medil0ne

دردسر دسته‌های زیاد

5 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

وقت بخیر.

یک مساله‌ای برام پیش اودمه که داره باعث دردسر می‌شه به مرور.

بنده توی سایت دانلود کتابم، هر کتابی که می‌گذارم براش دسته‌های متعدد تعریف می‌کنم: سال انتشار،انتشاراتی،نام نویسنده، نام مترجم،نام کتاب و موضوع کتاب.

این کارم به این دلیل هست که می‌خوام جستجو بر اساس هر مشخصه‌ای امکان پذیر باشه و می‌خوام در آینده این‌ها رو به شکل یک صفحه‌ی دایرکتوری در بیارم(لابد می‌شه دیگه؟)

این دسته‌ها رو هم با یک افزونه به شکلی در آوردم که باید روش کلیک کنی تا باز شه.

تو سایت می‌تونید ببینید. www.cketab.com

حالا سوال من از شما این هست که

اول: آیا شما کلا این قابلیت رو که من می‌خوام طبقه‌بندی و جستجو بر اساس هر مشخصه‌ای امکان‌پذیر باشه، چیز مفیدی می‌دونین و اصلا ارزشش رو داره به نظر شما.با توجه به این‌که یک مقدار وقت اضافه به علاوه‌ی تعداد سرسام‌آور دسته‌ها رو در پی داره (تا الان ۸۹۰ تا!)

دوم: برای مقصودی که من دارم (که جستجو و طبقه‌بندی بر اساس هر مشخصه‌ای امکان‌پذیر باشه) آیا من راه حل درستی انتخاب کردم؟ و کارم از ابتدا درست بوده؟

سوم: آیا راه حل دیگه‌ای به ذهنتون می‌رسه برای مقصودی که من دارم؟

لطفا سوالاتم رو همین‌طور یکی یکی پاسخ بدین.

مساله بسیار حیاتی هستش!

ممنون می‌شم.

ویرایش شده در توسط medil0ne
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظر شخصی بنده اینه که برای هر فیلد یک زمینه دلخواه تعریف کنید. به عناون مثال : نام، تاریخ انتشار، ناشر، و ....

بعد کاربر وقتی داره جستجو می کنه مطالب مرتبط با موضوع جستجو رو می تونه ببینیه. من دلیل خاصی نمی بینم تو این حالت دسته بندی کنید مطالب رو.

اول پست فرمودین در آینده می خوام این ها رو به شکل یک صفحه دایرکتوری در بیارم. هدفتون چیه؟

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام به نظر من كه فك نكنم حالا كاره اشتباهي كرده باشيد ! ولي بهترين كار ديدن سايت هاي بزرگتر و مشابه ايراني وخارجي در اين زمينه هست ! كه ببينيد اونا از چه روش و الگريتمي اين كار انجام دادن و بعد پياده سازي كنيد !

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نظر شخصی بنده اینه که برای هر فیلد یک زمینه دلخواه تعریف کنید. به عناون مثال : نام، تاریخ انتشار، ناشر، و ....

بعد کاربر وقتی داره جستجو می کنه مطالب مرتبط با موضوع جستجو رو می تونه ببینیه. من دلیل خاصی نمی بینم تو این حالت دسته بندی کنید مطالب رو.

اول پست فرمودین در آینده می خوام این ها رو به شکل یک صفحه دایرکتوری در بیارم. هدفتون چیه؟

سلام

از دایرکتوری مقصود دسترسی بر اساس هر مشخصه‌ای بود که کاربر بخواهد.مثلا کتابهای قدیمی بخواد، بره تو سال‌های قدیمی.کتاب‌های یک انتشاراتی خاص،یک نویسنده خاص،یک مترجم خاص رو بخواد، بره و ببینه.

اما در کل الان خیلی برام خسته کننده شده این روش و ادامه دادنش به این شکل برام دیگه ممکن نیست.

الان من کتگوری‌های اصلی‌م،به این حالت هستند: سال انتشار،انتشاراتی‌ها، لیست کتاب‌ها،نویسندگان،مترجم‌ها و موضوعات.

حالا هر کدوم زیر مجموعه‌های مربوط به خودشون رو دارن.

اگر بخوام که مثلا یکی از این کتگوری‌های اصلی رو پاک کنم، آیا راهی هست که اتومات همه‌ی زیرمجموعه‌هاش رو هم با خودش پاک کنه؟

مرسی

سلام به نظر من كه فك نكنم حالا كاره اشتباهي كرده باشيد ! ولي بهترين كار ديدن سايت هاي بزرگتر و مشابه ايراني وخارجي در اين زمينه هست ! كه ببينيد اونا از چه روش و الگريتمي اين كار انجام دادن و بعد پياده سازي كنيد !

سلام

والا نمونه‌های خارجی رو چندان از این لحاظ دقت نکردم که باید برم ببینمشون.اما توی سایت‌های ایرانی تقریبا به جز چند تا سایت، بقیه با این که سایت‌های پربازدید و پرطرفداری هستند اما از لحاظ طراحی امکانات وب‌سایت سطح بالایی ندارند و در کل توی هیچ‌کدوم از سایت‌های مشابه دانلود کتاب همچین سیستمی که بنده در پیش گرفتم استفاده نشده.گمان می‌کنم اغلشون از همین زمینه دلخواه استفاده می‌کنند و پر می‌کنند و موضوع کتاب رو همن به عنوان دسته‌بندی می‌گذارند.

در کل ممنون که نظرتون رو گفتید.

----

اگر دیگر دوستان هم نظر یا راه‌حلی دارند بگن خیلی ممنون می‌شم.

خواستم نظرات متفاوت رو بدونم.

مرسی

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کار شما با متایاکس حل میشه

هم قابلیت جستجو داره هم زیبایی و سرعت و دقت بالایی داره

متاباکس فیلد هایی که بهش اضافه میکنید رو انتهای ویاریشگر متن میادش و شما داخل کادر ها اطلاعات رو پر میکنین مثل یک فرم

بعد اطلاعات هم در پست نشون داده میشه

از دسته بندی هم برای کلیات کتاب استفاده کنین مثلا ایرانی-رمان یا خارجی-ورزشی ....

آموزش متاباکس هم در انجمن هست هم در سایت مرجع وردپرس

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری