رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان با توجه به اینکه من تازه با وردپرس شروع کردم الآن موندم چطوری و با کدوم افزونه سایت مپ بسازم.

افزونه Yoast WordPress Seo

رو سایتم نصبه ولی نمیدونم چطوری سایت مپ میساز.

به نظر شما بهتره با همین افزونه سایت مپ بسازم یا سایت مپ این افزونه رو غیر فعال کنم و یه افزونه مخصوص این کار نصب کنم؟ در کل چی پیشنهاد می کنید؟

لطفا نظرتون رو بگید و طریقه ساخت نقشه با افزونه پیشنهادیتون رو هم بگید و یا به آموزشش لینک بدید :rolleyes:

باتشکراز شما دوستان زحمتکش و تلاشگر B)

ویرایش شده توسط goldenflower
لینک به ارسال

فرقی نداره که از کدوم استفاده کنید مهم اینه که توی گوگل وبمستر تولز ثبتشون کنی

از تنظیمات افزونه Yoast WordPress Seo برروی نقشه های xml سایت کلیک کنید ؛ یه تیک وجود داره که بزنید و در نهایت ذخیره کنید

لینک به ارسال

وقتی سایت مپ رو فعال کردم تو همون قست این نوشته وجود داره شما می توانید در اینجا نقشه سایت XML خود را پیدا کنید که وقتی رو دکمه جلوش کلیک میکنی میره به این آدرس :

http://erfanblog.ir/sitemap_index.xml

معمولا صفحه سایت مپ سایت ها اینه sitemap.xml

من تو گول وبمستر چه آدرسی رو باید به عنوان سایت مپ ثبت کنم؟

و آیا تنظیم خاصی هست که تو قسمت تنظیمات سایت مپ این افزونه باید انجام بدم؟ ممنون میشم یکم توضیح بدید :)

لینک به ارسال

به نظر من که این افزونه رو کلاً غیر فعال کن و برای سئو سایتتون افزونه ی all in one seo رو نصب کنید و برای نقشه هم افزونه ی google xml sitemap رو نصب کنید.

به نظر من که هم کارایی شون بیشتره و هم کار باهاشون ساده تره

لینک به ارسال

نمیدونم والا هرکسی یه افزونه رو توضیه میکنه! فک نکنم فرق قابل توجهی بکنن این دو افزونه سئو؟!

من به شخصی وردپرس سئو رو ترجیح میدم B) البته این هیچی از ارزش های all in one seo کم نمیکنه :D

اگه مقدوره لطفا پست قبلیم رو پاسخ بدید.

و از این که همه پیگیرن و تو انجمن به این خوبی پاسخ میدن صمیمانه تشکر میکنم :)

لینک به ارسال

با تجربیاتی که من در طول یکسال گذشته و دستکاری های تقریبا هر روزه در سایتم بدست آوردم، بهترین پیشنهاد رو افزونه Better wordpress google xml sitemap میدونم

به چند دلیل:

1- اولا این افزونه فایل xml نقشه سایت رو میسازه که بسیار با موتورهای جستجو هماهنگ هست و در ضمن فشار بسیار اندکی به سرور میاره

2- این همون افزونه Google xml sitemap هست که ارتقا یافته و برای وردپرس چندسایته هم بهینه سازی شده. یعنی اگر شما وردپرس چندسایته داشته باشی نمیتونی از Google xml sitemap استفاده کنی ولی از Better wordpress google xms sitemap به راحتی میتونی استفاده کنی و تمام سایتهات رو با استفاده از یک نقشه به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنی.

3- وقتی تعداد مطالبتون بالا بره، اگر تمام مطالب شما در یک صفحه باشه، برای لودش به سرور فشار میاد ولی این افزونه، هر 1000 تا (یا 5000 تا) مطلب رو در یک صفحه میاره و به قول معروف صفحات نقشه رو میشکنه و به صورت جداجدا به موتور جستجو معرفی می کنه و این باعث میشه که فشاری روی سرور شما برای ایجاد نقشه سایت ایجاد نشه.

4- در داسبورد این افزونه، اتفاقاتی که در نقشه می افته بصورت لحظه به لحظه به شما ارائه میشه و بعد از انتشار هر مطلب، به شما نشون میده که چه تغییراتی توی نقشه سایت به وجود اومده و آیا نقشه با موفقیت آپدیت شده یا نه؟ اینطوری میتونید مشکلات احتمالی رو خیلی فوری پیدا کنید و متوجه بشید که نقشه شما درست کار میکنه یا نه؟

5- این افزونه، نقشه رو برای پست ها، صفحه ها، دسته ها، تگ ها، آرشیو ها و .... ایجاد میکنه که فکر میکنم کمتر افزونه ای هست که بتونه برای تمام اینها نقشه بسازه و همه اینها رو توی نقشه جا بده.

نمونه ای از عملکرد این افزونه رو میتونید توی سایت من http://medplant.ir ببینید (توی فوتر سایت رو نقشه سایت کلیک کنید تا ببینید)

ویرایش شده توسط دکتر مهندس
لینک به ارسال

وقتی سایت مپ رو فعال کردم تو همون قست این نوشته وجود داره شما می توانید در اینجا نقشه سایت XML خود را پیدا کنید که وقتی رو دکمه جلوش کلیک میکنی میره به این آدرس :

http://erfanblog.ir/sitemap_index.xml

معمولا صفحه سایت مپ سایت ها اینه sitemap.xml

من تو گول وبمستر چه آدرسی رو باید به عنوان سایت مپ ثبت کنم؟

و آیا تنظیم خاصی هست که تو قسمت تنظیمات سایت مپ این افزونه باید انجام بدم؟ ممنون میشم یکم توضیح بدید :)

درضمن سایت مپ شما الآن ساخته شده و مشکلی نداره اینم آدرسش: http://erfanblog.ir/sitemapindex.xml

همون افزونه ای هم که من معرفی کردم گویا روی سایتتون نصب هست.

لینک به ارسال

با تجربیاتی که من در طول یکسال گذشته و دستکاری های تقریبا هر روزه در سایتم بدست آوردم، بهترین پیشنهاد رو افزونه Better wordpress google xml sitemap میدونم

به چند دلیل:

1- اولا این افزونه فایل xml نقشه سایت رو میسازه که بسیار با موتورهای جستجو هماهنگ هست و در ضمن فشار بسیار اندکی به سرور میاره

2- این همون افزونه Google xml sitemap هست که ارتقا یافته و برای وردپرس چندسایته هم بهینه سازی شده. یعنی اگر شما وردپرس چندسایته داشته باشی نمیتونی از Google xml sitemap استفاده کنی ولی از Better wordpress google xms sitemap به راحتی میتونی استفاده کنی و تمام سایتهات رو با استفاده از یک نقشه به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی کنی.

3- وقتی تعداد مطالبتون بالا بره، اگر تمام مطالب شما در یک صفحه باشه، برای لودش به سرور فشار میاد ولی این افزونه، هر 1000 تا (یا 5000 تا) مطلب رو در یک صفحه میاره و به قول معروف صفحات نقشه رو میشکنه و به صورت جداجدا به موتور جستجو معرفی می کنه و این باعث میشه که فشاری روی سرور شما برای ایجاد نقشه سایت ایجاد نشه.

4- در داسبورد این افزونه، اتفاقاتی که در نقشه می افته بصورت لحظه به لحظه به شما ارائه میشه و بعد از انتشار هر مطلب، به شما نشون میده که چه تغییراتی توی نقشه سایت به وجود اومده و آیا نقشه با موفقیت آپدیت شده یا نه؟ اینطوری میتونید مشکلات احتمالی رو خیلی فوری پیدا کنید و متوجه بشید که نقشه شما درست کار میکنه یا نه؟

5- این افزونه، نقشه رو برای پست ها، صفحه ها، دسته ها، تگ ها، آرشیو ها و .... ایجاد میکنه که فکر میکنم کمتر افزونه ای هست که بتونه برای تمام اینها نقشه بسازه و همه اینها رو توی نقشه جا بده.

نمونه ای از عملکرد این افزونه رو میتونید توی سایت من http://medplant.ir ببینید (توی فوتر سایت رو نقشه سایت کلیک کنید تا ببینید)

با عرض معذرت از جناب استارتر.

ببخشید آقای دکتر مهندس نکته ی جالبی که من توی نقشه ی برچسب های این افزونه دیدم این بود که این افزونه زمان چک کردن بعضی برچسب ها رو ماهانه زده بعضی ها رو روزانه و بعضی ها سالانه و ...

این در حالیه که توی سایر افزونه های سایت مپ همه ی برچسب ها رو روزانهمیزنه مثلاً یا ماهانه میزنه !

میشه یکم توضیح بدید جریان چیه؟ آیا این افزونه هوشمند است؟

لینک به ارسال

با عرض معذرت از جناب استارتر.

ببخشید آقای دکتر مهندس نکته ی جالبی که من توی نقشه ی برچسب های این افزونه دیدم این بود که این افزونه زمان چک کردن بعضی برچسب ها رو ماهانه زده بعضی ها رو روزانه و بعضی ها سالانه و ...

این در حالیه که توی سایر افزونه های سایت مپ همه ی برچسب ها رو روزانهمیزنه مثلاً یا ماهانه میزنه !

میشه یکم توضیح بدید جریان چیه؟ آیا این افزونه هوشمند است؟

کلا قضیه روزانه و ماهانه و ... اینها به این دلیل در این افزونه ها طراحی میشه که از مصرف منابع سرور شما کم کنه.

مثلا شما یک تگ دارید که فقط یک سال قبل برای یک مطلب استفاده کرده اید و احتمالا تا سال بعد هم مطلبی نمی نویسید که اون تگ رو استفاده کنه. این که این تگ رو سالانه دسته بندی میکنه، یعنی به موتور جستجو می فهمونه که لازم نیست هر بار که به سایت من اومدی این تگ رو هم ایندکس کنی. چون عنکبوت موتورهای جستجو هم دقیقا مثل یک بازدیدکننده عمل می کنند و مقداری از منابع سرور (شامل سی پی یو و رم و ...) رو مصرف می کنند. حالا فکر کنید مثلا عنکبوت گوگل هر یک ساعت یک بار سایت شما رو ایندکس کنه و هربار هم کل صفحات شما رو ایندکس کنه. این فشار شدیدی روی سرور شما میاره. ولی خب اگر صفحات، دسته ها و یا تگ های شما دسته بندی شده باشند بر مبنای دوره زمانی ایندکس شدن، این مقدار مصرف منابع شما به شدت کاهش پیدا میکنه

لینک به ارسال

کلا قضیه روزانه و ماهانه و ... اینها به این دلیل در این افزونه ها طراحی میشه که از مصرف منابع سرور شما کم کنه.

مثلا شما یک تگ دارید که فقط یک سال قبل برای یک مطلب استفاده کرده اید و احتمالا تا سال بعد هم مطلبی نمی نویسید که اون تگ رو استفاده کنه. این که این تگ رو سالانه دسته بندی میکنه، یعنی به موتور جستجو می فهمونه که لازم نیست هر بار که به سایت من اومدی این تگ رو هم ایندکس کنی. چون عنکبوت موتورهای جستجو هم دقیقا مثل یک بازدیدکننده عمل می کنند و مقداری از منابع سرور (شامل سی پی یو و رم و ...) رو مصرف می کنند. حالا فکر کنید مثلا عنکبوت گوگل هر یک ساعت یک بار سایت شما رو ایندکس کنه و هربار هم کل صفحات شما رو ایندکس کنه. این فشار شدیدی روی سرور شما میاره. ولی خب اگر صفحات، دسته ها و یا تگ های شما دسته بندی شده باشند بر مبنای دوره زمانی ایندکس شدن، این مقدار مصرف منابع شما به شدت کاهش پیدا میکنه

آیا برای پست ها , دسته بندی ها و ... هم میتونه این کار رو بکنه؟ یعنی در زمینه ی اینها هم هوشمند هست؟

لینک به ارسال

آیا برای پست ها , دسته بندی ها و ... هم میتونه این کار رو بکنه؟ یعنی در زمینه ی اینها هم هوشمند هست؟

شما تنظیمات دیفالتش رو تنظیم میکنی و همه رو بر مبنای اون میذاره، بعدش اونهایی رو که مدت زیادی ازش بکذره و تغییری نکنه رو عوض میکنه

مثلا من گذاشته ام روی Hourly یعنی هر ساعت چک کنه. بعدش خودش هر ساعت چک میکنه و در طول زمان اونهایی که تغییری نداشته باشند رو از ساعت به روز یا ماه یا هفته یا سال تغییر میده.

لینک به ارسال

ممنون جناب عباسیان :)

افزونه رو نصب کردم و نقشه سایتم رو هم تو گوگل وبمستر ثبت کردم :)

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

سلام یک سوال خیلی مهم داشتم من افزونه

wordpress seo by yoast

رو نصب میکنم اما بعد از نصب و فعال سازی دو هشدار میده که باید افزونه ها ی Google XML Sitemaps و Add Meta Tags را غیر فعال کنم اما من سایتم بر روی این دو افزونه تنظیم شده میخوساتم ببینم به نظر شما من لازم نیست این افزونه را نصب کنم و همین دو افزونه ای ک بر روی ورد پرس خود دارم کارم را به طور کامل تضمین میکند در ضمن من سایت موزیک دارم در کل میخوام ببینم همون دو افزونه میتونن کار خود را به خوبی انجام دهند یا شما پیشنهاد میکنید ک من آنها را غیر فعال کنم و از این افزونه استفاده کنم ؟؟؟؟ ممنون میشم سریع جواب بدید

لینک به ارسال

اگر میخواهید با استفاده از آن دو افزونه کار کنید باید افزونه ی متاتگ را حذف کنید و افزونه ی all in one seo را نصب کنید یا می توانید همه ی اینها را حذف کنید و افزونه ی yoast را نصب کنید که خود نقشه سایت هم می سازد.

اما پیشنهاد من استفاده از Google XML Sitemaps (برای ساخت نقشه) و all in one seo به طور ترکیبی است.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

دوستان استفاده از افزونه yoast و غیرفعال سازی قسمت نقشه سایت اون و در عوض استفاده از

google xml site map تداخلی ایجاد نمی کند؟من احساس می کنم سرعت ایندکس شدن صفحات سایتم پایین آمده

همین طور در افزونهyoast عکس ها هم در نقشه سایت میاد و در وبمستر ایندکس میشه اما در

google xml site map خیر.آیا این هم روی سئو تاثیر دارد؟

در کل به نظر شما استفاده از این دو در کنار هم توصیه می کنید؟

لینک به ارسال

دوستان استفاده از افزونه yoast و غیرفعال سازی قسمت نقشه سایت اون و در عوض استفاده از

google xml site map تداخلی ایجاد نمی کند؟من احساس می کنم سرعت ایندکس شدن صفحات سایتم پایین آمده

همین طور در افزونهyoast عکس ها هم در نقشه سایت میاد و در وبمستر ایندکس میشه اما در

google xml site map خیر.آیا این هم روی سئو تاثیر دارد؟

در کل به نظر شما استفاده از این دو در کنار هم توصیه می کنید؟

سرعت ایندکس فقط به سایت مپ مناسب نیست! میشه گفت عوامل دیگری هستن که خیلی خیلی بیشتر از سایت مپ برای گوگل مهم هستند در سرعت ایندکس کردن ، سایتتون باید از لحاظ کد و متود های دیگه بهینه سازی شده باشه و همچنین میزان بازدید سایت شما هم تأثیر زیادی داره.

لینک به ارسال

دوست عزیز اگر از افزونه Yoast استفاده می کنید ، نیازی به افزونه های جانبی برای ساخت نقشه سایت وجود ندارد. موفق باشید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...