رفتن به مطلب

وردپرس 3.7 آمد!!!!

پست های پیشنهاد شده

سلام نسخه انگلیسی وردپرس 3.7 اومد تا کی نسخه فارسیش میاد دفعه قبلی که 2 یا 3 هفته طول کشید تا بیاد فارسیش

در ضمن چه تغییراتی کرده ؟؟

لینک به ارسال

انتشار وردپرس ۳.۶.۱ حدود ۲ ماه گذشته و آپدیت جدید وردپرس با ورژن ۳.۷ در حال ریلیز شدن هست. در این نسخه بیشتر ایرادات امنیتی و کد ساختار تصحیح شده و اینترفیس وردپرس تغییری نداشته. نسخه بتای وردپرس ۳.۷ هم اکنون منتشر شده و من در این نوشته قصد دارم که تغییرات این نسخه، نسبت به نسخه قبل رو بررسی کنم، پس با من همراه باشید.

آپدیت اتوماتیک

wpautoupdates.jpg

یکی از ویژگی هایی که از وردپرس ۳.۷ انتظار میره، آپدیت اتوماتیک اون هست. وقتی آپدیت های جدید در دسترس قرار میگیرند، مدیران سایت های وردپرسی این آپدیت رو بصورت اتوماتیک و از داخل پیشخوان وردپرس انجام میدن. حالا، وردپرس آپدیت های کوچیک رو بصورت خودکار و بدون Username و Password انجام میده. یعنی مثلا از نسخه ۳.۷ به نسخه ۳.۷.۱. اما آپدیت های اساسی بدین ترتیب انجام نخواهد شد. مثلا از نسخه ۳.۷.۱ به نسخه ۳.۸.

وقتی با استفاده از صفحات توییتر و فیس بوک از مخاطب ها راجع به این موضوع نظر سنجی کردیم، جوابهای متنوعی از اون ها شنیدیم. برخی واقعاً پسندیده بودند و سایرین شدیداً ابراز نارضایتی میکردند. بهمین دلیل گزینه ی خاموش کردن آپدیت خودکار در فایل wp-config.php وجود داره. همچنین گزینه ای برای خودکار کردن کامل فرآیند و حتی آپدیت اتوماتیک وردپرس به نسخه های اصلی اون از طریق افزودن یک پارامتر معین در wp-config.php وجود داره.

بسته های مختلف زبان

وردپرس ۳.۷ همچنین پشتیبانی بهتری برای بسته های زبانی داره. حالا هدف وردپرس ۳.۷ نگهداری جداگانه ی فایلهای زبان برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته ی وردپرس هست. این برای کاربرا بدین معناست که اگر شما از وردپرس به زبان خودتون استفاده میکنید، با هر آپدیت وردپرس بصورت اتوماتیک فایل های زبان را برای زمینه ی پیشفرض، پلاگین ها و هسته وردپرس واکشی و تغییر میکنه.

کاربرا در حال حاضر نیاز دارن یک پیشفرض ترجمه ی آماده وردپرس پیدا کرده و فایل های زبان رو نصب کنند. خوشبختانه این ویژگی در مورد پلاگین ها هم توسعه یافته و نیازی نیست که کاربرا نگران دانلود و آپلود فایل های ترجمه برای هر پلاگینی که استفاده میکنن باشند.

آپدیت Password Meter وردپرس

passwordmeter3-7.jpg

تعیین پسوردهای قوی برای امنیت وردپرس بسیار مهم هستند. به همین دلیل هست که وردپرس یک ابزار سنجش قوی بودن پسورد داره که مقداری هم ضعیف عمل میکنه. حالا تیم مرکزی وردپرس ۳.۷ تصمیم گرفتن یه نوار سنجش پسوردی اضافه کنن که کاربرا رو تشویق کنه پسورد قویتری انتخاب کنند. این قابلیت بسیار خوبه به نظرم. چون اجبارا باید پسورد قوی داشته باشید تا بتونید وردپرس رو نصب کنید.

بهبود WordPress Search

با این حقیقت روبرو میشیم که جستجوی پیشفرض وردپرس بهترین نیست. به همین دلیل هست که بسیاری از کاربرا به راه حلهای دیگه ای مثل Search WP و Google Custom Search برای سایتهای خود تکیه میکنند. با سپاس از وردپرس جدید، با با وردپرس ۳.۷ جستجوی پیشفرض بهتر شده . اکنون وردپرس نتایج جستجو رو به ترتیب ارتباط نشان میدن، نه به ترتیب تاریخ. در صورتی که لغات کلیدی به عنوان یا متن همخوانی داشته باشن اون رو مرتبط میدونه.

Inline documentation for hooks

بعنوان یک نرم افزار منبع باز وردپرس رایگان بوده و کدهای امنیتی برای هرکس، به منظور استفاده، اصلاح و مطالعه و ساخت چیزی بر پایه ی اون در دسترس هست، مثل پلاگین ها!

تمامی کدهای وردپرس مستند بوده و همچنین در این نسخه کدهای جدید در دسترس قرار گرفته. تیم مرکزی تصمیم گرفته تا مستندسازی درون برنامه ای رر برای تمامی کدها در هسته کاهش بده. این کار سازنده های جدید رو برای مطالعه ی کد، یادگیری و تمرین اون راحت تر میکند. همچنین به سازنده های باتجربه کمک میکنه تا برای کاربردهای وردپرس خودشون، کدهای بهتری بنویسند.

وردپرس ۳.۷ در حال حاضر بتا هست و امکان کمی وجود داره که ویژگیهای جدید به اون اضافه بشه. هرچند هنوز امکان داره که نسخه نهایی متفاوت باشه.

اگر میخواید ورژن بتا رو امتحان کنید، میتونید از طریق نصب وردپرس در محیط سرور داخلی یا Localhost اقدام کنید. البته قبل از این کار، حتما افزونه ی WordPress Beta Tester رو نصب کنید.

منبع

لینک به ارسال

سلام

در مورد نسخه فارسی، بایستی صبر کنیم تا تیم وردپس فارسی چه تصمیمی میگیرند برای منتشر کردن نسخه فارسی وردپرس... زمانش مربوط به تیم وردپرس پارسی نیست...

در مورد جدیدی ها بایستی به خود وردپرس دات او ار جی مراجعه کرد:

http://codex.wordpress.org/Version_3.7

لینک به ارسال

ُلام

دوستان یک مشکل بعد از اپدئیت ورد پرس 3.7

روی ههر پست کلیک می کنم مشکل از چیه !! کمک کنید لطفا !!

کاربر گرامی در حال حاضر مطلبی برای نمایش به شما وجود ندارد لطفاً کمی بعد مراجعه فرمایید.

لینک به ارسال

ُلام

کاربر گرامی در حال حاضر مطلبی برای نمایش به شما وجود ندارد لطفاً کمی بعد مراجعه فرمایید.

سلام ، وقت بخیر

زمانی که پیغام میده بانک اطلاعاتی رو به روز کنید ، این کار رو انجام دادید ؟ ( بانک اطلاعاتی سایتتون رو به روز کردید ؟

لینک به ارسال

سلام ، وقت بخیر

زمانی که پیغام میده بانک اطلاعاتی رو به روز کنید ، این کار رو انجام دادید ؟ ( بانک اطلاعاتی سایتتون رو به روز کردید ؟

سلام

از کجا باید این کارو انجام بدم ؟

لینک به ارسال

آپدیت نکنید !!

که سایت به فنا میره ..............

واسه ما که مشکلی پیش نیومده دوست عزیز ^_^

این نکته رو همیشه به خاطر داشته باشید که : همیشه ، بازم تاکید میکنم ، همیشه ، همیشه ، قبل از اینکه بخواید تغییری توی سایتتون ایجاد کنید ، حتما از سایت یه نسخه پشتیبان بگیرید تا اگر مشکلی واسه سایت پیش اومد ، نسخه پشتیبان رو جایگزین کنید.

بازم میگم تا الان که نسخه جدید مشکلی نداشته ! ;)

لینک به ارسال

واسه ما که مشکلی پیش نیومده دوست عزیز ^_^

این نکته رو همیشه به خاطر داشته باشید که : همیشه ، بازم تاکید میکنم ، همیشه ، همیشه ، قبل از اینکه بخواید تغییری توی سایتتون ایجاد کنید ، حتما از سایت یه نسخه پشتیبان بگیرید تا اگر مشکلی واسه سایت پیش اومد ، نسخه پشتیبان رو جایگزین کنید.

بازم میگم تا الان که نسخه جدید مشکلی نداشته ! ;)

حرف شما کاملا درست هستش ! اما این مورد فقط مختص به من نبوده ! و یک دوست دیگمون هم همین صورت مشکل براش پیش اومده !

راهی به غیر از بازگردانی بک آپ هست ؟

لینک به ارسال

سلام

از کجا باید این کارو انجام بدم ؟

زمانی که از پیشخوان وردپرس میخواید نسخه جدید رو بروز کنید این سوال از شما پرسیده میشه

لینک به ارسال

زمانی که از پیشخوان وردپرس میخواید نسخه جدید رو بروز کنید این سوال از شما پرسیده میشه

به روز رسانی رو زدم اما باز هم مشکل همچنان هست

امروز میخاستم اپدیت کنم در ابتدای اپدیت نوشته

ممکن است به روز رسانی پایگاه های داده کمی زمان ببره !

اما معلوم نیس این زمانش چقد طول میکشه

لینک به ارسال

حرف شما کاملا درست هستش ! اما این مورد فقط مختص به من نبوده ! و یک دوست دیگمون هم همین صورت مشکل براش پیش اومده !

راهی به غیر از بازگردانی بک آپ هست ؟

از قسمت بروزرسانی => راه اندازی مجدد رو انتخاب کنید

لینک به ارسال

از قسمت بروزرسانی => راه اندازی مجدد رو انتخاب کنید

همینکارو چند بار

چه قبل چه الان کردم نتیجه نگرفتم

لینک به ارسال

ُلام

مال من هم اینجوری شده. این تیم وردپرس قبل از اینکه آپدیتها را بفرستند خودشون مگه تست نمی کنند !! اه اه

لینک به ارسال

پس اپدیت نکنیم؟

نه ! از شانس ما هاستینگم صبح بک اپ کرفته بود اما اپدیت نکنید

اصلا وضی شده ...

لینک به ارسال

بسیار عالیه کاش میشد در نسخه های بعدی یکم روی ظاهر پنل مدیریت هم کار بشه و یکمی رابط کاربری تقویت بشه

منکه شدیدا منتظرم تا نسخه فارسی منتشر به تا آپدیت کنم

ولی دوستان من روی لوکال هاست آپدیت کردم ولی مشکلی واسه ترجه پیش نیومد نمیدونم چرا حالا وردپرس اخطار داده بابت این قضیه ...

دوستان محتویان وردپرس خودتونرو به فایل زیپ تبدیل کنید یعنی به این صورت نسخه پشتیبان بگیرید و آپدیت کنید اگر مشکلی پیش اومد اکسترت رو بزنید تا تنظیماتتون برگرده ...

جای هیچ نگرانی نیست در آپدیت کردن ...

لینک به ارسال

جای هیچ نگرانی نیست در آپدیت کردن ...

فقط ممکنه سایتتون به فنا بره جای هیچ نگرانی نیس :D

لینک به ارسال

فقط ممکنه سایتتون به فنا بره جای هیچ نگرانی نیس :D

خوب دوست عزیز وقتی شما بدون فکر میاید یه کاری رو میکنید معلومه که به فنا میرید !!

اخه یک زیپ کردن چهار تا فایل وردپرس کار خاصیه؟؟؟

وقتی خودتون مراقب اطلاعات خودتون نیستید انتظار دارید امنیت خودش واستون ایجاد بشه ؟

فکر کنم باید دست به کار بشم یه افزونه چیزی برای بک اپ گرفتن سریع فایلهای وردپرس رو درست کنم ..

لینک به ارسال

خوب دوست عزیز وقتی شما بدون فکر میاید یه کاری رو میکنید معلومه که به فنا میرید !!

اخه یک زیپ کردن چهار تا فایل وردپرس کار خاصیه؟؟؟

وقتی خودتون مراقب اطلاعات خودتون نیستید انتظار دارید امنیت خودش واستون ایجاد بشه ؟

فکر کنم باید دست به کار بشم یه افزونه چیزی برای بک اپ گرفتن سریع فایلهای وردپرس رو درست کنم ..

برای ما ایرانیا باید یک بلا سرمون بیاد تا ....

منم ..... :D

لینک به ارسال

الان این مشکل واسه من پیش نیومده ، من آپدیت کردم ، زبانش هم فارسیه :D

موندم چرا این مشکل واسه بعضی از دوستان پیش اومده ! رفتم سایت دوستمون که این سوال رو مطرح کردند دیدم ارورش ناشناخته بود

لذا هیچ راهی به ذهنم نرسید تا اینکه منتظر پاسخ صحیح این سوال باشم :huh: شاید روزی هم این مشکل واسه ما پیش بیاد ! خدا رو چه دیدید :wacko:

لینک به ارسال

مال من هم اینجوری شده. این تیم وردپرس قبل از اینکه آپدیتها را بفرستند خودشون مگه تست نمی کنند !! اه اه

وفتی پیوند یکتا را عوض می کنم پستها دیده می شوند. اما با پیوند یکتایی که داشتم مشکل دارد. من از پیوند یکتای /%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/ استفاده می کنم. با /%year%/%monthnum%/%postname%/ هم چک کردم. باز خطا داد. بقیه پیوند یکتا را درست نشون میده. هر چی هست مربوط به ساختار تاریخ شمسی است. این تاریخ شمسی برای ما همه جا شده دردسر

لینک به ارسال

دوستمون درست میگن !

ما که به لطف هاستینگ خوب تونستیم برگردونیم اطلاعات رو ! به امروز صبح 6.45

اما اپدیت نمیکنم تا فارسی این نسخه بیاد

لینک به ارسال

دوستان بنده هم بدون هیچ مشکلی به وردپرس 3.7 اپدیت کردم مطالب هم همش به راحتی باز می شه و مشکلی نداره

به نظر من ممکنه کسانی که بعد از اپدیت با باز کردن مطالبشون مشکل داشتند دلیلش می تونه این باشه که فرمول پیوند یکتا رو عوض کرده بودند شاید البته

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...