رفتن به مطلب

مشکل 404 شدن دسته های سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام.

یه مشکلی برای دسته بندی های سایتم هست.

اگر از توی خود سایت روی یکی از دسته ها کلیک کنم وارد دسته میشه و مشکلی نداره. اما اگر همون لینک رو کپی کنم و توی مرور گر پیست کنم (یعنی از توی سایت روی لینک کلیک نکنم) دسته 404 میشه.

ممنون میشم در حل کردنش کمک کنید

لینک به ارسال

اگر هر دو آدرس دقیقا مثل هم باشند نباید صفحه 404 بیاد حتما یک جای کار ایراد داره. شما دوتا آدرس که می بنید مشکل دارند را قرار بدید تا چک کنیم

لینک به ارسال

آدرس ها دقیقا مثل هم هستن ولی اگر از توی سایت روی لینک کلیک کنی کار میکنه اما اگه مستقیم توی مرورگر پیست کنی کار نمیکنه

http://1danesh.ir/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/

لینک به ارسال

این مشکل به خاطر استفاه از زبان فارسی در لینک ها پیش میاد. من هم قبلا این مشکل را داشتم و دیگه سعی می کنم از زبان فارسی برای لینک ها استفاده نکنم به نظرم شما هم استفاده نکنید بهتر باشه

لینک به ارسال

این مشکل به خاطر استفاه از زبان فارسی در لینک ها پیش میاد. من هم قبلا این مشکل را داشتم و دیگه سعی می کنم از زبان فارسی برای لینک ها استفاده نکنم به نظرم شما هم استفاده نکنید بهتر باشه

به هر حال برای رفع این مشکل باید راه حلی باشه، ضمنا فکر نمیکنم به خاطر فارسی بودن باشه چون اگر مربوط بود کلا لینک رو نباید بالا میاورد ;)

لینک به ارسال

به هر حال برای رفع این مشکل باید راه حلی باشه، ضمنا فکر نمیکنم به خاطر فارسی بودن باشه چون اگر مربوط بود کلا لینک رو نباید بالا میاورد ;)

من دقیق نمی دونم مشکل از چیه فقط اینو می دونم که وقتی روی لینک کلیک کنید خود مرورگر لینک را باز می کنه و هیچ تغییری داخل انکودینگ لینک فارسی ایجاد نمیشه ولی وقتی که لینک را کپی می کنید یک سری تغییراتی هر چند کوچک داخل انکدینگ لینک فارسی مطابق با زبان مرورگر یا زبان سیستم عامل ایجاد میشه که اون لینک را به صفحه 404 می فرسته.

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

آدرس ها دقیقا مثل هم هستن ولی اگر از توی سایت روی لینک کلیک کنی کار میکنه اما اگه مستقیم توی مرورگر پیست کنی کار نمیکنه

http://1danesh.ir/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/%D8%AC%D8%B2%D9%88%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/

از داخل سایت نشانی از طریق کش مرورگر باز می شه احتمالا سایتتون مشکل داره کمی صبر کنید و دوباره چک کنید

لینک به ارسال

از داخل سایت نشانی از طریق کش مرورگر باز می شه احتمالا سایتتون مشکل داره کمی صبر کنید و دوباره چک کنید

کش رو خالی کردم، با مرورگر های دیگه هم تست کردم، مشکلی از این بابت نبود.

لینک به ارسال

برای تمام دسته‌ها چنین مشکلی نیست

و همیشگی هم نیست

در چند تست مشکل داشت

اما بعد از چند لحظه تست دوباره مشکلی نبود

لینک به ارسال

خوب حالا به نظرتون مشکل از چه چیزی میتونه باشه؟ چون دسته ها برای یه سایت چیز مهمی هست و نمیشه همینطور از کنارش رد شد.

ممنون

لینک به ارسال

مشکلاتی که دائمی نیستند معمولا مربوط به یکپارچه نبودن سرور می شند یا پایین بودن تایم اوت که ترافیک رو نتونه تحمل کنه

گاهی هم به خاطر استفاده از سرورهای ابری

البته ممکنه کد نویسی صفحه هم مشکلاتی داشته باشه که باعث بشه گاهی سایت به تایم اوت بخوره

یعنی در واقع سرور کارش رو درست انجام می ده ولی علت قطعی باز رسیدن به تایم اوت سروره

لینک به ارسال

آها عذر میخوام فراموش کرده بودم.

متاسفانه اون اوایل به دلیل اینکه نمیدونستم از افزونه WP No Category Base - WPML compatible استفاده کردم که احتمال میدم از اون باشه، ولی خوب دیگه نمیتونم غیرفعالش کنم چون همه لینک هام آدرسشون تغیر میکنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...