rezaonline

اولین تاپیک اسپم رسمی من !

41 پست در این موضوع قرار دارد

تشکر وِیژه می کنم از هیئت مدیره این انجمن ... امیدوارم این انجمن هرچه زودتر نقطه اوج جامعه وردپرس پارسی باشه....که مطمئنم با تلاشهایی که هیئت مدیره انجام میدهند این مهم محقق خواهد شد...

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

از فرم انجمنتون خیلی خوشم اومد . من کلا از انجمن های معروف و پر کاربرد خوشم نمیاد . دوست دارم یک انجمنی داشته باشم تک . برای همین بی بی پرس رو انتخاب کردم و یک قالب رو فارسی کردم و ویرایشش کردم و گذاشتم روی سایت که خوب شد .

www.forum.mohandesyar.com

اما متاسفانه خیلی امکاناتش کمه و اصلاً نمیتونم باهاش کنار بیام . تا اینجای کار از انجمنتون خیلی خوشم اومده . امیدوارم بتونم منم تجربیات وردپرسیم رو به دوستان انتقال بدم

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
برای همین بی بی پرس رو انتخاب کردم و یک قالب رو فارسی کردم و ویرایشش کردم و گذاشتم روی سایت که خوب شد

واقعا بی نهایت بی بی پرس رو قشنگ در اوردین..دمت جیز دارین شما ;)

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا بی نهایت بی بی پرس رو قشنگ در اوردین..دمت جیز دارین شما ;)

ممنون از شما . خیلی اذیتم کرد تا درست بشه و برای اینترنت اکسپلورر هم خوب کار کنه . ولی چون خیلی ساده بود دوستش داشتم . اما الان میبینم اصلاً سئو نداره و خوب نیست . باید دنبال سیستم هایی رفت که امتحانش رو پس داده باشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قالب بسایر عالی ایی شده

ایا براتون مقدر هست و مایل هستید قالب رو برای دیگران در این انجمن به اشتراک بگذارید ؟

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قالب بسایر عالی ایی شده

ایا براتون مقدر هست و مایل هستید قالب رو برای دیگران در این انجمن به اشتراک بگذارید ؟

بله البته . اتفاقاً توی فکرش بودم . بزودی برای دانلود قرارش میدم .

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

من واقعا نمی دونم تا وقتی برای انجمنها ، سیستمی به سیستم عالی ای مثل ویبولتین هست چرا کسی میره سراغ بقیه سیستمها ؟

سئو و انعطاف پذیری فوق العاده. در ایران هم بهترین پشتیبانی انجمن سازها همین ویبولتین هست. در حال حاضر 3 تا پشتیبانی فعال و عالی داره

مثل وردپرس کلی افزونه و هک برای همه جور کاری داره

نسخه رایگانش هم که همه استفاده می کنن

چه سیستمی از ویبلوتین بهتر ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

نسخه رایگانش هم که همه استفاده می کنن

vB رایگان نیست. نسخه نال شده رو همه استفاده میکنن.

چه سیستمی از ویبلوتین بهتر ؟

بهترین و قویترین انجمن ساز دنیا همین IPB هست که اینجا نصب شده.

از لحاظ سئو هم بسیار بالاتر از vB هست.

دوستان عزیز اگر سوالات دیگه ایی دارین لطفا در یک تاپیک جدید مطرح کنید.

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خداوکیلی تاپیک اصلاً اسپم که نشد هیچ کلی هم طرفدار پیدا کرد :rolleyes:

مرتضی جان این انجمن رایگانه ؟ افزونه و قالب و هک و . . . براش خوب پیدا میشه ؟ خودتون فارسی کردین یا فارسی هم داره ؟

میشه در موردش یکم توضح بدی ؟

ویرایش شده در توسط shahab2005
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگه سوالها رو توی تاپیک جدید مطرح کنید بهتر میشه و در آینده دسترسی بهش برای بقیه دوستان هم راحتتر میشه.

اونجا همه سوالاتتون رو جواب میدم ;)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود فراوان؛

روزنامه‌نگار آی.تی هستم و پیش‌تر در حوزه بازار و خرید و تکنولوژی قلم‌فرسائی می‌کردم و ده دوازده سالی می‌شود که با سیستم‌های مدیریت محتوا کار می‌کنم. یکی دو سالی می‌شود که با جناب وردپرس آشنا شده‌ام. پیشنهادی خدمت دوستان رایانه‌خبر دادم که مورد استقبال قرار گرفت و آن این بود که نشریات آی.تی داخلی بیش‌تر بر حوزه بازار و تکنولوژی و امثالهم متمرکز هستند و موضوعاتی چون محتوا و سیستم‌های مدیریت محتوا چنان‌که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و به نظر هم نمی‌رسد که آینده درست و درمانی داشته باشد، چرا که قحطی متخصص خوش‌قلم است و باسوادی در این‌باره یافت همی نمی‌شود. علی‌ای حال بنده عزمم را جزم کرده‌ام که در این‌باره بنویسم و مبنا را نیز وردپرس انتخاب کرده‌ایم. از تمامی دوستان به‌طور رسمی دعوت می‌کنم که اگر ایده‌ای، طرحی مطلبی چیزی دارند عرضه کنند تا استفاده شود. این مطلب را همین‌طوری نوشته‌ام و با مدیران محترم انجمن هماهنگی نکرده‌ام، اما به شخصه استقبال می‌کنم اگر بخش مستقلی در همین انجمن برای دریافت نظرات و انتقادات و راهکارها و مطالب و موارد دیگر در این‌باره افتتاح شود. بالاخره فرصتی فراهم شده است که به ممدش می‌توان نام، مفهوم و حوزه استفاده وردپرس را توسعه داد. البته بخش ما در رایانه‌خبر منحصر به وردپرس نیست و قصد آن داریم تا درباره قاطبه سیستم‌های فاخر و کارامد صحبت کنیم. اما اساس کارمان بر وردپرس نهاده شده است.

قصد اطاله کلام را ندارم و منتظر پیشنهادهای دوستان و البته نظر مدیران انجمن هستم.

بسم الله

جواد زارعی

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی در کل دست همه ی مدیران واقعا درد نکنه!

اون انجمن وردپرس فارسی دیگه اصلا تاریخ انقضاش تموم شده بود.

انشاا... که همیشه موفق باشید.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود فراوان؛

روزنامه‌نگار آی.تی هستم و پیش‌تر در حوزه بازار و خرید و تکنولوژی قلم‌فرسائی می‌کردم و ده دوازده سالی می‌شود که با سیستم‌های مدیریت محتوا کار می‌کنم. یکی دو سالی می‌شود که با جناب وردپرس آشنا شده‌ام. پیشنهادی خدمت دوستان رایانه‌خبر دادم که مورد استقبال قرار گرفت و آن این بود که نشریات آی.تی داخلی بیش‌تر بر حوزه بازار و تکنولوژی و امثالهم متمرکز هستند و موضوعاتی چون محتوا و سیستم‌های مدیریت محتوا چنان‌که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و به نظر هم نمی‌رسد که آینده درست و درمانی داشته باشد، چرا که قحطی متخصص خوش‌قلم است و باسوادی در این‌باره یافت همی نمی‌شود. علی‌ای حال بنده عزمم را جزم کرده‌ام که در این‌باره بنویسم و مبنا را نیز وردپرس انتخاب کرده‌ایم. از تمامی دوستان به‌طور رسمی دعوت می‌کنم که اگر ایده‌ای، طرحی مطلبی چیزی دارند عرضه کنند تا استفاده شود. این مطلب را همین‌طوری نوشته‌ام و با مدیران محترم انجمن هماهنگی نکرده‌ام، اما به شخصه استقبال می‌کنم اگر بخش مستقلی در همین انجمن برای دریافت نظرات و انتقادات و راهکارها و مطالب و موارد دیگر در این‌باره افتتاح شود. بالاخره فرصتی فراهم شده است که به ممدش می‌توان نام، مفهوم و حوزه استفاده وردپرس را توسعه داد. البته بخش ما در رایانه‌خبر منحصر به وردپرس نیست و قصد آن داریم تا درباره قاطبه سیستم‌های فاخر و کارامد صحبت کنیم. اما اساس کارمان بر وردپرس نهاده شده است.

قصد اطاله کلام را ندارم و منتظر پیشنهادهای دوستان و البته نظر مدیران انجمن هستم.

بسم الله

جواد زارعی

خیلی خوبه

امیدوارم روزبه‌روز شیواتر باشید

برای این مسئله هم تمام دوستان اینجا تحصیل کرده‌اند، اما با قلم آشنایی کمی دارند، بیشتر با 0 و 1 دم خورند :D

البته دوست عزیزمون محسن غیاصی، با قلم آشنایی کامل دارند :)

اما برای نوشتن مقاله‌ای برای این موضوع با توجه به گذشته‌ای که بوجود آمده

کمی سخت و وقت‌گیر است

به هر حال ما خوشحال می‌شویم در این موضوع کمکی کنیم

با احترام

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

آی پی بی علاوه بر انعطاف امنیتش حرف اول رو بین انجمن ساز ها میزنه و من خیلی خوشحالم که یک تیم قوی این انجمن ساز رو انتخاب کرده !

و دلایلی برای اثبات برتری آی پی بی نسبت به ویبولتین :

سوال : من با وی بی کار کردم میخوام ببینیم آیا این انجمن ساز میتونه به پای وی بی برسه یا نه چون وی بی در عین سادگی پر قدرت هستش

جواب :

بله VB قدرت داره ولی در عین سادگی پر قدرت نیست حتی قدرت اون نصف انجمن IPB نیست .

VBulletin قدرت داره ولی آیا قادرید شما بدون دستکاری توی فایل های هسته VB و بدون include کردن مستقیم jdf تاریخ کل سیستم رو شمسی کنید ؟ این کار توی IPB انجام شده و خیلی راحت هست. شما حتی نیاز پیدا نمی کنید یک خط را ویرایش کنید همه چی شمسی می شه تنها با وارد کردن یک فایل 22 کیلوبایتی .

باشه هنوزم در عین سادگی وی بی قدرتش زیاده ولی آیا شما می تونید VB رو به هر سیستمی متصل کنید ؟ مثلا یک سیستمی مثل وردپرس ، نیوک ، جوملا ، دیتالایف یا حتی CMS اختصاصی ؟ اونم بدون ویرایش فایل های VB و یا سیستم مقصد ؟

توی IPB چنین چیزی ممکنه ، کاری که ما برای این چند سیستم انجام دادیم و حتی یک خط کد هم از هسته نرم افزار دست نزدیم. چه نرم افزار مقصد چه IPB.

شما همزمان می تونید توی IPB هم از طریق پست الکترونیک وارد حساب کاربری خود بشید هم نام کاربری هم از طریق فیس بوک هم تویتر هم OpenID .

باشه هنوز انجمن شما قدرتش زیاده ، 99 درصد مد های IPB بدون نیاز به ویرایش هیچ فایل هستند ، حتی مد هایی که تاثیر بر نمایش سایت دارند اگر بخواهید مکان نمایش آن ها را تغییر بدید نیاز به ویرایش قالب خودتون ندارید بلکه کافیه از طریق سیستم قوی درونی IPB جای اون رو به سیستم معرفی کنید.

و خیلی نکات قوت دیگه ای که به دلیل شلوغ شدن این تاپیک مطرح نشد. ولی واقعا VB شما چنین قدرت هایی داره که چنین کارهایی رو بدون انجام کوچکترین کاری انجام بده ؟!!!!

سوال : چرا بیشتر انجمن های بزرگ از وی بی استفاده میکنن؟

جواب :

خوب این دلیل مهمی داره ، تا زمان ارایه نسخه 2.1.6 تعداد استفاده کنندگان VB و IPB در سطح هم بودند اما در سال 2006 بعد از دعوای حقوقی بین دو شرکت Jelsoft و IPS که شرت IPS به دلیل کپی برداری VB از IPB شکایت کرده بود مشاجرات بالا گرفت ولی در آخر سر این دو شرکت با هم کنار اومدند ولی از اون سال به بعد VB به شدت روی پیشرفت سیستم کار کرد تا سال 2011 که IPB نسخه 3.1 رو ارایه داد و وی بی دوباره همین مورد سال 2006 رو تکرار کرد و کپی کاملی از IPB زد توی نسخه 4 ! اما این دفعه به دلیل بروز بودن و داشتن تجربه الان سیر تبدیل از VB به IPB همچنان زیاد هست.

اما چرا بیشتر سایت های بزرگ از این سیستم استفاده می کنند؟ در طی این چند سال وقفه خیلی از انجمن ها شکل گرفتند و قدیمی ها هم از phpbb به VB تبدیل کردند و هم اکنون هم هستند اما با توجه به هزینه برای تغییر و خرید مجوز IPBو هزینه تبدیل برای اون ها به صرفه نیست. به همین دلیل هست اما از اون طرف سایت هایی داریم مثل SKYPE یا KASPERSKY که IPB استفاده می کنند.

در کل می گم چون در شرکت های بزرگ هزینه خیلی مهمه و همین طور DOWN نشدن انجمن هاشون مسایل فرق می کنه ولی الان در سال 2011 کاملا IPB قدرتش رو کاملا نمایان کرد.

سوال : چرا برای IPB به اندازه وی بی مد نوشته نشده؟

جواب :

یشتر افرادی که با IPB کار می کنند برنامه نویسان حرفه ای هستند و مد ها یی که می نویسند رو خودشون استفاده می کنند و در گذشته Public نمی کردند. اما این روند تغییر کرده و ما شاهد مدهایی زیادی برای IPB هستیم.

جناب گرانسایه که خودشون استاد این انجمن ساز هستن نمیدونم الان توی چه گروهی هستن قبلاً شاید توی گروه پی سی سون بودن !!! ولی باید این هم در نظر گرفت که همچین یوزر قوی در سطح وب تجربیات کاملی داشته که با انتخاب این انجمن ساز موافقت کرده .

ارادت

ویرایش شده در توسط max
4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

اول : خوش اومدی

دوم : متاسفانه انجمن اصلی مدیریتی داره که نمیخواد همکاری بکنه و همه چیز رو خودش میخواد انجام بده. خیلی نظر و پیشنهاد داده شد اما در عمل هیچ اتفاقی نیوفتاد.

حتی در بخش مدیران اونجا هم پیشنهادات زیادی دادیم اما حتی یک جواب درست هم داده نشد.

همه این اتفاقها دست به دست هم داد تا مجاب بشیم بهترین راه ایجاد یک انجمن آزاد هست.

الان هم که اینجا هستیم.

دم اقا مرتضی گرم

خیلی ادوست دارم

اقا مرتضی دوستان میان اینجا میکن انجمن اصلی به نظر من اسمش روشه وقتی پشتیبانی نباشه و هدف های به غیر از اموزش و سیاست های یک جانبه منجر به شکست میشود

نمیشه بگیم این اصلی یا اون به نظر بنده اینجا اصلی تر از اون انجمن هست

تیم مدیریت بخوان میتونن اینجا رو از اونجا بالاتر ببرن هم همبستگی روحیه تیمی داشتن و دلسوز بودن است که به یقین همه افراد تیم مدیریت این گونه میباشند

ویرایش شده در توسط mortezafox
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همه رو خوندم. صحبت های جالبی بود.

سپاس و قدردانی همیشگی ما تقدیم به مدیران زحمت کش این انجمن... (دیگه اسم نبرم) همه بزرگواراند.

ipb هم خیلی خوبه. حقیر نیز در کنار سایت وردپرسی از این انجمن ساز استفاده می کنیم (forum.WeAre.ir). اپلیکیشن و هوک های جانبی به شدت با سیستم مچ میشن و کارایی خوبی دارند. اما از نظر سئو مطمئن نیستم. خود سایت پشتیبان این انجمن ساز را هم در نظر بگیرید... وقتی مورد مرتبطی را در گوگل جستجو می کنید معمولا جز گزینه ها نیست اما تو خود سایت می تونید به راحتی پیداش کنید...

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری