانتی هم معمولا خیلی رم را اشغال می کنند

لینک به ارسال

به هاستینگم تیکت زدم و گفتم مواردی که باعث اختلال در سرورتون میشه رو بگید تا رفعشون کنم که این جواب رو دادن:

" با توجه به اینکه تمامی قسمت‌های مختلف و افزونه‌های برنامه از طریق ضمیمه شدن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در فایل ایندکس برنامه اجرا می‌شوند امکان شناسایی محل بروز مشکل توسط لاگها نیست ولی هسته خود برنامه دارای این مشکل نمی‌باشد و افزونه یا افزونه‌های خاص یا در مواردی قالب مورد استفاده روی برنامه این مشکل را ایجاد می‌کند.

کوئری مربوط به جدول دارای مشکل در فایلهای زیر پیدا شدند

majale/wp-admin/includes/upgrade.php

majale/wp-admin/includes/export.php

majale/wp-admin/includes/ajax-actions.php

majale/wp-admin/includes/schema.php

majale/wp-content/plugins/wordpress-popular-posts/wordpress-popular-posts.php

majale/wp-content/plugins/wptouch/themes/core/core-functions.php

majale/wp-content/plugins/related-posts-by-category/related_posts.php

majale/wp-content/plugins/google-sitemap-generator/sitemap-core.php

majale/wp-content/plugins/search-and-replace/search-and-replace.php

majale/wp-includes/canonical.php

majale/wp-includes/bookmark.php

majale/wp-includes/class-wp-xmlrpc-server.php

majale/wp-includes/wp-db.php

majale/wp-includes/taxonomy.php

majale/wp-includes/link-template.php

majale/wp-includes/ms-functions.php

majale/wp-includes/load.php

با توجه به نتایج جستجو به نظر می‌رسد که این کوئری‌ها متعلق به پلاگین خاصی نیستند. "

لینک به ارسال

از مدیران بابت اسپم پوزش میطلبم.چون بهم گفتن تا 24 ساعت باید این مشکل رو رفع کنم.

اساتید که در این زمینه حرفه ای هستند خواهشا کمک کنن دستمزد هم خدمتشون پرداخت میکنم.

لینک به ارسال

پوسته پیش فرض رو فعال کنید

wordpress-popular-posts / related-posts-by-category / این دو افزونه رو غیرفعال کنید

ببینید چه تغییری میکنه

لینک به ارسال

با سلام.پیشنهاد من استفاده از یک هاست خوب و ویژه وردپرس هست.در هر صورت وردپرس توی هاست اشتراکی یه جا کم میاره.و درست موقعی کم میاره که شما دارید لذت می برید از وبسایت داریتون و کل تفکر شما رو بهم میریزه.یک بار برای همیشه این مشکل رو رفع کنید.

البته این پیشنهاد بنده ی حقیر بود و اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن شمارو.

لینک به ارسال

از راهنمایی هاتون ممنونم. یه سوال؟ تعداد کوئری های سایتم 227 کوئری در 1.167 ثانیه هست این رقم زیاده؟

لینک به ارسال

از راهنمایی هاتون ممنونم. یه سوال؟ تعداد کوئری های سایتم 227 کوئری در 1.167 ثانیه هست این رقم زیاده؟

این نوع محاسبه کوئری در مورد مشکل شما جواب نمیده چون شما مشکل سرعت لود صفحه رو ندارید بلکه مشکلتون فشار به منابع است که می تونه تحت تاثیر عوامل دیگه مثل ارسال ایمیل های گروهی اطلاع رسانی و فعالیت افزونه های پشتیبان گیر خودکار و .... باشه

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

با سلام مجدد خدمت اساتید مشکل کوئری حل شده و بعد از مدتی

یه ایمیل از طرف هاستینگم اومده به این صورت:

با سلام خدمت شما

احتراما به استحضار می رساند که برنامه اکانت شما شدت باعث مشغول شدن CPU سرور شده است، نمونه لاگ درخواستهای اجرا شده به صورت زیر می‌باشد

CPU Time (sec) URL Script File 1.14283 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.26181 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.26481 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.2828 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.3208 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.26981 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.3198 www.morahem.com/majale/تصویری-که-مغزتان-درک-نمیکند/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 5.21221 www.morahem.com/majale/به-نظر-شما-این-داخل-کدام-هواپیما-می-باشد/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 8.5407 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.03884 www.morahem.com/majale/تصاویر-جالب-برخورد-پلیس-با-بدحجابی/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.26059 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.1856 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.08262 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.31559 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 3.04754 www.morahem.com/majale/خانمی-که-لذت-را-در-خطر-كردن-میداندعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.65053 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.45856 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.60654 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.44556 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.58154 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.93549 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.74352 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.82251 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 1.03184 www.morahem.com/majale/برگرفته-از-کاسبی-دخترهای-اون-کاره-فیس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.79351 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 9.97148 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 10.3704 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 6.83196 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 7.47586 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 5.67714 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 6.552 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php 5.8991 www.morahem.com/majale/پردرآمدترین-ورزشكاران-زن-جهانعکس/ domains/morahem.com/public_html/majale/index.php Number of Requests: 32 - Total Usage: 204.39389 - Avarage: 6.3873090625

همانطور که ملاحظه می‌فرمایید هر درخواست بطور متوسط بیش از 6 ثانیه از زمان CPU را درگیر کرده که زمان بسیار زیادی می‌باشد.

مشکل از چیه؟ نه افزونه ای تازگیا نصب کردم نه توی قالب دستکاری کردم!!!!!

من بهشون ایمیل زدم که بیشتر توضیح بدن که این جواب رو بهم دادن:

با توجه به بررسی لاگ ارسال شده، ظاهرا برنامه وب سایت شما در هر بار اجرا مقادیر بسیار زیادی از سی پی یو را مشغول می کند، لطفا توجه داشته باشید این موضوع ارتباطی با میزان بازدید وب سایت شما ندارد.

با توجه به بررسی های انجام شده، به نظر می رسد که مشکل وب سایت شما در نحوه آدرس دهی تصاویر وب سایت شما می باشد، لازم به ذکر است برخی از تصاویر وب سایت به صورت مستقیم (کد تصویر به صورت باینری) در فایل های اچ تی ام ال خروجی وب سایت شما لحاظ شده، این امر بسیار پروسه بر بوده و باعث بروز مشکل در میزان مصرف منابع وب سایت شما شده است.

لطفا هرچه سریعتر مشکل را با پشتیبانی برنامه مطرح و آنرا رفع نمایید.

میشه بگید چجوری این مشکل رو حل کنم؟ کد تصویر به صورت باینری یعنی چی؟

لینک به ارسال

@نگار صادقی

در کد سایت شما تصویر باینری دیده نشد

منظور کد تصویر به صورت base64 هست

به نظر مشکل از کویری‌های پوسته باشد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...