• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
ARIARAD

قرار دادن ادیتور در متا باکس؟

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت همگی

من یه مشکلی دارم اونم اینه که یه متا باکس تعریف کردم که توش متن شعر رو وارد کنم

از تکست فیلد استفاده کردم ولی مشکل اینجاست که موقع نمایش enter رو نشون نمیده و متن به هم چسبیده نمایش داده میشه

می خواستم ببینم راحی هست که این مورد درست بشه یا این که اگه نیست راهنماییم کنید که چجوری جای تکست فیلد از ادیتور ارسال پست خود وردپرس در متا باکس استفاده کنم

خیلی گشتم ولی موردی پیدا نکردم

ممنون میشم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بجای تکست فیلد

<?php
$content = 'XX';
$editor_id = 'XXX';
wp_editor( $content, $editor_id );
?>

بگذارید

XX را یا خالی بگذارید یا متنی که می خواهید در پیش فرض دیده بشه

XXX آی دی فیلدتون را بگذارید

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

خیلبی ممنون از پاسختون

ادیتور جای گزین شد

ولی مشکل هنوز پا برجاست

از کجا می تونه باشه این مشکل؟

هنوز هم اینتر موقع ذخیره حذف میشه

ویرایش شده در توسط ARIARAD
0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چجوری ذخیره اش می کنید کد فرمتون رو بگذارید

البته من الان دارم می رم سرکار

تا ظهرم بر نمی گردم پای سیستم (احتمالا) اگر دوستان پاسخ نگذاشتند کدتون رو بگذارید و منتظر باشید تا عرض کنم

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

صبحتون بخیر

خیر پیش

ممنون بابت توجهتون

این کل کد متا باکسم هست

البته فقط مشکلم رو همون بخش txt-lyrics هستش چون بقیه تکست فیلد ها تک خطی محتواش

//# Start >> Create custom music-video meta box and add it to custom post
// 1. Create a function for call add_meta_box function

add_action( 'add_meta_boxes', 'add_metabox_to_musicvideo' );
function add_metabox_to_musicvideo() {
//create a custom meta box
add_meta_box( 'music-video-meta', __( '<span style="color:#21759B;font:bold 9pt/14px Tahoma;" class="ms-meta-title">اضافه کردن توضيحات به ويدئو پست</span>', 'Music Site' ), 'music_video_callback', 'music-video','normal', 'high' );
}

// 2. Create Callback function for add_meta_box

function music_video_callback( $post ) {
//retrieve the metadata values if they exist
$video_details = get_post_meta( $post->ID, "_music_video_details", true );
$video_details = unserialize($video_details);
$video_details = soft_output_text( stripslashes_deep( $video_details ) );
?>
<p class="dir-ltr" > Video FLV URL : <input style="width:340px" type="text" name="video_flv_url" value="<?php echo $video_details['video_flv_url']; ?> " /><span class="video-logo" style="background:url(<?php echo MS_DIR_IMAGES; ?>flv.png) no-repeat scroll 0 0 transparent" >flv</span> </p>
<p class="dir-ltr" > Video MP4 URL : <input style="width:340px" type="text" name="video_mp4_url" value="<?php echo $video_details['video_mp4_url']; ?> " /><span class="video-logo" style="background:url(<?php echo MS_DIR_IMAGES; ?>mp4.png) no-repeat scroll 0 0 transparent" >mp4</span> </p>

<hr class="dir-ltr" style="border-top:1px solid #eee;border-bottom:1px solid white;border-left:medium transparent;border-right:medium transparent" />

<p class="dir-ltr" style="font:bold 15px/18px Tahoma;color:gray" >Music Video Details </p>

<p class="dir-ltr" > Artist Name : <input style="width:175px;margin-left:20px;color:#4a4a4a" type="text" name="artist_name" value="<?php echo $video_details['artist_name']; ?> " /></p>
<p class="dir-ltr" > Director : <input style="width:175px;margin-left:42px;color:#4a4a4a" type="text" name="director" value="<?php echo $video_details['director']; ?> " /></p>
<p class="dir-ltr" > Lyrics : <input style="width:175px;margin-left:57px;color:#4a4a4a" type="text" name="lyrics" value="<?php echo $video_details['lyrics'] ; ?> " /></p>
<p class="dir-ltr" > Arrangement : <input style="width:175px;margin-left:12px;color:#4a4a4a" type="text" name="arrangement" value="<?php echo $video_details['arrangement']; ?> " /></p>
<p class="dir-ltr" > comment : <input style="width:175px;margin-left:20px;color:#4a4a4a" type="" name="comment" value="<?php echo $video_details['comment']; ?> " /></p>
<p class="dir-ltr" style="font:bold 15px/18px Tahoma;color:gray" >Music Video Lyrics </p>

<?php
$content = 'XX';
$editor_id = 'txt-lyrics';
wp_editor( $content, $editor_id );
?>

<?php }

// End callback function

// 3. Create a function for save data

//hook to save the meta box data
add_action( 'save_post', 'save_meta_music_video' );
function save_meta_music_video( $post_id ) {
//verify the metadata is set
if ( isset( $_POST['video_mp4_url'] ) || isset( $_POST['video_flv_url']) || isset( $_POST['artist_name']) || isset( $_POST['director']) || isset( $_POST['lyrics']) || isset( $_POST['arrangement'])|| isset( $_POST['comment'])|| isset( $_POST['txt-lyrics']) ) {

$music_video_details ['video_mp4_url'] = trim( str_replace('"', "'", $_POST['video_mp4_url'] ));
$music_video_details ['video_flv_url'] = trim( str_replace('"', "'", $_POST['video_flv_url'] ));
$music_video_details ['artist_name'] = (trim($_POST['artist_name']))? str_replace('"', "'", $_POST['artist_name']):"no artist name" ;
$music_video_details ['director'] = ( trim($_POST['director']) )? str_replace('"', "'", $_POST['director']):"no director" ;
$music_video_details ['lyrics'] = (trim($_POST['lyrics']))? str_replace('"', "'", $_POST['lyrics']):"no lyrics" ;
$music_video_details ['arrangement'] = (trim($_POST['arrangement']))? str_replace('"', "'", $_POST['arrangement']):"no arrangment" ;
$music_video_details ['comment'] = (trim($_POST['comment']))? str_replace('"', "'", $_POST['comment']):"no comment" ;
$music_video_details ['txt-lyrics'] = (trim($_POST['txt-lyrics']))? str_replace('"', "'", $_POST['txt-lyrics']):"no lyrics" ;
//save the metadata
$music_video_details_serialize = serialize($music_video_details);
update_post_meta( $post_id, '_music_video_details',esc_sql($music_video_details_serialize) );

}
}

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این هم کدی که باهاش فراخوانی می کنم

<?php
if(get_post_custom( $post->ID, "_music_video_details", true )):
foreach($video_details as $key => $value){
switch($key){

case "txt-lyrics":
?>
<li "><span></span><p><?php echo soft_output_text( $value, "html" );?></p></li>

<?php break; } ?>
<?php } endif;?>

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعد از کلی تلاش الان جای اینتر rn نشون میده

:-؟

شرمنده پست جدید زدم

نمیدونم چرا انجمن برام کامل لود نمیشه نتونستم پست قبلیو ویرایش کنم

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کد فراخوانیتون رو به اینصورت چک کنید

<?php
$txt = soft_output_text( $value, "html" );
echo wpautop($txt);
?>

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چک کردم این هم همون مشکلو داره

مشکل از فراخوانیش نیست

چون وقت یمیخوام تو ادیتور هم نشون بدم به این صورت

$content = $video_details['txt-lyrics'];

تو ادیتور هم rn نشون میده بعد از ذخیره شدن:-؟

به این صورت تو دیتابی ذخیره میشه

s:476:"a:8:{s:13:"video_mp4_url";s:96:"Http://localhost/mp3/aligator%20ft.%20sarah%20west%20-%20be%20with%20you_%201080p%20%5bbm%5d.mp4";s:13:"video_flv_url";s:96:"Http://localhost/mp3/aligator%20ft.%20sarah%20west%20-%20be%20with%20you_%201080p%20%5bbm%5d.mp4";s:11:"artist_name";s:15:"No Artist Name ";s:8:"director";s:12:"No Director ";s:6:"lyrics";s:10:"No Lyrics ";s:11:"arrangement";s:14:"No Arrangment ";s:7:"comment";s:10:"no comment";s:10:"txt-lyrics";s:13:"slamrnrnsalam";}";

salam

salam

رو به این شکل ذخشره میکنه

slamrnrnsalam

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تابع wpautop برای همین کاره این تابع فیلتر هم داره ممکنه قالبتون این فیلتر را داشته باشه روی قالب دیفالت چک کنید

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

قالبم استاندارد نیست اون بخشایی که این مشکلو دارم کلا رو قالب دیفالت نیست که بتونم با یه قالب دیگه چک کنم

ولی تابع wpautop رو تو فایل فانکشن جستجو کردم چیزی پیدا نکردم :-؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کدهای ایجاد متاباکس را در یک قالب دیگه چک کنید نه همه کدهای قالبتون رو

کدهای ارسال و احضار

شروط اضافه را هم بردارید فقط یک شرط را بگذارید که اگر متا نوشته شدهخ بود خوانده شود و تست بگیرید

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Siaavash
      با استفاده از این آموزش یک متاباکس ساختم:
      add_action( 'add_meta_boxes', 'cd_meta_box_add' ); function cd_meta_box_add() { add_meta_box( 'my-meta-box-id', 'My First Meta Box', 'cd_meta_box_cb', 'post', 'normal', 'high' ); } function cd_meta_box_cb() { // $post is already set, and contains an object: the WordPress post global $post; $values = get_post_custom( $post->ID ); $text = isset( $values['my_meta_box_text'] ) ? $values['my_meta_box_text'] : ''; $selected = isset( $values['my_meta_box_select'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_select'] ) : ''; $check = isset( $values['my_meta_box_check'] ) ? esc_attr( $values['my_meta_box_check'] ) : ''; // We'll use this nonce field later on when saving. wp_nonce_field( 'my_meta_box_nonce', 'meta_box_nonce' ); ?> <p> <label for="my_meta_box_text">Text Label</label> <input type="text" name="my_meta_box_text" id="my_meta_box_text" value="<?php echo $text; ?>" /> </p> <?php } add_action( 'save_post', 'cd_meta_box_save' ); function cd_meta_box_save( $post_id ) { // Bail if we're doing an auto save if( defined( 'DOING_AUTOSAVE' ) && DOING_AUTOSAVE ) return; // if our nonce isn't there, or we can't verify it, bail if( !isset( $_POST['meta_box_nonce'] ) || !wp_verify_nonce( $_POST['meta_box_nonce'], 'my_meta_box_nonce' ) ) return; // if our current user can't edit this post, bail if( !current_user_can( 'edit_post' ) ) return; // now we can actually save the data $allowed = array( 'a' => array( // on allow a tags 'href' => array() // and those anchors can only have href attribute ) ); // Make sure your data is set before trying to save it if( isset( $_POST['my_meta_box_text'] ) ) update_post_meta( $post_id, 'my_meta_box_text', wp_kses( $_POST['my_meta_box_text'], $allowed ) ); }  
      به جز یک مورد همه موارد درسته!
      اون یک مورد هم اینه که در صفحه ارسال/ویرایش مطلب بعد از اینکه باکس مربوطه رو پر می کنم و دکمه به روز رسانی رو می زنم، صفحه که دوباره لود می شه، داخل باکس متنی که نوشتم رو نمایش نمی ده! و کلمه "Array" نمایش داده شده!
      مشکل از کجاست؟
    • توسط jakob
      با عرض سلام
      دوستان من یه پست تایپ درست کردم واسه تیم ما
      بعد میخام متا باکس براش ایجاد کنم  که مثلا سمت شغلی رو بزنم و اینا
      چجوری باید ایجاد کنم ؟