Pouya

پسوند آدرس صفحات در طراحی سایت و نقش آن در بهینه سازی

2 پست در این موضوع قرار دارد

شما برنامه نویس وب هستید فرقی نمی کنه که از ASP یا PHP یا Java یا بقیه زبان ها برای طراحی سایت استفاده می کنید اما تا به حال حتما براتون پیش اومده که بهتون گفتن یا عقیده دارید که داشتن پسوند .html یا .htm برای صفحات یک مزیت حساب می شه ؟ اگر با این نظر موافق هستید بهتر هست دلایلی رو که در ادامه مطرح می کنم مطالعه بفرمایید حتما نظرتون عوض خواهد شد.

سوالات متداول در مورد پسوند صفحات در هنگام طراحی سایت

تا به حال حتما این سوالات رو از خودتون پرسیدید یا براتون پیش اومده ؟

گوگل یا موتور های جستجو به صفحاتی با پسوند .htm یا .html بیشتر اهمیت می ده؟

گوگل یا موتور های جستجو به صفحاتی با پسوند .htm یا .html رنک بهتری می دن؟

گوگل یا موتور های جستجو به صفحاتی دارای پسوندی مانند .php یا .asp علاقه کمتری دارند؟

گوگل یا موتور های جستجو صفحات دارای .htm یا .html را بهتر پویش می کنند؟

بین .htm یا .html کدامیک بهتر هستند و توصیه می شه؟

جواب تمامی سوالات بالا طبق صحبت های خود گوگل که در وبلاگ رسمی خودش مطرح کرده اینه که :

گوگل هیچ فرقی برای پسوند صفحات این چنینی قائل نیست تنها چیزی که برای گوگل اهمیت داره اینه که مطالب شما در فرمتی باشند که قابل خوندن باشه. یعنی با همه این توضیحات فایل های pdf هم شامل این مورد می شند پس اینقدر حساس نباشید بر روی پسوند صفحات.

بزارید کاملتر توضیح بدم ، شما زبانی که با اون طراحی سایت کردید html نیست ولی خوب به خروجی سایتتون نگاه کنید در ابتدای اون چی می بینید ؟ غیر از اینه که در ابتدای اون قرار داره؟!!!!! دقت کنید پسوند صفحات جدا از نوع ساختار آدرس صفحات هست. آدرس صفحات باید قابل درک برای انسان باشند این رو به یاد داشته باشید.

در کل می خوام بگم به حرف آدم هایی که اطلاعات فنی کافی ندارند و از خودشون ادعا دارند گوش نکنید ، کی بهتر از خود این موتور جستجو می تونه جواب سوال تون رو بده!!!!

سوالات خود را در صفحه منبع ذکر کنید.

برای حمایت از ما، صفحه منبع را در گوگل با +1 کردن آن محبوب کنید.

منبع: تفریح 98 دات کام

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

موضوع خودتون رو تکراری زدید:

پسوند آدرس صفحات در طراحی سایت و نقش آن در بهینه سازی

به بایگانی منتقل شد.....

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• مطالب مشابه

• توسط mrmhr

داشتن وبسایت یک ابزار مفید برای کسانی هست که می خوان کسب و کارشون رو رونق و توسعه بدن یا کسانی که دوست دارن یک شغل اینترنتی و آنلاین داشته باشند ؛ اما هر وبسایتی این انتظارات رو برآورده نمی کنه
      آپ دیجی یک بستر مناسب برای ساخت سایت های حرفه ای با وردپرس است و می تواند نیاز شما در این باره را بر طرف کند…
      طراحی تخصصی و حرفه ای انواع وبسایت ها ، با قیمتی بی نظیر و با امکانات تمام عیار؛ طراحی سایت خود را به آپ دیجی بسپارید و خیالتان از طراحی بی نقص آن راحت باشد
      چرا باید آپ دیجی را برای طراحی وبسایت خود انتخاب کنید؟
      گرافیک بالا : طراحی وبسایت با بالاترین سطح گرافیک و زیبایی امنیت : ثبت در سامانه ساماندهی و دارای گواهی ssl پشتیبانی : راهنمایی و پشتیبانی سایت طراحی شده توسط آپ دیجی افزونه های حرفه ای : نصب رایگان افزونه های پرمیوم تم فارست و به صورت فارسی سئو بالا : طراحی سایت با سئو بالا و بر طبق الگوریتم های گوگل متفاوت : با کنترل پنلی بسیار زیباتر از داشبورد ساده ی وردپرس هر آنچه می خواهید : طراحی سایت طبق نوع موضوع سایت دلخواه شما آدرس سایت اصلی : https://updigi.ir/
      سفارش طراحی سایت : https://updigi.ir/construction-site/
      تعرفه خدمات : https://updigi.ir/service-tariffs/
    • توسط unid_user
      سلام دوستان
      میخواستم بدونم به این سبک از طراحی سایت که در تصویر مشاهده میکنید چی میگن؟ و آیا این سبک طراحی روی سئو اثر منفی داره یا نه؟

• توسط سعید فرزادی پور
      با عرض سلام
      من به مشکلی خوردم که راه حل اون رو نمیدونم
      در هدر سایت یک نویگیشن بار دارم که منوی اصلی سایتم به صورت دراپ داون در این نویگیشن بار وجود داره ، قال سایت من shaply هستش و استفاده از ویجت ها در body بازه ، من با استفاده از یک ویجت اسلایدر در بالاترین قسمت و زیر هدر سایت که ارتفاع اونم 55 پیکسل هستش اسلایدر بزرگ ایجاد کردم ، و حالا زمانی که میرم روی دراپ داون ها متاسفانه تا قبل از اسکرول کردن به پایین ، زیر منو ها به زیر اسلایدر میرن ، اما بعد از اسکرول کردن به پایین این مشکل حل شده و منو ها و زیر منو ها نمایش داده میشن ، هرچه z-index رو افزایش دادم نتیجه ای نداشت ، چطور میتونم این مشکل رو حل کنم ؟
      و سوال دوم این که در این تم منو ها اول به پایین و بعد به راست باز میشن و من میخوایم سایت رو به صورت فارسی داشته باشم و میخوام اول به پایین و بعد به چپ باز بشن منو ها , چه تغییری میتونم در css ایجاد کنم ؟
    • توسط poruamohammady
      سلام دوستان من یه مدت هست افزونه هایی که نصب می کنم ورد پرس بهم این اخطار هار رو میده کسی میتونه کمک کنه برای مثال تازگی ها افزونهwp-super cacheرو که نصب کردم این اومد قبلا هم چیزای دیگه بود مرسی اگر راهنمایی کنید

• توسط mehran-b
      با سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران انجمن وردپرس پارسی

امروز یک کدی براتون قرار میدم که با استفاده از این کد میتونید به تمامی پست های یه دسته خاص از وب سایتتون متای robots با مقدار noindex,follow اضافه کنید.

در صورت نصب بودن افزونه سئو وردپرس
      add_filter('wpseo_robots', 'mehran_specific_category_posts_add_noindex_yoast'); function mehran_specific_category_posts_add_noindex_yoast($content) { if(is_single() && in_category(777)) { return "noindex,follow"; } return $content; } در صورت نصب نبودن افزونه سئو وردپرس
      add_action('wp_head', 'mehran_specific_category_posts_add_noindex'); function mehran_specific_category_posts_add_noindex() { if(is_single() && in_category(777)) { $output = '<meta name="robots" content="noindex,follow" />' . "\n"; } echo $output; }  
      توجه1: کدهای بالا رو باید در فایل functions.php قالب سایتتون و زیر اولین
      <?php قرار بدید.
      توجه2: به جای عدد 777 در کد باید آیدی دسته ای رو قرار بدید که قراره پست هاش noindex,follow بشن.

موفق باشید