رفتن به مطلب

مشکل در ویرایش مطلب و تغیر پیوند یکتا

miladvgeneral

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت تمامی کاربران

دوستان من یک وبسایت دانلود داشتم

مثلاً نرم افزار با نام winrar گذاشتم که پیوند یکتاش این طوره

http://site.com/1392/05/winrar/

حالا مثلاً امروز نرم افزار وینرار جدید میاد من میخوام مطلب قبلی رو ادیت کنم و برای این که دوباره تو صفحه نخست قرار بگیره تاریخش رو تاریخ امروز میکنم ولی متسفانه پیوند یکتاش هم این طوری میشه

http://site.com/1392/08/winrar/

برای همین برای گوگلم خیلی خیلی ضرر داره

کسی میتونه کمکم کنه که بدون تغیر ساختار پیوند یکتا مشکلم بر طرف بشه و با ویرایش زمان ارسال مطلب پیوند یکتام نیز تغیر نکنه

ممنون میشم

لینک به ارسال

سلام بر شما

سایت های دانلود مثل سافت 98 و.. فک میکنم همین کار رو انجام میدن ینی وقتی ورژن جدید نرم افزار میاد در صفحه نسخه قبل به روز میکنن و نسخه قدیمشو حذف میکنن.

شما هم اگر تاریخ رو از پیوندهای یکتا بردارید، دیگه مشکلی با تغییر تاریخ نوشته و پیوند اون نخواهید داشت:

به صورت زیر عمل کنید:

وارد تنظیمات>پیوندهای یکتا> ساختار دلخواه:

این رو اونجا وارد کنید:

/%category%/%postname%

یا اینطوری هم خوبه:

/%category%/%postname%.html

بعد هر وقت خواستید پست ارسال کنید زیر عنوانش پیوند یکتای اون رو تغییر بدید اگر عدد نسخه نرم افزار در پیوند یکتا وجود داشت رو حذف کنید. (تا در به روز رسانی نسخه جدید نیاز به تغییر پیوند نباشه)

راستی برای سئو پیشنهادم این هست که این مورد رو هم انجام بدید خیلی مفید هست:

به این آدرس برید: پیشخوان>نوشته‌ها>دسته‌ها

بعد اونجا نامک هر دسته رو از طریق ویرایش سریع تغییر بدید و به صورت انگلیسی وارد کنید.

اینکار باعث میشه پیوند یکتای دسته ها به صورت انگلیسی باشه و مثلا نرم افزار winrar در دسته نرم افزار لینکش اینطوری میشه:

http://site.com/software/winrar.html

موفق باشید

ویرایش شده توسط sajjadnajafi
لینک به ارسال

واقعیتش با پاسختون به 2-3 جواب از سوالاتم رسیدم :D

ولی من پیوند یکتا مطالبم 5 ماهه که همین گذاشتم

اگر هم تغیر بدم مطالب قبلی 404 میشه یا ریدایرکت میشه صفحه ایندکس برای این موضوع چاره ندارید؟ :huh:

لینک به ارسال

راهکار داره..

افزونه های ریدایرکت وجود داره..

شما افزونه زیر رو نصب کنید و بعد تغییرات رو روی پیوند یکتا انجام بدید. ( افزونه نیاز به تنظیمات نداره و خودش کارا رو ، رو به راه میکنه! )

http://wordpress.org/plugins/change-permalink-helper/

لینک به ارسال

برای سئو و وردودی گوگل هیچ مشکلی پیش نمیاره

همچنین نمیشه کاری کرد اگر کسی وارد پیوند یکتا قدیمی شد اتوماتیک ارجاع پیدا کنه به پیوند یکتا جدید؟!

وظیفه افزونه ای که معرفی کردم همینه دیگه! :blink:

ینی هر کسی از گوگل و سایر همکاران جستجوگرش با پیوندهای قبلیتون وارد سایت بشه ارجاع داده میشه به لینک جدید نوشته و در نتیجه خطای 404 پیش نمیاد، بنابراین نباید تاثر منفی در سئو داشته باشه. و کم کم هم جستجوگر ها لینک های جدید رو جایگزین میکنن و لینک های جدید ایندکس میشن.

ویرایش شده توسط sajjadnajafi
لینک به ارسال

با پلاگین های ریدایرکت راحت اینکار انجام میشه.

این افزونه ای که دوستمون معرفی کردند رو تست کنید.

لینک به ارسال

ممنون از همه دوستان که کمکم کردن مشکلم برطرف شد

ولی متاسفانه یک مشکل جدید برام پیش اومده

اونم اینه که هر وقت افزونه تقویم جلالی رو فعال میکنم جستجو گر مطالب داخل پنلم از کار میفته و هر چی رو که سرچ میکنم میگه "هیچ مطلبی پیدا نشد" نگارشش 4.5 هست 4.4 هم که نصب کردم همین طور بود!

کسی نمیدونه مشکلش چیه ؟

لینک به ارسال

ممنون از همه دوستان که کمکم کردن مشکلم برطرف شد

ولی متاسفانه یک مشکل جدید برام پیش اومده

اونم اینه که هر وقت افزونه تقویم جلالی رو فعال میکنم جستجو گر مطالب داخل پنلم از کار میفته و هر چی رو که سرچ میکنم میگه "هیچ مطلبی پیدا نشد" نگارشش 4.5 هست 4.4 هم که نصب کردم همین طور بود!

کسی نمیدونه مشکلش چیه ؟

با نگارش جدید وردپرس مشکل دارد

لینک به ارسال

حق با شماست

با نگارش وردپرس مشکل داشت

راستی افزونه معرفی شده (Change Permalink Helper) یک مشکل داره اونم اینکه که اگر پیوند یکتا مطالب قبلی رو ویرایش کنم مثلاً اگر پیوند اولیه آن :

باشه و بخوام به آدرس زیر تغیرش بدم

متاسفانه ارور 404 میده

موضوعات مطالب هم به پیوند جدیدشون (نامک انگلیسی) ارجاع نمیده

ویرایش شده توسط miladvgeneral
لینک به ارسال
  • 11 ماه بعد...

حق با شماست

با نگارش وردپرس مشکل داشت

راستی افزونه معرفی شده (Change Permalink Helper) یک مشکل داره اونم اینکه که اگر پیوند یکتا مطالب قبلی رو ویرایش کنم مثلاً اگر پیوند اولیه آن :

باشه و بخوام به آدرس زیر تغیرش بدم

متاسفانه ارور 404 میده

موضوعات مطالب هم به پیوند جدیدشون (نامک انگلیسی) ارجاع نمیده

منم دقیقا همین مشکل رو دارم مثلا مطالب قبلی اوکی هست ولی اگه بیام از توی ویرایش مطلب پیوند یکتا مثلا test 1 بوده بذارمش روی test باز ارور 404 میده دقیقا هم از همین افزونه استفاده کردم دوستان اگر کسی راه حلی داره بگه ممنون میشم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...