رفتن به مطلب

ساخت فرم و ارسال اطلاعات به دیتابیس

پست های پیشنهاد شده

با سلام

می خواستم یه فرم بسازم که مثلا هر کسی اونا پر کنه و اطلاعاتش را تو یه جدول در دیتابیس ذخیره کنم و این که این فرم در قالب ایجاد کنم یعنی فایل براش تو قالب درست کنم و فرم و صفحه ارسالش تو قالب باشند چطور باید این کارا کنم ؟

فکر کنم اول راهنمایی کنید که چطور فرم را بسازم و وارد کنم به دیتابیس بهتر باشه بعد بری سراغ مسئله بعدی

اگه جدول و فیلد ها هم با کد ساخته بشند دیگه محشره

ممنون میشم کمک کنید

لینک به ارسال

اول از همه بهتره که اطلاعات بجای دیتابیس اصلی سایت به یک دیتابیس مجزا منتقل بشند چون فرمی که ورودی عمومی خواهد داشت قطعا پر خواهد شد از اسپم و بد افزار و امثال هم مگر اینکه بتوانید فرمتون رو از هر لحاظ ایمن کنید که بهترین راهش ایینه که کاربران ثبت نام شده در وردپرس فقط اجازه ارسال فرم را داشته باشند که در این صورت فرمتون کاملا وردپرسی می شه و با تابع

<?php wp_insert_post( $post, $wp_error ); ?>

و تعریف یک پست تایپ برای موضوع فرم می تونید به راحتی اینکار را بکنید

و الا باید فرمتون رو php بنویسید

هر کدوم از دو راه بالا برای اجرایی شدن به بیش از یک ساعت آموزش احتیاج دارند اول مشخص کنید کدام روش مد نظرتون و قراره محتویات فرمتون چه اطلاعاتی باشند تا بریم سراغ بقیه اش

لینک به ارسال

بله به نظر منم بهتره کاربرانی که عضو هستند بتونند فرم را ارسال کنند این راه بهتره

لینک به ارسال

اگر میخوایدجدول در دیتابیس ساخته بشه بهتره بصورت افزونه ایجاد کنید

برای ایجادجدول:

http://codex.wordpress.org/Creating_Tables_with_Plugins

بعدفرم رو ایجاد می کنید و باهرمتید دوست دارید پست یا گت می فرستید و بعد در دیتابیس ذخیره می کنید:

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wpdb_Class#INSERT_rows

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...