رفتن به مطلب

چند سوال عمومی و کلی و البته مهم

پست های پیشنهاد شده

با سلام

چند موضوع بود که فکرمو مشغول کرده

یکی اینکه الان بعضی سایت ها وجود دارن از قبیل http://soft98.ir/ ویا همین http://www.aparat.com و یا در ابعاد بزرگتر و قوی ترش http://www.phonearena.com/ وخیلی از سایتهای دیگه که از cms خاصی استفاده نمیکنن ، یعنی توشون هیچ نشانی از cms های موجود وحود نداره و شایدم من پیدا نکردم

حالا چیزی که میخوام بدونم اینه که اینا چجوری مدیریت میشن؟ فرقشون در مراحل ساخت با این سایت هایی که از cms استفاده میکنن چیه؟

مثلا برا خودشون cms جدا طراحی میکنن و یا اینکه همه ی کارها در همون محیط سایت انجام میگیره و یاهر چیز دیگه؟

اصلا چجوری ساخته میشن و در کل مراحل کار و زمان و سختی و این چیزاش چجوریه؟

دومین مطلبم اینه که میخوام بدونم شرکت هایی که طراحی سایت انجام میدن (مثل خیلی از سایت های طراحی و کدنویسی سایت فارسی زبان یا خارجی) برای طراحی و کدنویسی یه قالب که مثلا برای وردپرس یا جوملا یا هر cms دیگری که میسازن میان از اول کارای قالبو انجام میدن و یا اینکه همشون یه قالب مرجع دارن و اونو گسترش میدن؟

ممنون میشم از همه ی دوستانی که کمک میکنن :)

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

این که شما بخواهید بفهمید CMS استفاده شده تو یه سایت چیه به توان شما برمی گرده و راه های زیادی داری و این که ممکنه که برای خودشون CMS بنویسند و برای ساخت یه CMS شما باید یه زبان برنامه نویسی وب انتخاب کنید که به اون مسلط هستید مثل PHP , ASP.net و شروع کنید به نوشتن اون CMS در کنارش کار با پایگاه داده هم باید بلد باشید مثل SQL Server , MySQL یا ...

سوال دوم شما هم بر می گرده به اون شرکت شاید اونا یه طرح اصلی آماده بسازند برای راحتی کار خودشون یا این که از پایه بشینند و کد نویسی کنند که در بیشتر مواقع از پایه کد نویسی میشه چون طرح ها با هم فرق داره

لینک به ارسال

البته تشخیص cms کار سختی نیست و من سایتهایی که نام بردم رو اگر خودتون مشاهده کنید متوجه خواهید شد که cms مختص خودشونو دارن

اما در کل اگر بخواهیم یک سایت رو از پایه برای وردپرس بسازیم چقدر از نظر زمانی فرق داره در برابر زمانی که بخواهیم یه cms و سایت جدا بسازیم؟

و اگر یه شرکت بخواد این کارو کنه ، از نظر قیمت ، تفاوت (بین سایت وردپرسی و یا جوملایی و یا هر cms دیگر در مقابل سایتی که cms جدا و مخصوص خودشو داره)در چقدر هست؟

و اینکه کسانی که میان cms مختص خودشونو میسازن ، برای یه قسمتی مثل ثبت نام و مدیریت اعضا و یا قسمت های دیگه ، از اسکریپت ها و کدهای آماده استفاده میکنن و یا این هارو هم خودشون از پایه کدنویسی میکنن؟

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

soft98 که با دیتا لایف انجین ساخته شده و اسان دانلود و پی 30 دانلود هم از یک cms قدیمی و ساده ...

من قبلا هم گفته بودم که فایر فاکس یک پلاگین داره که میتونید با استفاده از اون وب سرور و CMS و نوع جاوا اسکریپت و همینطور نوع زبان برنامه نویسی شده اون سایت رو بفهمید

اسم این پلاگین Wappalyzer هستش ... برای دریافت افزونه کلیک کنید

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

بله درسته soft98 از دیتالایف انجین استفاده میکنه

من از این سایت کمک گرفتم

http://builtwith.com

اما شما اسم اون cms پی30 دانلود و آسان دانلودو نمیدونید؟

و اگر ممکنه دوستان جواب پرسش های دیگمو بدن ممنون میشم :)

لینک به ارسال

حتما شما زمانی که می خواهید یه CMS را بنویسید بیشتره تا یه قالب برای وردپرس

و این که هزینه طراحی قالب وردپرس تا بقیه CMS ها یا CMS اختصاصی کمتره

بله همه قسمت هارا خود اون شخص کد نویسی می کنه و چیز آماده ای در کار نیست

لینک به ارسال

بله درسته soft98 از دیتالایف انجین استفاده میکنه

من از این سایت کمک گرفتم

http://builtwith.com

اما شما اسم اون cms پی30 دانلود و آسان دانلودو نمیدونید؟

و اگر ممکنه دوستان جواب پرسش های دیگمو بدن ممنون میشم :)

توی انجمن پرشین تولز اسمشو گفته بودن متاسفانه واسه خیلی وقت پیشه و الان هیستوری اون صفحه توی مرورگرم نیست

ولی فکر میکنم اسمش تو مایه های type این جور چیزا بود در کل cms شناخته شده و معروفی نیست و فقط به درد ارسال پست میخوره و ارسال نظر و عضویت نداره ..

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

حتما شما زمانی که می خواهید یه CMS را بنویسید بیشتره تا یه قالب برای وردپرس

و این که هزینه طراحی قالب وردپرس تا بقیه CMS ها یا CMS اختصاصی کمتره

بله همه قسمت هارا خود اون شخص کد نویسی می کنه و چیز آماده ای در کار نیست

از نظر زمانی که مطمئنا نوشتن یه قالب برای cms معروف وقت کمتری میبره تا نوشتن یک قالب با cms اختصاصی ولی میخوام بدونم اگر یه قالب برای cms های رایج 1ماه زمان ببره ، همون قالب از پایه و با امکانات مشابه اما با cms شخصی چقدر زمان میبره و همینطور اگر قالب اول قیمتش بشه یک میلیون تومن قالب دوم که با cms شخصی هست قیمتش چقدر میشه؟

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال
از نظر زمانی که مطمئنا نوشتن یه قالب برای cms معروف وقت کمتری میبره تا نوشتن یک قالب با cms اختصاصی ولی میخوام بدونم اگر یه قالب برای cms های رایج 1ماه زمان ببره ، همون قالب از پایه و با امکانات مشابه اما با cms شخصی چقدر زمان میبره و همینطور اگر قالب اول قیمتش بشه یک میلیون تومن قالب دوم که با cms شخصی هست قیمتش چقدر میشه؟

تفاوتی نداره چندان

بستگی به طراح داره

لینک به ارسال

با تشکر از اقا پارسا باید اضافه کنم که تبدیل قالب برای سیستم ها کار خاصی نداره فقط باید بیاد اون قالب رو با توابع سیستم ست کنید ...

مثلا تبدیل قالب برای وردپرس یکی از ساده ترین ها هستش چون به قدری این سیستم انعطاف پذیر و ساده و روان هستش که توی 2 ساعت میشه یک قالب رو براش تبدیل کرد ...

ویرایش شده توسط RapiD AM
لینک به ارسال

شاید منظورمو خوب نرسوندم!

1. منظورم اینه که الان یکی میاد یه سایت با طرح x و با امکانات y برای وردپرس میسازه که مثلا 2هفته طول میکشه

2. حالا همین فرد بجای اینکه برای وردپرس سایت بسازه میاد اول یک cms اختصاصی درست میکنه و بعد قالبی با طرح x و امکانات y (از پایه منظورمه ، نه تبدیل قالب وردپرس) درست میکنه. حالا در این حالت کل پروسه چقدر طول میکشه؟

و اگر یه شرکت بخواد شماره 1 رو انجام بده اگر مثلا یک میلیون بگیره ، برای شماره ی 2 چقدر میگیره؟

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

شاید منظورمو خوب نرسوندم!

1. منظورم اینه که الان یکی میاد یه سایت با طرح x و با امکانات y برای وردپرس میسازه که مثلا 2هفته طول میکشه

2. حالا همین فرد بجای اینکه برای وردپرس سایت بسازه میاد اول یک cms اختصاصی درست میکنه و بعد قالبی با طرح x و امکانات y (از پایه منظورمه ، نه تبدیل قالب وردپرس) درست میکنه. حالا در این حالت کل پروسه چقدر طول میکشه؟

و اگر یه شرکت بخواد شماره 1 رو انجام بده اگر مثلا یک میلیون بگیره ، برای شماره ی 2 چقدر میگیره؟

طراحی پوسته همه جا یک حالت داره

و فرق چندانی نداره

بستگی به امکاناتی که قراره پیاده سازی بشه داره

هزینه ثابتی هم نداره

از 100.000ت تا چند ده میلیون برای طراحی پوسته گرفته میشه

هزینه CMS سایت جداست

و بسته به شرایط قرارداد داره

لینک به ارسال

چند ده میلیون فقط برای طراحی پوسته؟!!!!

الان من میخوام بدونم که اگر یه پوسته طراحی بشه مثل http://www.phonearena.com/ چقدر هزینه بر میداره؟ (البته منظورم ریپ کردن نیست بلکه فقط این مثالو زدم چرا که از نظر طراحی ، این سایت ، سایت کاملیه)

حالا اگر قرار باشه یه cms اختصاصی با امکاناتی برای مثال مثل آپارات ساخته بشه چقدر هزینه داره؟ و اینکه اصلا cms های اختصاصی خودشون یه طراحی جدا از سایت دارن مثل وردپرس و یا اینکه در خود همون سایت جا میگیرن (یعنی مثلا برای فرستادن یک مطلب از طریق محیط خود سایت اینکارو میکنن نه اینکه برن تو یک جای دیگه یا اینکه میرن تو یه محیط دیگه مثل همین وردپرس خودمون؟!)

ویرایش شده توسط faver
لینک به ارسال

چند ده میلیون فقط برای طراحی پوسته؟!!!!

الان من میخوام بدونم که اگر یه پوسته طراحی بشه مثل http://www.phonearena.com/ چقدر هزینه بر میداره؟ (البته منظورم ریپ کردن نیست بلکه فقط این مثالو زدم چرا که از نظر طراحی ، این سایت ، سایت کاملیه)

حالا اگر قرار باشه یه cms اختصاصی با امکاناتی برای مثال مثل آپارات ساخته بشه چقدر هزینه داره؟ و اینکه اصلا cms های اختصاصی خودشون یه طراحی جدا از سایت دارن مثل وردپرس و یا اینکه در خود همون سایت جا میگیرن (یعنی مثلا برای فرستادن یک مطلب از طریق محیط خود سایت اینکارو میکنن نه اینکه برن تو یک جای دیگه یا اینکه میرن تو یه محیط دیگه مثل همین وردپرس خودمون؟!)

در این جور سایتها به امکانات توجه میشه

که شامل پروسه تحلیل میشه

و بعد قیمت دهی

درج داده ها که همه جا یکسان هست

CMS اختصاصی ساخته شده برای کار خاص. و طراحی تمپلت خودش رو داره

لینک به ارسال

پس نمیشه cms رو در محیط و تمپلت خود سایت پیاده کرد؟

در کل یه سایت با یک cms نسبتا قدرتمند اختصاصی(من کلی دارم میگم و قیمت کلی و میانگین رو میخوام بدونم) در حدود چنده؟ 10 میلیون 20 میلیون 30 ؟

اصلا یه سایت به بزرگی http://www.digikala.com/ که زبانش asp.net هست میانگین با چه قیمتی ساخته میشه و اگر با php پیاده سازی بشه میانگین قیمتش چقدره در ایران؟(من فقط یه حدود قیمت میخوام و یه چیز دقیق نمیخوام که بخواهیم به تمام فناوری هاش پی ببریم تا قیمت دستمون بیاد)

لینک به ارسال

دوست عزیز این سایتی که نام بردین و سایتهای مشابه اون در دسته سایتهای آنی و یکباره قرار نمیگیرند، اینگونه سایتها بر خلاف سایتهای خبری به مرور تکمیل میشن و قیمتشون هم خرد خرد بالا میره، همانند دیجی کالا، که اگر قبلا هم مشاهده کرده باشید متوجه میشدید بعد از یه مدت که سایت رونق گرفت شروع به استخدام برنامه نویس و طراح حرفه ای کردند و حتی سایتی مثل ورزش 3. یعنی شما در ابتدا ممکنه کار رو با یه قیمت ارزون شروع کنید مثلا با یکی دو تومن و بعد گسترشش بدین و کم کم مجموع هزینه هاتون به بیست سی تومن برسه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...