• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری چهارمین همایش Coder Conf و کد تخفیف برای کاربران وردپرس پارسی   20/04/97

کدرکانف هر سال در آخرین پنجشنبه مرداد با بورد‌های مختلفی برگزار می‌گردد،امسال نیز کدرکانف در همین تاریخ با حضور برنامه نویسان مطرح کشور در بورد تخصصی جاوااسکریپت برگزار خواهد شد، یک گردهمایی متفاوت با طعم Javascript. Coderconf هر سال نسبت به سال‌های گذشته با حضور برنامه‌نویسان پر رنگتر می‌شود. ما سعی کردیم هر ساله به این کنفرانس مفهوم عمیق تری ببخشیم تا از آنچه در سال‌های گذشته عرضه شده به روزتر و مفیدتر واقع شویم. امسال فرصتی خواهد بود تا با نگرشی جدید و بهبود مطالب ارائه شده، عمیقتر به این موضوع نگاه کنیم تا بجای تکرار مباحث پیشین گامی هر چند کوچک در مسیر ارتقای دانش فنی برنامه‌نویسان ایرانی برداریم. ما در Coderconf ۴ با تمرکز بر روی Javascript نیت کرده‌ایم این فرصت را در اختیار برنامه نویسان قرار دهیم تا با ظرافت و استانداردهای روز دنیا کار خود را پیش ببرند. به نظر ما امسال زمان آن فرا رسیده‌است تا این زبان را به صورت تخصصی و از ابعاد مختلف به چالش بکشیم.   دبیر علمی همایش میلاد حیدری، کدرکانف ۴ را اینگونه توصیف کرده است :اشتراک گذاری دانش بهترین راه رسیدن به جاودانگی اطلاعات است. هر ساله همایش‌های زیادی برگزار میشه که افراد شرکت‌کننده می‌توانند با افراد مجرب شبکه سازی کنند. امسال در کدرکانف سعی کردیم علاوه بر بخش شبکه سازی بین افراد بیشتر روی انتقال دانش و کیفیت ارائه ها تمرکز داشته باشیم . به قصد یک گردهمایی بلند مدت بین برنامه‌نویسان جاوااسکریپت که با هم تبادل دانش و اطلاعات کنند گردهم آییم.
      بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه‌نویسان جاوااسکریپت ایران امیدوارم در کدرکانف امسال علاوه بر شبکه سازی، از اطلاعاتی که دوستان در این همایش در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده کنید. در سایت همایش میتوانید سخنرانان و موضوع پنل همایش کدرکانف رو مشاهده کنید . علاقه‌مندان به حضور در این همایش می‌توانند با کد تخفیف wpparsi اقدام به ثبت نام در این گردهمایی کنند. سایت همایش :‌http://coderconf.org
      بلیط فروشی همایش :‌https://evand.com/events/coderconf4  
NESTED

آموزشی
10 پلاگین کاربردی جهت هر بار نصب وردپرس

42 پست در این موضوع قرار دارد

قبلا معرفی شده:

WP Super Cache

W3 Total Cache

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

همه چي گفتيد اما خبري از آنتي ويروس نبود

خوب از اسمش پيئاست ديگه چرا توضيح بدم اين يك افزونه است كه با فعال كردن و اسكن به راحتي فايل هاي وردپرس شما را اسكن ميكند و در صورت مشكل به شما اخطار ميدهد

به همين راحتي

antivirus.zip

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام اين افزونه(All in One SEO Pack) چجوري نصب ميشه من نتونستم از قسمت نصب افزونه نصبش كنم

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چه مشكلي داريد براي نصبش ؟؟

اگه از قسمت نصب افزونه در پيشخوان وردپرس نتونستيد نصبش كنيد ميتونيد افزونه رو به صورت مستقيم از طريق هاست در مسير wp-content/plugins آپلود كنيد و سپس از قسمت افزونه‌ها در وردپرس فعالش كنيد ..

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون كارم كردم پيغام (این بسته نمی‌تواند نصب شود. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature) ميده

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

احتمالا مشکل از سرور شماست.

به مدیر سرور این خطا رو گزارش کنید.

امکان داره فضای کافی نداشته باشید.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نمی دونم این افزونه رامعرفی کردید یانه ولی خودش یه افزونه کامل هست

Jetpack

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام به همه دوستان ... من هم به نوبه خودم چون خیلی توی افزونه ها می گردم تا یکی رو نصب کنم، اونایی که معرفی نشده ولی خیلی پر کاربرده رو معرفی می کنم :

jQuery lazy load plugin این افزونه باعث میشه فقط تصاویری که روی صفحه هستند بارگزاری بشن

WordPress Related Posts این افزونه رو حتما همه دارید: پستهای مرتبط رو نشون میده

Wordpress Thread Comment افزونه خیلی کاربردی : پاسخهای تو در تو در کامنتهای سایت و مهمتر از اون : ارسال پاسخ به ایمیل کاربران از صفحه مدیریت با قابلیت استایل دهی به ایمیل

Lightbox Plus هر کس توی سایتش تصویر داره این افزونه یا مشابه اون رو حتما استفاده می کنه، تصاویر رو در یک صفحه پاپ آپ نشون میده

اون سه افزونه بالا خیلی متداول هستند منتها اون چهارمی رو من استفاده کردم و ممکنه توی سایتهای مختلف چیزای مختلف ببینید. اینها افزونه هایی هستند که من هر سری باید استفاده کنم.

8

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه Add Linked Images To Gallery

انتقال و جایگزینی خودکار تصویر کپی شده در نوشته هایتان

............

افزونه Exec-PHP

فعال سازی پی اچ پی در ابزارک

............

افزونه Wordpress Popular Posts

نمایش پربازدیدترین مطلب روزانه ، هفتگی و ماهانه

............

افزونه WP-FileManager

دسترسی از طریق وردپرس به سرور هاست

............

افزونه WP-Print

نمایش گزینه پرینت صفحه در صفحات سایت

............

افزونه WP Hide Post

مخفی کردن مطالب از صفحه اصلی و دیگر صفحات

7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اون كارم كردم پيغام (این بسته نمی‌تواند نصب شود. PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10) : Unable to find End of Central Dir Record signature) ميده

اگر اشتباه نکنم یکی از دلایل این ارور پر بودن فضای هاستتون می تونه باشه ببینید فضای کافی روی هاستتون دارید ؟

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بنده هم اول از همه افزونه WP Easy Uploader رو نصب مبکنم .

با اینکار به راحتی میشه افزونه ها و یا پوسته ها رو روی هاست آپلود کرد و نیازی به ورود به هاست نیست.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند می باشد .

در اینجا من می خوام 10 پلاگین کاربردی و لازم جهت هر بار نصب وردپرس رو به شما معرفی که این پلاگینهای کابردی جز پلاگینهای favorite من برای هر بار نصب به حساب میان :

1. Akismet :یک پلاگین فوق العاده برای جلوگیری از کامنت‌های اسپم می‌باشد. من از وقتی کهاز این پلاگین استفاده می‌کنم کاملا از شر کامنت‌های اسپم خلاص شده‌ام. بعداز نصب این پلاگین باید در وردپرس. کام ثبت نام کنید و API key خودتان را به اکیسمت بدهید تا فعال شود.
  2. Maintenance Mode :این افزونه برای مواقعی ضروری است که میخواهید قالب سایتتان را ویرایش کنید یا … با فعال کردن این افزونه میتوانید با نقش مدیر به ویرایش قالب خود بپردازید.
  3. WP-PageNavi :این افزونه حالت صفحه‌بندی پیشرفته را به سایت وردپرسی شما می‌افزاید.
  4. All in One SEO Pack :افزونه ای جهت بهینه کردن وبسایت وردپرسی شما برای موتورهای جستجو به صورت خودکار
  5. WP Super Cache :این افزونه مقدار کش سایت شما را تنظیم نموده و فایل های کش و کوکی را به صورت Gzip درمیآورد که باعث لود سریع تر در دفعات بعدی میشود
  6. Google XML Sitemaps :این افزونه، با ایجاد یک نقشه سایت ویژه باعث می‌شود موتورهای جستجو آسانتر صفحات وب سایت شما را فهرست کنند.
  7. Contact Form 7 :افزونه‌ای ساده و در عین حال انعطاف پذیر برای ساختن فرم‌های تماس برای ارتباط کاربران با شما
  8. Broken Link Checker :بررسی لینک های شکسته و خراب
  9. WP-DB-Backup :همونطور که از اسمش بر میاد برای پشتیبان گیری مستمر بدون دخالت شما از پایگاه داده ی شما است و به این صورت باعث افزایش امنیت اطلاعات و نوشته های شما در وردپرس می شه .
  10. SexyBookmarks : این افزونه جالب به شما این امکان رو می ده که در پست ها و برگه های سایت وردپرسی خودتون یک نوار اشتراک گذاری داشته باشید. البته این افزونه بسیار قدرتمند هست و حدود ۱۰۰ سایت رو در لیست خودش داره تا کاربر بتونه با استفاده از اونها پست هاش رو به اشتراک بذاره!

اینها 10 پلاگین کاربردی هستن که من بعد از هر بار نصب وردپرس ازشون استفاده میکنم و توضیحات تکمیلی رو میتونید در صفخه اختصاصیشون مشاهده کنید

حتما میگین پلاگینهای دیگه ایی هم هستن که کاربردیتر هستن ولی اینها امتحان خودشون رو به خوبی پس دادن %100

سلام

ممنون

افزونه ای برای تبلیغات و مدیریت آن تو لیست نبود که فکر می کنم خیلی لازمه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام منم از این افزونه ها استفاده میکنم (لینکشون رو حوصله ندارم بذارم از خود وردپرس سرچ کنید نشونشون میده :D )

Captcha - برای جلوگیری از کرکر های پیشرفته و اسپمر های کامنتاتون (ریاضیتون هم قوی میکنه :D )

Disable User - در صورتی که سایت شما نویسنده های زیادی داشته باشه میتونید استفاده کنید برای غیرفعّال کردنشون)

Plugin Organizer - میتونید افزونه های خودتون رو مرتّب + پوشه بندی کنید

Private Messages For WordPress - پیام های خصوصی برای نویسندگان (سایت هایی که عضوشدن کاربر در آن ها آزاد هست میتونن از این افزونه به عنوان News Letter هم استفاده کنند )

Visual Form Builder - برای ساختن فرم ها (افزونه ی بسیار آسونی هست و میتونید برای ارتباط با ما هم ازش استفاده کنید)

WP-Polls (برای نظرسنجی)

WP-PostViews (برای دیدن تعداد بازدید ها)

آماره وردپرس یا WP Statistics? (یه آمار سنج واقعاً حرفه ای برای سایت)

WP User Avatar (عوض کردن آواتار های کاربران و همینطور آواتار دیفالت وردپرس)

One Click Close Comments (برای بستن دیدگاه های پست با یک کلیک

بقیّه افزونه ها هم که دوستان معرفی کردند.

با تشکّر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

با اجازه منم دوتا افزونه معرفی کنم برای کشینگ.

اولی که خوب همه میدونید چیه:

1_w3 total cache (آموزش رو هم می تونید سرچ کنید براتون میاد. مثلا سایت سزار آموزش کار با این افزونه رو داده)

2_ که مکمل افزونه قبلیه افزونه autoptimize

این دو تا افزونه واقعا جادو میکنن.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه Maintenance Mode خیلی افزونه خوبی برای ویرایش قالب سایته .

ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

wp statictics یک افزونه آمار گیر محبوب هستش که ورودی های سایت از موتور های جستجو رو هم چک می کنه

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

• مطالب مشابه

• توسط fateme.fathi
      در این مطلب 7 نکته در مورد عکاسی به شما خواهیم گفت. تکنیک Dutch Tilt چیست؟ چگونه به عکس عمق دهیم؟ چگونه مردم در حال عبور از عکس را حذف کنیم؟ همه این نکته ها و حقه های بیشتر را در ادامه خواهید خواند.

تکنیک شیب هلندی را امتحان کنید
      این یک حقه با دوربین است که باید با صرفه جویی و احتیاط از آن استفاده کنید، چرا که می تواند کلیشه ای باشد، اما اگر با این تکنیک از ساختمان بلندی در بالای سر خود عکس بگیید عکس خوبی خواهدشد. به جای اینکه ساختمان را به صورت صاف در کادر قرار دهید، دوربین را با زاویه تقریبا 45 درجه بچرخانید، به این تکنیک در دنیای فیلمبرداری تکنیک شیب هلندی می گویند. با این کار ساختمان مقدار بیشتری از کادر را در بر می گیرد و کمی هیجان چاشنی عکس می شود.

مردم را از عکس حذف کنید
      آیا حرکت و تعدد مردم در مکان های معروف مزاحم عکاسی تان می شود؟ یک فیلتر کاهنده نور ND و یک سه پایه با خود همراه داشته باشید. حال می توانید با عکاسی با سرعت پایین مردم را به شکل هاله هایی رنگی نشان دهید و تقریبا آنها را از عکس محو کنید و همچنین نور خوبی هم در عکس داشته باشید.

عمق عکس را افزایش دهید
      برای اینکه عمق میدان عکس را بیشتر کنید، از لنز واید استفاده کنید، دیافراگم را نزدیک به 22/f بگذارید و روی نقطه ای نزدیک به یک سوم جلوی کادر قرار دهید. اگر در عکستان افق وجود دارد روی نقطه Hyperfocal فوکوس کنید تا بیشترین محدوده فوکوس ممکن را داشت باشید.

از لنز بسیار واید استفاده کنید
      وقتی می خواهید از یک معماری عکس بگیرید حواستان به آب باشد وقتی از لنز واید استفاده می کنید تصویر آن بنا در آب می تواند پیش زمینه بسیار زیبایی برای عکس باشد. اگر آب در حرکت است می توانید با عکاسی با سرعت شاتر پایین تصویر بهتری از بنا را در آب ایجاد کنید، البته در زمان استفاده از چنین تکنیکی باید از فیلتر ND استفاده کنید تا عکس بیش از حد روشن نشود.

سری هم به بازار بزنید
      دنبال اجناس شبیه هم و کنار هم باشید، روی آنها زوم کنید و آنها را کنار هم در کادر قرار دهید. برای این نوع عکاسی نورپردازی از طرفین، بهترین نور است.

شکار پیش زمینه
      وقتی می خواهید از مکان های معروف و نمادهای شهرها عکس بگیرید به کادربندی عکستان بیشتر فکر کنید. سعی کنید پیش زمینه ای در عکس ایجاد کنید تا آن نماد یا ساختمانی که می خواهید نشان دهید را بهتر جلوه دهد یا زاویه ای پیدا کنید که پس زمینه بهتری به شما می دهد.

لنزهای Prime
      عصر، دوربین خود را در خانه نگذارید. یک لنز پرایم Prime یا ثابت روی دوربین خود ببندید. لنز 8.50 mmf، 1 لنز ایده آلی است. در تاریکی با بازترین دیافراگم ممکن عکس بگیرید. مقدار ISO را بالا انتخاب کنید تا نیازی به فلاش یا سه پایه هم نداشته باشید. با این کار بوکه های زیبایی هم ایجاد می شود. (بوکه، نورهایی در پس زمینه است که به شکل هاله هایی رنگی و دایره ای شکل در عکس ظاهر می شوند.)

• توسط soheil1
      سلام دوستان من قالبی دارم که دوتا فایل css داره یکی حالت شب و مشکی یکی روز و سفید. الان به صورت دستی میشه از تنظیمات قالب بین این دوحالت سوئیچ کرد میخوام بدونم راحی هست که کاربر با یک دکمه بین این دوحالت سوئیچ کنه یا مناسب با ساعت شبانه روز حالت شب و روز فعال بشه؟!
    • توسط radioahang
      با سلام سایت موزیکی دارم با سیستم وردپرسی یه مشگل داریم کسی می تونه راهنمایی کنه؟

بعضی مواقع به صورت خودکار لینک بعضی از مطالب حذف میشه می خوام بدونم مشگل از کجاس 

با اجازه مدیر انجمن ادرس سایت رو هم میذارم برای بررسی 

radioahang.net
    • توسط سیدمحسن
      سلام بنده دسترسی به بخش خرید و فروش نداشتم اینجا تاپیک گذاشتم
      بنده یک فرد که مسلط به وردپرس و برنامه نویسی باشه رو میخوام یه تغییراتی توی ووکامرس و قالبم میخوام
      هر کس که آمادگی داره لطفا پیام بده راجع به قیمت و چیزی که میخوام به طور دقیق صحبت کنیم.
    • توسط araska
      سلام
      روی وردپرس  ووکامرس و دکان نصب کردم نصب کردم حالا میخوام فقط در سطح شهر فعالیت کنم.
      یه افزونه میخوام که فروشنده های سایتم رو در یک شعاع مشخص ( که خودم اندازه اش رو تعیین میکنم ) برای مشتری نمایش بده ( مثلا لیست کنه ) و مشتری یکی رو انتخاب کنه و ازش خرید کنه .
      فکر کنم باید براساس مختصات باشه مثلا از gps استفاده بشه
      ممنون میشم کمکم کنید