رفتن به مطلب

چند سوال در مورد طراحی قالب وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام.من یه قالب وردپرس میخوام بسازم که صفحه اولش یه صفحه اینترو باشه و یه صفحه برای قرار دادن یه نوع مطالب باشه و یه صفحه دیگه برای قرار دادن یه نوع مطالب دیگه باشه

چطوری باید طراحی کنم که قرار دادن مطالب برای هر قسمت با هم قاطی نشه؟!

لینک به ارسال

چيز خاصي نيست

براي ساخت صفحه intro ميتونيد روي رووت صفحه بسازيد و در زير دامين وردپرس نصب كنيد

و ميتوانيد هر قسمت به دسته خاص وصل كنيد

قبلا توضيح داديم

لینک به ارسال

سلام براي صفحه اول اين كار انجام بدين :

ميتونيد يك برگه ايجاد كنيد با نام home يا خانه !‌ بعد از طريق تنظيمات ----- خواندن رو انتخاب ميكنيد .

در گزينه "در برگه‌ی نخست نمایش داده شود" 2 تا گزينه هست كه يک برگه یکتا (پایین برگزینید) را انتخاب كنيد و برگه خانه خودتون اتنخاب كنيد !‌ همچنين ميتونيد

ي صفحه home.php هم بسازيد و جايگزينش كنيد به جاي صفحه اصلي !‌

<?php
/**
* Template Name: Home
*
* @package WordPress
* @subpackage Theme Name
*/

get_header(); ?>

<?php if ( have_posts() ) while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

<h1><?php the_title(); ?></h1>

<?php if(has_post_thumbnail()){ ?>
<?php the_post_thumbnail('home'); ?>
<?php } ?>

<div id="content">

<?php the_content(); ?>

</div>

<?php endwhile; // end of the loop. ?>

<?php get_footer(); ?>

لینک به ارسال

میشه اون کادری که مربوط به لینک صفحه های دیگه هست رو به جاش تابع برگه وردپرس رو قرار بدم و از تو پنل برگه اضافه کنم و اونجا نشون بده؟!

اگه برگه اضافه کنم میشه هر تعداد که خواست مطلب جدید تو هر برگه بزاره؟!

لینک به ارسال

مثلا من میخوام مثل این سایت درست کنم http://irandogsland.com/

که به فرض در قسمت گالریاز تو پنل وردپرس بتونه عکس جدید اضافه کنه

به نظر شما من باید اون منوی صفحه اصلی رو به جاش تابع برگه قرار بدم یا تابع دسته ها؟

لینک به ارسال

لطفا یه راهنمایی دقیق بکنید

مثل سایت بالا اگه بخوام با وردپرس طراحی کنم باید چیکار کنم که مثلا برای قسمت گالری یه بخش جدا بشه عکس اضافه کرد برای بخش فروشگاه هم یه بخش جدا برای مطلب گذاشتن اضافه کرد؟!!

لینک به ارسال

شما ميتونيد از قالب هاي فرزند (child theme) ها استفاده كنيد ! واسه هر دسته گالري يا هر موضوتون يكي درست كنيد و يك دسته بندي بهش بدين ! و به هر صورت كه دوست داريد نمايشش بديد ! اگه منظورتون درست فهميده باشم ! حالا شما ي جستجو درباره قالب فرزند يا همون child theme بكنيد ببينيد به دردتون ميخوره

اگه اينطوره آموزشش در انجمن موجود هست

و اين اسپم ايجاد نكنيد ! :mellow:

لینک به ارسال

ببین من میخوام صفحه اول فقط برگه ها و دسته هارو نشون بده و وقتی روی اون دسته کلیک میکنه کاربر بره به اون صفحه ای که مطالب با اون دسته نوشته شده

حالا مشکل من اینه که اون صفحه جدیده رو چطوری بسازم؟!!با چه اسمی بسازم و چه کدهایی داخلش قرار بدم؟

لینک به ارسال

بالا تر گفتم اگه ميخواين يك صفحه جديد بسازيد براي صفحه اصلي !‌بنده هم نميتونم بگم شما چه كدي بزارين داخلش !‌شما اول بشينيد صفحه تون درست كنيد به html-css بعد كه درست كردين بياين تبديلش كنيد به وردپرس !‌ شما ميگي ميخواي صفحه دسته بندي نمايش بده !‌حالا به فرض ما داديم اين كد ها رو همين طوري وسط صفحه نمايش بده ؟ شما اين چيزي كه ميخواين طراحي كنيد بعد....

لینک به ارسال

طراحی کردم.حالا میخوام اون رو تبدیل کنم به وردپرس طوری که هر مطلبی که از تو پنل اضافه می کنم توی اون صفحه جدید نشون بده و اینکه تو آدرس دهی صفحه اول به صفحه جدید هم مشکل دارم.آیا باید صفحه جدید رو تو یه فولدر جدید قرار بدم یا نه؟

لینک به ارسال

ادرس دهي رو شما انجام نميدي خود وردپرس انجام ميده ! واسه اون صفحه مطلب هم بله !‌ شما ي صفحه single.php هم بايدداشته باشين !‌

و اين كه واسه نمايش مطلب توي صفحه اصلي ميخواين ي دسته خاص فقط نمايش بدين يا نه همه دسته ها ؟

با عرض پوزش دارم ميرم دكتر !‌

لینک به ارسال

نه فقط میخوام یه دسته خاص نشون بده

در قسمت href صفحه اصلی چه تابعی قرار بدم که خودش آدرس دهی کنه؟

لینک به ارسال

سلام.یه سوال دیگه داشتم.میخوام در قسمت نمایش پست ها فقط عکس نمایش بده.یعنی با قرار دادن تصویر شاخص کل کادر رو فقط عکس بگیره.

تابع تصویر شاخص چیه!!؟

لینک به ارسال

لطفا جستجو کنید قبل ارسال تاپیک

لینک زیر برای تصویر آموزش شاخص

https://codex.wordpress.org/Post_Thumbnails

لینک به ارسال

ببنيد شما ي جوراي هيچ اشنايي ندارين اين كاري هم كه دارين ميكنين كمتر طراحي قالب نيست ! در انجمن بيشتر ميشه يكسري مشكلات رفع كرد

شما بهتر ي اموزش در باره طراحي قالب وردپرس يا تبديل html به وردپرس بخونيد ولي بفرماييد در انجمن هم جستجو كنيد هست همه چيز :

http://forum.wp-parsi.com/tutorials/article/150-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3-%DB%8C%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87/

لینک به ارسال

اینم یه اموزش کامل انگلیسی دیگه :D

http://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-featured-image-or-post-thumbnails-in-wordpress/

طراحی قالب وردپرس

ویرایش شده توسط rezakianoosh
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...