رفتن به مطلب

چگونه جلوی کامنت گذاران با اسم ادمین یا تشابه اسمی با کاربران را بگیرم

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

یه مشکلی که وردپرس داره اینه که اگه کسی ایمیل کاربر رو داشته باشه میتونه با اسم و اواتار و کلا قالب دیدگاه شخص کامنت بذاره. مثلا بنده (ادمین) کامنت گذاشتم یا یه نفر سوال کرده و یه ناشناس به اسم ادمین بدون اینکه وارد سایت شده باشه میتونه با وارد کردن اسم و ایمیل ادمین کامنتی مشابه کامنت ادمین بذاره و هرچی بخواد هم بنویسه از جمله فحش و ابروی ادمین بره! خب راه حل برای جلوگیری از این مشکل چیه؟ ایا پلاگین، کد یا کاری میشه کرد که جلوی کامنت گذاران (البته افراد مریضی که میخوان دردسر درست کنن) رو گرفت. فقط نگید که فقط افراد عضو بتونن کامنت بذارن یا کامنت ها تائید بشه یا .... چون کامنت ها بازه و هر کسی میتونه کامنت بذاره. فقط طوری باشه که اگه کسی ایمیل کاربران رو داره نتونه کامنتی مشابه کاربر بذاره؟

لینک به ارسال

تا حالا این مورد رو امتحان نکردم , جالبه.

تو قسمت پیشخوان / تنظیمات / گفت و گوها کادری داره که مشخص می کنه اگر داخل دیدگاه کاربر ( نام - ایمیل - نام سایت - نظر ) کلمه ای که شما مشخص کردید بود به لیست تایید نشده ها بره یل جفنگ شناخته بشه. بخش های ( سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها و بررسی دیدگاهها )

لینک به ارسال

سلام

ممنون از توجهتون

یعنی در قسمت سیاه نامه، ایمیل ادمین رو وارد کنم که اسپم بشه و کسی این ایمیل رو به کاربرد اسپم شناخته بشه. خب بعد ایمیل بقیه کاربران چی؟ چون مشکل فقط ایمیل ادمین نیست و هر کاربری عضو شده باشه کافیه ایمیل اون رو به کار ببریم تا دقیقا بشه با قالب کامنت کاربر مطلب ارسال کرد. ضمن اینکه واقعا یه مشکل عجیب غریبه و با هر ای پی و هر کاربری بخواد کافیه ایمیل ادمین یا سایر کاربران رو وارد کنه و خودشو جای اونا جا بزنه! من که کلافه شدم و واقعا مشکل بدی هست. راهی برای جلوگیری این مشکل نیست؟ پلاگین،کد، هک یا سایر موارد؟

لینک به ارسال

با جی کوئری می تونید برای فرمتون یک ولیدیتور بسازید که کسی از نام کاربری دیگری استفاده نکنه ولی نیازمند سرویسی هستید که قدرت اینکار را داشته باشه و الا روی سرعتتون تاثیر می گذاره

نمایش نام کاربران اگر روی نام نمایشی تنظیم شده باشه نام کاربری کاربرانتون دیده نمی شه که کسی بخواد ازش سوء استفاده کنه

در ضمن برای انطباق غیر از نام باید ایمیلهاشون هم یکی باشه که معمولا سایتی ایمیل کاربرانش رو در معرض دید دیگران نمی گذاره

لینک به ارسال

در کل نمیشه کاری کرد

هر کاربری حق داره هنگام لاگین بودن یا نبودن هر جوری داده‌ای رو وارد کند

مسیله‌ای که مربوط به کاربر میشه

لینک به ارسال

سلام استاد

حق با شماست حتما باید ایمیل وارد بشه و ایمیل کاربران هم همه نمیبینن ولی کاربران عضو به دلیل اینکه یه فروم سینک شده با وردپرس دارم، ایمیل رو میتونن از تو پروفایلشون ببینن

بنده ایمیل خودم رو اسپم کردم و مشکلی هم ندارم الان و با ایمیل ادمین کسی نمیتونه پیام بذاره و اگه گذاشت اسپم میشه. خودم هم از دیدگاه های وردپرس وقتی لاگین بشم میتونم کامنت بذارم و مشکلی نیست. فقط مشکل کاربران عضو هستند که خب به ایمیل سایر کاربران دسترسی دارن و راحت میتونن سوء استفاده کنند. واسم خیلی عجیبه که چرا وردپرس واسه این مشکل فکری نکرده یا حداقل کسی به فکر ایجاد پلاگین و رفع این مشکل نیفتاده! به هر حال ممنون از توجه و وقتی که گذاشتید.

راستی ارسال پاسخ فرومتون هم مشکل داره و الان این پایین وقتی میزنم ارسال مطلب عملی انجام نمیشه و پستم ارسال نمیشه و باید از بالا ارسال پاسخ رو بزنم تا صفحه ریلود بشه و باز ویرایشگر باز بشه و از اونجا مطلبم رو پست کنم. نمیدونم شاید سیستم من مشکل داره که بعید میدونم. بگذریم

موفق باشید

لینک به ارسال

پاسختون رو جناب پارسا فرمودند

مسیله‌ای که مربوط به کاربر میشه

شخصا با ده دوازده تا سایت کار می کنم هیچکدوم مشکل مشابه شما را ندارند یعنی تا به حال من با این موضوع برخورد نکردم که یکی بیاد بجای کاربر دیگه اظهار نظر کنه ولی فکر کنم اگر موردش پیش بیاد کاربر اصلی متوجه می شه و یا درخواست حذف اون پیام رو می کنه یا اگر اینکار را نکرد مفهومش اینه که با متن نظر موافقه و جایی برای مشکل باقی نمی مونه

اینجا فروم من نیست من یک کاربر مثل شما هستم

اما سیستم من فقط یک کلید برای ارسال مطلب داره که اون هم کار می کنه

مدیران سایت قطعا این پست را می خونند و اگر مشکلی باشه برطرف می کنند

لینک به ارسال

سلام

خب دوست من بازم میگم حق با شماست ولی وقتی یه سایت کامنت بیس باشه و کامنت هاش هم برای همه باز باشه (چه کاربر، چه عضو) و به قولی بحث و تبادل نظر از طریق کامنت ها صورت بگیره و امار بازدید مناسبی هم داشته باشیم افراد مریض و بیکار هم جزو بازدیدکننده ها و کامنت گذاران هستند و اگه احتمالا یکی از این افراد یکم از وردپرس سر دربیاره و از این مشکل هم اطلاع داشته باشه دردسر درست میکنه. خب مشکل ادامه دار نیست و جلو کاربر از طریق ای پی گرفته میشه ولی دفعه اول و خرابکاری اولش خودش فاجعه است و بازخورد بدی واسه کاربران و سایر بازدیدکننده ها داره. همین مشکل واسم پیش اومده و در پاسخ یکی از بازدیدکننده ها یه نفر به اسم خودم و با برخورد تند و بی ادبی جواب کاربر رو داده. خود کاربر که فکر کنم رفت و دیگه پشت سر خودش رو هم نگاه نمیکنه ، کلی ادم که این کامنت رو هم خوندن و چه فکری کردن هم بماند، اعتماد از دست رفته بازدیدکننده ها نسبت به سایت هم که فدای سرمون، فقط میمونه که چجوری جلو تکرار این مشکل گرفته بشه که خب گرفته شد ولی فقط برای ادمین نه سایر کاربران

بگذریم.

در مورد قسمت پاسخ که میگم کار نمیکنه همین پایین که دارم مینویسم نوشته ارسال مطلب و وقتی میزنم کاری انجام نمیده. بذارید با عکس نشونش بدم

http://upload7.ir/images/29313251897170736805.jpg

خب تو تصویر بالا دیگه مشخصه. حالا که مطلبم ارسال نمیشه مطلب رو کپی میکنم و میرم اون بالا یه گزینه هست به اسم ارسال پاسخ. اون رو که میزنم صفحه رفرش میشه و یه باکس که برای ورد متن هست میاد و اگه اونجا کپی کنم و ارسال پاسخ رو بزنم مطلب ارسال میشه

یعنی اینجا که تو عکس زیر مشخصه و الان میخوام دکمه رو بزنم که متنم ارسال بشه

http://upload7.ir/images/43449901873337517646.jpg

خدانگهدار

لینک به ارسال

سلام

خب دوست من بازم میگم حق با شماست ولی وقتی یه سایت کامنت بیس باشه و کامنت هاش هم برای همه باز باشه (چه کاربر، چه عضو) و به قولی بحث و تبادل نظر از طریق کامنت ها صورت بگیره و امار بازدید مناسبی هم داشته باشیم افراد مریض و بیکار هم جزو بازدیدکننده ها و کامنت گذاران هستند و اگه احتمالا یکی از این افراد یکم از وردپرس سر دربیاره و از این مشکل هم اطلاع داشته باشه دردسر درست میکنه. خب مشکل ادامه دار نیست و جلو کاربر از طریق ای پی گرفته میشه ولی دفعه اول و خرابکاری اولش خودش فاجعه است و بازخورد بدی واسه کاربران و سایر بازدیدکننده ها داره. همین مشکل واسم پیش اومده و در پاسخ یکی از بازدیدکننده ها یه نفر به اسم خودم و با برخورد تند و بی ادبی جواب کاربر رو داده. خود کاربر که فکر کنم رفت و دیگه پشت سر خودش رو هم نگاه نمیکنه ، کلی ادم که این کامنت رو هم خوندن و چه فکری کردن هم بماند، اعتماد از دست رفته بازدیدکننده ها نسبت به سایت هم که فدای سرمون، فقط میمونه که چجوری جلو تکرار این مشکل گرفته بشه که خب گرفته شد ولی فقط برای ادمین نه سایر کاربران

بگذریم.

در مورد قسمت پاسخ که میگم کار نمیکنه همین پایین که دارم مینویسم نوشته ارسال مطلب و وقتی میزنم کاری انجام نمیده. بذارید با عکس نشونش بدم

http://upload7.ir/im...97170736805.jpg

خب تو تصویر بالا دیگه مشخصه. حالا که مطلبم ارسال نمیشه مطلب رو کپی میکنم و میرم اون بالا یه گزینه هست به اسم ارسال پاسخ. اون رو که میزنم صفحه رفرش میشه و یه باکس که برای ورد متن هست میاد و اگه اونجا کپی کنم و ارسال پاسخ رو بزنم مطلب ارسال میشه

یعنی اینجا که تو عکس زیر مشخصه و الان میخوام دکمه رو بزنم که متنم ارسال بشه

http://upload7.ir/im...73337517646.jpg

خدانگهدار

شما که دسترسی به ویرایش نظرات دارید اسمش را ویرایش می کردید و اصلاحیه می نوشتید به ایمیل کاربرها هم ارسال می شد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...