رفتن به مطلب

وردپرس٬بی‌بی‌پرس و بادی‌پرس با یک تیر چند نشان را بزنید !

پست های پیشنهاد شده

افزونه وردپرس پارسی فقط یک پارسی ساز وردپرس نیست ! :huh:

حتما زیاد اتفاق افتاده که دنبال فایل های ترجمه افزونه های محبوب بادی پرس و بی بی پرس باشید ! خب دیگه نیازی نیست نگران باشید و وقت‌تون رو تلف کنید در نگارش جدید افزونه Persian WordPress بسته‌های ترجمه این دو افزونه محبوب آماده‌سازی شده ! یعنی دیگه نیازی به دانلود کردن افزونه‌ها از مراجع مختلف نیست ! به برگه‌ افزونه ها میرید و جستجو می‌کنید و افزونه‌ها رو از مخزن وردپرس نصب می‌کنید !!! و بعدش افزونه Persian WordPress ٬ افزونه بادی‌پرس یا بی بی پرس رو براتون به فارسی ترجمه می‌کنه !!!!! B)

حتما دلتون خواسته که نام‌کاربری و یوزرنیمی که در سایت وردپرسی خود دارید از کاراکترهای فارسی باشه !! ولی وردپرس به صورت پیش‌فرض این امکان رو به شما نمیده !!! خب با نصب افزونه Persian WordPress دیگه نگرانی وجود نداره و بعد از نصب افزونه می‌تونید یوزرنیم فارسی ایجاد کنید !!!!! ;)

حتما با فونت مسخره و ریز arial در ویرایشگر متن به مشکل خوردید !! خب با نصب Persian WordPress فونت ویرایشگر به فونت تاهوما که با فارسی سازگاری بیشتری دارد تغییر می‌کند !!!!

این افزونه همچنین مشکل راست‌چین و چپ چین ویرایشگر TinyMCE وردپرس رو با افزودن دکمه‌های RTL و LTR برطرف میکنه !! :blink:

یک مبدل عالی utf-8 دیتابیس هم در این افزونه قرار گرفته !!! ^_^

حتما بعد از هر آپدیت امنیتی منتظر انتشار نسخه فارسی اون شدید شاید یه روز ٬ دو روز و یا بیشتر !!! خب با نصب این افزونه دیگر بدون ترس وردپرس‌تون رو بر اساس فایل‌های وردپرس انگلیسی و اصلی بلافاصله بعد از انتشار نسخه جدید وردپرس بروز کنید !!! :ph34r:

فایل های ترجمه در نگارش ۲.۷ همگام با نگارش‌های زیر می‌باشد :

وردپرس ۳.۷.۱

بادی پرس ۱.۸.۱

بی بی پرس ۲.۴.۱

دانلود افزونه Persian WordPress از مخزن وردپرس :

http://wordpress.org/plugins/persian-world/

-----

دانلود بی بی پرس از مخزن وردپرس

دانلود بادی پرس از مخزن وردپرس

ویرایش شده توسط Danial
  • امتیاز 12
لینک به ارسال

کلمات و اصطلاحات را به دل‌خواه خود تغيير دهيد : يکی از قابليت‌های افزونه Word Captions می‌باشد به اين صورت که شما کلمات و لينک‌هايی که می‌خواهيد تغيير می‌دهيد و اين تغييرات برای هميشه باقی می‌مانند ! همچنين می‌توانيد پرونده‌های ترجمه را به دلخواه خود تغيير دهيد و جايگزين فايل‌های ترجمه کنيد ! چرا که فايل‌های ترجمه Persian WordPress هميشه مقدم‌ترند !

برای اعمال کپشن‌های خود به فا‌يل caption.php بريد !

• امتیاز 1
لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

سلام . ممنون از زحماتتون .

نوشتید :

تغییر فونت ویرایشگر متن : فونت ویرایشگر متن وردپرس به‌صورت پیش‌فرض Arial می‌باشد ٬ که برای فارسی فونت مناسبی نیست ٬ با فعال‌سازی این افزونه فونت ویرایشگر TinyMCE به Tahoma که برای فارسی مناسب‌تر است تغییر می‌کنید !

من ویرایشگرم ، Ultimate TinyMCE هست . فونت های این ویرایشگر و هم به صورت پیش فرض تغییر میده ؟ چه قدر حافظه مصرف میکنه ؟

ضمن اینکه فونت تو ویاریشگر به صورت پیش رفض میشه فونت دلخواه ؟ یا با زدن هر مطلب جدید باید مدام فونت جدید انتخاب کنیم !؟

ویرایش شده توسط hosseinbrusli
لینک به ارسال

استفاده از حافظه‌اش تقریبا 0

کلا به صورت پیش‌فرض فونت تگ سی‌اس‌اس مربوط به textarea TinyMCE رو از Arial به Tahoma تغییر میده؛

Ultimate TinyMCE بر پایه TinyMCE هست . که فونتش رو به تاهوما تغییر میده . ( فونت فقط در ویرایشگر متن به تاهو تغییر می‌کنه و تاثیری بر فونت‌های سایت و پوسته‌ی سایت شما نداره )

• امتیاز 2
لینک به ارسال

استفاده از حافظه‌اش تقریبا 0

کلا به صورت پیش‌فرض فونت تگ سی‌اس‌اس مربوط به textarea TinyMCE رو از Arial به Tahoma تغییر میده؛

Ultimate TinyMCE بر پایه TinyMCE هست . که فونتش رو به تاهوما تغییر میده . ( فونت فقط در ویرایشگر متن به تاهو تغییر می‌کنه و تاثیری بر فونت‌های سایت و پوسته‌ی سایت شما نداره )

فونت قالبم مشکلی نداره . فونت ادیتور متن Ultimate TinyMCE خیلی بدجوره که میخواستم اصلاحش کنم . منتهی گفتم اگر با تغییر اسم فونت تو هسته وردپرس بشه این کار و کرد و هیچ حافظه مصرفی نداشته باشه فکر کنم به صرفه تر باشه .

البته شما میگید افزونه هم شما هم مشکلی نداره . خوب تستش میکنم :)

تو سایتتون یه افزونه مخصوص فونت هم دیدم . اونم همین کار و انجام میده یا خیر ؟

من فقط و فقط میخوام فونت ادیتور متن که پیش فرض روی aRIAL هست ، تغییر کنه و به امکانات دیگه افزونه نیازی ندارم . حالا از افزونه ای که اینجا معرف کردین و افزونه مخصوص فونت تو سایت خودتون ، کدومش رو نصب کنم ؟

لینک به ارسال

اقا من افزونه رو نصب کردم . اما هیچ کدوم ازموارد زیر تو ادیتورم تغییر نکرد »

افزودن دکمه‌های راست‌چین و چپ‌چین : یکی از مشکلات ویرایشگر متن وردپرس برای فارسی غیر فعال بودن این دو دکمه است ! که با فعال‌سازی این افزونه دکمه‌ها فعال می‌شوند !

تغییر فونت ویرایشگر متن : فونت ویرایشگر متن وردپرس به‌صورت پیش‌فرض Arial می‌باشد ٬ که برای فارسی فونت مناسبی نیست ٬ با فعال‌سازی این افزونه فونت ویرایشگر TinyMCE به Tahoma که برای فارسی مناسب‌تر است تغییر می‌کنید !

هنوزفونت ادیتور ARIAL هست !

لینک به ارسال

خیر٬ این افزونه تحت حمایت و پشتیبانی همیار وردپرس (wordpress98) منتشر می‌شه !! ( این افزونه از نگارش ۳.۰.۱ وردپرس داره منتشر می‌شه )

ویرایش شده توسط Danial
لینک به ارسال

اقا من افزونه رو نصب کردم . اما هیچ کدوم ازموارد زیر تو ادیتورم تغییر نکرد »

هنوزفونت ادیتور ARIAL هست !

پیام خصوصی را بررسی کنید

• امتیاز 1
لینک به ارسال

من الان نصبش کردم ، فارسی سازی رو به خوبی انجام میده ،بخش تنظیمات ندیدم براش و همینطور بخشی که بشه اون ابزارک همیار رو غیر فعال کرد

برای تبدیل تاریخ از چه روشی می خواین استفاده کنید ؟

ویرایش شده توسط mehotkhan
لینک به ارسال

امکانات این نگارش امکانات پیش‌فرض و همیشه فعال هستند و در صورت فعال بودن و عدم استفاده٬ مشکلی برای وردپرس چه امنیتی چه حافظه ایجاد نمی‌کنه !

توضیحات در مورد جلالی پس از انتشار نگارش همراه با قابلیت تاریخ جلالی خواهد بود . [متاسفانه در برخی موارد محدودیت‌هایی وجود داره ؛ خلاصه عذرخواهی می‌کنم]

لینک به ارسال

اگر دوستان بررسی نیاز دارن بنده با افزونه بسته که آماده شده (هنوز منتشر نکردیم) مقایسه ای انجام دادم. ( عکسها در پیوست)

برای ی افزونه فارسی ساز و راست چین بهینه نیست و لود مناسبی نداره. منابع رو بهینه استفاده نمیکنه. بخاطر هوک های هست که استفاده شده و هوک ها بعضا به جای درستی از وردپرس اعمال نشده.

توجه کنید که افزونه بسته پارسی ساز علاوه بر راست چینی و فارسی سازی تاریخ رو هم شمسی میکنه. اونهم 3 درصد کاملتر از جلالی و در همه بخشهای مدیریت تاریخها شمسی سازی میشن.

برای همین گفتم که افزونه فوق بهینه نیست.

بهتره روی هوک های افزونه خیلی بیشتر کار بشه. چون اگر قرار هست که این افزونه با تاریخ شمسی هم ادغام بشه فکر میکنم از نظر استفاده زیاد از منابع با جلالی رقابت کنه.

post-1-0-97405700-1387267200_thumb.png

post-1-0-07035200-1387267203_thumb.png

post-1-0-20251800-1387267205_thumb.png

• امتیاز 11
لینک به ارسال

ممنون بابت راهنمایی .

سعی می‌کنم تو نسخه‌های بعدی افزونه رو بهینه‌تر کنم .

باز هم تشکر .

• امتیاز 3
لینک به ارسال

اگر دوستان بررسی نیاز دارن بنده با افزونه بسته که آماده شده (هنوز منتشر نکردیم) مقایسه ای انجام دادم. ( عکسها در پیوست)

برای ی افزونه فارسی ساز و راست چین بهینه نیست و لود مناسبی نداره. منابع رو بهینه استفاده نمیکنه. بخاطر هوک های هست که استفاده شده و هوک ها بعضا به جای درستی از وردپرس اعمال نشده.

توجه کنید که افزونه بسته پارسی ساز علاوه بر راست چینی و فارسی سازی تاریخ رو هم شمسی میکنه. اونهم 3 درصد کاملتر از جلالی و در همه بخشهای مدیریت تاریخها شمسی سازی میشن.

برای همین گفتم که افزونه فوق بهینه نیست.

بهتره روی هوک های افزونه خیلی بیشتر کار بشه. چون اگر قرار هست که این افزونه با تاریخ شمسی هم ادغام بشه فکر میکنم از نظر استفاده زیاد از منابع با جلالی رقابت کنه.

آقا مرتضی افزونه شما چه موقع منتشر میشه؟

فکر کنم 1 سال میشه منتظرشیم انقدر تعریف میکنید دلمون آب میفته

لینک به ارسال

آماده شده روی تست نسخه 3.8 و نسخه های شبانه هست

در حال نوشتن داکیومنت هم هستیم

زیاد نمونده ;) بهتره در این تاپیک به این افزونه پرداخته بشه

• امتیاز 8
لینک به ارسال

البته سعی می‌کنم تا جایی که امکانش هست افزونه رو بهینه کنم اما با افزونه شما غیر قابل مقایسه هست . افزونه همیار چندین قابلیت داره اما افزونه شما یک ترجمه وردپرس و تاریخ شمسی رو انجام می‌ده ! اما افزونه همیار نه تنها وردپرس بلکه دو افزونه رو ترجمه‌می‌کنه ! نام‌کاربری فارسی داره و و ...

بهتره افزونه ما با افزونه شما بعد از انتشار افزونتون مقایسه بشه ;) هرچقدر که افزونه شما عالی هم باشه چون منتشر نشده نمی‌شه در یک مقایسه قرار بگیره چون صحت اطلاعات افزونه شما رو نمی‌شه تایید کرد ! :)

• امتیاز 2
لینک به ارسال

البته سعی می‌کنم تا جایی که امکانش هست افزونه رو بهینه کنم اما با افزونه شما غیر قابل مقایسه هست . افزونه همیار چندین قابلیت داره اما افزونه شما یک ترجمه وردپرس و تاریخ شمسی رو انجام می‌ده ! اما افزونه همیار نه تنها وردپرس بلکه دو افزونه رو ترجمه‌می‌کنه ! نام‌کاربری فارسی داره و و ...

بهتره افزونه ما با افزونه شما بعد از انتشار افزونتون مقایسه بشه ;) هرچقدر که افزونه شما عالی هم باشه چون منتشر نشده نمی‌شه در یک مقایسه قرار بگیره چون صحت اطلاعات افزونه شما رو نمی‌شه تایید کرد ! :)

حرفهای آقا مرتضی نیاز به صحت و تائید نداره و حتما افزونه همینجوری میشه که میگن حتی بهتره چون ما به گروه وردپرس پارسی ایمان داریم وهمیشه کارشون درست بوده

یه چیزم خودم بگم اینکه اکثریت کاربرا نیاز به فارسی سازی و تاریخ دارن همین ولی خیلی کم پیش میاد کسی نیاز به فارسی سازی بی بی پرس و بادی پرس داشته باشن و فقط الکی حجم و استفادش بیشتر میشه برای کاربرایی که نمیخوام اونارو داشته باشن

• امتیاز 2
لینک به ارسال

من کاری به ایمان شما ندارم ! شما هم یک کاربر هستید؛ نه اکثر کاربران و نه همه‌ی کاربران وردپرس ! :) اینکه شما نیازی به برخی امکانات ندارید دلیل بر عدم نیاز بقیه نیست ! اینکه شما به کار این‌گروه ایمان دارید دلیل نمیشه همه و یا خیلی‌ها ایمان داشته باشن !

برای شما شاید نیاز به صحت و تایید نداشته باشه اما بنده توسعه‌دهنده هستم و افزونه بنده هم مورد مقایسه قرار گرفته و نیاز به سند و مدرک معتبر دارم !!! و نه چهارتا نمودار !!!!!! ;)

وقتی افزونه منتشر نشده چطور می‌گید بهتره ؟ دلیل؟

لینک به ارسال

سلام

ممنون از دوستان ولی نیازی به تعریف و تمجید نیست.

گروه هم بین کاربران شناخته شده و نیازی به مهر تایید نداره. نه فقط در این انجمن بلکه بین همه کاربران وردپرسی فارسی/انگلیسی از خروجی های افزونه های ما شناخته شده ایم.

اگر دوستمون شک دارن مشکلی نیست. میتونن کمی صبر داشته باشن و خروجی رو ببینن.

بهرحال اولین بار نیست که دوستان به خروجی های ما شک دارن. دوستان دیگه ای هم بودن که بعدا متوجه قدرت گروه شدن ;)

بهتره بحث در مورد مقایسه رو تموم کنید و فقط صبر داشته باشین....

اینجا تاپیک افزونه دیگه ای هست.

موفق باشید

• امتیاز 5
لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

من کاری به ایمان شما ندارم ! شما هم یک کاربر هستید؛ نه اکثر کاربران و نه همه‌ی کاربران وردپرس ! :) اینکه شما نیازی به برخی امکانات ندارید دلیل بر عدم نیاز بقیه نیست ! اینکه شما به کار این‌گروه ایمان دارید دلیل نمیشه همه و یا خیلی‌ها ایمان داشته باشن !

برای شما شاید نیاز به صحت و تایید نداشته باشه اما بنده توسعه‌دهنده هستم و افزونه بنده هم مورد مقایسه قرار گرفته و نیاز به سند و مدرک معتبر دارم !!! و نه چهارتا نمودار !!!!!! ;)

وقتی افزونه منتشر نشده چطور می‌گید بهتره ؟ دلیل؟

اول از همه ازتون تشکر میکنم بابت همچین افزونه خوب و کاربردی

من هنوز نصبش نکردم . سوال من اینه که آیا امکان اختیاری و انتخابی بودن بعضی امکانات این افزونه از طریق تنطیمات هم وجود داره ؟

مثلا انتخاب اینکه نام کاربری فارسی نشه یا فونت تغییر نکنه .

لینک به ارسال

سلام, خسته نباشید.

من در قسمت افزودن حلقه ترجمه, هر چیزی که وارد میکنم بعدش بصورت علامت تعجب اضافه میشه !

لطفا راهنمایی کنید. تشکر .

لینک به ارسال
  • اضافه کردن...